FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
(nie)utracalnosc zbawienia
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:00   

zaza napisał/a:
Nie widzę tam słowa:namaszczony.I już się do niego odniosłem.


Być uczestnikiem Ducha św. to co??To nie to samo co nowo narodzenie i posiadanie Go już w sobie? :roll:
Cały list Pawła(Hebrajczyków) jest skierowany do ludzi wiary do tych co trwają w Chrystusie i został napisany ku przestrodze dla nich..Widać to na przykładzie Ezawa którego Apostoł "przywołuje" na podobieństwo utraty tego co pewne :roll:
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:07   

Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
Nie widzę tam słowa:namaszczony.I już się do niego odniosłem.


Być uczestnikiem Ducha św. to co??To nie to samo co nowo narodzenie i posiadanie Go już w sobie? :roll:
Cały list Pawła(Hebrajczyków) jest skierowany do ludzi wiary do tych co trwają w Chrystusie i został napisany ku przestrodze dla nich..Widać to na przykładzie Ezawa którego Apostoł "przywołuje" na podobieństwo utraty tego co pewne :roll:


To np być w zborze w Iw,w którym dzieją się wielka cuda.Skierowany jest do trzech grup.Niewierzących,wierzących,wierzących intelektualnie.Żydzi mieli się za wybrańców i byli przywiązani do starego systemu.Paweł nigdzie tam nie napisał,że życie wieczne można utracić.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:13   

zaza napisał/a:
Paweł nigdzie tam nie napisał,że życie wieczne można utracić.


Utrata Ducha św.równa się utracie życia wiecznego...chyba nie muszę cytować że tylko ci mający Ducha św.mają życie?

zaza napisał/a:
Skierowany jest do trzech grup.Niewierzących,wierzących,wierzących intelektualnie


"Pozdrówcie wszystkich waszych przełożonych i wszystkich świętych! Pozdrawiają was [bracia] z Italii. 25 Łaska z wami wszystkimi! Amen"
To końcowe słowa Pawła zawarte w liście ....widzimy do kogo był skierowany do wszystkich świętych ..czyli zboru który już trwał przy Panu..
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-01-01, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:15   

Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
Paweł nigdzie tam nie napisał,że życie wieczne można utracić.


Utrata Ducha św.równa się utracie życia wiecznego

zaza napisał/a:
Skierowany jest do trzech grup.Niewierzących,wierzących,wierzących intelektualnie


"Pozdrówcie wszystkich waszych przełożonych i wszystkich świętych! Pozdrawiają was [bracia] z Italii. 25 Łaska z wami wszystkimi! Amen"
To końcowe słowa Pawła zawarte w liście ....widzimy do kogo był skierowany do wszystkich świętych ..czyli zboru który już trwał przy Panu..


Ducha nie można utracić.Bycie w ciągłym lęku przed utratą zbawienie to coś strasznego,a do tego często prowadzi do legalizmu itd.Ogólnie zbór był chrześcijański to oczywiste,ale nie każdy tam był wierzący...Przeczytaj cały list.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:20   

zaza napisał/a:
Ducha nie można utracić.Bycie w ciągłym lęku przed utratą zbawienie to coś strasznego,a do tego często prowadzi do legalizmu itd.Ogólnie zbór był chrześcijański to oczywiste,ale nie każdy tam był wierzący...Przeczytaj cały list.


Jeśli jesteśmy pewni zbawienia stajemy się letni, albo co gorsza zimni.. :roll:
Czy sam apostoł Paweł był pewien,pomimo posiadania Ducha św.? :roll: Wiemy że nie ..o czym sam nas informuje,że może i on upaść
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:20   

Jaaqob napisał/a:
zaza napisał/a:
Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
Zbawienia nie można utracić.


Racja tego zbawienia o którym mówi Jezus w wersetach podanych powyżej przez Olusa nie można utracić.


Żadnego zbawienia nie można utracić.


