FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe narodzenie
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 23:21   

Olus napisał/a:
heh chyba nie bardzo rozumiesz o czym pisze ;)
http://apologetyka.com/te...jz-hermeneutyka


Duch jest potrzebny ale mozg tez i wiedza... tez ;-)

Jak bardzo jesteśmy jeszcze cielesni.
"Panu zaufaj całym swoim sercem,nie polegaj na rozumie swoim"
Któż pomoże zrozumieć to co duchowe jeśli nie Duch?
Czy faryzeusze nie badali pism?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 23:52   

Cytat:
"Panu zaufaj całym swoim sercem,nie polegaj na rozumie swoim"

Tak trzeba mic ufnosc w Panu a nie polegac ludzkiej madrosci
ale zeby zrozumiec Boza madrosc trzeba znac dobrze Pisma,
interpretowac Biblie Biblia i jednak miec troche wiedzy..

kazdego niby prowadzi Duch sw i co widzimy "kosciolach" ?
mase ludzi ktorzy mysla ze wiedza juz wszystko
a kazdy naucza co innego i kazdy twierdzi
z prowadzi go duch sw :lol:

przeczyytaj jeszcze raz moje poprzednie posty.

Cytat:
Któż pomoże zrozumieć to co duchowe jeśli nie Duch?


Mozg+Duch :-D

Cytat:
Czy faryzeusze nie badali pism?

Owszem badali ale
46 Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. 47 Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»


Oleusz wierzy Pismom 8-)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-10-04, 09:09   

nike napisał/a:
Donia napisał/a:
Dlaczego nowo narodzenie było możliwe dopiero od pięćdziesiątnicy?

A no dlatego,że to Jezus zaczął głosić o Nowym Stworzeniu, i On pierwszy dostąpił tego zaszczytu przez swoja śmierć i zmartwychwstanie.
Żeby dziecko się urodziło, to kobieta musi zostać zapłodniona, inaczej się nie urodzi. Podobnie z nowo narodzeniem, każda jednostka która narodziła się z ducha musiała najpierw być spłodzoną, w umyśle i sercu,potem po woli rozwijało się w danej osobie w mózgu Nowe Stworzenie do duchowego życia.
Nowe Stworzenie to prawie idealny człowiek jest, bo nowe stworzenie nie grzeszy.
Apostoł Paweł tak pisze, ROBIĘ TO CZEGO NIE CHCĘ, ponieważ jego umysł był juz NOWY ale jego ciało ludzkie jeszcze nie.


Miła nike, piszesz nieprawdę, gdyż o nowym sercu pisze już prorok Ezechiel. Czy zwroty „ nowe serce ORAZ serce mięsiste „ nie wskazują że chodzi o nowy rodzaj człowieka, narodzonego ponownie. Takiego o jakim mówi Jezus do Nikodema w J 3 ?

„wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste,”
[Ez 11;19 BW].
ORAZ
„  I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.  Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je„ [Ez 36;26-27 BW].

Natomiast ten poniższy fragment wskazuje że akt ten należy do wolnej woli człowieka, ale oczywiście jeśli Bóg go nie pociągnie to o własnych siłach nie jest zdolny tego uczynić. Tak więc to co piszesz o zapłodnieniu, to można odnieść do działania Słowa Bożego w umyśle i sercu ludzkim.
„  Odrzućcie od siebie wszystkie swoje przestępstwa, które popełniliście przeciwko mnie, i stwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha! Dlaczego macie umierać, domu izraelski? „
[Ez 18;31 BW].
Prawdą jest że nowe stworzenie nie grzeszy...w sensie nie trwa w grzechu. Ale jeśli Zgrzeszy to :
„  Piszę wam to wszystko, dzieci moje, żebyście nie grzeszyły. A jeśliby ktoś zgrzeszył, to mamy obrońcę u Ojca [w osobie] Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.  On to właśnie sam jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy; zresztą nie tylko za nasze, lecz także za grzechy całego świata. „
[1 J 2;1-2 BWP].

Jak oceniasz to co napisałem, bo przecież nie jest to moja osobista wizja ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-10-04, 16:04   

twardziel napisał/a:
Miła nike, piszesz nieprawdę, gdyż o nowym sercu pisze już prorok Ezechiel.

Księga Ezechiela to proroctwo jest jest to typ na pewien okres w którym się wypełni.

I ja uważam,ze ten okres to Tysiąclecie, gdzie wszystko wróci do pierwotnego stanu.

Ez.36:26-27---
(26) I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. (27) Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je.

