FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdziwy i fałszywy Chrystus
Autor Wiadomość
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-29, 23:26   

Olus napisał/a:
Wierze w Boga JEDYNEGO i Syna ktorego On(Bog) poslal.


I tak napisano w Biblii.

2Kor 5:18 bt5 "Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas ze sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania."


1J 1:3 br "Głosimy wam więc to, cośmy sami ujrzeli i usłyszeli, abyście byli jedno z nami. A być jedno z nami znaczy to być jedno z Ojcem i z Jego Synem Jezusem Chrystusem."

Jesteśmy jednym gdy jesteśmy zgodni we wszystkim,jesteśmy jednej myśli i jednego serca.


:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-07, 17:00   

Tomasz G napisał/a:
Mamy literature za darmo i za pieniadze np w zborze K ADS w Sosnowcu kazdy moze dostac NT i darmowa literature ja sam np rozdaje nasza gazety ZC itp .


Tak , rozdawano lub można było sibie zabrać literaturę ale jaką ? Stare znaki czasu których już nikt nie kupi lub stare dawno wydane książki które nie miały popytu Wszystko inne można było kupić w sklepiku adwentowym za normalną cenę nie mniejszą niż w zwykłych księgarniach.

Swiadkowie są lepsi jak napisał Krystian Oni dają za darmo nawet nowo wydane książki czego w adwentyźmie nie uświadczysz. Byłem i widziałem więc wiem co piszę.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-07, 18:11   

Karol napisał/a:
Byłem i widziałem więc wiem co piszę.


Fajnie Karolu, że tutaj się zalogowałeś, będąc kiedyś adwentystą, dzięki temu mam nadzieję, że
Tomasz ściemę przestanie tu wciskać.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-07, 19:19   

Krystian napisał/a:
Karol napisał/a:
Byłem i widziałem więc wiem co piszę.


Fajnie Karolu, że tutaj się zalogowałeś, będąc kiedyś adwentystą, dzięki temu mam nadzieję, że
Tomasz ściemę przestanie tu wciskać.


Tomek jest fajny ale jak nie może wygrać Biblijnie wtedy piszę coś w rodzaju "ja napisałem co miałem " lub " każdy robi jak uważa " czy coś w tym stylu i milknie. :-D a szkoda ponieważ prawda jest tylko jedna a nie adwentyzm swoje a Biblia swoje. W taki sposób rodzą się wieczne podziały i wielokrotnie nienawiść.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-07, 20:09   

Karol napisał/a:
Tomek jest fajny ale jak nie może wygrać Biblijnie wtedy piszę coś w rodzaju "ja napisałem co miałem " lub " każdy robi jak uważa " czy coś w tym stylu i milknie.


Zauważyłem Karolu :-D
Choć i tak się poprawił.
Kiedyś tylko wklejał adwentystyczne teksty i nie dyskutował.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2015-06-07, 21:06   

Niech Karol najpierw napisze za co został wykluczony ze zboru za lamanie zasad eks SJ i eks ADS tez mi autorytety moralne i biblijne ...
_________________
tom68
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-07, 22:55   

Tomasz G napisał/a:
Niech Karol najpierw napisze za co został wykluczony ze zboru za lamanie zasad eks SJ i eks ADS tez mi autorytety moralne i biblijne ...


