FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak na wiarę
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-22, 00:06   

Migdałek napisał/a:
rzepraszam, że napisałam to takiej formie, która pozwoliła wam to oczytać jako odniesienie Ciebie lub nike. Nie miałam w tym poście Was na myśli i waszego sposobu moderowania. Miałam na ogólne zachowania i "wyskoki" userów.


OK :-D

Migdałek napisał/a:
Przypominam, że również jestem moderatorem więc znam temat od kuchni. Sam wiesz, że nie jest to bułka z masłem


Wiem, trzeba często rozstrzygać sprawy między userami.
Potem jak coś komuś nie pasuje to ma do Ciebie pretensje itd
Do tego jest to praca społeczna.
Ja dlatego jestem tutaj moderatorem, bo mi bardzo zależy, aby chociaz to jedno forum było biblijne.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2015-06-23, 07:14   

Co z naszym przyjacielem Muzułmaninem?
Zakończył już dialog z „niewiernymi”? :-(
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-06-23, 08:00   

Henryk napisał/a:
Co z naszym przyjacielem Muzułmaninem?
Zakończył już dialog z „niewiernymi”? :-(


No właśnie, ponoć czytał Biblię to powinien być otwarty na dyskusję.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2015-06-23, 08:42   

Nie bądźcie w gorącej wodzie kąpani. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2015-06-23, 16:54   

nike napisał/a:
Nie bądźcie w gorącej wodzie kąpani. :-D

Pewnie i racja.
Może trochę później obetną nam głowy... :-(
Zgodnie z wolą czyjegoś Boga (?)
Nasz przyjaciel pisze:
Cytat:
Allah stworzył świat, jednak ludzie go zniszczyli i wytworzyli własne religie wedle własnych upodobań zniekształcając go.

Tylko zauważ drogi Muzułmaninie, że pierwszą prawdziwą religią było wyznanie Mojżeszowe.
Po nim nastało chrześcijaństwo.
Tyle z historii zapewne wiesz...
A Mahomet dopiero gdzieś około 610 roku naszej ery doznał(?) pierwszych objawień.
Kto więc wytworzył własne religie?
Odpowiedz sobie sam.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-24, 00:39   

właśnie tak dochodze do wniosku, ze wszelką przyczyną nieszczesc
jest usilna walka z czyimś wyobrażeniem Boga
Muzułmanie o Chrześcijanach, protestanci i świadkowie o katolikach,
a nawet katolicy miedzy sobą.
Kazdy ma swojego Boga , swojego Jezusa (czy proroka),
swoje wyobrazenie. swój....... !!obraz Boga!!
Tylko metody są inne , jedni ścinają głowy, drudzy 'tylko' zabijają ludzką duszę.

A co na to Bóg? Czy docenia ten typ ''gorliwców'' 8-) ?
Na kartach NT wszak nie jest opinia Boża zbyt utajniona w tym względzie ;)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2015-07-08, 00:54   Re: Jak na wiarę

Witaj „Hatchie”

Hatchie napisał/a:
Witajcie, jestem muzułmaninem.


No to mamy już między religijny dialog monoteistów.

Hatchie napisał/a:
To jest forum dla miłośników waszego Pisma, ale chciałbym zobaczyć, co widzicie w swoim Bogu.


Nie chcesz poznać naszego wspólnego Boga, lecz egzaminy prowadzić? Czy dobrze zacząłeś? Jak to zakończysz? Potrafisz, czy się skompromitujesz i wycofasz? Może już to uczyniłeś?

Nasz Bóg, Bóg wszystkich narodów, włożył w ludzkie serce pojecie wieczności, aby go szukali, dla panowania w pokoju nad niższymi stworzeniami, Dz. 17:24-28. Człowiek jednak upadł przez grzech, dlatego nie jest w stanie poznać drogi Bożej od początku do końca, Kazn. 3:11. Nie ma tu znaczenia, czy jest on Żydem, Chrześcijaninem, czy Muzułmaninem, lub kimś jeszcze.

