FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szatan
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 17:38   

Cytat:

Czy bóg nie może być "przeciwnikiem" człowieka ,zapraszam do mojego pierwszego postu w tym temacie gdzie podaje cytaty w których Bóg wywiera presję na Dawida ,raz odnosi się to do Boga a raz

2 Sam. 24:1,10,
"1. Potem ponownie rozgorzał gniew Pana na Izraela, tak iż pobudził Dawida przeciwko nim, mówiąc: Nuże, policz Izraela i Judę!"


teskt z septuaginty brzmi inaczej :) Biblia gdanska oddaje tak ten tekst

„Tedy się znowu popędliwość Pańska zapaliła na Izraela, gdy pobudził szatan Dawida przeciwko nim mówiąc: Idź, policz Izraela i Judę.”

Bog jedynie dopuscil aby szatan przywiodl Davida do grzechu.
Podobnie jest w historii Hioba czy tez przesianiem wiernych u Lukasza.

„Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę. (32) Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja” (Łukasza 22:31-32).




Cytat:
Grzech jest naszym przeciwnikiem ,czymś co oddziela nas od Boga.



„I rzekł do mnie: Danielu, mężu miły… teraz jestem posłany do ciebie! (13) Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego (20) Wtedy on rzekł: Czy wiesz, dlaczego przyszedłem do ciebie? Lecz teraz muszę wrócić, aby walczyć z księciem anielskim perskim, a gdy wyruszę do boju, oto zjawi się książę anielski grecki. (21) Doprawdy! Oznajmię ci, co jest napisane w księdze prawdy. I nie ma ani jednego, kto by mężnie stał po mojej stronie przeciwko nim, oprócz Michała, waszego księcia anielskiego.” (Daniela 10:11, 13, 20-21).


Michal istnieje?jesli tak to tak samo istnieje reszta ksiazat :)


„o sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.” (Jana 16:11).


„I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę. (7) Jeśli więc Ty oddasz mi pokłon, cała ona twoja będzie. (8) A odpowiadając Jezus rzekł mu: Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu będziesz służył.” (Łukasza 4:5-8).

Łukasza 4:5-8).

„I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon. (10) Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie!” (Mateusza 4:9).

kto chcial aby poklonil mu sie Jezus?
Jesli Jezus walczyl ze swoimi slabosciami...to mial sie poklonic samemu sobie?

Cytat:
uffff


oj bedziesz musiala sie mocno gimnastykowac :-P
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:01   

Olus napisał/a:

Bog jedynie dopuscil aby szatan przywiodl Davida do grzechu.
Podobnie jest w historii Hioba czy tez przesianiem wiernych u Lukasza.


Tylko dopuścił? Kto miał dźwignąć swoje ramie przeciwko Hiobowi?Kto miał go dotknąć? szatan?
Gdyby był "duchem zbuntowanym" jak myślisz skąd czerpał by swoją moc ?
Czy aniołowie mają inne prawo ?Jest takie?
Naprawdę tak myślisz?
My mamy być podobni do aniołów,czy jak tak się stanie można będzie wciąż grzeszyć, przecież śmierci i kary już nie będzie?
Olus napisał/a:
„Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę. (32) Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja” (Łukasza 22:31-32).

Czy Bóg nie mógł być wtedy przeciwnikiem apostołów i poprosić Jezusa o poddaniu ich próbie ;-)

Książę Persji to anioł ,mógł potrzebować dodatkowej pomocy dlatego przybył Michał aby przy nim stanąć. Nie rozumiem jak to ma dowieść istnienia "szatana"
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:15   

Cytat:
kto chcial aby poklonil mu sie Jezus?
Jesli Jezus walczyl ze swoimi slabosciami...to mial sie poklonic samemu sobie?


No pomyślmy ,jeżeli pokusa by zwyciężyła i zrodziła grzech czy nie wygrałby ten który panoszy się w świecie?
Przecież wtedy grzech byłby zwycięzcą ,to tak jakby objął władzę nad Jezusem i jemu należny byłby pokłon.
Jezus miał władzę i to go kusiło,śmiało mógł uczynić z kamienia chleb był tego świadom,miał pełnię władzy i pokusy wynikające z bycia cielesnym ;-)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:18   

Cytat:
Tylko dopuścił? Kto miał dźwignąć swoje ramie przeciwko Hiobowi?Kto miał go dotknąć? szatan?

Serduszko przeciez juz ci cytowalem ze Bog zezwolil
"dotknac" Hioba szatanowi a nie sam go dotknal.

12 Rzekł Pan do szatana: «Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki». I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego.

Kto wiec wyciagnal reke?Bog czy szatan?

