FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfuzja krwi--a Biblia
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6300
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4481/6115
 73%
EXP: 278/330
 84%
Wysłany: 2015-06-08, 23:43   

Migdałek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli organizm krwi nie trawi, to czy teoretycznie można by mu ją dostarczać w całości wprost do krwi przez układ pokarmowy z pominięciem przemiany materii?

W podobieństwie:
Jest fabryka, która produkuje dany sprzęt i go magazynuje. W szczególnych przypadkach można go też z zewnątrz przez nią przemieścić wprost do jej magazynu, aby uzupełnić brakujące stany, niezbędne dla zrealizowania zamówienia klienta na czas. Czyż nie tak?

W takim przypadku uzupełnienie braków następuje z pominięciem procesów technologicznych fabryki, a w organizmie z pominięciem przemiany materii w organizmie.


Mówiłam już, idąc za takim tokiem myślenia przeszczep skóry również można uznać za teoretyczne spożywanie, ponieważ skóra jest dostarczana przy pominięciu przemiany materii i wszystkich procesów normalnie wywołujących jej wzrost. Moim zdaniem to trochę niedorzeczne.


A może jednak jest w tym coś z dorzeczności?
Faktem jest, że skóra, czy krew są wytwarzane w organizmie dzięki spożywaniu - jedzeniu i piciu artykułów spożywczych. Tak więc dzięki temu spożywaniu w naturalny sposób, a dzięki transplantacji, czy transfuzji krwi w medyczny sposób organizm otrzymuje krew.
Dzięki odżywianiu krew jest wytwarzana, a dzięki transfuzji przyjmowana.
Krew nie spożywa krwi, ale organizm tak, ponieważ nie posiadamy tej samej krwi, co w chwili narodzenia.

A co na ten temat powiedział sam Pan Jezus?

Cytat:
rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. (57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie. J. 6:53-57


Dostrzegam, że istotą problemu w kwestii transfuzji krwi jest przekonanie, że:

Transplantacja, czy transfuzja krwi nie może być jednocześnie przeszczepem tkanki i pokarmem.

W ścisłym znaczeniu dzięki spożywaniu pokarmów w naturalny sposób są wytwarzane w organizmie skóra, krew itp., czyli to, co w krytycznej sytuacji organizm otrzymuje drogą medyczną.

Doprawdy nie dostrzegam powodu, aby zakaz spożywania krwi stworzeń niższych był równoznaczny z zakazem transfuzji krwi ludzkiej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-09, 01:30   

Pokoja napisał/a:
Transfuzja krwi nie może być jednocześnie przeszczepem tkanki i pokarmem.


Bo nie jest krew wtedy pokarmem dla organizmu, tylko służy , jako transport tlenu , środków pokarmowych itd.

Najważniejsze zadanie erytrocytów to transport tlenu z naczyń włosowatych pęcherzyków płucnych i uwalnianie go w naczyniach włosowatych tkanek. Poza erytrocytami żadne inne elementy krwi ani osocza nie spełniają tej ważnej funkcji. Realizację tego zadania umożliwia im obecność hemoglobiny – czerwonego barwnika krwi.

Natomiast jak zjesz np. kaszankę to wtedy układ pokarmowy potraktuje zawartą w niej krew jako pokarm i to Biblia zabrania, a nie transfuzji dla wspomożenia organizmu w przenoszeniu tlenu.

Z resztą nie znam organizacji religijnej oprócz świadkistów, która by zabraniała transfuzji w ostateczności.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7129
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5473/7220
 75%
EXP: 74/373
 19%
Wysłany: 2015-06-09, 06:58   

Krystian napisał/a:
Natomiast jak zjesz np. kaszankę to wtedy układ pokarmowy potraktuje zawartą w niej krew jako pokarm i to Biblia zabrania,

Jedynie w obecności Żyda. :-D

Izraelici nie mogli spożywać także wieprzowiny.
Chrześcijanin, jedząc schabowego, żółwia czy ślimaka też grzeszy?
A tłuszcz?
Lev 3:17 br "Tłuszcz wszystek będzie dla Pana. Jest to prawo odwieczne dla wszystkich pokoleń i na każdym miejscu, gdzie tylko zamieszkacie. Sami nigdy nie będziecie spożywać ani tłuszczu, ani krwi."
Tłuszczu nigdy nie jadłeś?