Pisałem już o tym w innym dziale ale proszę Cię bardzo Dla Ciebie napiszą
Jestem muzykiem ( nie tylko ) i grałem w zespole wiele długich lat Nie byliśmy zespołem takim zwyczajnym lecz grającym na żywo wszelkie instrumenty Graliśmy na imprezach jakich tylko w dużych firmach jak również na zwykłych zabawach zamkniętych Przeżyłem chyba z 1500 ( tysiąc pięćset ) wesel W między czasie poznałem adwentyzm i przykazanie o sobocie Straciłem pracę została mi tylko muzyka. Moja żona poważnie zachorowała Szpitale lekarze leki to był koszmar Choruje do dziś Pomimo tego że grałem i pracowałem w sobotę pastor mnie chrzcił ponieważ jak myślę wiedział że na wszystko przychodzi czas i zrozumienie. Walczyłem z tymi sprawami duchowo ale w tym samym czasie prosiłem zbór o pomoc w wyjsciu z tej sytuacji tym bardziej że nie było pracy tylko muzyka Zarabiałem dobre pieniądze ale gryzło się to z moimi przekonaniami Nie będę pisał szczegółów ale mogłem zarabiać dzięki tylko dobrej woli pewnych osób ze zboru Niestety tak się nie stało ponieważ tam liczyła się tylko kasa a nie potrzeba brata w Chrystusie Kiedy dostałem pracę było tych pieniędzy coraz mnie ponieważ wiele wydawaliśmy na życie na częste wyjazdy na wielokrotnie prywatnych lekarzy i jest tak do dziś ale z grania zrezygnowałem Nagrałem nawet płytę "Kocham Ciebie Jezu " w domowym studio które potem musiałem sprzedać Prosiłem zbór aby zareklamowali moją płytę i tym samym mógłbym zarobić jakieś pieniążki na leczenie żony Niestety tak się nie stało W ym samym czasie był wydana płyta dzieci które śpiewały pieśni i ta płyta była reklamowana non stop i pastorzy zza kazalnic namawiali do kupna z całą siła ale mojej pyty nikt nie wspominał Postawiono ją w gablocie i ktoś kto chciał zaryzykować to zakupił Sprzedałem 10 szt przez chyba rok i oczywiście dałem 10 procent dla zboru.
Kiedy już byłem naprawde w bardzo złej sytuacji napisałem na forum adwentowym na którym Tomku jesteś prośbę o modlitwę i opisałem swoją sytuację a jak wiesz na tym forum są wszyscy "wodzowie" i nawet ludzie z rady zboru w którym byłem Mówiłem też o sytuacji w swoim zborze ale... wszyscy milczeli nabierali wody w usta
Powiem tylko że z list adwentowej napisało do mnie kilka osób może trzy lub cztery a jest tam dziesiątki adwentystów
Kiedy zaczołem widzieć że adwentyzm idzie w złym kierunku mówiłem o tym pastorowi mówiłem o wielu rzeczach o tym że zamiast pastor tytułują się ksiądz zamiast kazanie mówią homilia zamiast zbór mówia parafia To nie podobało się pastorowi który czasem nas odwiedzał i wreszcie postanowił ....
Przyjechał i powiedział Karol musisz przestać grać ponieważ pracujesz w sobotę a to się Bogu nie podoba Odpowiedziałem że wiem o ty i że już postanowiłem i muszę wygrać wszystkie umowy Był to chyba październik a ja miałem umowy do końca września następnego roku
Odpowiedział dobrze.
Nie powiedział że będziemy się moglić aby Bóg wskazał wyjście z sytuacji itd... lecz mam zakończyć granie i koniec
Przyjechał w styczniu i zapytał się czy już skończyłem z muzyką Odpowiedziałem że mam jeszcze do końca września umowy i nie mogę ich zerwać ponieważ są to zbyt duże koszty
Powiedział do mnie że jeżeli nie skończyłem to rada zboru musi podjąć decyzje co ze mną zrobić Chciano ogłosić werdykt bez mojej osoby ale zadzwoniłem i powiedziałem że chcę przy tym być Niestety dwa razy miało być spotkanie i nie mogłem przyjechać z powodu choroby
Ogłoszono że z powodu łamania czwartego przykazania wykreślają mnie z listy i taki oficjalne pismo otrzymałem
Nie wiem jak rada zboru mogła podnieść rękę za wykreślenie mnie ze zboru nie znając sytuacji ponieważ kiedy żona była kilka miesięcy w szpitalu a było to 9 chyba lat temu nie przyjeżdżaliśmy do zboru Ja jeszcze czasem sie pojawiłem ale od kilku lat nikt do nas nie przyjeżdżał Zaden z rady zboru nie zadzwonił żeden diakon nie zawitał a kiedy się zapytałem kto jest naszym diakonem otrzymałem odpowiedź " po co ci to wiedzieć"

Tomku Ty bardzo dobrze znasz tę historię ponieważ o niej pisałem nawet na forum adwentowym a tutaj udajesz że nic nie wiesz

Zostałem skreślony oficjalnie z listy zboru ponieważ ratowałem życie mojej rodzinie pracując w sobotę.
Jesteś zadowolony z odpowiedzi czy może jeszcze jakieś spiskowe dzieje krążą na mój temat a wiem że plotkarstwo się szerzy w adwentyźmie szybciej niż internet. Mam na to dowody bo ludzie potrafią wytawiać świadectwa innym nie widząc nic u siebie.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2015-06-07, 23:15   

Mam trochę inne wiadomości na temat twojego wykluczenia już pisałem delikatnie że lamales nasze zasady nie tylko te o sobocie wiec sie nie wyslilaj bo ja znam prawdę ... i tu widać że kłamiesz bo przed chwilą pisałeś że ty nie krytykujesz ADS -:)
_________________
tom68
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-07, 23:25   

Tomasz G napisał/a:
Mam trochę inne wiadomości na temat twojego wykluczenia już pisałem delikatnie że lamales nasze zasady nie tylko te o sobocie wiec sie nie wyslilaj bo ja znam prawdę ... i tu widać że kłamiesz bo przed chwilą pisałeś że ty nie krytykujesz ADS -:)



Tomku Ty znasz prawdę ? Może napiszesz że zdradzałem żonę a może że piję alkohol lub coś jeszczę ?
Mam Tobie przysłać ksero mojego wykluczenia ?
Nie wiesz jak mnie zaatakować ponieważ zbyt dużo prawdy i to gorzkiej piszę o ADSie ?

Napisz gdzie krytykowałem ADS ? Gdzie pisałem nieprawdę ?