7 Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy aż do wierzchu głowy.

Cytat:
My mamy być podobni do aniołów,czy jak tak się stanie można będzie wciąż grzeszyć, przecież śmierci i kary już nie będzie?


kurcza nie wiem :roll:
Cytat:
Czy Bóg nie mógł być wtedy przeciwnikiem apostołów i poprosić Jezusa o poddaniu ich próbie ;-)


Nie odpowiedzialas mi na temat kuszenia Jezusa :-P
Bo widzisz Bog nie kusi tylko szatan ;)

13 Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. 14

Cytat:
Książę Persji to anioł ,mógł potrzebować dodatkowej pomocy dlatego przybył Michał aby przy nim stanąć. Nie rozumiem jak to ma dowieść istnienia "szatana"


Ten fragment Pisma mowi nam ze istnieja dobzi ksiazeta anioly i zli ksiazeta czyli upadle anioly.A szatan jest nazywany ksieciem tego swiata..
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:29   

"Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył. "
Tak zarzuciłam dla porównania czy nie chodzi o jedną i tę samą rękę ;-)
Cytat:
Bo widzisz Bog nie kusi tylko szatan ;)


Modlitwa której uczył nas sam Jezus ,
słowa skierowane do Boga:
"i nie wódź nas na pokuszenie" to jak to z tym kuszeniem?
Naród wybrany był wydany na próby i pokusy kiedy 40 lat wędrował po pustyni ,aby na jaw wyszły "zamysły ich serc"
Bóg ma prawo do poddawania nas próbom w końcu będziemy z Nim całą wieczność,a tam miejsca na
upadki już nie będzie.Albo wszystko albo nic ;-)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:30   

Donia napisał/a:
Cytat:
kto chcial aby poklonil mu sie Jezus?
Jesli Jezus walczyl ze swoimi slabosciami...to mial sie poklonic samemu sobie?


No pomyślmy ,jeżeli pokusa by zwyciężyła i zrodziła grzech czy nie wygrałby ten który panoszy się w świecie?
Przecież wtedy grzech byłby zwycięzcą ,to tak jakby objął władzę nad Jezusem i jemu należny byłby pokłon.
Jezus miał władzę i to go kusiło,śmiało mógł uczynić z kamienia chleb był tego świadom,miał pełnię władzy i pokusy wynikające z bycia cielesnym ;-)



no nie wiem czy tak mogl...

30 Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.


zauwaz ze ten opis to nie jest zadna przypowiesc,alegoria tylko relacja konkretnych wydarzen ktore mialy miejsce na pustyni..Zgadzam sie z tym ze czlowiek
jest kuszony przez wlasne pozadliwosc ale jestem zdania
ze moze byc wystawiony takze na pokusy saitana..

12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich3.

„Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę. (32) Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja”

Kto u kogo co wyprosil?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:37   

Cytat:
"Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył. "
Tak zarzuciłam dla porównania czy nie chodzi o jedną i tę samą rękę

Nie chodzi :) to byla prosba szatana..na ktora Bog odpowiedzial jak chcesz to sam go dotknij.Nigdzie nie napisano ze to Bog go dotknal :-D
Cytat:
Modlitwa której uczył nas sam Jezus ,
słowa skierowane do Boga:
"i nie wódź nas na pokuszenie" to jak to z tym kuszeniem?

Sprawdz inne przeklady
Jakub napisal dosc jasno ze Bog NIE KUSI.
Podaje probie ale te proby nie sa ponad nasze sily.

Łk 11:4 „i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie.”
Mt 6:13 „i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!”
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:39   

„Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, aby was przesiać jak pszenicę. (32) Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja”

Czy aby na pewno tak było czy w niektórych przekładach nie pisze "domagał się"
Jeżeli Twoje tłumaczenie jest poprawne to nasze zbawienie zależy od tego że Pan będzie z jednej strony Boga prosił żebyśmy wytrwali w wierze,
a z drugiej szatan który chce naszej zguby.
Jeden i drugi prosi a wszystko zależy kogo Bóg bardziej wysłucha ,a co z nami ?
Wszystko zależy kto wygra w prośbie za nami ;-)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5514/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2015-10-03, 18:47   

bartek212701 napisał/a:
Są zarówno fragmenty wskazujące na osobowość szatana, jak i jego symboliczność. Wybieramy sami :)

Wybieramy sami :roll:

Wybierzmy więc sobie z Prawa Bożego każdy to, co mu osobiście odpowiada. :-/

Martwi mnie ewolucja Twoich poglądów. Idzie to w złą stronę- oczywiście według mnie!
A trochę już widziałem.