Dla innego istnieje zakaz picia wina, kawy.
Ktoś pości od mięsa w piątki...
Człowiek taki już jest, że ustala innym jakieś zakazy.
Nie chcesz sam- nie jedz, nie stawiaj też przed innym na stole!

Mat 15:11 br " Człowieka plami nie to, co wchodzi do jego ust, lecz to, co z ust jego wychodzi, to właśnie czyni człowieka nieczystym."
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6300
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4481/6115
 73%
EXP: 278/330
 84%
Wysłany: 2015-06-09, 23:09   

Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Transfuzja krwi nie może być jednocześnie przeszczepem tkanki i pokarmem.


Bo nie jest krew wtedy pokarmem dla organizmu, tylko służy, jako transport tlenu , środków pokarmowych itd.


Moje stanowisko w poniższym cytacie, na które się powołałeś jest inne niż je odczytałeś:

Cytat:
Dostrzegam, że istotą problemu w kwestii transfuzji krwi jest przekonanie, że:

Transfuzja krwi nie może być jednocześnie przeszczepem tkanki i pokarmem.


Odniosłem się tu do waszego przekonania, a nie do mojego.

Jest coś takiego jak rdza i spalanie.
Odpowiednio stosując to do waszego przekonania, te procesy nie mają nic wspólnego z sobą. Rdza to utlenianie materiału, a spalanie to gwałtowne utlenianie.

Rozumiem, że odpowiednio do utleniania materiału jest z przyjmowaniem krwi do układu krwionośnego.
Dzięki przemianie materii (naturalne spożywanie), następuje powolne wytwarzanie i przyjmowanie krwi do układu krwionośnego organizmu. Natomiast gwałtownie zgromadzona krew, dzięki jej transfuzji jest gwałtownie przyjmowana do układu krwionośnego organizmu.

Według mojego przekonania, zakaz spożywania krwi stworzeń koszernych nie może być podstawą do zakazu transfuzji krwi, gdyż ich krew Bóg pozwolił składać na ołtarzu, a w przypadku uboju, dla własnego spożycia, należało ją wylać do ziemi. Nie dotyczy to krwi ludzkiej

Ten przepis zakonu, jak i on cały uczy że nie należy szukać ratunku u stworzeń niższych, lecz u Chrystusa, który z własnej woli może dać swoje życie, a zwierzęta nie. Ponadto Pan Jezus wzywał do spożywania krwi jego, J. 6:53-57.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-10, 11:24   

Henryk napisał/a:
Jedynie w obecności Żyda


Henryku zakaz spożywania krwi dotyczy również ludzi z narodów.
Apostołowie napełnieni Duchem Świętym tak postanowili :

Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: (29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.

powstrzymywanie się od krwi uznali jako rzecz niezbędną
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-06-10, 16:59   

Henryk,
Cytat:

Izraelici nie mogli spożywać także wieprzowiny.
Chrześcijanin, jedząc schabowego, żółwia czy ślimaka też grzeszy?
A tłuszcz?


O ironio losu !!!!! jak myślisz z jakiego to powodu Bóg zakazał jedzenia Izraelitom mięsa wieprzowego ? czy miał Bóg po prostu taki kaprys czy też może zależało mu z zdrowi Izraelitów ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-10, 21:22   

Krystianie :
ja nadal nie słyszałem polecen dla wampirów.


David:
Cytat:
O ironio losu !!!!! jak myślisz z jakiego to powodu Bóg zakazał jedzenia Izraelitom mięsa wieprzowego ? czy miał Bóg po prostu taki kaprys czy też może zależało mu z zdrowi Izraelitów ?

Wtedy był niezły syf w tym mięsie.