Powtórz to jeszcze w kilku postach, nie cytując Biblii. Sam dobrze wiesz, co takiego trzeba powtórzyć wiele razy, żeby stało się prawdą...


6 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne(Jana 3:16)


19 Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas;
bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami;
a to stało się po to, aby wyszło na jaw,
że nie wszyscy są naszego ducha. (1 Jan 2:19)

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto słucha mego słowa i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie będzie sądzony, bo już przeszedł ze śmierci do życia.(Jana 5:24)

8 On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa. (1kor 1:8)
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-01, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:22   

Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
Ducha nie można utracić.Bycie w ciągłym lęku przed utratą zbawienie to coś strasznego,a do tego często prowadzi do legalizmu itd.Ogólnie zbór był chrześcijański to oczywiste,ale nie każdy tam był wierzący...Przeczytaj cały list.


Jeśli jesteśmy pewni zbawienia stajemy się letni, albo co gorsza zimni.. :roll:
Czy sam apostoł Paweł był pewien,pomimo posiadania Ducha św.? :roll: Wiemy że nie ..o czym sam nas informuje,że może i on upaść


To raczej przez pychę.Pewność zbawienia doskonali w człowieku miłość którą może okazać bliźniemu i Bogu.Apostoł Paweł nigdzie nie napisał,że może stracić życie wieczne.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:28   

zaza napisał/a:
Apostoł Paweł nigdzie nie napisał,że może stracić życie wieczne


"Poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego" 1 Kor 9,27
Po co poskramiał po co starał...skoro miłość mu miała wybaczyć :roll:

Sam do wszystkich pisał tak:
"Z bojaźnią i drżeniem zabiegajcie o własne zbawienie"Flp.2,12 po co zabiegać skoro i tak jest zapewnione?
"Przyjrzyj się dobroci i surowości Bożej. Surowości wobec tych, co upadli, a dobroci Bożej wobec ciebie, jeżeli tylko wytrwasz w tej dobroci -- w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty" Rz 11,22
Kto wytrwa zostanie zbawiony, tylko ten będzie zwycięzcą
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-01-01, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:37   

Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
Apostoł Paweł nigdzie nie napisał,że może stracić życie wieczne


"Poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego" 1 Kor 9,27
Po co poskramiał po co starał...skoro miłość mu miała wybaczyć :roll:

Sam do wszystkich pisał tak:
"Z bojaźnią i drżeniem zabiegajcie o własne zbawienie"Flp.2,12 po co zabiegać skoro i tak jest zapewnione?
"Przyjrzyj się dobroci i surowości Bożej. Surowości wobec tych, co upadli, a dobroci Bożej wobec ciebie, jeżeli tylko wytrwasz w tej dobroci -- w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty" Rz 11,22
Kto wytrwa zostanie zbawiony, tylko ten będzie zwycięzcą


Koryntian Paweł pisał o byciu uznanym za niezdatnego,a nie o utracie życia wiecznego.W Rzymian Paweł posłużył się po prostu figurami.Żydów którzy jako naród zostali odtrąceni i poganami którzy zostali wszczepieni.Nie nauczał,że życie wieczne można stracić.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:46   

zaza napisał/a:
Koryntian Paweł pisał o byciu uznanym za niezdatnego,a nie o utracie życia wiecznego.W Rzymian Paweł posłużył się po prostu figurami.Żydów którzy jako naród zostali odtrąceni i poganami którzy zostali wszczepieni.Nie nauczał,że życie wieczne można stracić.


Być wszczepionym przez wspólnego Ducha,bo Duch św.jest spoiwem łączącym ciało ,"krzew",więc jeśli jest mowa o odcięciu to jednak Ducha św.a tym samym życie można utracić.Nas łączy wspólny Duch nie ciało jak Żydów.
Życie można utracić w każdym momencie,jeśli tylko odsuniemy się od źródła ...od Pana,utrata wiary w Syna to śmierć
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-01-01, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 20:55   

Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
Koryntian Paweł pisał o byciu uznanym za niezdatnego,a nie o utracie życia wiecznego.W Rzymian Paweł posłużył się po prostu figurami.Żydów którzy jako naród zostali odtrąceni i poganami którzy zostali wszczepieni.Nie nauczał,że życie wieczne można stracić.


