FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Teorie spiskowe
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
  Wysłany: 2015-09-11, 03:35   Teorie spiskowe

Kontrola umysłu. Zbagatelizowany fakt współczesnego świata 1/4
https://www.youtube.com/watch?v=1z-V7FabIIo

Apostata Franciszek - sługą antychrysta

https://www.youtube.com/w...B7WrTg5sTlnbRb_
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-11, 03:49   

Wielka Nierządnica" z Apokalipsy

Dyskutując z braćmi odłączonymi, spotkałem się z zarzutem, że „Kościół katolicki to Nierządnica z Apokalipsy i wersety Ap 18, 4-5 wzywa do opuszczenia Kościoła katolickiego”. Oto moja odpowiedź:

Apokalipsa zawiera bardzo wiele odniesień do Starego Testamentu, dlatego nie może być zrozumiana bez odniesienia do ST.

W Ap 11, 8 czytamy: A zwłoki ich leżeć będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana (Ap 11, 8). Jerozolima została nazwana przez św. Jana "Sodomą i Egiptem".

Jest to jak najbardziej zgodne ze Starym Testamentem, szczególnie z nauczaniem proroków. Wiele razy Jerozolima została nazwana Sodomą, znajdujemy również odniesienie do Egiptu. Dla przykładu:

1 Widzenie Izajasza, syna Amosa, które miał w sprawie Judy i Jerozolimy, w czasach królów judzkich: Ozjasza, Jotama, Achaza i Ezechiasza.
2 Niebiosa, słuchajcie, ziemio, nadstaw uszu, bo Pan przemawia: «Wykarmiłem i wychowałem synów, lecz oni wystąpili przeciw Mnie.
3 Wół rozpoznaje swego pana i osioł żłób swego właściciela, Izrael na niczym się nie zna, lud mój niczego nie rozumie».
4 Biada ci, narodzie grzeszny, ludu obciążony nieprawością, plemię zbójeckie, dzieci wyrodne! Opuścili Pana, wzgardzili Świętym Izraela, odwrócili się wstecz.
5 Gdzie was jeszcze uderzyć, skoro mnożycie przestępstwa? Cała głowa chora, całe serce osłabłe;
6 od stopy nogi do szczytu głowy nie ma w nim części nietkniętej: rany i sińce i opuchnięte pręgi, nie opatrzone ani przewiązane, ni złagodzone oliwą.
7 Kraj wasz spustoszony, wasze miasta ogniem spalone, cudzoziemcy tratują wam niwy na waszych oczach: spustoszenie jak po zagładzie Sodomy.
8 Córa Syjonu ostała się jak chatka w winnicy, jak szałas w ogrodzie warzywnym, jak miasto oblężone.
9 Gdyby nam Pan Zastępów nie zostawił Reszty, stalibyśmy się jak Sodoma, podobni bylibyśmy Gomorze.
10 Słuchajcie słowa Pańskiego, wodzowie sodomscy, daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory! (Iz 1, 1-10)

8 Zaiste Jeruzalem upada i Juda się wali, bo przeciw Panu są ich słowa i czyny, by oczy Jego chwały obrażać.
9 Stronniczość ich świadczy przeciw nim, jak Sodoma ogłaszają swój grzech, nie ukrywają go. Biada im, bo sami sobie gotują nieszczęście. (Iz 3, 8-9)

14 A wśród proroków Jerozolimy widziałem obrzydliwość: cudzołóstwo, zatwardziałość w kłamstwie i popieranie złoczyńców, przy czym nikt się nie nawraca ze swej niegodziwości. Stali się oni wszyscy dla Mnie jakby Sodomą, a mieszkańcy ich jakby Gomorą».
15 Dlatego to mówi Pan Zastępów o prorokach: «Oto dam im za pokarm piołun, a za napój wodę zatrutą. Albowiem od proroków z Jerozolimy rozeszła się niegodziwość po całym kraju». (Jr 23, 14-15)

6 Wyrósł grzech Córy mojego ludu na zbrodnię Sodomy, co padła w jednej chwili, chociaż nie tknięta rękami. (Lm 4, 6)

10 Zesłałem na was zarazę jak na Egipt; wybiłem mieczem waszych młodzieńców, a konie wasze uprowadzono; w ogniu spłonęły wasze obozy, kiedy gniewałem się na was, aleście do Mnie nie powrócili - wyrocznia Pana.
11 Spustoszyłem was, jak podczas Bożego spustoszenia Sodomy i Gomory; staliście się jak głownia wyciągnięta z ognia; aleście do Mnie nie powrócili - wyrocznia Pana.
12 Tak uczynię tobie, Izraelu, a ponieważ ci to uczynię, przygotuj się, by stawić się przed Bogiem twym, Izraelu! (Am 4, 10-12).