Henryk:
Cytat:
Mat 15:11 br " Człowieka plami nie to, co wchodzi do jego ust, lecz to, co z ust jego wychodzi, to właśnie czyni człowieka nieczystym."

oczywiście ze nie czyni nieczystym , ale pozostają ww. sprawy zdrowotne
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7129
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5473/7220
 75%
EXP: 74/373
 19%
Wysłany: 2015-06-11, 07:04   

David 77 napisał/a:
O ironio losu !!!!! jak myślisz z jakiego to powodu Bóg zakazał jedzenia Izraelitom mięsa wieprzowego ? czy miał Bóg po prostu taki kaprys czy też może zależało mu z zdrowi Izraelitów ?

Jak myślisz Davidzie, o co chodziło Bogu z tymi zakazami?
Kpł 19:19 bp "Zachowujcie moje nakazy! Nie krzyżuj z sobą dwóch różnych gatunków zwierząt, nie obsiewaj pola dwoma rodzajami ziarna i nie ubieraj się w szaty sporządzone z dwóch rodzajów przędzy."
Jeśli odpowiesz nam na to pytanie, to i zrozumiemy zakaz jedzenia bekonu. :-D

Dz 10:11-13; 15-16 br "Zobaczył niebo otwarte i coś na kształt wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. (12) Znajdowały się na nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy i ptaki. (13) Potem dał się słyszeć głos: Zabijaj to, Piotrze i jedz!"
15) Ale głos odezwał się po raz wtóry: Nie uważaj za nieczyste tego, co Bóg już oczyścił. (16) To samo powtórzyło się trzykrotnie, po czym tajemnicze płótno uniosło się ku górze i znikło."

Jeśli czujesz się Żydem, to nadal obowiązuje Cię Zakon i jedzenie szynki, a także zająca, czy homara- czyni z Ciebie przestępcę Zakonu.
Krystian pisze:
Cytat:
Henryku zakaz spożywania krwi dotyczy również ludzi z narodów.

Zakaz dotyczy tego, co uduszone i niewykrwawione.
Rdz 9:4 br "Pamiętajcie jednak, że nie wolno wam spożywać mięsa razem z krwią, która je ożywia."
To było dane już Noemu, czyli naszemu wspólnemu pradziadowi.
Co to znaczy?
Żadnego mięsa, czy może żadnej krwi? :roll:
A może chodzi o żywe zwierzę(!) lub część jeszcze żywego ciała? :shock:
A tak- na marginesie- żadna krew nie ożywi martwego już ciała...
Już wielokrotnie pisałem o tym, że nie jestem smakoszem kaszanki, czy regionalnej czerniny.
Jednak biedni chrześcijanie przez kilkanaście wieków strasznie grzeszyli jedząc kaszankę. Dopiero Knorr w 1945 odkrył tę straszliwą tajemnicę.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-11, 13:31   

Cytat:
A może chodzi o żywe zwierzę(!) lub część jeszcze żywego ciała?


Henryku , nie . mięso przed zjedzeniem należy wykrwawić
Ale owszem nie jest to sprawa nieczystości , ale sprawa zdrowotna.
Dodatkowo warto wspomnieć, ze Żydow za to wyklinano za to ze zjadali mięso nieczyste
Bog sie na nich gniewał, bo łamali przymierze, tak samo jak nieraz ktoś składa śluby czystości
lub nie tykania alkoholu i łamie Bog sie na niego gniewa
tam cały naród wybrany obowiązywały restrykcje
Tak to po krótce wygląda

Cytat:
A tak- na marginesie- żadna krew nie ożywi martwego już ciała...


No dobrze, ale ten cytat nie brzmi :
""Pamiętajcie jednak, że nie wolno wam spożywać mięsa razem z krwią, która moze martwie zwierzę ożywić."
tylko:
"Pamiętajcie jednak, że nie wolno wam spożywać mięsa razem z krwią, która je ożywia."

Owszem martwego zwierzęcia nie ożywi , ale żywe zwierze ożywia, a więc jest niejako uswięcona i z tego powodu była składana na ołtarz
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7129
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5473/7220
 75%
EXP: 74/373
 19%
Wysłany: 2015-06-11, 17:09   

zion599 napisał/a:
Henryku , nie . mięso przed zjedzeniem należy wykrwawić

Nie inaczej! Wszyscy tak czynimy! :lol:
Dodatkowo mamy pewność, że tatar nie ucieknie nam z talerza, bo zwierzę było już martwe. :-D

Cytat:
No dobrze, ale ten cytat nie brzmi : ""Pamiętajcie jednak, że nie wolno wam spożywać mięsa razem z krwią, która moze martwie zwierzę ożywić." tylko: "Pamiętajcie jednak, że nie wolno wam spożywać mięsa razem z krwią, która je ożywia."

