FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
In vitro
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2015-07-19, 13:08   

Bardzo mi pomogłeś, sama siebie to za głupią ja nie uważam, ale po przeczytaniu twojej odpowiedzi chyba zacznę. Już więcej o nic ciebie nie zapytam. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6302
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4476/6115
 73%
EXP: 280/330
 84%
Wysłany: 2015-07-19, 18:26   

nike napisał/a:
Bardzo mi pomogłeś, sama siebie to za głupią ja nie uważam, ale po przeczytaniu twojej odpowiedzi chyba zacznę. Już więcej o nic ciebie nie zapytam. :-(


Droga NIKE bardzo mi przykro, że tak niesłusznie siebie oceniasz, tylko dlatego, że chciałem postąpić zgodnie z Twoim życzeniem, aby odpowiedź była w dwóch zdaniach. Uwierz mi, że chciałem dobrze, ale wyszło jak ...

Przykro mi też bardzo, że w ten sposób tak bardzo "przeszkrobałem" :-D :-D sobie u Ciebie, że już więcej mnie nie zapytasz o wyjaśnienie wyrażanej prze ze mnie myśli. Proszę więc o litość i wybaczenie mi mojej nieumiejętności dotarcia z nią do Ciebie. Jeszcze raz spróbuje, a może okażesz mi chociaż trochę łaski i rozjaśni się oblicze Twoje nade mną.

Pokoja napisał/a:
1. Tak jak inwestor w swojej własności i z swoich materiałów w niej istniejących, zbudował fabrykę wraz z całym jej wyposażeniem technologicznym, regulaminami, instrukcjami obsługi, gwarancjami i innymi przepisami (np. BHP), tak Bóg stworzył Adama w sobie i z siebie (Dz. 17:26; Żyd. 2:11), więc wszystko, co się dzieje w tych dwóch przypadkach nie jest ich ponowną budową, czy stwarzaniem, lecz wykonywaniem dzieła w nich, czyli tego, dla którego powielania różnorodności zaistniały w chwalebnym celu przy praworządności, jednak z ewentualnością doświadczenia zła a także grzechu w przypadku nieposłuszeństwa.

2. Inwestor jest odpowiedzialny za wszystko, co się w jego dziele i z nim dzieje (Inwestor Kowalski, „Fabryka Kowalski” i jej prototyp - produkt „Robot Kowalski” oraz jego egzemplarze) w poszczególnych przypadkach jego indywidualnej eksploatacji, jednak Wszechmocny i Wszechmogący Bóg grzechu nie popełnia, gdyż wszystko, co czyni jest jego prawem w stosunku do jego stworzeń, tak w dobrym jak i w złym, aby nauczyć je dróg swoich, tak jak orzeł uczy latać pisklęta swoje J. 9:2,3; Rdz. 8:21; P.Pr. 32:11,12; Rz. 3:4-7; 8:19-21.


Co to znaczy, co wyżej napisałem?

Ad 1. Wszelkie stworzenie, a więc i człowiek oraz ustalony dla nich porządek rozmnażania się, pochodzą od Boga z wszelkim dobrymi (przy posłuszeństwie) i złymi (w grzechu) konsekwencjami, gdyż nic się nie dzieje bez prawa Jego.

Ad. 2 Bóg czuje się odpowiedzialny za wszystko, co z jego dozwolenia (woli) się dzieje, dlatego dając na ofiarę Syna swego umiłowanego, dał nam poznać, że jest miłującym, mądrym, mocnym i sprawiedliwym:

Cytat:
gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, (25) którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej przez to, że w cierpliwości Bożej pobłażliwie odniósł się do przedtem popełnionych grzechów, (26) dla okazania sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, aby On sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa. Rz. 3:23-26

Rzadko się zdarza, że ktoś umrze za sprawiedliwego; prędzej za dobrego gotów ktoś umrzeć. (8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. Rz. 5:7-10


Cytaty nie należą do dwóch zdań :-D :-D

Jeśli pomogłem to się będę cieszył, a jeśli nie, to sam muszę o sobie ...
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-19, 22:41   

Henryk napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Henryku, to Ty dając życie tchnienie życia w człowieka 'wsadzasz'? Ten życiodajny ruach? :)

Nie. Ojciec nie daje „tchnienia życia”. Daje tylko to, że jajeczko rozpoczyna proces podziału, proces rozwoju.
Tchnienie (dech żywota) pojawia się samoczynnie po przecięciu pępowiny podczas narodzin. Często „dawcą tchnienia” jest klaps na pupę w wykonaniu akuszerki. :lol:
Człowiek to taka samo-powielająca się „maszyna”.

