FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jana 1:1
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-25, 19:33   

Spokojniej Benjaminie.....
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-25, 20:09   

Iwona napisał/a:
Spokojniej Benjaminie.....


http://www.youtube.com/watch?v=byt1c9NQvLs :-P
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-10-26, 12:23   

Benjamin.Szot

Cytat:
Przytoczenie czyjegoś poglądu w danej kwestii wcale nie oznacza, że ktoś zgadza się ze wszystkimi pglądami tej osoby.


Ja nie o tym mówiłem ale o tym że poslugiwanie się czyimiś wypowiedziami wybiórczo
by udowodnić swoje racje to manipulacja

Cytat:
Użytkownik zapomniał dodać kto się wyróżniał w tych przeinaczeniach


Użytkownik zapomniał że w czasach apostolskich i po apostolskich nie było kościola powszechnego , były tylko niezależne od siebie gminy , wspólnoty chrześcijańskie i już wtedy świadomie lub nie przeinaczano pisma apostołów .

Gdy powstawał kanon N.T. to już w oparciu o przeinaczone kopie gdyż oryginały się nie zachowały .

Cytat:
2 Tes. 2 : 2


(2 Tes. 2 : 2 )
Ale prosimy was, bracia, z powodu przyjścia naszego Pana, Jezusa Chrystusa oraz naszego zgromadzenia się koło niego, abyście nie dali się szybko zachwiać, przez wasz sposób myślenia względem tego. Byście nie byli też zatrwożeni ani przez ducha, ani z powodu mowy, ani z powodu listu, jak gdyby pisanego przez nas, że jakoby obecnie nastał dzień Chrystusa.

Paweł tu nie pisze żadną miarą o przeinaczaniu przez pisarza jego pism , natomiast Jan i owszem przestrzega pod groźbą kary od Boga przed przeinaczaniem Objawienia
i takie groźby były sporządzane nie tylko na pismach duchowych ale i na przyziemnych , gdyż zadnych innych kar nie było dla nierzetelnych kopistów .



Cytat:
Cytat:
Tak jest w najstarszych manuskryptach N.T. I to jest logiczne i prawdziwe ale
która organizacja religijna umieszcza to w swojej własnej Biblii ?
Przecież to by oznaczało że kto zakosztuje Starego T.
i Nowego T. powie po tym ,że Stary T. jest lepszy i nie chce Nowego .

Odp.Benjamin.Szot


Jest też taka organizacja religijna wszystkim bardzo dobrze znana, która od czasów Konstantyna i za nim przyjęła, wbrew temu co napisał apostoł Paweł w liście do Rzymian 11 : 17 - 24, że korzeń jest niepotrzebny.
Do czego to doprowadziło, to wszyscy znający historię dobrze wiedzą.


List do Rzymian 11 : 17 - 24; Ale jeśli niektóre z gałęzi zostały odłamane, zaś ty, będąc z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś w nie wszczepiony oraz stałeś się współuczestnikiem korzenia i tłustości drzewa oliwnego - nie wynoś się nad gałęzie . Zaś jeśli się wynosisz, wiedz, że nie ty niesiesz korzeń, lecz korzeń ciebie. Zatem powiesz: Odłamano gałęzie, abym ja mógł zostać wszczepiony. Słusznie; zostały odłamane niewiarą, a ty jesteś postawiony wiarą. Nie myśl wyniośle, ale bądź zdjęty strachem; bo jeśli Bóg nie oszczędził gałęzi według natury, żeby przypadkiem z twojego nie wstrzymał. Znaj więc dobrotliwość i srogość Boga; dla ginących - srogość, a dla ciebie dobrotliwość, jeśli pozostajesz w dobrotliwości; gdyż i ty byś został odcięty. Ale i oni zostaną wszczepieni, jeśli nie pozostają w niewierze; gdyż Bóg jest władny znowu ich wszczepić.

Ależ ja zupełnie nie o tym pisalem , nie o tym !

Czyżby kompleks KK u Beniamina ???
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 15:52   

dyskusję z użytkownikiem efroni już zakończyłem ! Ze względu jednak na to, że zostałem zaczepiony odpowiem nie tyle jemu co tym którzy czytają wpisy :

Cytat:
Ja nie o tym mówiłem ale o tym że poslugiwanie się czyimiś wypowiedziami wybiórczo
by udowodnić swoje racje to manipulacja

jak jest odpowiedź trafna to zazwyczaj najprostszym wykrętem jest powiedzenie : " nie o tym mówiłem " . Zgodnie z definicją manipulacji użytkownika należałoby powiedzieć, że on sam manipuluje, ponieważ posługuje się wypowiedziami prof. Ehrmana wybiórczo.

Cytat:
Użytkownik zapomniał że w czasach apostolskich i po apostolskich nie było kościola powszechnego , były tylko niezależne od siebie gminy , wspólnoty chrześcijańskie i już wtedy świadomie lub nie przeinaczano pisma apostołów .


