FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim lub czym jest synagoga szatana
Autor Wiadomość
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-27, 09:04   

Olus napisał/a:
sa wrogami Ewangelii


Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców." Rz 11:28 bw "- napisał ap.Paweł o niektórych Żydach.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-27, 12:04   

Listek

A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus.

i koncz juz waść te litanię chciejstwa, bo wszedłeś na drogę,której nie zazdroszczę
Nie dlatego ze kochasz Izraelitów, a dlatego ze innych stawiasz niżej.


do chrześcijjan apel tez : szanujmy rodowitych Izraelitów,
tych niemesjańskich pouczajmy o chrystusie
a mesjańskich pouczajmy o tym ze lud Boży jest na całej ziemi
a obrzezanie duchowe, to nasza rola gr8 job Olus
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-27, 15:12   

Dokladnie.Nikt tu nie zaprzecza temu ze Jezus zawarl przymierze z Apostolami
ktorzy byli Zydami.Ale trzeba pamietac ze wiekszosc Go odrzucila/zabila
przesladowala chrzescijan .Do teraz bluznia i sie wywyzszaja..

34 Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie: "Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. 35 Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie. 36

http://detektywprawdy.pl/...le-klamia-cz-i/
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2015-10-29, 11:11   

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ci natomiast, którzy tylko za takich chcą uchodzić, a nimi nie są, są synagogą szatana


obawiam sie ze to Twoja interpretacja..
Synagoga szatana jest to strefa o czym świadczą ewidetnie słowa o Kosciele w
Smyrnie, ktory mowil ze był w tej strefie a okazał sie wypróbowanym Kosciołem


Zgadzam się z tym, że synagogą szatana nie można nazwać tej części wypróbowanego Kościoła, który był w Smyrnie. Jednak oprócz tych, którzy są wilkami drapieżnymi z zewnątrz (tych z synagogi szatana z Smyrny, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, Ap. 2:9; 3:9), powstali w Zborze także zwiedzeni mężowie przewrotni, którzy są zwolennikami nauki Bileama. Za jego przykładem, przez wciąganie w bałwochwalstwo i nierząd, zwodzą słabych w wierze.

O tym, że wilki drapieżne przeniknęli do Kościoła w Pergamonie, świadczy fakt, że Szatan miał w tym Kościele swoje mieszkanie. W wyniku tego doprowadził on do zabicia Antypasa, wiernego świadka Pana Jezusa Chrystusa. Jest to zgodne z następującą treścią:

Cytat:
Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, [...] nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
[...] tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. 2Te. 2:1-12


Cytat:
A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach (a najbardziej w ostatecznym czasie od 1799r., w którym tak bardzo odsuwa się, oczekiwane zakończenie „małego okresu” z Ap. 20:3)
odstąpią niektórzy (określenie nr 5100 oznacza ktoś)
od (bez numeru w tekście)
wiary (powinno być raczej: ktoś zbuntuje wiernych, jakiś niegodziwiec, człowiek grzechu, syn zatracenia, anty - Chrystus Dn. 8:11-14)
i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
Uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, (raczej powinno być: W obłudzie mówiącego kłamcy, wypalającego znak, swój własny pomysł, J. 5:43)

Sens najistotniejszego z 1Tm. 4:1-3

A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach, ktoś zbuntuje wiernych (J. 5:43) i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
W obłudzie mówiącego kłamcy, wypalającego znak, swój własny pomysł, J. 5:43)
Którzy (Który, czyli człowiek grzechu) zabraniają (zabrania) zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. 1Tm. 4:1-3


I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie. Ap. 12:17

wiara nie jest rzeczą wszystkich. 2Te. 3:2

czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? Łk. 18:8

Patrzcie, szydercy, zdumiewajcie się i przepadnijcie, Bo dokonuję dzieła za dni waszych, Dzieła, któremu nigdy nie uwierzycie, Gdy ktoś wam o nim opowiadać będzie. Dz. 13:41

Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku. Jer. 16:19


To jest pełniejszy obraz sytuacji w Chrześcijaństwie, odpowiednio do tej panującej na terenie działalności Apostołów Pawła i Jana w zachodniej Azji Mniejszej. Ten pierwszy w Dz. 20:29,30 zapowiedział to, co na końcu zastał drugi. Do Kościoła w Pergamonie weszli wilki drapieżne z zewnątrz (z synagogi szatana) i powstali mężowie przewrotni z wewnątrz, (co stało się także w szerszym znaczeniu, później w całym Chrześcijaństwie, 1Kor. 10:11), co zapowiedział sam Ap. Paweł:

Cytat:
Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą, Dz. 20:29,30


Pokoja napisał/a:
Stan taki panował nie tylko miedzy Żydami i poganami, ale także i miedzy Chrześcijanami, którzy chcieli uchodzić za Żydów duchowych, ale nimi nie byli, lecz synagogą szatana w łonie Kościoła, gdyż dążyli do przejęcia doczesnego królowania nad wiernymi Chrystusowymi:


zion599 napisał/a:
Te wywody i cytaty ktore podałeś poniżej nie mają zbyt wiele wspolnego z synagogą szatana, a raczej odnosza sie do odłamamow antykościelnych , ktore powstawały a nie należały do oblubienicy [uprzedzam :nie chodzi o KK , tylko Kosciol wybrany z chrześcijan juz przy paruzji]


Jeżeli opisaną sytuację w Kościele Chrystusowym w Pergamonie, potraktujemy tylko, jako odnoszącą się wyłącznie do niego, bez dalszego zastosowania jej do całości Kościoła Chrystusowego na ziemi, to częściowo zgadzam się z Twoją powyższą ocena.

Poniższe wersety, które cytuję ponownie, podałem, ponieważ dostrzegam, że to, co cechowało Ten Zbór ma swoje szersze zastosowanie do całego Kościoła Chrystusowego na ziemi, podobnie jak w przypadku doświadczeń Izraela, 1Kor. 10:11.

Cytat:
Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, (30) nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą. Dz. 20:29,30

nie bacząc na fałszywych braci, którzy po kryjomu zostali wprowadzeni i potajemnie weszli, aby wyszpiegować naszą wolność, którą mamy w Chrystusie, żeby nas podbić w niewolę, Ga. 2:4

Bo któż ciebie wyróżnia? Albo co masz, czego nie otrzymałbyś? A jeśli otrzymałeś, czemu się chlubisz, jakobyś nie otrzymał? (8) Już jesteście nasyceni; już wzbogaciliście się; bez nas staliście się królami. I obyście byli królami, abyśmy i my wespół z wami królowali. 1Kor. 4:7,8

Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina. (19) Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas. 1J. 2:18,19


Początek działalności Ap. Pawła i koniec działalności Ap. Jana po powrocie z wyspy Patos, obejmują ten sam rejon, dlatego uznałem za wskazane, aby spojrzeć na temat wątku w szerszym kontekście. Obecnie chyba bardziej odniosłem się do tego, na czym Tobie zależy. Mam nadzieję, że teraz lepiej się zrozumiemy w małym i duzym zakresie

zion599 napisał/a:
Obrałes punkt antykontekstwowy interpretacji Księgi Objawienia
ja jednak wole głownych rdzeni sie trzymac, zeby nie zgubić sensu
bo to prowadzi do dowolności intepretacji ogółu
a w skrajnych przypadkach (gdy iść tym tokiem ) nawet do deizmu!


Co wcześniej napisałem, napisałem w dobrej wierze, gdyż w sposób jednokładny spojrzałem na ogólną sytuacją, na podstawie tej lokalnej w Pergamonie, dotyczącej Kościoła i mieszkania w nim, kogoś niegodziwego z synagogi szatana. O jego niegodziwości świadczy też postawa Diotrefesa, opisana w 3J. 9,10.

To ze względu na potajemne działanie niegodziwca, człowieka grzechu, syna zatracenia, anty – Chrystusa, Pan Jezus uczył, abyśmy się modlili o zbawienie od niego, Mt. 6:13.