Być wszczepionym przez wspólnego Ducha,bo Duch św.jest spoiwem łączącym ciało ,"krzew",więc jeśli jest mowa o odcięciu to jednak Ducha św.a tym samym życie można utracić.Nas łączy wspólny Duch nie ciało jak Żydów.
Życie można utracić w każdym momencie,jeśli tylko odsuniemy się od źródła ...od Pana,utrata wiary w Syna to śmierć


Paweł nie pisał tam,że można utracić Ducha świętego którego już się posiada.No Ty musisz się martwić z każdym grzechem,że stracisz zbawienie,ja nie.Żywej wiary nie można utracić.Paweł nas o tym zapewnił.Jezus do tego nie dopuści.To nie jest droga w kółko zbawiony,potępiony,zbawiony,potępiony,w zależności.Krzew to właśnie figura i o tym pisałem.Paweł tam nie wykładał utracalności zbawienie lecz walczył z pychą pogan
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 21:25   

zaza napisał/a:
No Ty musisz się martwić z każdym grzechem,że stracisz zbawienie,ja nie.Żywej wiary nie można utracić.


Negujesz słowa Pana,negujesz utracenie Ducha św. :roll:
Oto ta figura...
"Trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.
Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną."(....)
Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem; trwajcie w miłości mojej.
Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."Jan 15,4-10
Duch św.musi wzrastać (musimy być gorący)jeśli tak nie ma "obumiera-Chrystus odchodzi"
Bez uświęcania/wzrastania nie zobaczymy królestwa :roll:
Wierzę w Boże Miłosierdzie,nie drżę o swoje grzechy a o trwanie w wierze a to zapewni mi tylko "poznawanie"i to gorące,gorące wzrastanie w miłości doskonałej..
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-01-01, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 21:28   

Cytat:
Negujesz słowa Pana,negujesz utracenie Ducha św. :roll:

Zacznijmy od tego że w wersecie przez Ciebie cytowanym nie ma nic o Duchu św.
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-01, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 23:13   

Cytat:
"Z bojaźnią i drżeniem zabiegajcie o własne zbawienie"Flp.2,12 po co zabiegać skoro i tak jest zapewnione?

Pominąłem wcześniej.Chodzi tutaj respekt i szacunek,a nie strach przed utratą.

"Przecież to wszystko moja ręka uczyniła tak, że to wszystko powstało mówi Pan. Lecz Ja patrzę na tego, który jest pokorny i przygnębiony na duchu i który z drżeniem odnosi się do mojego słowa.( Izajasz 66:2)

Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się.(Filipian 4:4)



Słowo sprawujcie( katergazomai) w innych wersetach jest oddane jako popełniając.

Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.( Rzym. 1:27)


Chodzi o przemianę jaka nastąpiła u niektórych.W wyniku wyboru człowieka i ingerencji Boga zmienia się natura człowieka na lepszą lub gorszą.Ta zmiana niesie ze sobą owoce.U zboczeńców sromotę,a u wierzących wypracowywaniem na zewnątrz swojego już dokonanego zbawienia.Dobre uczynki do których zostaliśmy przygotowani.


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili." Efez. 2:8-10
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-01, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-01, 23:35   

Cytat:
Jan 15,4-10

Nie ma tu nic o utracie zbawienia.Jest o zniszczeniu tych którzy nie są wszczepienie.Kto nie jest w Chrystusie ten usycha i idzie na wieczne potępienie.Latorośl sama z siebie nie może trwać,musi zostać wszczepiona.


Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze. (Hbr 10:10)

Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.(Hbr 10:14)

13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny. (1 Jana 5:13)

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.( Efez. 2:8-9)

12 Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości. 13 On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, 14 w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów. (Kol 1:12-13)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13