W Am 4, 10 Jerozolima jest porównana do Egiptu z powodu plag. Podobnie jest w Apokalipsie. W rozdziałach 15-tym (począwszy w 15, 5) i 16-tym mamy wizję 7 plag, które odpowiadają 7 z 10 plag egipskich. Skutkiem 7-ej plagi (16, 17) było:
18 I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi: takie trzęsienie ziemi, tak wielkie.
19 A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły. I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich wina - gniewu zapalczywości swej. (Ap 16, 18-19)

Na temat trzęsienia ziemi czytamy u proroka Zachariasza:
4 W owym dniu dotknie stopami Góry Oliwnej, która jest naprzeciw Jerozolimy od strony wschodniej, a Góra Oliwna rozstąpi się w połowie od wschodu ku zachodowi i powstanie wielka dolina. Połowa góry przesunie się na północ, a połowa na południe.
5 I będziecie uciekać na dolinę wśród moich gór, bo dolina gór sięgać będzie aż po Asal; a wy uciekać będziecie, jak uciekaliście w czasie trzęsienia ziemi za dni króla Judy, Ozjasza. Wtenczas nadciągnie Pan, mój Bóg, i z Nim wszyscy święci. (Za 14, 4-5)

Odnośnie podziału „wielkiego miasta” na trzy części mamy zapowiedź u proroka Ezechiela:
7 Dlatego tak mówi Pan Bóg: Ponieważ byliście bardziej zbuntowani niż poganie, którzy was otaczają, i nie postępowaliście według moich ustaw, i nie strzegliście moich praw, a nawet nie przestrzegaliście praw narodów, które was otaczają -
8 dlatego tak mówi Pan Bóg: Oto i Ja występuję przeciwko tobie i na oczach pogan wykonam na tobie wyrok.
9 Z powodu twoich obrzydliwości dokonam na tobie tego, czegom nigdy nie czynił i już nigdy nie uczynię.
10 Dlatego ojcowie będą jedli synów pośrodku ciebie, a synowie jeść będą swoich ojców; wykonam nad tobą sądy: wszystkie resztki twoje rozsieję na wszystkie wiatry.
11 Dlatego - na moje życie - wyrocznia Pana Boga: Oświadczam, ponieważ świątynię moją splugawiłaś wszystkimi twoimi ohydami i wszystkimi twymi obrzydliwościami, Ja także odrzucę bez oglądania się na litość i Ja także nie będę oszczędzał.
12 Jedna trzecia twoja pomrze od zarazy i zginie pośrodku ciebie od głodu; jedna trzecia padnie wokół ciebie od miecza, a jedną trzecią rozpędzę na wszystkie wiatry, nadto miecza nad nimi dobędę. (Ez 5, 7-12)

Jerozolima bardzo często w ST została nazwana "nierządnicą", więcej niż inne miasta. Dla przykładu:

Jakżeż to miasto wierne stało się nierządnicą? Syjon był pełen rozsądku, sprawiedliwość w nim mieszkała, a teraz zabójcy! (Iz 1, 21)

Lecz wy zbliżcie się tutaj, synowie wiedźmy, potomstwo wiarołomnej i nierządnicy! (Iz 57, 3)

Od dawna bowiem złamałaś swoje jarzmo, zerwałaś swoje więzy. Powiedziałaś sobie: "Nie będę służyć!" Na każdym więc wysokim pagórku i pod każdym zielonym drzewem pokładałaś się jako nierządnica. (Jr 2, 20)

Oprócz tego kilka razy w Ez 16 i w Mi 1.

Absurdem byłby nakaz wyjścia z „Rzymu” (Kościoła Rzymsko-katolickiego) podany w I wieku, który miałby być aktualny po kilkunastu wiekach.