Ez.36:26
Ducha nowego=> Takiego jaki posiadał Adam przed grzechem.
I odejmę=> Przez nich i utrapienie doznane w czasie ucisku.
Serce kamienne=> Upór, zatwardziałość i samolubstwo.
Serce mięsiste=> Przywrócenie podobieństwa Bożego.
Czułe, sympatyczne, uczynne.
Ez. 36:27
Ducha mojego=> Odnowiony umysł, usposobienie, wola zgodna z wolą Bożą, duch sprawiedliwości, prawdy i miłości, duch łaski i modlitw.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-04, 16:06   

Okres Nowego Przymierza a nie 1000l :) Polecam list do hebrajczykow
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-10-04, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-10-04, 22:20   

twardziel napisał/a:

Miła nike, piszesz nieprawdę, gdyż o nowym sercu pisze już prorok Ezechiel. Czy zwroty „ nowe serce ORAZ serce mięsiste „ nie wskazują że chodzi o nowy rodzaj człowieka, narodzonego ponownie. Takiego o jakim mówi Jezus do Nikodema w J 3 ?

„wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste,”
[Ez 11;19 BW].
ORAZ
„  I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.  Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je„ [Ez 36;26-27 BW].


Twardziel,

Absolutnie, J 3 koreluje z Ezechiela 11:19 i 36:26-27
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2015-10-04, 22:51   

Oto kolejne wersety odnoszące się do nownych narodzin [zmartwychwstania duszy], według Ewangelii Jana 3:3-7:

(1) A tak jeźliście powstali z Chrystusem, tego, co jest w górze, szukajcie, gdzie Chrystus na prawicy Bożej siedzi; (List do Kolosan 3:1, Biblia Gdańska)

(9) Wszelki, co się narodził z Boga, grzechu nie czyni, iż nasienie jego w nim zostaje, i nie może grzeszyć, iż z Boga narodzony jest. (1 List Jana 3:9, Biblia Gdańska)

(17) A tak jeźli kto jest w Chrystusie, nowem jest stworzeniem; stare rzeczy przeminęły, oto się wszystkie nowemi stały. (2 list do Koryntian 5:17, Biblia Gdańska)

(5) A insi z umarłych nie ożyli, ażby się skończyło tysiąc lat. Toć jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, który ma część w pierwszem zmartwychwstaniu; albowiem nad tymi wtóra śmierć mocy nie ma; ale będą kapłanami Bożymi i Chrystusowymi, i będą z nim królować tysiąc lat. (Apokalipsa (Objawienie) 20, Biblia Gdańska)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2015-10-05, 06:14   

Steve Sondej napisał/a:
Oto kolejne wersety odnoszące się do nownych narodzin [zmartwychwstania duszy], według Ewangelii Jana 3:3-7:[...]

Wytłumacz mi, jak to dusza może zmartwychwstać, skoro nigdy nie umiera? :shock:
Zmartwychwstać może jedynie to, co kiedyś zmarło.
Są to podstawowe nauki, a należy do nich także zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Heb 6:1-2 nbg-pl "(1) Dlatego pomińmy temat początku o Chrystusie i bądźmy niesieni ku doskonałości, nie zakładając sobie znowu fundamentu skruchy z powodu martwych uczynków, ufności do Boga, (2) nauki o chrztach, nakładaniu rąk, wskrzeszeniu umarłych oraz o wiecznym wyroku."
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-10-05, 07:41   

nike napisał/a:

Księga Ezechiela to proroctwo jest jest to typ na pewien okres w którym się wypełni.

I ja uważam,ze ten okres to Tysiąclecie, gdzie wszystko wróci do pierwotnego stanu.



Oczywiście masz prawo tak uważać, lecz Biblię należy rozważać jako spójną całość. Zobacz więc co będzie po okresie uwięzienia Szatana na tysiąc lat (opis z Ap 20 wg Bibli Warszawsko Praskiej:
„ (7) A kiedy upłynie tysiąc lat, szatan zostanie uwolniony z więzienia. „
Faktycznie będzie to cudowny okres, lecz czy wszyscy ludzie będą mieć nowe serca ? Mam poważne wątpliwości.
DLACZEGO.
„8) I wyjdzie, aby uwodzić narody z czterech stron świata, Goga i Magoga, aby ich zgromadzić na bój. „
Zauważ że kusiciel po uwolnieniu z więzienia nie pójdzie do królów i rządzących, lecz do zwykłych ludzi. Dlatego że Król Jezus będzie mieć swoich ministrów itp. itd. ci z całą pewnością będą ludźmi narodzonymi na nowo. Natomiast pójdzie do narodów czyli do podwładnych, żeby ich omamić, podobnie jak zrobił to kiedyś w Edenie i wciąż robi...
Płynie z tego wniosek że do Milenium wejdą ludzie którzy pomagali kiedyś Żydom, czyli byli owcami po prawicy z Mateusza 25. Mieli taką postawę w wyniku odruchu serca, lecz NIE posiadali nowego serca o którym pisze prorok Ezechiel.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-05, 08:17   

Czy po nowo narodzeniu ,to co rodzi się w nas (bo rodzi się) z Ducha św. może umrzeć wraz z ciałem?
Najpierw jesteśmy cieleśni,później rodzi się to co duchowe ...cielesne umiera bo jest skalane przez grzech,lecz to nowe duchowe jeśli nie jest w nas martwe tylko wzrasta przez wydawanie owocu i łączy się z Duchem Bożym ...Czy to umiera? Bóg zasiewa w nas swoje "nowe nasienie" ,cząstkę pochodzącą od
Niego i jeśli tylko będziemy o to dbać nie dopuścimy do jego obumarcia ,to właśnie to w nas przetrwa ,
by później na końcu ponownie połączyć się z ciałem.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-10-05, 09:43   

twardziel napisał/a:
nike napisał/a:

Księga Ezechiela to proroctwo jest jest to typ na pewien okres w którym się wypełni.