W związku z upadkiem i skażeniem stworzenia przez grzech, Bóg z własnej woli poddał je znikomości, aby chodząc własnymi drogami, poznali jak strasznym jest grzech. W kontraście z nim, Bóg z łaski swojej, zesłał Syna swego Jednorodzonego na okup za cały rodzaj ludzki, aby wszystkie narody nauczyć dróg swoich.

Hatchie napisał/a:
Mój Bóg daje większe możliwości i też jest miłosierny,


Nasz wspólny Bog Jehowa = Jahwe poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować. Jest miłosierny i prawy. Czyni to wszystko, aby całe stworzenie wyzwolić z niewoli skażenia, ku chwalebnej wolności dzieci Bożych, Rz. 8:19-21.

Hatchie napisał/a:
Zapoznajcie mnie z waszym Bogiem, albo chociaż wytłumaczcie mi dlaczego w niego wierzycie, a nie w mojego.


Miłosierny Bóg Ojciec dał swojego Syna umiłowanego na okup za nieprzyjaciół, Rz. 5:8. Dzięki temu Ewangelia jest głoszona całemu stworzeniu i jest wybierany Kościół z wszystkich narodów. Chrystus, którego stanowi Pan Jezus (przez działalność życia na Ziemi i przez naukę swoją) i Kościół jego. Chrystus w chwale, czyli z innymi bohaterami wiary dokonają Restytucji przez wylanie Ducha Świętego Boga Ojca na wszelkie ciało.

Czy Twój Bóg, który według Ciebie już nie jest naszym, zasługuje na to, abyśmy w niego wierzyli. Jeżeli stworzył wszystkich, to dlaczego nie uznaje wszystkich.

Hatchie napisał/a:
Btw. w Biblii Jezus uczy o miłości, a tutaj patrzę w każdym temacie kłótnie to forum na pewno chrześcijańskie?


Tak, dostrzegam wiarą, że to forum jest chrześcijańskie, gdyż dyskusje prowadzone w nim w głównej mierze są oparte na Słowie Bożym. Czuwa nad tym administracja, a także i userzy.

Pan Jezus nauczał, że Królestwo Niebios jest podobne do ziarnka gorczycy, z którego wyrasta wielkie drzewo. Prawda jest tylko jedna, tak jak drzewo jest jedno, ale rozgałęzień ma wiele.

Zgodnie z rozgałęziającym się systemem prawdy, powstawały kolejne wyznania wiary chrześcijańskiej. Fundamentem, na którym powstawało każde z nich była doktryna prawdy Bożej. Jednak z czasem, w każdym z nich zakradł się błąd, pycha i grzech; to nieprzyjaciel - szatan nasiał go. Z jego powodu gałęzie częściowo usychają (nienawiść i prześladowania). Różne spory, czy nawet kłótnie, które dostrzegasz to trącanie gałęzi o gałąź, gdyż wiatr orzeźwiający od Boga wieje. Dzieje się tak, ponieważ Słowo, które głosił Pan Jezus sądzi nas teraz w „dniu ostatecznym”, J. 12:46-48.

Chrystus jest jeden dla wszystkich, ale pogoń za zyskiem z pobożności innych, spowodowała, że powstało wielu fałszywych nauczycieli.

Cytat:
Albowiem wiadomo mi […], bracia moi, […] że wynikły spory wśród was. (12) A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy (Greko – katolicy i Prawosławni), a ja Apollosowy (Protestanci), a ja Kefasowy (Rzymsko – katolicy), a ja Chrystusowy (Członek Kościoła Chrystusowego). (13) Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? 1Kor. 1:11-13

ja, bracia, nie mogłem mówić do was jako do duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie. (2) Poiłem was mlekiem, nie stałym pokarmem, bo jeszcze go przyjąć nie mogliście, a i teraz jeszcze nie możecie, (3) jeszcze bowiem cieleśni jesteście. Bo skoro między wami jest zazdrość i kłótnia, to czyż cieleśni nie jesteście i czy na sposób ludzki nie postępujecie? (4) Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście? (5) Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście, a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan. (6) Ja zasadziłem, Apollos podlał, a wzrost dał Bóg. (7) A zatem ani ten, co sadzi, jest czymś, ani ten, co podlewa, lecz Bóg, który daje wzrost. (8) Bo ten, co sadzi, i ten, co podlewa, jedno mają zadanie i każdy własną zapłatę odbierze według swojej pracy. (9) Albowiem współpracownikami Bożymi jesteśmy; wy rolą Bożą, budowlą Bożą jesteście. 1Kor. 3:1-9