Poza tym nie uznaję szyderstw deizmu z Forum Biblijnego za coś godnego mojej uwagi. Wierzę, że Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim jest blisko nas, gdyż w nim żyjemy, chociaż jest też daleko ponad wszystkim. Jeżeli Ty się interesujesz mną, abym nie zbłądził w wierze, to ja czuję jak blisko jest Bóg.

zion599 napisał/a:
To nie jest proba zdyskredytyowania nikogo, tylko fakt->
bo gdyby nie limit narzucony w kierunku interpretowania, to podąążanie za tym tokiem mogłoby o tą ideologię zahaczyć.


Moim bezustannym pragnieniem jest, aby dobrze zrozumieć dyskutanta wątku bez uciekania się do stosowania szyderstw nawet wtedy, gdy dostrzegam, że uchybia w wyrażaniu stanowiska, czy poglądu. Następnie dążę do udzielenia konstruktywnej odpowiedzi. Nie jestem jednak w stanie tego celu osiągnąć bez dobrego zrozumienia sensu Słowa Bożego. Taka jest zasada monoteizmu, że miłowanie bliźniego jest nierozerwalnie związane z miłowaniem Boga. Tak jak ja te sprawy rozumiem i istotę deizmu, to myślę, że nie zahaczę o tą ideologię.

Bóg stworzył wszystko doskonałe, ale człowiek upadł przez grzech. Bóg jednak cały czas się nami interesuje, a nawet jest blisko nas i z nami, aby nas z tego stanu wyzwolić. Posłał bohaterów wiary, Pana Jezusa i jego Kościół, aby dzięki temu przez Restytucję wszystkich rzeczy, całe stworzenie napełnić chwałą swoją. Czy to zahacza o deizm?

A tak swoją drogą przez powyższą treść tego postu, nie zamierzam urazić nikogo z Chrześcijan, którzy pragną wiernie służyć Bogu, albo szukają go.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2015-10-29, 11:22   

Olus napisał/a:
Oczywiscie ze mowi.
Jezus takich nazywal plemiem zmijowym :)
Prawdziwym Zydem jest ten kto wierzy w Mesjasza.
Przestan gloryfikowac "faryzeuszy" ktorzy sa wrogami Ewangelii :-/


Masz rację Olusie, gdyż jest napisane:

Cytat:
Bo obrzezanie jest pożyteczne, jeśli przestrzegasz zakonu; jeśli jednak jesteś przestępcą zakonu, obrzezanie twoje stało się nieobrzezaniem. (26) Jeśli więc ten, który nie ma obrzezania, zachowuje przykazania zakonu, czyż jego nieobrzezanie nie będzie poczytane za obrzezanie? (27) Przeto ten, który cieleśnie jest nieobrzezany, a wypełnia zakon, będzie sądził ciebie, który mimo litery zakonu i obrzezania jesteś przestępcą zakonu. (28) Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele, (29) ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga. Rz. 2:25-29


Także potomkowie Abrahama według ciała, przed Panem Jezusem, chcieli uchodzić za potomków Abrahama według ducha, więc nazwał ich potomkami diabła, J. 8:33-44. Znaczy to, że członkami synagogi szatana są ci cieleśni wyznawcy Chrystusa, którzy chcą uchodzić za jego duchowych wyznawców.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-29, 11:51   

Pokoja napisał/a:
Co wcześniej napisałem, napisałem w dobrej wierze, gdyż w sposób jednokładny spojrzałem na ogólną sytuacją, na podstawie tej lokalnej w Pergamonie, dotyczącej Kościoła i mieszkania w nim, kogoś niegodziwego z synagogi szatana.



I tak mozna robić zawsze, zeby brać naukę z tych zborów,
ale moim zdaniem nie mozna wkładać intencji autorom Pisma
Skoro Jan pisze o jednym zborze to chodziło o jeden,
ale nauka z tego płynie dla całego świata i z tym sie zgodzę.

Dlatego też jestem przeciwnego zdania, ze wydźwięk w tej nauce był taki
ze tyczy się to prawdziwych i fałszywych chrześćijan (takie nauki mozna znaleść
w innych miejscach),
a |(nawet patrząc pod kątem nauki ogólnej) tyczy tego, ze bedzie nagrodzony Kosciol
ktory przykladowo wśród Muzułmanów wiernie trwa przy Chrystusie
czy w każdej innej sytuacji, czyli tam gdzie jest prześladowanie dookoła;
no i to jest prawdziwy sens duchowy tego cytatu

Ja jednak wierze ze oprocz tej nauki ogólnej jest też to prawdziwy Kosciol,
ktorego właśnie szukamy.