Pierwsza była dziełem Boga. Następne już replikują się bez udziału Boga.

Cytat:
Myślenie dosyć dziwne, poza tym hierarchię daje, matka to tylko ciało daje, ale ojciec za to życie. Z jakiej to ksiązki, bo nie z Biblii raczej.

Gdy Ojciec „zaingeruje” w jajeczko, to ono zaczyna proces rozwoju.
Matka dostarcza komórkom (tu są różne stadia: zygota, zarodek, płód...) składniki odżywcze, aby mogło rozwijać się. Trwa to około trzech kwartałów.
Bez iskry życia z plemnika nieożywione jajeczko jest wydalane z macicy.
A jeśli chodzi o książkę, to był podręcznik do biologii. :-P
Aż dziwne, że nie wiesz? :cry:


:shock: :shock: :shock: W podręczniku do biologii napisali, że plemnik jest iskrą życia :shock: :shock: :shock: Nie wiem co to za podręcznik był, ale na pewno nie od biologii.

Jakby plemnik był tylko iskrą to dziecko musiałoby być tylko dziewczynką i w dodatku idealną kopią matki. Jednak w przyrodzie ludzkie dzieci są komplikacją cech matki i ojca ponieważ plemnik zawiera połowę materiału genetycznego rodziców. Każdy gen u człowieka składa się z dwóch komplementarnych nici, każda cecha jest zapisana podwójnie. W procesie tworzenia komórek płciowych te nici rozdzielają się i dziecko dostaje po jednej z nici od każdego z rodziców

nike napisał/a:
Bóg ulepił Adama i kiedy Adam był już ukształtowany, ale się nie ruszał, to tchnął w jego nozdrza dech żywota i wtedy Adam ożył i stał się duszą żyjącą.

Kiedy Bóg tchnął w nozdrza Adama swój oddech, my byliśmy w jego biodrach, więc ten dech żywota przeszedł automatycznie na nas wszystkich, tak można byłoby powiedzieć.

Tak jak napisał Henryk ojciec jest dawcą życia matka daje ciało, Bóg nie wdycha oddechu każdemu niemowlęciu z osobna.

Zauważmy,że rodzą się dzieci z różnymi wadami, czy Bóg, dałby oddech takiemu dziecku np. bez mózgu? Po co?

Każde dziecko otrzymuje od swoich rodziców, w genach, choroby, czy doskonałości, Bóg w to już nie ingeruje, bo gdyby ingerował, nie rodziły by sie dzieci bez rączek, nóżek i z innymi ułomnościami.

Bo Adama stworzył Bóg DOSKONAŁEGO, a nie ułomnego.


A w co w ogóle Bóg ingeruje? Jest zegarmistrzem, który nakręcił tryby wszechświata i zamilkł na wieki? Po to w takim razie w ogóle się modlić?

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
Bóg jest nam potrzebny, bo życie dał pierwszemu człowiekowi i ten pierwszy człowiek jako nasz ziemski ojciec dał swoim dzieciom, itd. Gdyby Bóg nie dał życia Adamowi, nie byłoby tez nas.

Naprawdę nie znajduję wyjasnienia tego co z Henrykiem tu piszecie w Biblii. Zawsze odczytywałem ją jako taką, gdzie Bóg daje życie każdej żywej istocie. Ale najwyraźniej Bogu wymknęło się to wszystko spod kontroli, jak piszecie i człowiek sam stał się dla siebie Bogiem, bo daje życie, jak Bóg Adamowi. Nie widzicie bezsensu tego co piszecie?


Ja nie widzę, bezsens byłby wtedy gdybym uwierzyła,że Bóg tchnął swój święty oddech dziecku bez mózgu, raczej powinien wpierw to dziecko uzdrowić, nie sądzisz?