Szatan nie zbuntował się (bo według Ciebie nie istnieje!), Ewa miała przywidzenia, Jezus z głodu majaczył...

2Kor 11:14-15 kow "W tym nie ma też nic dziwnego, bo sam szatan przybiera na siebie postać anioła światłości. (15) Więc nie jest rzeczą niezwykłą, że także słudzy jego przybierają pozory sług sprawiedliwości. Lecz koniec ich będzie odpowiedni do ich uczynków."

Jak 4:7 bpd "Podporządkujcie się więc Bogu, przeciwstawcie się zaś diabłu, a ucieknie od was."
2Kor 2:11 kow "Nie chcemy przecież, żeby szatan nas przechytrzył, bo znamy zbyt dobrze jego zamiary."
Ale spoko... Szatana nie ma... ;-)

Ef 6:11-12 br "Przywdziejcie na siebie pełną zbroję Bożą, byście mogli oprzeć się wszystkim, nawet najbardziej podstępnym atakom diabła. (12) Prowadzimy bowiem walkę nie ze zwykłymi ludźmi, lecz mamy stawiać czoło Zwierzchnościom i Władzom, rządcom świata tych ciemności oraz mocom duchowym zła na wyżynach niebieskich."

Joh 14:30 br " Już nie będę z wami mówił wiele, gdyż nadchodzi władca tego świata. Nic on nie może przeciwko Mnie." :-|


Donia pyta:
Cytat:
Ciekawe skąd w Izraelu wzięła się hodowla świń ,ale ok .

Był popyt, była i podaż. :lol:
Jeść mieli zabronione, hodowli już nie.
Nawet zdechłe zwierze mogli obcym sprzedać!
Rzymianie uwielbiali schabowe i golonki. Ja też! :lol:
Szynka także była niezgorsza... A kiełbaski? – to dopiero!
Nie to co dziś w sklepach...
Żołnierz musi zjeść, aby miał siłę wykonywać rozkazy.
Na samej sałacie i marchewce nie pokona wroga.
Olusie- masz u mnie plusa!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:49   

Cytat:
Czy aby na pewno tak było czy w niektórych przekładach nie pisze "domagał się"

w Hioba prosil to tu tez :-P
Cytat:
Jeden i drugi prosi a wszystko zależy kogo Bóg bardziej wysłucha ,a co z nami ?

My mamy trwac na dobre i na zle.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:54   

Olus napisał/a:
Nie chodzi :) to byla prosba szatana..na ktora Bog odpowiedzial jak chcesz to sam go dotknij.Nigdzie nie napisano ze to Bog go dotknal

No nie wiem ;-) Dlaczego za każdą jego prośbą kryją się słowa:
" Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył".
Dlaczego nie pyta bezpośrednio" pozwól mi go dotknąć"?
Na końcu Bóg wszystko "oddaje Hiobowi" nie wynagradza lecz "oddaje",a oddaje ten który zabrał ;-)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 18:57   

Olus napisał/a:
My mamy trwac na dobre i na zle.


Mamy trwać spokojnie :) cierpliwie ,czyje prośby będą przez Boga bardziej akceptowane?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 19:02   

Donia napisał/a:
Olus napisał/a:
My mamy trwac na dobre i na zle.


Mamy trwać spokojnie :) cierpliwie ,czyje prośby będą przez Boga bardziej akceptowane?


Czy bedziesz poddana probie czy tez(wedlug mnie kazdy jest poddany) masz trwac.
Moze sie modlic za ciebie caly swiat ale jak sama nie masz w sobie mocnej wiary to lipa.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 19:02   

Czy naprawdę winisz "szatana" za straty jakie poniósł Hiob?
Jesteśmy kochani przez Boga inną miłością a niżeli "aniołowie"?
Czy Bóg bywa przez "szatana" kuszony ,daje się wciągać w jego gierki?
Ja tego tak nie widzę,Bóg jest stały w swoich zasadach dla wszystkich jednakowo :)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-03, 19:04   

Olus napisał/a:
Donia napisał/a:
Olus napisał/a:
My mamy trwac na dobre i na zle.


Mamy trwać spokojnie :) cierpliwie ,czyje prośby będą przez Boga bardziej akceptowane?


Czy bedziesz poddana probie czy tez(wedlug mnie kazdy jest poddany) masz trwac.
Moze sie modlic za ciebie caly swiat ale jak sama nie masz w sobie mocnej wiary to lipa.


Błąd ,Jezus wyprosił aby Piotr nie podupadł w wierze (z tego co pisze) a więc to Jego moc zadziałała ,to byłoby niesprawiedliwe. Rozumiesz ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14