Dlatego jestem przeciwny zbijaniu z tropu (wlasnie ja to nazwe spłaszczaniu )i dowolności interpretacji samego rdzenia
sensowego tego cytatu
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-10-30, 00:32   

Olus napisał/a:
Oczywiscie ze mowi.
Jezus takich nazywal plemiem zmijowym :)
Prawdziwym Zydem jest ten kto wierzy w Mesjasza.
Przestan gloryfikowac "faryzeuszy" ktorzy sa wrogami Ewangelii :-/


niom, a ja :-D już myślałem, że z Listkiem jedno jesteście :-P
Listek chce nas nawrócić na judaizm, ale my się nie damy :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-30, 06:35   

Krystian napisał/a:
Listek chce nas nawrócić na judaizm, ale my się nie damy


Co widzisz złego w judaizmie biblijnym ,który wyznawał Chrystus Jezus?

Chyba krytycznie oceniasz raczej judaizm rabinistyczny i legalizm.



TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

O jakiej prawdzie mówi tu Jezus?

Czyż nie o odwiecznym słowie Ojca Niebieskiego?

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-30, 18:27   

Krystian napisał/a:
Olus napisał/a:
Oczywiscie ze mowi.
Jezus takich nazywal plemiem zmijowym :)
Prawdziwym Zydem jest ten kto wierzy w Mesjasza.
Przestan gloryfikowac "faryzeuszy" ktorzy sa wrogami Ewangelii :-/


niom, a ja :-D już myślałem, że z Listkiem jedno jesteście :-P
Listek chce nas nawrócić na judaizm, ale my się nie damy :lol:


Bo i nie za bardzo "możemy" mamy trochę spraw na głowie : ;-)

"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. 10 Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. "
2 Efezjan 2;8-9
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-30, 18:47   

Krystian napisał/a:
Olus napisał/a:
Oczywiscie ze mowi.
Jezus takich nazywal plemiem zmijowym :)
Prawdziwym Zydem jest ten kto wierzy w Mesjasza.
Przestan gloryfikowac "faryzeuszy" ktorzy sa wrogami Ewangelii :-/


niom, a ja :-D już myślałem, że z Listkiem jedno jesteście :-P
Listek chce nas nawrócić na judaizm, ale my się nie damy :lol:

zartownis ;-) Ja nie bede pisal bajek jacy to Zydzi sa wspaniali
bo wiekszosc to plemie zmijowe ale co do Prawato zgadzam sie z Listkiem.
Prawo jest dobre,swiete itd.Poganin nie jest pod prawem ale powinien madrze
korzystac z calej Biblii a nie tylko Tory.Jak je swinie to nie grzeszy ale jak nie je to dobrze robi.

tak w skrocie :-P
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-10-31, 01:21   

Olus napisał/a:
Prawo jest dobre,swiete itd.Poganin nie jest pod prawem ale powinien madrze
korzystac z calej Biblii a nie tylko Tory.Jak je swinie to nie grzeszy ale jak nie je to dobrze robi.


Raduje się serce moje, że w końcu stwierdziłeś, że my z narodów nie jesteśmy pod prawem mojżeszowym. :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-31, 02:20   

Nigdy nie twierdzilem ze jestesmy POD prawem.
Twierdzilem ze poganie maja przestrzegac prawa.
Dalej tak twierdze :) Z ta roznica ze teraz ogarnalem
ktore MUSIMY przestrzegac aby nie zostac potepionym
a ktory powinnismy przestrzegac jesli chodzi o uswiecanie...
Nie ma innego Prawa niz Prawo Mojzeszwe.Prawmo M to prawo Boze.
Chrystus jedynie poszerzyl je czy tez odkryl jego glebie a nie przyniosl nowe Prawo.
Chrytus w kazaniu na gorze nie zmienial Prawa on je wykladal.Tak wiec zastanow sie..