Bóg powinien? A kto mu każe? Co jeszcze powinien? Uzdrowić wszystkich chorych na raka i zlikwidować wszystkie wojny? Człowiek sam ściągnął na siebie wszystkie nieszczęścia oddalając się od Boga, który jest żródłem życia właśnie przez grzech. A mimo to Bóg go nie opuścił o czym świadczy całe Pismo. Równie dobrze można zapytać dlaczego czekał tysiące lat nim przysłał Syna i czemu Syn nie wraca mimo iż Biblia mowi iż przyjdzie wkrótce.

Biblia wielokrotnie pokazuje, że Pan był z człowiekiem w śzczęściu i nieszczęściu najbanalniejszy przykład to księga Hioba. A my teraz by "wybielić" Boga przypisujemy sami sobie moc tworzenia życia i twierdzenie, że dzieci z "defektami" nie są od Niego?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2015-07-19, 23:51   

Migdałek, Przykro mi ale z tobą nie mam chęci na pisanie. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-20, 00:10   

nike napisał/a:
Migdałek, Przykro mi ale z tobą nie mam chęci na pisanie. :-(

Wcale mnie to nie dziwi :roll:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-20, 01:01   

nike napisał/a:
Migdałek, Przykro mi ale z tobą nie mam chęci na pisanie. :-(


A czy ja Cię o to proszę? Wyrażam jedynie swoją opinię, do której możesz się odnieść lub nie wedle własnej wolnej woli.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2015-07-20, 07:12   

Migdałek napisał/a:
:shock: :shock: :shock: W podręczniku do biologii napisali, że plemnik jest iskrą życia :shock: :shock: :shock: Nie wiem co to za podręcznik był, ale na pewno nie od biologii.

Widzę, że muszę Tobie dokładnie napisać, skoro masz złą wolę aby zrozumieć, ale dobrą aby kogoś ośmieszyć.
Iskra jest tym co inicjuje pożar. Zaraz napiszesz, że przecież nie każda. – Niech Tobie będzie...
Oczywiście musi być także odpowiedni materiał, aby pojawił się ogień!
Podobnie plemnik „inicjuje” nowe życie w połączeniu z odpowiednik jajeczkiem. Oczywiście też nie każdy! Tu widać wielkie marnotrawstwo materiału genetycznego.

Jednak bez ojca nie narodziło się żadne dziecko.
Nie udało się to nawet Marii- matce Jezusa!
Tam "iskrę życia" przeniósł w nieznany dla nas sposób...
Więc słowo „iskra życia” określa to, co powoduje (inicjuje) życie.
Zadowolona z odpowiedzi?

Cytat:
A w co w ogóle Bóg ingeruje? Jest zegarmistrzem, który nakręcił tryby wszechświata i zamilkł na wieki? Po to w takim razie w ogóle się modlić?

A możesz napisać nam ile to razy w historii ludzkości interweniował Bóg?

Jego Możne Ramię interweniowało w Potop, potem długo, długo nic.
Aż pojawiło się wraz z dwoma posłańcami u Abrama.
Znowu przerwa, aż objawiło się Mojżeszowi.
Posyłał Pan proroków, sędziów...
Wreszcie pojawił się Syn...
Bóg dał człowiekowi wolną wolę.
Wolna wola jakoś nie kojarzy się z częstą interwencją w czyjeś życie.
Od tego jest moc ducha świętego, która ogarnęła umysł i serce wierzącego.
A po co modlić się?
Wierzący wie. Niewierzącemu nie warto mówić...

Ps.
Zmień proszę awatarek, boś tam strasznie pryszczata!
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-21, 13:23   

Henryk napisał/a:
Widzę, że muszę Tobie dokładnie napisać, skoro masz złą wolę aby zrozumieć, ale dobrą aby kogoś ośmieszyć.
Iskra jest tym co inicjuje pożar. Zaraz napiszesz, że przecież nie każda. – Niech Tobie będzie...
Oczywiście musi być także odpowiedni materiał, aby pojawił się ogień!
Podobnie plemnik „inicjuje” nowe życie w połączeniu z odpowiednik jajeczkiem. Oczywiście też nie każdy! Tu widać wielkie marnotrawstwo materiału genetycznego.

Jednak bez ojca nie narodziło się żadne dziecko.
Nie udało się to nawet Marii- matce Jezusa!
Tam "iskrę życia" przeniósł w nieznany dla nas sposób...
Więc słowo „iskra życia” określa to, co powoduje (inicjuje) życie.
Zadowolona z odpowiedzi?