Tak brzmi.
Tylko czego dotyczy zakaz?-
Mięso z krwią jest zakazane. Zgoda.
- A samo mięso? Powiesz zapewne, że nie.
- A sama krew? – Choć nie jest apetyczna...
Noe jeszcze nie składał jej na ołtarzu. ;-)
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-11, 21:30   

Henryk napisał/a:
A sama krew?

sama krew tez :
Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: (29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi,
[...]

ale problem jest taki ze np Świadkowie Jehowy wierza , ze przez transplantację
ta krew spożywamy , no i właśnie tu wychodzi ich niestety ich brak elementarnej wiedzy i dopasowanie kontekstu do doktryny , Pokoja tez troche w to uwierzył bo np tu tłumaczy o ''tak jakby spożywaniu''..
Co jest jednak kompletnie nieadekwatne do kontekstu
jak słusznie zauwazył Migdałek to jakby powiedzieć , ze przeszczep skóry=spożywanie skóry
a W sąsiednim temacie jest podobna sprawa z alkoholem i właśnie panuje taka dopasologia...
A ja optuje przy tym by trzymac sie tego co napisano.
podsumowując

1.Trzeba rozdzielić spożywanie od przeszczepu
2.należy także krew ludzką i zwierzęca , bo w Biblii wskazania sa niejako różne
w Biblii nikt nie rozważał spożywania mięsa ludzkiego , czy z krwią czy bez :shock:
no a Krystian np nie widzi tutaj różnicy :roll:
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6300
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4481/6115
 73%
EXP: 278/330
 84%
Wysłany: 2015-06-12, 00:30   

zion599 napisał/a:
Świadkowie Jehowy wierza, ze przez transplantację
ta krew spożywamy […], Pokoja tez troche w to uwierzył bo np tu tłumaczy o ''tak jakby spożywaniu''..

A ja optuje przy tym by trzymac sie tego co napisano.
podsumowując

1.Trzeba rozdzielić spożywanie od przeszczepu
2.należy także krew ludzką i zwierzęca , bo w Biblii wskazania sa niejako różne
w Biblii nikt nie rozważał spożywania mięsa ludzkiego , czy z krwią czy bez :shock:


Jest faktem, że w ST:
Cytat:
w Biblii nikt nie rozważał spożywania mięsa ludzkiego , czy z krwią czy bez
,
ale w NT taka ewentualność została wzięta pod uwagę:

Cytat:
Rzekli (Żydzi) tedy do [... Jezusa]: Jaki więc znak czynisz, abyśmy widzieli i uwierzyli tobie? Jakie dzieło wykonujesz? (31) Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dał im, aby jedli. (32) Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. (33) Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot. (34) Wtedy rzekli do niego (Żydzi): Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba!

Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata. (52) Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia? (53) Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. J. 6:30-34; 51-54


Żydzi są otwarci na jedzenie ciała Pana Jezusa, skoro on informuje, że da je z własnej woli. Powstał jednak między nimi spór, w jaki sposób Pan Jezus może im dać swoje ciało do jedzenia, aby mieli żywot wieczny?

Chociaż Pan Jezus wyjaśnił, że literalne spożycie nie zapewnia żywota wiecznego, to jednak wynika z tego wniosek, że można spożywać, czyli przyjmować czyjeś organy do przeszczepu i pić (spożywać) krew bliźniego (transfuzja), jeśli ten je daje z dobrej woli. Nie można w tym celu go zabijać, ani od niego ich kupować.

Naturalne spożywanie należy odróżnić od przeszczepu na tyle, że pierwsze jest procesem powolnym, a drugie procesem gwałtownym. Tą różnicę wyjaśniałem już na podstawie korozji i spalania.