17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2015-10-31, 09:55   

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Co wcześniej napisałem, napisałem w dobrej wierze, gdyż w sposób jednokładny spojrzałem na ogólną sytuacją, na podstawie tej lokalnej w Pergamonie, dotyczącej Kościoła i mieszkania w nim, kogoś niegodziwego z synagogi szatana.


I tak mozna robić zawsze, zeby brać naukę z tych zborów,
ale moim zdaniem nie mozna wkładać intencji autorom Pisma
Skoro Jan pisze o jednym zborze to chodziło o jeden,
ale nauka z tego płynie dla całego świata i z tym sie zgodzę.


„Zionie” to też dobra i może nawet podstawowa zasada, aby każde wyznanie wiary odnosiło do siebie, co stało się w każdym z tych siedmiu lokalnych Zborów. Weź jednak pod uwagę fakt, że tu nie tylko o intencje Ap. Jana może chodzić. On napisał to, co Pan Jezus mu nakazał, a ten miał i ma wszelką moc na niebie i na ziemi, aby znać rozwój Kościoła na ziemi w siedmiu epokach w przyszłości i przedstawić jego dzieje właśnie na podstawie sytuacji zaistniałej w tych siedmiu lokalnych Zborach. Tym się charakteryzuje Apokalipsa.

zion599 napisał/a:
Dlatego też jestem przeciwnego zdania, ze wydźwięk w tej nauce był taki
ze tyczy się to prawdziwych i fałszywych chrześćijan (takie nauki mozna znaleść
w innych miejscach),

a |(nawet patrząc pod kątem nauki ogólnej) tyczy tego, ze bedzie nagrodzony Kosciol
ktory przykladowo wśród Muzułmanów wiernie trwa przy Chrystusie
czy w każdej innej sytuacji, czyli tam gdzie jest prześladowanie dookoła;
no i to jest prawdziwy sens duchowy tego cytatu


Zgadzam się, że pierwsza część twego zrozumienia, że treść listu, najpierw odnosi się do sytuacji lokalnych Zborów, ale czy one nadal istnieją? Dlatego to, należy odczytywać też, jako prawdę ukrytą w stosunku do rozwoju Chrześcijaństwa w następnych epokach, tym bardziej dlatego, że jak zauważyłeś podobnie jest o nim napisane w innym miejscu NT.

zion599 napisał/a:
Ja jednak wierze ze oprocz tej nauki ogólnej jest też to prawdziwy Kosciol,
ktorego właśnie szukamy.

Dlatego jestem przeciwny zbijaniu z tropu (właśnie ja to nazwe spłaszczaniu) i dowolności interpretacji samego rdzenia sensowego tego cytatu


Na pewno pszenica jest, ale wraz z kąkolem rosła przez cały Wiek Ewangelii, a teraz kąkol jest wiązany w snopki ekumeniczne i inne.

Co do drugiego Twojego stanowiska, to weź pod uwagę, co powiedział Pan Jezus:

Cytat:
To wszysto mówił Jezus do ludu w podobieństwach, a bez podobieństwa nic do niech nie mówił.
Aby się wypełniło, co powiedziano przez proroka, gdy mówił: Otworzę w podobieństwach usta moje, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata. Mt. 13:34,35

I przystąpiwszy uczniowie, rzekli mu: Dlaczego mówisz do [… ludu] w podobieństwach ?
A On, odpowiadając rzekł: Wam dane jest znać tajemnice Królestwa Niebios, ale tamtym nie jest dane.
Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte.
Dlatego w podobieństwach do nich mówię, bo patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją.
I spełnia się w nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie.
Albowiem otępiało serce tego ludu, uszy ich dotknęła głuchota, oczy swe przymrużyli, żeby oczami nie widzieli a uszami nie słyszeli, i sercem nie rozumieli i nie nawrócili się, a Ja żebym ich nie uleczył.
Ale błogosławione oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą,
Bo zaprawdę powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli. Mt. 13:10-17

A później po zmartwychwstaniu Pana Jezusa, jeszcze więcej otrzymali:

A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane. J. 20:22,23

Potem rzekł do nich: To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach.
Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma.
I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać
I że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów.
Wy jesteście świadkami tego.
A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Łk. 24:44-49


Jeżeli wierzysz, że Słowo Boże jest żywe (Żyd. 4:12,13), to może też dostrzeżesz coś więcej w opisie sytuacji, odnoszącej się, co prawda w pierwszej kolejności do siedmiu lokalnych Zborów z Apokalipsy, do których odnoszę się poniżej w trzech etapach, ale i do rozwoju Kościoła w całym Wieku Ewangelii:.