Słowa z Księgi Apokalipsy: I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: «Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (Ap 18, 4-5) są powtórzeniem wezwania, które mamy już w Starym Testamencie:

Wychodźcie z Babilonu, uciekajcie z Chaldei! Wśród okrzyków wesela zwiastujcie to i głoście! Rozgłaszajcie aż po krańce ziemi! Mówicie: "Pan wykupił swego sługę Jakuba"». (Iz 48, 20)

Uciekajcie z Babilonu, uchodźcie z ziemi chaldejskiej, bądźcie jak barany na czele stada! (Jr 50, 8)

Wyjdź, mój narodzie, spośród niego! Każdy niech ratuje swe życie przed żarem gniewu Pana! (Jr 51, 45)

«Dalej, dalej! Wyjdźcie stąd! Nie dotykajcie nic nieczystego! Wyjdźcie spośród niego! Oczyśćcie się, wy, którzy niesiecie naczynia Pańskie! (Iz 52, 11)

W Ap 11, 8 czytamy, że to Jerozolimy stała się Babilonem i Egiptem. Ap 18, 4-5 odnosi się więc do opuszczenia Jerozolimy. Jest to także zgodne z nakazem Pana Jezusa: Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci po wsiach, niech do niego nie wchodzą! (Łk 21, 20-21 )



Cytat: Mamy więc na potwierdzenie Słowo Prorockie, nakazujące opuścić to siedlisko nieczystości. Sąd nad Rzymem dopiero nastanie. Jerozolima została osądzona już kilkukrotnie - dwukrotnie była doszczętnie zniszczona i czasy pogan dopełniają się.

Cytat: Data powstania apokalipsy nie ma tu zbyt wiele do rzeczy, ponieważ tradycyjnie Jerozolima nie jest miastem na siedmiu wzgórzach, lecz Rzym.

Moja odpowiedź: Gdybyś miał rację, to byłoby to polecenie wypowiedziane kilkanaście stuleci przed czasem, kiedy mogłoby być aktualne. Byłby to pierwszy tego rodzaju precedens w Biblii, że słowa o karze byłyby wypowiedziane, zanim pojawił się grzech, który miał być ukarany. Jest to oczywista bzdura i parodia egzegezy biblijnej.

Tym nie mniej przyjmy się Twoim „argumentom”. Rozumiem, że odwołujesz się do tego zdania:
Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta. (Ap 17, 9)

Z tego zdania niektórzy wyciągają wniosek, że „Niewiasta” – nierządnica odnosi się do Rzymu, raczej niż do Jerozolimy, bo to Rzym jest umieszczony na siedmiu wzgórzach raczej niż Jerozolima. Jednakże to samo cytowane powyżej zdanie apeluje do mądrości czytelnika czy słuchacza, bo łatwo można zostać zwiedzionym. Jak zawsze przy egzegezie, także i tutaj musimy popatrzeć na kontekst bliższy i dalszy, aby zrozumieć wymowę tych symbolicznych określeń.

Musimy najpierw stwierdzić, że „Nierządnica” nie jest „Bestią”. Każde z nich symbolizuje coś innego. To jest widoczne z 17, 3.7, gdzie „Nierządnica” siedzi na „Bestii”, oraz szczególnie oczywiste z 17, 16, gdzie „Bestia” je ciało „Nierządnicy” i pali ją w ogniu.

Przyjrzyjmy się temu fragmentowi, który jak sądzę, jest kluczowy, jeśli chcemy właściwie zrozumieć wymowę w/w symboli:

6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem.
7 I rzekł do mnie anioł: «Czemu się zdumiałeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów.
8 Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. A zdumieją się mieszkańcy ziemi, ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata - spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć.
9 Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta. (Ap 17, 6-10)

Powiedzieć, że Miasto-Nierządnica siedzi na siedmiu wzgórzach (= „siedmiu głowach” zgodnie z wersem 9), oznacza to samo, co powiedzieć, że siedzi ona na Bestii, bo to ona ma siedem głów (zgodnie z w. 7).

Rzym jest miastem o siedmiu wzgórzach. W Ap 17 mamy obraz Jerozolimy (= „Nierządnicy”) wspieranej przez Rzym (= „Bestii” o siedmiu głowach). Innymi słowy, Jerozolima stała się marionetką kontrolowaną przez Rzym. Potwierdzają to słowa arcykapłana w czasie procesu Pana: «Poza Cezarem nie mamy króla». (Joh 19:15 BTP) W tych słowach arcykapłan mówiący w imieniu religijnych przywódców Jerozolimy wyrzekł się Boga jako Króla. Po tych słowach arcykapłana Piłat wydał Pana Jezusa na ukrzyżowanie.

