FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieprzypadkowa zbieznosc ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2015-08-13, 16:13   Nieprzypadkowa zbieznosc ....

Nieprzypadkowa zbieznosc (ZC 08/2015)

Swieto Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny oraz Swieto Wojska Polskiego laczy ta sama data — 15 sierpnia. Przypadek?

Sierpien to w Polsce miesiac Swieta Wniebowziecia NMP oraz pielgrzymek do Czestochowy. Blizsze przyjrzenie sie istocie tego swieta ujawnia jego watle podstawy. Dogmat o wniebowzieciu Marii jest ostatnim z czterech dogmatow maryjnych. W katolicyzmie dogmat to prawda wiary objawiona przez Boga, a autorytatywnie przekazana przez Kosciol, czy to jako definicja soborowa, czy papieska. Dogmaty w katolicyzmie maja charakter nieomylny; maja wyplywac z Pisma Swietego, tradycji i samoswiadomosci Kosciola. Te cztery to dogmat o Marii jako matce Boga, o jej niepokalanym poczeciu, jej nieustajacym dziewictwie i wreszcie jej wniebowzieciu. Ten ostatni zostal ogloszony dopiero w... 1950 roku. Troche pozno jak na rzekomo nieustanna i od samego poczatku obecna w chrzescijanstwie wiare w owo wniebowziecie, nieprawdaz? Z udowodnieniem „wyplywania” tych dogmatow z Biblii tez bylby klopot. Felieton to nie miejsce na szczegolowa analize teologiczna, wiec wykazywanie problematycznosci trzech pierwszych dogmatow sobie daruje, ale nie czwartego, zwlaszcza ze chodzi o sierpien... Dogmat o wniebowzieciu Marii probuje sie uzasadniac fragmentem z Ksiegi Apokalipsy o znaku na niebie — brzemiennej kobiecie odzianej w slonce, z ksiezycem pod stopami i w koronie z dwunastu gwiazd.

Kobieta ta w bolach urodzila syna, ktory ma rzadzic wszystkimi narodami, ale wczesniej sam zostal „porwany do Boga i do jego tronu”1. Katolicka interpretacja jest prosta — ta kobieta to Maria, a ze znak byl na niebie, to wniebowzieta. Jej syn to Jezus, a Jego porwanie do Boga to Jego wniebowstapienie. To tylez proste, co bezpodstawne. Ksiega Apokalipsy to ksiega symboliczna. W calym Pismie Swietym kobieta jest symbolem Kosciola, ludu Bozego, a nie samej Marii. „Mezowie, milujcie zony swoje, jak i Chrystus umilowal Kosciol (...). Dlatego opusci czlowiek ojca i matke, i polaczy sie z zona swoja, a tych dwoje bedzie jednym cialem. Tajemnica to wielka, ale ja odnosze to do Chrystusa i Kosciola”2.

Przykladow takiej symboliki jest wiecej. Z lona ludu Bozego, Izraela, w bolach przesladowan i cierpien, jakich narod ten doswiadczal na przestrzeni wiekow, przyszedl na swiat wyczekiwany Mesjasz, Jezus z Nazaretu. Jedyne wniebowziecie wspomniane w tym fragmencie to wniebowstapienie Jezusa. A skad zbieznosc dat tych swiat? Swieto Wojska Polskiego upamietnia tzw. cud nad Wisla — przelom w wojnie polsko-rosyjskiej z 1920 roku. 15 sierpnia wojska polskie po miesiacach cofania sie dzieki smialemu manewrowi oskrzydlajacemu marszalka Jozefa Pilsudskiego wyprowadzonemu znad rzeki Wieprz, doprowadzily wroga do odwrotu spod Warszawy, by go nieco pozniej ostatecznie pokonac. Nie byloby zadnego problemu, gdyby ow „cud” rozpatrywac jedynie w sensie niezwyklego, nadzwyczajnego, niespodziewanego zdarzenia, jakim byl ow ryzykowny manewr. Jednak Kosciol katolicki zadbal, by ten cud przypisac wniebowzietej Marii, „Patronce, Tarczy i Obronczyni” Warszawy.