Plemnik jest jedynie przenośnikiem połowy materiału genetycznego, który łączy się z materiałem w komórce jajowej.

Ssaki (w tym człowiek) są prawdopodobnie zbyt skomplikowanymi zwierzętami by mogły się rozmnażać inaczej niż przez wymianę materiału gnetycznego, jednak w wielu niższych zwierząt występuje partenogeneza czyli rozmnażanie bez udziału meskich komórek rozrodczych. Istnieje też wiele form rozmnażania bezpłciowego tak więc plemnik nie może być uniwersalną iskrą życia

P.S. to nie pryszcze a tatuaże :-P
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2015-07-21, 15:52   

Migdałek napisał/a:
[...] tak więc plemnik nie może być uniwersalną iskrą życia

I nie jest.
Jednak u człowieka jest czymś co inicjuje nowy organizm.
Mówimy tu o człowieku stworzonym w odrębnym akcie stworzenia.
Nie „wydała nas ziemia” jak w przypadku zwierząt, lecz Bóg powiedział „stwórzmy”.
Nasze (ludzkie i zwierzęce) organizmy są czasem bardzo podobne- zbudowani jesteśmy z tego samego „prochu”- jedynie pierwiastków pochodzących z ziemi.

Cytat:
P.S. to nie pryszcze a tatuaże :-P

Szkoda.
Pryszcze kiedyś znikną, a tatuaż zostanie…
Ale uszy super!
Można zrobić ogromne tunele!
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-22, 13:34   

Henryk napisał/a:
Pryszcze kiedyś znikną, a tatuaż zostanie…

E tam, można usunąc :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6302
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4476/6115
 73%
EXP: 280/330
 84%
Wysłany: 2015-07-23, 10:43   

Henryk napisał/a:
Mówimy tu o człowieku stworzonym w odrębnym akcie stworzenia.
Nie „wydała nas ziemia” jak w przypadku zwierząt, lecz Bóg powiedział „stwórzmy”.
Nasze (ludzkie i zwierzęce) organizmy są czasem bardzo podobne- zbudowani jesteśmy z tego samego „prochu”- jedynie pierwiastków pochodzących z ziemi.


Henryku, czy znasz jakieś stworzenie ziemskie, które nie byłoby z prochu/zaprawy ziemi, ani nie dostało od Boga dechu w nozdrza (organ do oddychania) swoje?

Czy potrafisz udowodnić biblijnie, że treść z Rdz. 2:7 dotyczy tylko homo sapiens, a przez to podważyć fakt, że zawiera definicję człowieka duszy (alfy stworzenia Bożego na ziemi), z której Bóg uczynił wszystkie inne stworzenia (Rdz. 1:12,21,25; 2:9,19,20), aż po człowieka w dniu szóstym, stworzonego na obraz Boży (omega stworzenia Bożego na ziemi)?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2015-07-23, 14:29   

Pokoja napisał/a:
Henryku, czy znasz jakieś stworzenie ziemskie, które nie byłoby z prochu/zaprawy ziemi, ani nie dostało od Boga dechu w nozdrza (organ do oddychania) swoje?

Znam. - Mikroorganizmy.
A nawet beztlenowce.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-23, 14:36   

Henryk, Zastanawiało mnie, czy Bóg stworzył komary? :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7131
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5468/7220
 75%
EXP: 76/373
 20%
Wysłany: 2015-07-23, 14:52   

bartek212701 napisał/a:
Henryk, Zastanawiało mnie, czy Bóg stworzył komary? :-D

Myślę, że to też Boże stworzenie.
Nic nie wiemy, aby Szatan lub inny upadły anioł, "maczał w tym palce". Raczej nie pozwolono mu na jakiekolwiek dzieło tworzenia.
Skoro Ziemia po sprzeniewierzeniu się Adama zaczęła rodzić z woli Bożej osty i ciernie, to być może zrodziła także wkurzające nas komary, gzy, muchy, szarańcze...
Są tylko moje "gdybania".
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-07-23, 14:55   

bartek212701 napisał/a:
Henryk, Zastanawiało mnie, czy Bóg stworzył komary? :-D


Komary dają pożywienie rybom.
Gorzej jest z komarzycami bo lubią naszą krew :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14