Odpowiem na wszystko ale ujawnię że składasz fałszywe świadectwo o mnie.
Nie iwesz jak wybrnąć z sytuacji ?
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2015-06-07, 23:34   

Wystarczy wyciągnąć wnioski z tego co piszesz o sobie i ADS by poznać prawdę o Tobie daj sobie ze mną spokój bo mnie naprawdę nie interesuje twoje zdanie o ADS itd
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2015-06-07, 23:46   

Moja propozycja jest podajcie sobie rękę na zgodę. I nie rozdmuchujcie przykrych doświadczeń.

Karol nie ma zbawienia pod szyldem wyznaniowych, tylko w Jezusie Chrystusie i obojętnie gdzie należysz w tysiącleciu kiedy zostaniesz wzbudzony z grobu będziesz musiał na zbawienie sobie zapracować i nie tylko ty tylko my wszyscy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2015-06-07, 23:53   

Przecież ja już tu pisałem do Karola by dal sobie ze mną spokój ja nie zamierzam go przekonywać na sile zresztą jak i innych do ADS choć mam swoje zdanie w tej sprawie .
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-08, 01:47   

Tomasz G napisał/a:
Wystarczy wyciągnąć wnioski z tego co piszesz o sobie i ADS by poznać prawdę o Tobie daj sobie ze mną spokój bo mnie naprawdę nie interesuje twoje zdanie o ADS itd


Ja tam Karolowi wierzę.
U świadkistów jest to samo jak zostanie świadek wykluczony nawet za mówienie prawdy
to się po nim psy wiesza.

Słuchajcie najlepsze było jak CK powiedziało, że takim ludziom szatan garnitur szyje :mrgreen:

no jaja jak berety 8-)

Dziękuję Bogu, że do żadnej ludzkiej organizacji nie należę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-08, 10:45   

Tomasz G napisał/a:
Wystarczy wyciągnąć wnioski z tego co piszesz o sobie i ADS by poznać prawdę o Tobie daj sobie ze mną spokój bo mnie naprawdę nie interesuje twoje zdanie o ADS itd


Powinieneś Tomku zaóważyć że to Ty nie dałeś mi spokoju a nie ja Tobie
Ja pisałem tylko o adwentyźmie jaki jest a że Tobie ta prawda nie odpowiada to napisałeś abym powiedział dla czego mnie skreślono z listy zborowej i też tak uczyniłem ale Ty jednak nie wierzysz w to co piszę ponieważ chciałbyś postawić mnie w bardzo złym świetle ale niestety prawdy nie pokonasz.
Na każdej liście dyskusyjnej kiedy cokolwiek ktoś pisał o adwentyźmie pokazując błędy adwentowe nie sprawdzałeś tego lecz broniłeś nawet tego złego.
Dla tego z Tobą się tak trudno dyskutuję bo nie odpowiadasz konkretnie na pytania lecz omijasz wszystko szerokim łukiem.
Jakie wnioski można wyciągnąć z tego co piszę o sobie i o ads ?
Wnioski są proste. ADS pobłądził i się obraca w zamkniętym kręgu niby wszystko jest cacy cacy ale ...... niech każdy się przekona.
A co można powiedzieć o mnie z tego co pisałem ?
Opuszczono nas jako rodzinę a ochrzczony byłem nie tylko ja bo moja żona i mama też.
Skreślono mnie za sprawą tylko jednego pastora któremu nie podobało się że mówię prawdę o błędach adsu ale oficjalnie za to że pracowałem w sobotę i jest na to pismo wystawione i podpisane nie przez radę zboru lub pastora lecz przez jakąś nie znaną mi kobietę Wszyscy umywają ręce bo wszyscy wiedzieli że źle robią
Nie pisze Tomku tutaj o Tobie ale o błedach w zborze o nie uczciwościo braku miłości ludzi którzy mają swoje funkcję do wykonania Więc nie pisz że mam sobie dać z Tobą spokój ponieważ nic o Tobie nie piszę tylko piszę jak było ze mną.

Jeszcze raz podkreślam że nie wszyscy adwentyści to fanatycy ponieważ znam adwentystów pełnych miłości którzy niosą pomoc którzy czytają Słowo Boże którzy są wspaniałymi ludźmi mam z nimi kontakt.
Nie pisz takich rzeczy że opluwam kogokolwiek ponieważ tak nie jest wykazuję tylko ich grzechy Jezus kocha wszystkich ludzi kocha nawet grzesznika ale nienawidzi grzechu i tego ja się nauczyłem od Jezusa dawno temu.

Z mojej strony to wszystko i nie mam ochoty powielać wszystkiego raz jeszcze a jak nie zrozumiałeś to pozostaw to dla siebie.
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-08, 10:49   

nike napisał/a:
Moja propozycja jest podajcie sobie rękę na zgodę. I nie rozdmuchujcie przykrych doświadczeń.



Ja Tomka lubię i cenię go za wiele rzeczy już kiedyś Jemu o tym pisałem. Chyba że Tomek się gniewa na mnie :-/
To o czym dyskutujemy to luźna rozmowa z tym że Tomek nie lubi jak ktoś wykazuje błędy jego społeczności ale przecież wszystko można wyjaśnić czy tak się rzeczy mają :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14