Spory te mogą i będą zakończone dzięki poznaniu i przyjęciu milości prawdy, prowadzącej do jedności i jednomyślności (Flp. 3:14,15), a nie przez różne układanki ekumeniczne, które przez różne intrygi zapewniają tylko „wiązanie się w snopki”. Wywierają różnego rodzaju skrytą presje, (tajemną działalność) aby się łączyć bez dociekania, co się kryje za dogmatami.

Sugerują, aby być solą tej ziemi, ale „gwiazdy spadają w dzień”, co jest widać a dniu zaćmienia. W nocy Średniowiecza też spadały, ale ludzie spali, więc nie widzieli tego.


Hatchie napisał/a:
Mówi się u nas "Bóg walczący" na Allaha. Allah stworzył świat, jednak ludzie go zniszczyli i wytworzyli własne religie wedle własnych upodobań zniekształcając go. Teraz próbuje odzyskać wiernych za naszą pomocą.

Allah od Jahwe? Po pierwsze działa przez swój lud.

Mamy takie same wierzenia, więc nie ma sporów.


Jeżeli macie takie same wierzenia to, dlaczego jest tyle odłamów Islamu?

Cytat:
Migdałek napisał/a:
Obrazek


Henryk napisał/a:
Sunnici mordują się nawzajem z Szyitami.
Jest to fakt znany wszystkim. Głośno o tym w mediach.
Nie wiesz co dzieje się w Syrii, Iraku...?
Cały Bliski Wschód jest podzielony między wyznawców wrogich sobie doktryn religijnych, których źródłem jest spór o sukcesję po zmarłym w 632 roku Mahomecie.

Historia zna czasy, gdy Chrześcijanie powinni uczyć się od Islamu. Dotyczy to także Polski.
Nasza przyjaźń z Tatarami wniosła wiele dobrego.
W średniowieczu Islam był w Europie ostoją nauki, sztuki, kultury.
Nieśli nam wiedzę.
Dziś niszczycie światowe dobra- to, co ostało się kilka tysięcy lat przed innymi barbarzyńcami.
- Pomniki ludzkich wierzeń, ludzkich kultur.
Kilkutysięczną Historia ludzkości.

Niestety. Dziś są inni ludzie na świecznikach i inne metody.
Nawołują nie do zgody, lecz do mordu.
Nie zwerbujesz tu wyznawców "boga" żądnego krwi innowierców.

zauważ drogi Muzułmaninie, że pierwszą prawdziwą religią było wyznanie Mojżeszowe.
Po nim nastało chrześcijaństwo.
Tyle z historii zapewne wiesz...
A Mahomet dopiero gdzieś około 610 roku naszej ery doznał(?) pierwszych objawień.


Bóg nie próbuje odzyskać wiernych za waszą pomocą, lecz wymierza sprawiedliwość w dniu sądu. Nie chodzi przy tym o podważenie Chrystusowego (Dz. 11:26) systemu wartości, lecz o wymierzenie sprawiedliwości sądu, o której prorok Daniel napisał w Dn. 11:7, 27, 29,30, 36-45.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Hatchie

Potwierdzenie wizualne: 520257
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2015-07-29, 23:43   

Witam, przepraszam że tak nic nie mówiłem, krążyłem po innych forach chrześcijańskich, bo to po prostu nie wydaje mi się odpowiednie. Nie obrażajcie się, ale jesteście naprawdę niemili :)
Nie wiem jak miałem to delikatniej napisać. Po prostu patrzyłem inne tematy i w kkażdm kkłótnia i zle słowa. A ten webd co tak mówicie ze zły to patrzyłem i lepszą sytuacja niż tu :-/

Byłem na innym forum chrześcijanie pl coś takiego i tam sobie pogadalem Jakby kktościekawy to jjestem na etapie poszukiwań - sam nie wiem Islam czy Crzeaxijanstwo.