I. Anioł (posłaniec) zboru w Efezie:

Anioł Zboru w Efezie uczynkami swoimi, trudem i wytrwałością swoją, pokazał, że nie może ścierpieć złych, ujawnił fałszywych apostołów, jako kłamców, wytrwale cierpiał dla imienia Pana Jezusa, a nie ustał.
Za przyczynę rodzącego się zła, Pan Jezus uznał porzucenie pierwszej miłości Kościoła.

Posłaniec (gwiazda - grono Apostołów pierwotnego Kościoła/ świecznika) zboru w Efezie, Kościół, porzucając pierwszą miłość, spadł z wielkiej wyżyny. Z tego powodu została zagrożona społeczna miłość gminy (gmin) chrześcijańskiej (kich), w której wszystko było wspólne.

Posłaniec tego Kościoła bronił się jednak przed praktykowaniem uczynków nikolaitów (zwycięzców ludu, 1Kor. 4:8,9), których Pan Jezus nienawidzi.

II. Anioł (posłaniec) zboru w Smyrnie:

Anioł Zboru w Smyrnie doznał ucisku i ubóstwa, ale był bogaty duchowo. Bluźnili mu ci, którzy podawali się za Żydów, a byli synagogą szatana. W związku z tym, że brak jest wskazania na jakiekolwiek złe uczynki, więc można wnioskować, że posłaniec (gwiazda – ostatni z apostołów, czyli Ap. Jan ok. 100r., uczeń, którego Pan Jezus miłował, J. 21:20-23), przywrócił doskonałą, pierwotną miłość społeczną wśród ostatków, wtedy jeszcze wiernych Chrystusowi. Z tego powodu nie musiał się lękać cierpień, które miały przyjść na niego, Ap. 1:9, gdy diabeł wtrącił Ap. Jana i później niektórych z tego Kościoła do więzienia, dla poddania próbie, i udręczenia przez dziesięć dni (303 – 313).

III. Anioł (posłaniec) zboru w Pergamie:

Anioł Zboru w Pergamin mieszkał, tam, gdzie jest tron szatana; ale trzymał się mocno imienia Pana Jezusa i nie zaparł się wiary w niego, nawet w dniach, kiedy Antypas (anty – papież Ariusz 325r.), świadek mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie (Balak/cesarz zamiast Chrystusa). Tolerował jednak zakradające się zło, tych, którzy trzymają się nauki nikolaitów, na podobieństwo tych, którzy na polach Moabu trzymali się nauki Balaama, nauczającego Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd.

IV. Anioł (posłaniec) zboru w Tiatyrze:

Anioł (poczynając od Waldo 1160r.) Zboru w Tiatyrze poznany z jego uczynków i miłości, i wiary, i służby, i jego wytrwałości, a ostatnio więcej jego pierwszych uczynków. Pozwalał jednak niewieście Izebel, podającej się za prorokinię, nauczającej, i zwodzącej sługi Chrystusa, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom. W związku z tym, że nie chciała upamiętać się we wszeteczeństwie swoim, dlatego groziło jej cudzołożenie z kochankami swoimi, a tych, jeśli się nie upamiętają w ucisk ze strony Islamu, przez który zostaną zabici jej dzieci. Pozostałe kościoły miały poznać, że Chrystus badając ich pobudki (nerki) i uczucia (serca), odda każdemu z nich według uczynków ich.

Pozostałym w Tiatyrze, wolnym od nauki Izebel, którzyście nie poznali, szatańskich głębin, Chrystus nie nałożył innego ciężaru niż trzymanie się mocno, aż do jego przyjścia tylko tego, co posiadali.
Dla zwycięzcy, który pełni do końca uczynki Chrystusa, temu on da władzę nad poganami,
(taką, jak on otrzymał od Ojca swojego i gwiazdę poranną) I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane;

V. Anioł (posłaniec) zboru w Sardes:

Anioł (poczynając od Wiklif 1378r. – okres Małej Reformacji), poznany z uczynków: mając imię, że żyje, a był umarły.