Twierdzi sie, ze to jej pojawienie sie na niebie w ow dzien wywolalo wsrod bolszewickich soldatow przerazenie i paniczna ucieczke. No coz... O cudach niebedacych zadnymi cudami tez w tym numerze piszemy. Natomiast jedynym religijnym aspektem wojskowego cudu nad Wisla bylo zagluszanie przez Polakow radzieckich radiostacji polowych z rozkazami silniejszym sygnalem z polskiej radiostacji przez nadawanie Rosjanom przez dwa dni... tekstow Pisma Swietego.

Andrzej Sicinski.
Skrot artykulu. Calosc juz do przeczytania w wersji elektronicznej, PDF lub EPUB miesiecznika „Znaki Czasu”.

1 Zob. Ap 12,1-2.5. 2 Ef 5,25.31-32; por. Jr 3,6-10.20; Ez 16,8-14; Oz 2.
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-08-20, 22:59   

Tomasz G napisał/a:
Swieto Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny oraz Swieto Wojska Polskiego laczy ta sama data — 15 sierpnia. Przypadek?


Nie przypadek ludzie kochają bałwochwalstwo.
Ty natomiast lubisz z Boga Prawdziwego robić trójcę 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2015-08-21, 06:06   Re: Nieprzypadkowa zbieznosc ....

Tomasz G napisał/a:
Swieto Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny oraz Swieto Wojska Polskiego laczy ta sama data — 15 sierpnia. Przypadek?

Ależ skąd? :-D
Święto Wojska Polskiego wprowadzono ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), a obowiązuje od 13 sierpnia 1992.
Z całą pewnością jest to „zasługa” ludzi Kościoła w Polsce.

Mają wbrew temu czego usilnie wypierają się- ogromny wpływ na ustawodawstwo.
Jedni bez drugich nie ostali by się przy władzy. Jedni zależni są drugich, aby panować nad ludem. Jedynie z tego powodu są zmuszeni tolerować siebie i nie „skaczą sobie do oczu”. :roll:

Wszelkie święta czy to pogańskie, czy świeckie były i są zaanektowywane na potrzeby kultu religijnego.
Aby byli jak sam Bóg: " wszystkim we wszystkim." :lol:
Jak oni to lubią... :-(
---------

Dla uzupełnienia: Bitwa nazwana „Warszawską” trwała w dniach 13–25 sierpnia 1920
Czy ktoś rozsądny świętuje początek bitwy zamiast zwycięskie jej zakończenie? :roll:
No... ale Maryjne święto "pasowało"... :mrgreen:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-21, 12:39   

Krystian napisał/a:
Ty natomiast lubisz z Boga Prawdziwego robić trójcę 8-)

To było niepotrzebne Krystianie i dobrze o tym wiesz :-D Nie na temat.
Tomasz G, Polska to kraj, który lubi w takie święta sobie robić wojskowe 'święta'. Wierzą chyba, że wtedy mają większe szanse na zwycięstwo :)
Podobnie było z Częstochową jak pisał Sienkiewicz. Maryja walczyła w końcu po naszej stronie ze Szwedami :-P heh. Miał Sienkiewicz fantazję, nawet historię pisał nową, ale taka była właśnie literatura 'pokrzepienia serc'.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2015-08-21, 13:29   

Polacy niestety nie znaja w wiekszosci Biblii ani historii czy teologii itd... dlatego pisza i wierza w bajki poza tym tez pija czesto alkohol wiec mamy to co mamy ....
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-08-21, 16:51   

bartek212701 napisał/a:
To było niepotrzebne Krystianie i dobrze o tym wiesz Nie na temat.


Wiem, że Bóg Prawdziwy jest jeden.
Nie będę się litował nad Tomaszem, tylko dlatego, że jest niepełnosprawny.
Kłamie na naszego Boga Jehowę/Jahwe.

Tomasz G napisał/a:
Polacy niestety nie znaja w wiekszosci Biblii ani historii czy teologii itd..


Ty nawet nie znasz historii własnego Kościoła, bo wcześniej adwentyści nie wierzyli w trójcę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-21, 19:48   

Krystian napisał/a:
Wiem, że Bóg Prawdziwy jest jeden.
Nie będę się litował nad Tomaszem, tylko dlatego, że jest niepełnosprawny.
Kłamie na naszego Boga Jehowę/Jahwe.