Na razie!
_________________
520257
 
     
Hatchie

Potwierdzenie wizualne: 520257
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2015-07-29, 23:46   

Wybaczcie teraz nie mam czasu potem odpowiem na pytania.
_________________
520257
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-30, 11:54   

Hatchie napisał/a:
Nie wiem jak miałem to delikatniej napisać. Po prostu patrzyłem inne tematy i w kkażdm kkłótnia i zle słowa. A ten webd co tak mówicie ze zły to patrzyłem i lepszą sytuacja niż tu :-/

To prawda, bywa tu 'niemiło', ale nigdy nie mówimy 'niemiło' o Bogu, a tak się dzieje na przywołanym przez Ciebie forum.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Hatchie

Potwierdzenie wizualne: 520257
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2015-07-30, 13:19   

Niemiło tak, ja tu patrzylem wiekszosc tematów i prawda jest przytlaczajaca. Powiem więcej - masakrycznie w porównaniu do forum webd. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za tą stronę, ale niech ją jak najszybciej zamknie, albo zmieni regulamin. Chociaż tutaj chyba nic już nie pomoże, oprócz likwidacji pewnych szkodliwych userów. Niesamowite, że nawet ludzie innych wyznań mogą się tu zgorszyć.
_________________
520257
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-07-30, 14:11   

Hatchie napisał/a:
Niemiło tak, ja tu patrzylem wiekszosc tematów i prawda jest przytlaczajaca. Powiem więcej - masakrycznie w porównaniu do forum webd. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za tą stronę, ale niech ją jak najszybciej zamknie, albo zmieni regulamin. Chociaż tutaj chyba nic już nie pomoże, oprócz likwidacji pewnych szkodliwych userów. Niesamowite, że nawet ludzie innych wyznań mogą się tu zgorszyć.


Nie wiem w co wierzysz, ale w przeciwieństwie do webdy tutaj Boga Prawdziwego i Jego słowa Biblii się nie obraża.
Na webdzie po Jego imieniu i Biblii można jeździć do woli i administracja nie reaguje.
Więc się nie czepiaj tego forum.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-30, 18:06   

Hatchie, No cóż, Jezus tez nie przyjdzie z głaskaniem po włosach. Nie ma co głaska niebiblijnych praktyk. Zachowanie może jest czasami przesadne, ale co poradzić, ludzie mają taką kulturę osobistą. Własciwie to wolę kiedy mówią do siebie ostrzej niż bluźnią Bogu, jak na forum, którego bronisz. Może i tam spokojniej, ale jakim kosztem. Nie można mieć wszystkiego. Forum o Biblii ma opierac się na szacunku do Słowa Bożego, nie wszedzie ono występuje, vide.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-07-30, 18:25   

bartek212701 napisał/a:
Własciwie to wolę kiedy mówią do siebie ostrzej niż bluźnią Bogu, jak na forum, którego bronisz.


Piękne słowa Bartku :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Hatchie

Potwierdzenie wizualne: 520257
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
Wysłany: 2015-08-01, 00:14   

Ja nie bronię nic tylko mówię jak jest. A tutaj też były jakieś ataki np. Ze Bóg nie ma imienia to też widziałem. Po za tym totalnie brakuje wam empatii i miłości. I dziwne że mówię to ja muzułmanin, a wy tego nie zauważcie. Nic nie zauważcie, lepiej przykryć niedoskonałości.

~ A zatem ukryłem swą nikczemność, w zbutwiałym słowie z Biblii wyskubanym,
I widzą mnie świętym, choć jestem diabłem przeklętym.

Zgorszenie i obrzydzenie tutaj się sieje, a powinien to widzieć założyciel tego forum.

~ Bo któż ma większy grzech? Żołnierze którzy Go ukrzyżowali, Piłat który wydał rozkaz, czy ten który Go wydał Piłatowi?
_________________
520257
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13