FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfuzja krwi--a Biblia
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7129
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5473/7220
 75%
EXP: 74/373
 19%
Wysłany: 2015-06-13, 07:09   

zion599 napisał/a:
Henryk napisał/a:
A sama krew?

sama krew tez :
Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: (29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi,

1Kor 10:25-30 bpd "Wszystko, co jest sprzedawane na targu mięsnym, jedzcie, o nic z powodu sumienia nie pytając; (26) gdyż Pańska jest ziemia oraz (cała) jej pełnia. (27) Jeśli zaprasza was ktoś z niewierzących, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co przed wami postawią, o nic z powodu sumienia nie pytając. (28) Jeśli jednak ktoś powiedziałby wam: To jest ofiara złożona bóstwom, nie jedzcie ze względu na tego, który to oznajmił, a także na sumienie; (29) o sumieniu zaś mówię nie twoim, lecz tej drugiej osoby; bo dlaczego moja wolność ma być sądzona przez sumienie innej? (30) Jeśli ja z wdzięcznością biorę cząstkę, dlaczego mam być obrażany za to, za co ja dziękuję?"
Col 2:16-17 bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus."

Rzym 14:2-4 bw "Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada. (3) Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął. (4) Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go."
Rzym 14:13-15 bw "Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia. (14) Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo w sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla tego, kto je za nieczyste uważa. (15) Jeżeli zaś z powodu pokarmu trapi się twój brat, to już nie postępujesz zgodnie z miłością; nie zatracaj przez swój pokarm tego, za którego Chrystus umarł."
Stąd wniosek, że nigdy przy Tobie nie zjadł bym kaszanki. :-D

[i]"Kaszanka, czyli co? Otóż w skład kaszanki powinny wchodzić – krew wieprzowa, podroby (wątroba, płuca, skórki wieprzowe), tłuszcz, kasza jęczmienna lub gryczana, jelita i przyprawy (cebula, pieprz, majeranek). Kaszanka często nazywana jest kiełbasą dla ubogich. Rzeczywiście ze względu na nieskomplikowany skład nie jest droga – i taki był pierwotny zamysł jej przygotowania. A co z wartością odżywczą? Dzięki dodatkowi samej kaszy kaszanka dostarczy nam witamin, zwłaszcza z grupy B, składników mineralnych (fosfor, miedź, potas) oraz błonnika pokarmowego. Krew wieprzowa natomiast pod względem wartości odżywczej jest najcenniejszym surowcem ubocznym tuszy wieprzowej, a podroby są od mięsa bogatsze w składniki mineralne (żelazo, wapń, cynk, miedź) oraz witaminy (A, D, K, witaminy z grupy B). Zawierają jednak sporo cholesterolu."

http://vitalia.pl/artykul...w-i-smieci.html
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6300
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4481/6115
 73%
EXP: 278/330
 84%
Wysłany: 2015-06-13, 09:02   

Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Garbarzem (spożywającym pokarmy, dawcą krwi) jest bliźni, którego organizm wytworzył krew dla transfuzji.


Ok :-D dajmy spokój wszyscy wiemy, że Biblia nie zabrania użycia krwi w celu ratowania życia.


To dobry pomysł.
Nie jest zabronione zabieganie o zachowanie swojego życia doczesnego. Transfuzja krwi nie jest jednak nawet zabieganiem o nie, gdy jest dawana dla nieprzytomnego przyjaciela.

Cytat:
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Łk. 9:24


Dobrym przykładem tego jest wskrzeszenie Dorkas przez Ap. Piotra w rezultacie pragnienia zboru z wdzięczności za to, co ona czyniła dla jego dobra, Dz. 9:36-41.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-06-13, 09:46   

Krew to SYMBOL życia. Lepiej poświęcic symbol czy życie?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-13, 17:29   

bartek212701 napisał/a:
Krew to SYMBOL życia.


O tym napisałem wcześniej, ale Zion wyskoczył do mnie, gdzie to jest napisane.

bartek212701 napisał/a:
Lepiej poświęcic symbol czy życie?