Ale nie tego tyczy się temat, taka uwaga rozbija temat :) dlatego jest niepotrzebna. Tematy o Trójcy są gdzie indziej. To jakbym ja teraz powiedział:
Świadkowie Jehowy nie przyjmują transfuzji, to zło!
Do czego to przypiąć? Do niczego :-D
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-22, 11:53   

Tomasz G napisał/a:
Polacy niestety nie znaja w wiekszosci Biblii ani historii czy teologii itd... dlatego pisza i wierza w bajki poza tym tez pija czesto alkohol wiec mamy to co mamy ....


Nie widziałam jeszcze w tak "dyplomatycznych słowach" stwierdzenia: Polacy to niedouczeni debile, naiwniacy i alkoholicy. Ładną masz opinię o swoich rodakach, wśród których żyjesz. Ciekawe czy masz odwagę podzielić się takimi opiniami z sąsiadami, panią w sklepie czy lekarzem w przychodni.

Pamiętaj również, że Ci którzy nie potrafią uszanować drugiego człowieka nie mają prawa domagać szacunku dla siebie.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2015-08-23, 14:43   

Po pierwsze wsrod adwentystow jak i wsrod milerystow byly rozne poglady na rozne sprawy bo byli tam ludzie z roznych kosciolow a wiec nie wiesz o czym piszesz w temacie Trojcy po drugie tak wlasnie wedlug mnie reaguja zawsze niby chrzescijanie inaczej duchowi poganie gdy sie pisze im np o alkoholu po trzecie wedlug jednej z sondy Polacy czesto nie znaja calego dekalogu nawek z KRK czy imion apostolow po czwarte zawsze mowie lub pisze to co mysle otwarcie tak jak chocby tutaj ....

Pic czy nie pic kazanie Jaroslaw Jarosz

.http://www.youtube.com/watch?v=uIhl9s2HuBo
_________________
tom68
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-23, 18:22   

No tak, standardowe tłumaczenie. Wolno mi każdego opluć i obrazić ponieważ: zawsze mowie lub pisze to co mysle otwarcie tak jak chocby tutaj

Ciekawa jestem czy byłbyś dalej zwolennikiem mówienia otwarcie jakby Ciebie taka otwartość spotkała. Wątpię, raczej komentowałbyś jacy to ludzie są podli
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2015-08-24, 10:22   

Nie raz slyszalem od katolika ze ludzie sa chorzy bo ich Pan Bog ukaral .... coz to prawdziwi parafianie ....
_________________
tom68
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-08-24, 16:35   

Migdałek napisał/a:
No tak, standardowe tłumaczenie. Wolno mi każdego opluć i obrazić ponieważ: zawsze mowie lub pisze to co mysle otwarcie tak jak chocby tutaj

Nie chcę być niemiły, ale może spójrz na forum, gdzie piastujesz funkcję moderatora, jakie rzeczy wypisuje Junior admin pod adresem Twojego Boga, dobrze? Potem pisz tu takie rzeczy. Zaczynamy od własnego podwórka Migdałko, potem zwracamy uwagę komuś na nieposzanowanie cudzych wierzeń itd.
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#371295
post Wysłany: 2015-08-20, 14:25
Pozdrawiam serdecznie,
Bartek
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2015-08-25, 13:02   

Ja opisuje tylko fakty z zycia wziete a fakty sa takie wiekszosc Polakow niezna historii ani biblii oraz pije alkohol poza tym wiekszosc Polakow przyznaje sie do KRK choc np SJ tez pija wiec ja miedzy innymi dlatego jestem w K ADS ....
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-08-25, 13:30   

bartek212701 napisał/a:
Migdałek napisał/a:
No tak, standardowe tłumaczenie. Wolno mi każdego opluć i obrazić ponieważ: zawsze mowie lub pisze to co mysle otwarcie tak jak chocby tutaj

Nie chcę być niemiły, ale może spójrz na forum, gdzie piastujesz funkcję moderatora, jakie rzeczy wypisuje Junior admin pod adresem Twojego Boga, dobrze? Potem pisz tu takie rzeczy. Zaczynamy od własnego podwórka Migdałko, potem zwracamy uwagę komuś na nieposzanowanie cudzych wierzeń itd.
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#371295
post Wysłany: 2015-08-20, 14:25
Pozdrawiam serdecznie,
Bartek


Słuszna uwaga Bartku. Tutaj nikt z administracji nigdy nie podważył Biblii jako Słowa Bożego.
RN czyni to na webdzie notorycznie, a Migdałka milczy zamiast reagować.
Nike brawo, że chociaż Ty tam starasz się bronić Boga Prawdziwego i Jego Słowa.
Nasi userzy, co tam się starali to wylecieli
np. Olus, Wasiczek, Zion inni sami odeszli jak np. Ja czy Henryk
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-08-25, 14:22   

Tomasz G napisał/a:
Nie raz slyszalem od katolika ze ludzie sa chorzy bo ich Pan Bog ukaral .... coz to prawdziwi parafianie ....