W każdym razie na pewno kościół rzymski jeszcze wtedy nie rządził. A do najgorszych przeinaczeń i fałszerstw doszło, gdy ten kościół narzucił swoją wolę i zdanie pozostałym ośrodkom chrześcijańskim

Cytat:
Gdy powstawał kanon N.T. to już w oparciu o przeinaczone kopie gdyż oryginały się nie zachowały .


Raczej nigdzie dotąd oryginałów nie odkryto !

Cytat:
2 Tes. 2 : 2 )
Ale prosimy was, bracia, z powodu przyjścia naszego Pana, Jezusa Chrystusa oraz naszego zgromadzenia się koło niego, abyście nie dali się szybko zachwiać, przez wasz sposób myślenia względem tego. Byście nie byli też zatrwożeni ani przez ducha, ani z powodu mowy, ani z powodu listu, jak gdyby pisanego przez nas, że jakoby obecnie nastał dzień Chrystusa.

Paweł tu nie pisze żadną miarą o przeinaczaniu przez pisarza jego pism , natomiast Jan i owszem przestrzega pod groźbą kary od Boga przed przeinaczaniem Objawienia


Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. ( Przekład Warszawski )

Wszystko zależy co kto akcentuje. Jest tu wyraźnie napisane o podróbce jaką był list rzekomo pisany przez apostołów.

Cytat:
Ależ ja zupełnie nie o tym pisalem , nie o tym !


Jeśli ktoś stawia mi błędny zarzut, to niech się przy okazji najpierw wytłumaczy dlaczego kościół rzymski był antysemicki ponad 1600 lat swego istnienia i kto ten trend nadał !

Cytat:
Czyżby kompleks KK u Beniamina ???


ja takiego problemu nie mam, ale najwyraźniej użytkownik efroni ma skoro w dalszym ciągu z uporem maniaka mnie zaczepia.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-26, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-10-26, 17:46   

Proponuję panu panie Beniaminie .Szot ,jeszcze raz ale z większa uwagą i bez z góry założonych tez , przeczytać książke "Przeinaczanie Jezusa Kto i dlaczego zmieniał Biblię" Barta D. Ehrmana w tłumaczeniu Mieszko Chowańca
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-10-26, 18:05   

Co do tego że "w dalszym ciągu z uporem maniaka mnie zaczepia" (efroni)
to przypominam , że jest to forum miłośników Księgi a to oznacza że na tym forum są miłośnicy Prawdy a nie prawdy wg. Beniamin.Szota i nadal z uporem maniaka będę obstawać
przy trzymaniu się prawdy , nawet przez Beniamina.Szota
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
Ostatnio zmieniony przez efroni 2013-10-26, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 19:02   

a mnie nie interesuje prawda w wydaniu użytkownika efroni
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-10-26, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-26, 19:42   

Benjamin.Szot napisał/a:
a mnie nie interesuje prawda w wydaniu użytkownika efroni


A powiedz Beniaminie, kto tobie tu dogodził?
Chyba jeszcze nikt... no może twoje alter ego p.t. Tropiciel... :-D
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-10-27, 10:02   

Benjamin.Szot napisał/a:
a mnie nie interesuje prawda w wydaniu użytkownika efroni


Nie propaguję tu swojej prawdy i Beniamin.Szot doskonale o tym wie .

Gdyby Beniamin założył swoje własne , prywatne forum tylko z zaproszeniami
i zaprosił tam tylko tych userów którzy mu kadzą , przytakują , hołubią , smolą cholewki dla niego , palą mu w jego piecu , to miałby Beniamin jak u Pana Boga za piecem - ciepło , milo , przytulnie - słowem sielanka a tak nie ma lekko , trzeba zważać na to co się pisze .

Ps. Wystarczy już tego gadania poza tematem .
Zgoda panie Beniaminie.Szot ??
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
Ostatnio zmieniony przez efroni 2013-10-27, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-27, 11:05   

efroni napisał/a:
Gdyby Beniamin założył swoje własne , prywatne forum tylko z zaproszeniami i zaprosił tam tylko tych userów którzy mu kadzą , przytakują , hołubią , smolą cholewki dla niego , palą mu w jego piecu


Nie ma takich :)
Dlatego czasem dyskutuje sam ze sobą :)
Sam zadaje sobie pytania i sam na nie odpowiada :)
Jak tu: http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=18321#18321
Jaja jak berety :-D
 
     
tropiciel 

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 202
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 8/30
 26%
Wysłany: 2013-10-27, 18:23   

Takie ordynarne , slangowe słownictwo oczywiście nikt nawet nie raczy zauważyć.

Widzę że pewnym osobom to najwyraźniej uchodzi, bo widocznie cieszą się uprzywilejowaną pozycją tylko niestety niczym nie uzasadnioną.