Życie jest najważniejsze, dlatego krew jest symbolem życia.
Gdyby nie durny wymysł CK zabraniający transfuzji to byśmy w tym temacie nie musieli wyjaśniać absurdu. :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-13, 17:39   

Henryk napisał/a:
zion599 napisał/a:
Henryk napisał/a:
A sama krew?

sama krew tez :
Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: (29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi,

1Kor 10:25-30 bpd "Wszystko, co jest sprzedawane na targu mięsnym, jedzcie, o nic z powodu sumienia nie pytając; (26) gdyż Pańska jest ziemia oraz (cała) jej pełnia. (27) Jeśli zaprasza was ktoś z niewierzących, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co przed wami postawią, o nic z powodu sumienia nie pytając. (28) Jeśli jednak ktoś powiedziałby wam: To jest ofiara złożona bóstwom, nie jedzcie ze względu na tego, który to oznajmił, a także na sumienie; (29) o sumieniu zaś mówię nie twoim, lecz tej drugiej osoby; bo dlaczego moja wolność ma być sądzona przez sumienie innej? (30) Jeśli ja z wdzięcznością biorę cząstkę, dlaczego mam być obrażany za to, za co ja dziękuję?"
Col 2:16-17 bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus."

Rzym 14:2-4 bw "Jeden wierzy, że może jeść wszystko, słaby zaś jarzynę jada. (3) Niechże ten, kto je, nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je, niech nie osądza tego, który je; albowiem Bóg go przyjął. (4) Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go."
Rzym 14:13-15 bw "Przeto nie osądzajmy już jedni drugich, ale raczej baczcie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia. (14) Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo w sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla tego, kto je za nieczyste uważa. (15) Jeżeli zaś z powodu pokarmu trapi się twój brat, to już nie postępujesz zgodnie z miłością; nie zatracaj przez swój pokarm tego, za którego Chrystus umarł."
Stąd wniosek, że nigdy przy Tobie nie zjadł bym kaszanki. :-D

[i]"Kaszanka, czyli co? Otóż w skład kaszanki powinny wchodzić – krew wieprzowa, podroby (wątroba, płuca, skórki wieprzowe), tłuszcz, kasza jęczmienna lub gryczana, jelita i przyprawy (cebula, pieprz, majeranek). Kaszanka często nazywana jest kiełbasą dla ubogich. Rzeczywiście ze względu na nieskomplikowany skład nie jest droga – i taki był pierwotny zamysł jej przygotowania. A co z wartością odżywczą? Dzięki dodatkowi samej kaszy kaszanka dostarczy nam witamin, zwłaszcza z grupy B, składników mineralnych (fosfor, miedź, potas) oraz błonnika pokarmowego. Krew wieprzowa natomiast pod względem wartości odżywczej jest najcenniejszym surowcem ubocznym tuszy wieprzowej, a podroby są od mięsa bogatsze w składniki mineralne (żelazo, wapń, cynk, miedź) oraz witaminy (A, D, K, witaminy z grupy B). Zawierają jednak sporo cholesterolu."

http://vitalia.pl/artykul...w-i-smieci.html


Henryku wszystko się zgadza, możemy teraz spożywać zwierzęta nieczyste, ale zakaz spożywania krwi został potwierdzony przez Ducha Świętego, a ja w przeciwieństwie do Ciebie się z nim zgadzam.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-06-14, 07:33   

Krystian napisał/a:
możemy teraz spożywać zwierzęta nieczyste,


Możemy także jeść grzyby trujące tyle ,że może to być ostatni posiłek na tym świecie.

Zwierzęta czyste spożywa sie ku uświęceniu gdyż Bóg mówi:

Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty! Nie zanieczyszczajcie siebie samych żadnym płazem, który pełza po ziemi, (45) bom Ja Pan, który was wyprowadziłem z ziemi egipskiej, aby być Bogiem waszym. Bądźcie więc świętymi, bom Ja jest święty. (46) To jest prawo, dotyczące bydła i ptactwa, i wszelkich istot żyjących, które roją się w wodzie, i wszelkiego, co żywe pełza po ziemi, (47) abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno.
Kpł 11

Nasze ciała są świątynią ducha Bożego więc trzeba dbać o czystość i własne zdrowie.

:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7129
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5473/7220
 75%
EXP: 74/373
 19%
Wysłany: 2015-06-14, 08:29   

Krystian napisał/a:
Henryku wszystko się zgadza, możemy teraz spożywać zwierzęta nieczyste, ale zakaz spożywania krwi został potwierdzony przez Ducha Świętego, a ja w przeciwieństwie do Ciebie się z nim zgadzam.

Mamy inny pogląd na tę sprawę. :-D

Zwierzęta nieczyste to inny temat.
Dz 15:29 pau "Powstrzymajcie się od pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od krwi, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt oraz od nierządu. Jeżeli będziecie unikać tego wszystkiego, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi!".
Skosztowanie tzw. „święconki”- gdybyś nie wiedział- nawet nie zauważył byś różnicy, uduszone zwierzę (złapane w tzw. pętlę- jedna z metod kłusowników),- jeszcze byś zachwalał smaczną dziczyznę! :lol:
Skąd pewność, że w sklepie nie kupujesz mięsa padłego zwierzęcia?
Ale kaszanka to już wielki grzech! :roll: Bo zawiera krew?
Żydom nie wolno było jeść mięsa padłego zwierzęcia. Mogli jednak takie zwierzę sprzedać poganom w celach spożywczych.
Pwt 14:21 br "nie wolno wam spożywać żadnej padliny. Mięso ze zwierząt, które padły, będziecie przekazywać cudzoziemcom, żyjącym w obrębie waszych murów. Niech oni je spożyją. Możecie je też sprzedawać cudzoziemcom. Wy sami bowiem jesteście narodem poświęconym Bogu waszemu, Jahwe. Nie będziesz także gotował koźlęcia w mleku jego matki."
Argument, że w mięsie pozostaje niemała ilość krwi był tu już poruszany.
Czy chcesz, czy nie- zawsze krew spożywasz. To fakt. O ile nie jesteś totalnym jaroszem!
Ryby jesz?- Też nalezą do świata zwierząt. Zjadasz je z całą krwią!
Nie poruszamy tu faktu picia ciepłej, nie skrzepłej jeszcze krwi.
Tak niektórzy podobno czynią.
Coś takiego napawa mnie odrazą!

Dla mnie wystrzeganie się krwi oznacza to, o czym pisał apostoł:
Act 20:26 bw "Dlatego oświadczam przed wami w dniu dzisiejszym, że nie jestem winien niczyjej krwi;"
- w znaczeniu- nie być winnym niczyjej śmierci.

1Ti 4:3-4 pau "Zabraniają oni zawierać małżeństwa, nakazują powstrzymywać się od niektórych pokarmów, a Bóg stworzył je, by wierzący i ci, którzy poznali prawdę, spożywali je z dziękczynieniem. (4) Wszystko bowiem, co Bóg stworzył, jest dobre i nie trzeba odrzucać niczego, co przyjmuje się z wdzięcznością."

Bardzo dobrze, że mamy różne zdania na dane tematy.
Inaczej nie mielibyśmy o czym pisać!
Ważne, aby było to w kulturalny sposób!
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2015-06-14, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7129
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5473/7220
 75%
EXP: 74/373
 19%
Wysłany: 2015-06-14, 08:31   

Listek napisał/a:
Zwierzęta czyste spożywa sie ku uświęceniu gdyż Bóg mówi:
[...]
Nasze ciała są świątynią ducha Bożego więc trzeba dbać o czystość i własne zdrowie.