I ja uważam,ze ten okres to Tysiąclecie, gdzie wszystko wróci do pierwotnego stanu.



Oczywiście masz prawo tak uważać, lecz Biblię należy rozważać jako spójną całość. Zobacz więc co będzie po okresie uwięzienia Szatana na tysiąc lat (opis z Ap 20 wg Bibli Warszawsko Praskiej:
„ (7) A kiedy upłynie tysiąc lat, szatan zostanie uwolniony z więzienia. „
Faktycznie będzie to cudowny okres, lecz czy wszyscy ludzie będą mieć nowe serca ? Mam poważne wątpliwości.
DLACZEGO.
„8) I wyjdzie, aby uwodzić narody z czterech stron świata, Goga i Magoga, aby ich zgromadzić na bój. „
Zauważ że kusiciel po uwolnieniu z więzienia nie pójdzie do królów i rządzących, lecz do zwykłych ludzi. Dlatego że Król Jezus będzie mieć swoich ministrów itp. itd. ci z całą pewnością będą ludźmi narodzonymi na nowo. Natomiast pójdzie do narodów czyli do podwładnych, żeby ich omamić, podobnie jak zrobił to kiedyś w Edenie i wciąż robi...
Płynie z tego wniosek że do Milenium wejdą ludzie którzy pomagali kiedyś Żydom, czyli byli owcami po prawicy z Mateusza 25. Mieli taką postawę w wyniku odruchu serca, lecz NIE posiadali nowego serca o którym pisze prorok Ezechiel.


Uwolnienie szatana, nie dotyczy proroctwa Ezechiela o którym dyskutujemy. nie mieszajmy TYPÓW
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-10-05, 09:45   

Donia napisał/a:
Czy po nowo narodzeniu ,to co rodzi się w nas (bo rodzi się) z Ducha św. może umrzeć wraz z ciałem?
Najpierw jesteśmy cieleśni,później rodzi się to co duchowe ...cielesne umiera bo jest skalane przez grzech,lecz to nowe duchowe jeśli nie jest w nas martwe tylko wzrasta przez wydawanie owocu i łączy się z Duchem Bożym ...Czy to umiera? Bóg zasiewa w nas swoje "nowe nasienie" ,cząstkę pochodzącą od
Niego i jeśli tylko będziemy o to dbać nie dopuścimy do jego obumarcia ,to właśnie to w nas przetrwa ,
by później na końcu ponownie połączyć się z ciałem.


jak połączyć się z ciałem? Teraz jesteś DUCHEM?

Nie bardzo rozumiem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-05, 11:27   

nike napisał/a:
jak połączyć się z ciałem? Teraz jesteś DUCHEM?

Nie bardzo rozumiem.


To co zrodziło się z Ducha św jest duchem i jeśli tylko wzrastał przez owoc jaki wydajemy,a nie
obumiera po śmierci ciała pozostaje..natomiast w dzień zmartwychwstania połączy się z ciałem
Pierwszy był Jezus ,a i my również otrzymamy nasze ciała tak jak przyobiecał Bóg ,nastąpi to dokładnie
w jednym czasie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2015-10-05, 11:36   

Donia napisał/a:
nike napisał/a:
jak połączyć się z ciałem? Teraz jesteś DUCHEM?

Nie bardzo rozumiem.


To co zrodziło się z Ducha św jest duchem i jeśli tylko wzrastał przez owoc jaki wydajemy,a nie
obumiera po śmierci ciała pozostaje..natomiast w dzień zmartwychwstania połączy się z ciałem
Pierwszy był Jezus ,a i my również otrzymamy nasze ciała tak jak przyobiecał Bóg ,nastąpi to dokładnie
w jednym czasie


Gdzie w Biblii o tym mogę poczytać?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-05, 12:11   

nike napisał/a:
Gdzie w Biblii o tym mogę poczytać?
_________________


Dla mnie prawie cała biblia jest tym przesiąknięta ,podkreślam dla mnie ...
Ja i znowu podkreślam że ja to wyczytałam i tak zrozumiałam..
Nikt inny nie musi tego tak pojmować , prowadzę dyskusję i podaję punkt widzenia(refleksję)
nie wymagam zgody z tym o czym piszę
To o czym słyszymy i czytamy mamy prawo rozsądzać (w swoim duchu)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13