Pokoja napisał/a:
Korozja to powolne utlenianie materiału, a spalanie to gwałtowne jego utlenianie.

Rozumiem, że odpowiednio do utleniania materiału jest z przyjmowaniem krwi do układu krwionośnego.
Dzięki przemianie materii (naturalne spożywanie), następuje powolne wytwarzanie i przyjmowanie krwi do układu krwionośnego organizmu. Natomiast gwałtownie zgromadzona krew, dzięki jej transfuzji jest gwałtownie przyjmowana do układu krwionośnego organizmu.

Według mojego przekonania, zakaz spożywania krwi stworzeń koszernych nie może być podstawą do zakazu transfuzji krwi, gdyż ich krew Bóg pozwolił składać na ołtarzu, a w przypadku uboju, dla własnego spożycia, należało ją wylać do ziemi. Nie dotyczy to, więc krwi ludzkiej (transfuzji).

Ten przepis zakonu, jak i on cały uczy, że nie należy szukać ratunku u stworzeń niższych, lecz u Chrystusa, który z własnej woli może dać swoje życie, a zwierzęta nie. Ponadto Pan Jezus wzywał do spożywania krwi jego, J. 6:53-57.


Trzymam się, więc tego, co napisano. Nie kieruję się stronniczością tego rodzaju, że jak ktoś ma zmieszany błąd z prawdą, to należy odrzucić jedno i drugie. Kieruje się jednak czymś kompletnie adekwatnym do kontekstu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-12, 10:08   

Pokoja napisał/a:
Naturalne spożywanie należy odróżnić od przeszczepu na tyle, że pierwsze jest procesem powolnym, a drugie procesem gwałtownym. Tą różnicę wyjaśniałem już na podstawie korozji i spalania.


Co jest wyjątkowo nietrafnym i naciąganym porównaniem i jak na nie patrzę to mój biologiczny umysł krzyczy z rozpaczy :cry: Od spożywania czyli w biologicznym sensie pobrania pokarmu do utworzenia ciałek krwi jest olbrzymia droga. A większość składników ze spożywania jest przemieniana z wytworzeniem energii i wydala a nie wbudowywana w organizm.

Kupienie butów u szewca nie czyni zz ciebie garbarza, którzy przyrządził skóre do ich uszycia mimo, że usilnie próbujesz nam to wmówić.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6300
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4481/6115
 73%
EXP: 278/330
 84%
Wysłany: 2015-06-12, 23:49   

Migdałek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Naturalne spożywanie należy odróżnić od przeszczepu na tyle, że pierwsze jest procesem powolnym, a drugie procesem gwałtownym. Tą różnicę wyjaśniałem już na podstawie korozji i spalania.


Co jest wyjątkowo nietrafnym i naciąganym porównaniem i jak na nie patrzę to mój biologiczny umysł krzyczy z rozpaczy :cry:


To proszę przekaż mu moje wyrazy współczócia.

Migdałek napisał/a:
Od spożywania czyli w biologicznym sensie pobrania pokarmu do utworzenia ciałek krwi jest olbrzymia droga. A większość składników ze spożywania jest przemieniana z wytworzeniem energii i wydala a nie wbudowywana w organizm.


Jednak wartościowa dla organizmu część przemiany, zostaje przez niego przyjęta. Pan Jezus w J. 6:52-57 wskazał na dopuszczalny, fakt spożywania jego krwi.

Migdałek napisał/a:
Kupienie butów u szewca nie czyni zz ciebie garbarza, którzy przyrządził skóre do ich uszycia mimo, że usilnie próbujesz nam to wmówić.


Garbarzem (spożywającym pokarmy, dawcą krwi) jest bliźni, którego organizm wytworzył krew dla transfuzji. Znaczy to, że niczego nie próbuję wmawiać.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-13, 02:04   

Pokoja napisał/a:
Garbarzem (spożywającym pokarmy, dawcą krwi) jest bliźni, którego organizm wytworzył krew dla transfuzji.


Ok :-D dajmy spokój wszyscy wiemy, że Biblia nie zabrania użycia krwi w celu ratowania życia.
Tak jak napisałem wcześniej to wymysł CK.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13