Listku. Obyś nigdy nie był naprawdę głodny!
Nie wiemy, jakie czasy nas jeszcze czekają...
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-14, 14:26   

Krystian napisał/a:
możemy teraz spożywać zwierzęta nieczyste,


Ja tam śmieci nie lubię choć czasem kiełbaskę z grila zjem ;-)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-14, 19:05   

Karol napisał/a:
Ja tam śmieci nie lubię choć czasem kiełbaskę z grila zjem


Ja tam wolę drób i rybkę, ale czasem schaboszczaka też zjem. :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-14, 20:38   

Krystian napisał/a:
Karol napisał/a:
Ja tam śmieci nie lubię choć czasem kiełbaskę z grila zjem


Ja tam wolę drób i rybkę, ale czasem schaboszczaka też zjem. :)


Schabowy najlepszy z piersi z kurczaka ( jak dla mnie ) Ten prawdziwy już mi nie smakuje :-D

Kurcze teraz jest problem z drobiem ponieważ jest coraz bardziej zatruty Hodują kurczaki które nie widzą słońca i rosną jak na drożdżach Sam już nie wiem co zjadać.

Najważniejsze aby oczyszczać organizm.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-14, 21:15   

Karol napisał/a:
Schabowy najlepszy z piersi z kurczaka ( jak dla mnie ) Ten prawdziwy już mi nie smakuje


Też wolę tego z piersi kurczaka.
Z wieprzowiny jest nie zdrowy.

Karol napisał/a:
Kurcze teraz jest problem z drobiem ponieważ jest coraz bardziej zatruty Hodują kurczaki które nie widzą słońca i rosną jak na drożdżach Sam już nie wiem co zjadać.


To fakt, dlatego najlepiej kupować kurczaki z wolnego wybiegu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-14, 21:37   

Krystian napisał/a:

Z wieprzowiny jest nie zdrowy.


Dokładnie i czuć mocznikiem
Nigdy w to nie wierzyłem ale kiedy nie jesz świni długi czas no powiedzmy rok czy więcej wtedy poczujesz mocznik
Ja kiedyś lubiłem golonkę Oj bardzo dawno temu ale jak poznałem Słowo Boże i dowiedziałem się o śmietnikach świata to jakoś nakłoniło mnie to że nie będę tego jadł Na pewnym weselu mówię sobie że spróbuję goloneczkę zobaczę jak smakuje po latach Tak jak spróbowałem tak odstawiłem Koszmar.
Niestety nikt w to nie uwierzy a raczej większość ale dla tego że po prostu ludzie jedzą to na co dzień i ten smak się zaciera.

Krystian napisał/a:
To fakt, dlatego najlepiej kupować kurczaki z wolnego wybiegu.


Ja nie mam dostępu do takich zdrowych kurczaków które jedzą trawkę i nie trują się chemią
Czasem się zdarzy że uda nam się kupić od kogoś to to mięso jest zupełnie inne aż słodkie


No tak ale zjechaliśmy z transfuzji krwi na kurczaki.

Proszę mi wybaczyć :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-14, 22:15   

Karol napisał/a:
Nigdy w to nie wierzyłem ale kiedy nie jesz świni długi czas no powiedzmy rok czy więcej wtedy poczujesz mocznik


Ja tam staram się nie spożywać często wieprzowiny, nie ze względów religijnych tylko dlatego ponieważ to mięso jest nie zdrowe.
Ze względów religijnych to nie spożywam krwi.

Karol napisał/a:
No tak ale zjechaliśmy z transfuzji krwi na kurczaki.

Proszę mi wybaczyć


Spokojnie , jak będzie potrzeba to przeniosę posty :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Karol 
Karol

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 168
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 1/27
 3%
Wysłany: 2015-06-14, 23:09   

Krystian napisał/a:
Karol napisał/a:
Nigdy w to nie wierzyłem ale kiedy nie jesz świni długi czas no powiedzmy rok czy więcej wtedy poczujesz mocznik


Ja tam staram się nie spożywać często wieprzowiny, nie ze względów religijnych tylko dlatego ponieważ to mięso jest nie zdrowe.
Ze względów religijnych to nie spożywam krwi.



Oczywiście Tutaj nie chodzi o religię ale o zdrowie

Jeżeli chodzi o krew to niektórzy się przepadają za "czerniną " brrrrr.....
Nie dla mnie :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13