Na pewno od katolika? Bo jak czytam fora biblijne to taka opinia dominuje wśród protestantów. Jesteś chory fizycznie, masz depresję lub inny problem psychologiczny, nie wychodzi Ci w życiu... Przyjdź do Jezusa.... Jak Ci się nie poprawia to znaczy, że źle wierzysz i źle przychodzisz. Co by było nie tak w życiu... Uwierz w Jezusa, bo pewnie źle wierzysz I z takiej prostej i głębokiej prawdy robi się wyświechtany slogan i bat na "innowierców". Sama byłam zalewana takimi sloganami u prawie nie doprowadziły mnie do utraty wiary. Aż trafiłam na słowa pewnego katolickiego zakonnika, który pokazywał, że poza spektakularnymi nawróceniami ludzi po uleczeniach Jezusa jest jeszcze jedna rzeczywistość wiary, którą pokazuje Jakub. On wziął całą rodzinę przeprawił się na drugi brzeg rzeki i walczył/zmagał się z Panem. Wszedł w ciemność, walczył więc teoretycznie Bóg był przeciwko niemu i w dodatku nie zamiast uzdrowienia wyszedł z kontuzją. A mimo to wygrał.

bartek212701 napisał/a:
Migdałek napisał/a:
No tak, standardowe tłumaczenie. Wolno mi każdego opluć i obrazić ponieważ: zawsze mowie lub pisze to co mysle otwarcie tak jak chocby tutaj

Nie chcę być niemiły, ale może spójrz na forum, gdzie piastujesz funkcję moderatora, jakie rzeczy wypisuje Junior admin pod adresem Twojego Boga, dobrze? Potem pisz tu takie rzeczy. Zaczynamy od własnego podwórka Migdałko, potem zwracamy uwagę komuś na nieposzanowanie cudzych wierzeń itd.
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#371295
post Wysłany: 2015-08-20, 14:25
Pozdrawiam serdecznie,
Bartek


W porównaniu do tego co wyczytuję za każdym razem jak wchodzę na fora biblijne pod adresem Boga, który objawił się nam jako Trójjedyny a m.in Krystian szydzi z Niego jako np. trójgłowego potwora, tropiciel podważa słowa Jezusa o swojej obecności w chlebie i winie, a nike szydzi z faktu narodzin Słowa jako dziecko i naszej radości z tego powodu to poglądy RN-a przestają na mnie robić wrażenie. Widziałam gorsze obelgi pod adresem Boga z ust tych co się za Jego obrońców podają. Więc skóra trochę mi zgrubiała.

Krystian napisał/a:

Słuszna uwaga Bartku. Tutaj nikt z administracji nigdy nie podważył Biblii jako Słowa Bożego.
RN czyni to na webdzie notorycznie, a Migdałka milczy zamiast reagować.
Nike brawo, że chociaż Ty tam starasz się bronić Boga Prawdziwego i Jego Słowa.
Nasi userzy, co tam się starali to wylecieli
np. Olus, Wasiczek, Zion inni sami odeszli jak np. Ja czy Henryk


Z mojego punktu widzenia notorycznie podważasz Słowo Boże Krystian. Nie mogę jednak cały czas się z Tobą awanturować, bo wypalę się zupełnie.

Bardzo zastanawia mnie ta "obrona" nike: Tak łatwo przychodzi ci naśmiewanie się z Boga, który ci życie dał. Bo chyba do małpy to ty nie przyznajesz się prawda?. W temacie o in vitro dowodziłaś nike, że Bóg nie daje życia, bo nie możliwe by dzieci bez rączek rodziły się z Jego woli a teraz nagle okazuje się, że dał życie RN-owi. Ciekawe.

Nie wspominając już o tym, że dawanie człowiekowi władzy nad życiem i wyłączanie z dzieła stwórczego też jest dla mnie obraża Boga i jest grzechem pychy na miarę szatana, który chciał być równy Bogu, ale jakoś się o to nie awanturuję jak wy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13