Oprócz tego ten obraz „Nierządnicy” siedzącej na „Bestii” odpowiada historycznej sytuacji dynastii herodiańskiej. Herod nie był Żydem, a został ustanowiony królem przez cesarza i od niego zależał.

Wniosek końcowy: „Nierządnica” siedząca na „Bestii” o siedmiu głowach = siedmiu wzgórzach, oznacza Jeruzalem, które opiera się („siedzi”) na Rzymie.


http://niebieski519.blox....Apokalipsy.html
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-13, 10:42   

Fałszywe religie: katolicy, adwentyści dnia siódmego, świadkowie Jehowy, mormoni
https://www.youtube.com/watch?v=OY9CF-DF420
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-17, 11:36   

The Occult Freemasonic Origins of the SDA Church
https://www.youtube.com/watch?v=SFRLPcnpXZM
https://www.youtube.com/watch?v=RgUVf8mRFBQ
https://www.youtube.com/watch?v=mDG0aVZ39_0


The Seventh Day Abomination (SDA Mystery Babylon Connection)
https://vimeo.com/16784687



Here is the obelisk that sticks out like a sore thumb at Ellen's grave:
grob whitow.. obelisk :)


oko i piramidka
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-18, 13:34   

Według najnowszych doniesień 23 września CERN ma otworzyć czarną dziurę i moze z niej coś wyjść :-P
Podobno chcą nam UFO jakoś wyswietlić, zainsynuowac atak kosmitów i wprowadzić fałszywego Jezusa...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-20, 00:28   

Coraz większa panika w sieci w związku z 23/09/2015. Wynika to z tego, że CERN RZECZYWIŚCIE tego dnia otworzy czarną dziurę...spekuluje się, ze ta zapowiadana asteroida ma wniknąc w czarną dziurę. Z drugiej strony to co pisałem powyżej.

Teraz z innej beczki. NIE PIJCIE WODY Z KRANU, woda z kranu zawiera fluor, który zwapnia szyszynkę w mózgu. Uważajcie na produktu z fluorem, on nas zabija, a my o tym nie wiemy.

Tyle ode mnie,
Dobranoc :-P
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-20, 01:50   

z
Cytat:
ainsynuowac atak kosmitów i wprowadzić fałszywego Jezusa...

wreszcie!!
ciesze sie , bo po nim przyjdzie ten prawdziwy i nie bedzie juz fałszowania Ewangelii
i pińciuset tysięcy sekt...
Eh , szkoda , ze zapewne niestety to teoria spiskowa tylko.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-09-20, 12:21   

http://www.huffingtonpost...kushpmg00000042
Wczoraj pojawiła się dziwna chmura...najprawdopodobniej to przygotowania do Blue Beam.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-09-20, 15:29   

zion599 napisał/a:
wreszcie!!
ciesze sie , bo po nim przyjdzie ten prawdziwy i nie bedzie juz fałszowania Ewangelii
i pińciuset tysięcy sekt...


I tej wielkiej rzymskiej :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-09-25, 21:33   

Jezuici
https://www.youtube.com/watch?v=kv41fZq_H14
 
     
JamesonWithApple


Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2015-10-05, 09:48   

odpowiedz sobie czy religia nie jest kontrolą umysłu jak już mówisz o teoriach spiskowyc
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-05, 20:35   

A kto mnie kontroluje?co komus da moja wiara w Jezusa?
Nie jestem katolikiem ... :) jestem bezdominacyjny.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-08, 00:19   

Papież Franciszek nawołuje do pozbycia się wolności sumienia
https://www.youtube.com/watch?v=YBAJpR0zLcI

Nieomylny Ojciec Święty - antychryst, fałszywy prorok, papież Franciszek islamizator
https://www.youtube.com/watch?v=qLfaQ-mZlEg

Kalifat EU - Jahwe , Jezus mówi, aby szybko uciekać, zjeżdżać z EU! Islamiści to Kara!
https://www.youtube.com/watch?v=Mem_vnRuAuo
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-09, 08:08   

A wyroby przemysłu farmaceutycznego to dopiero spisek.


:-? :-? :-?
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-09, 12:01   

Aspartam w jedzeniu
http://ulubione.blutu.pl/...zna-ktora-jemy/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14