Cieszę się z utożsamiania mnie z Benjaminem, bo mam niezłą zabawę. Ciekawe z kim jeszcze mnie utożsamią ?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-11, 15:35   

Nie można pisać w Jana 1:1 'Słowo było bogiem' z małej litery, bo na to nie pozwala gramatyka grecka i do tego czyni nam z Jezusa mniejszego boga. Mamy więc do czynienia z politeizmem.
Wybitny grecysta William Barclay napisął o tym tłumaczeniu w swoim komentarzu do Ewangelii Jana takie słowa:
Cytat:
3. Na koniec Ewangelista mówi, że to Słowo było Bogiem. Nie ulega
wątpliwości, że jest to trudne dla nas do zrozumienia stwierdzenie, a
głównie ze względu na właściwości języka greckiego, w którym pisał Jan
Ewangelista. W języku tym rzeczowniki prawie zawsze występują wraz z
rodzajnikiem określonym, nie tak, jak w naszym języku. Grek nigdy nie
powie o Bogu theos, lecz zawsze ho theos. Jeśli natomiast używa rzeczownika
bez rodzajnika, to przybiera on znaczenie zbliżone do przymiotnika,
określające charakter lub przymioty osoby. A więc Jan nie pisze, że
Słowo było ho theos, gdyż oznaczałoby to, że Słowo było identyczne z
Bogiem. Natomiast pisząc, że Słowo było theos – bez rodzajnika określonego
– stwierdza w rezultacie, że Słowo było, jakbyśmy powiedzieli, tego
samego charakteru i tej samej jakości, co Bóg.
Powtórzmy raz jeszcze, że
pisząc a Bogiem było Słowo Jan nie chce powiedzieć, że Jezus był identyczny
z Bogiem, lecz że był doskonale zgodny w myśleniu, w sercu, w
istocie tak, że w Jezusie doskonale widzimy, jaki jest Bóg.

Tak więc na sam początek Ewangelii Jana przypada stwierdzenie, że
w Jezusie i tylko w Jezusie zawarte jest doskonałe objawienie dla ludzi,
kim Bóg był i zawsze będzie, i jakie są Boże pragnienia i uczucia wobec
ludzi.*


* William Barclay 'Ewangelia według św. Jana, Tom I str 35'
Wszystkie komentarze Barclaya można znaleźć na chomiku np tu: http://chomikuj.pl/kehila/Biblijne+S*c5*82owniki*2c+Komentarze/William+Barclay folderze ze słownikami biblijnymi, w podfolderze 'william barclay'
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-11, 19:05   

James Moffatt, Hugh J. Schonfield i Edgar Goodspeed tłumaczą - "…i boskie było Słowo "

Słowo nie było ani Bogiem, ani bogiem, lecz wyrażało to co myśli i czuje Bóg. Było informacją pochodzącą od Boga i takie jest znaczenie hebrajskiego " dabar ", które nigdzie w Pismach Hebrajskich nie oznaczało osoby.

Hebrajski odpowiednik logosu czyli " dabar " - wyrósł na innym kulturowo-lingwistycznym podłożu. Nie posiada więc całej filozoficznej nadinterpretacji, która natychmiast nasuwa się na myśl w przypadku tekstu greckiego. Nie należy zapominać, że apostoł Jan był Żydem, myślał jak Żydzi i pisał jak Żydzi, a nie jak Grecy.

Nigdzie też w początkowych wersetach Prologu Jana nie ma napisane, że Słowo było Chrystusem. Dopiero w 14 wersecie napisano, że " Słowo ciałem się stało. "
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-11, 19:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-11-11, 19:10   

Czy Słowo był „Bogiem”, czy „bogiem”?

NAPOCZĄTKUBYŁOSŁOWOASŁOWOBYŁOODBOGAIBOGIEMBYŁOSŁOWO (Jan1;1)

SŁOWO - także ; mądrość; ponadto: myśl; wyrocznia; podstawa, decyzja, zasada, motyw; ład, porządek, prawo natury

OD - także ; ku, wobec, na skutek, zgodnie z, stosownie do - za N.B. Gdańską )

Czy to po grecku czy po hebrajsku to tak to było napisane w najstarszych starożytnych manuskryptach które były kopiami
z kopii z tym że z dużym prawdopodobieństwem ta inwokacja to był późniejszy dopisek
do Janowej Ewangelii

Nie było małych liter , spacji miedzy słowami , zdaniami , przecinków i kropek a wprowadzając to pomnożono pole interpretacji
a jak się do tego doda wolną amerykankę kopiujących pisarzy a później i wodzów duchowych narzucających taką a nie inna interpretację to mamy mniej więcej obraz całości


Gdy czytający czyta taki tekst ;NAPOCZĄTKUBYŁOSŁOWOASŁOWOBYŁOODBOGAIBOGIEMBYŁOSŁOWO , to interpretatorem jest czytający i intrpretuje je zgodnie ze swoim duchem
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
Ostatnio zmieniony przez efroni 2013-11-11, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-11-11, 19:13   

efroni napisał/a:
Gdy czytający czyta taki tekst ;NAPOCZĄTKUBYŁOSŁOWOASŁOWOBYŁOODBOGAIBOGIEMBYŁOSŁOWO , to interpretatorem jest czytający i intrpretuje je zgodnie ze swoim duchem
raczej zasadami gramatycznymi i kontekstem :) a kontekst wskazuje na użycie przymiotnika, oznaczające przymioty Boże w odniesieniu do Jezusa.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13