Cytat:
A tych, którzy bezbożnie będą postępować wbrew przymierzu, zwiedzie pochlebstwami do odstępstwa, lecz lud tych, którzy znają swojego Boga, umocni się i będą działać.
A roztropni wśród ludu doprowadzą wielu do właściwego poznania; lecz przez pewien czas padać będą od miecza i ognia, od uprowadzenia i rabunku. Dn. 11:32,33



Miał czuwać i utwierdzić, co jeszcze pozostało, a bliskie było śmierci; nie miał on doskonałych uczynków przed Bogiem Chrystusa.
Miał pamiętać, czego się nauczył i co usłyszał, by strzec tego, i upamiętać się, aby był czujny. W przeciwnym razie, gdy Chrystus przyjdzie jak złodziej, a nie dowie się, o której godzinie go zaskoczy.
Kilka osób, które w Sardes (w okresie Małej Reformacji) nie skalały swoich szat, są godni, aby chodzić z Chrystusem w szatach białych i nie wymaże on ich imienia jego z księgi żywota, i wyznam je przed swoim Ojcem i przed jego aniołami.

VI. Anioł (posłaniec) zboru w Filadelfii:

Anioł (poczynając od Lutra 1517r. – Wielka Reformacja) poznany z uczynków jego; Chrystus otworzył przed nim drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką miał moc, jednak zachował jego Słowo i nie zaparł się jego imienia.

Cytat:
A gdy (Ewangelicy Łutra) będą padać, doznają małej pomocy; i wielu przyłączy się do nich obłudnie (protestantyzm).
Nawet niektórzy spośród roztropnych upadną, aby wśród nich nastąpiło wypławienie, oczyszczenie i wybielenie aż do czasu ostatecznego, gdyż to jeszcze potrwa pewien czas. Dn. 11:34,35


Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.
Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.
Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.
Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.

VII. Anioł (posłaniec - poczynając od Russella 1874/75) zboru w Laodycei:

W okresie wtórej paruzji Chrystusa uczynki nie są ani zimne, ani gorące. Nastał 1 000 letni dzień Pański, o którym napisał prorok Zachariasz:
Kod:
„I nastanie dzień, który, nie nagrodzi, światła instrukcji, szlachetność zakrzepnie. (7) Okaże się jednostajny dzień, ten, wiadomy Jahwe, nie dzień, nie noc, wszakże, czasu wieczornego, rozmnoży się światłość instrukcji.  Zach. 14:6,7


Obyś był zimny albo gorący!
Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,

A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.
Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.
Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się.
Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.
Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

ROZWÓJ ODSTĘPSTWA OD WIARY

I. Posłańcowi zboru w Efezie, ujawnił fałszywych apostołów, jako kłamców,
bronił się przed praktykowaniem uczynków nikolaitów (zwycięzców ludu, 1Kor. 4:8,9), których Pan Jezus nienawidzi.

II. Posłańcowi zboru w Smyrnie, bluźnili ci, którzy podawali się za Żydów, a byli synagogą szatana. Diabeł wtrącił niektórych z tego Kościoła do więzienia, dla poddania próbie, i udręczenia przez dziesięć dni (303 – 313).

III. Posłaniec zboru w Pergamonie mieszkał, tam, gdzie jest tron szatana; tam Antypas (anty – papież Ariusz 325r, został zabity w tym kościele, gdzie szatan miał już swoje mieszkanie. Tolerował też zakradające się zło, tych, którzy w celu praktykowania bałwochwalstwa i uprawiania nierządu wśród wierzących, trzymali się nauki nikolaitów (zwycięzców ludu.

IV. Posłaniec zboru w Tiatyrze, pozwalał niewieście Izebel, podającej się za prorokinię, nauczającej, i zwodzącej sługi Chrystusa, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom w okresie nasilania się wpływów Islamu. Poznawano w ten sposób głębiny szatańskie, co sprowadziło ucisk ze strony Islamu.

V. Posłańcowi zboru w Sardem. Zbór ten miał imię, że żyje, a był umarły. Posłaniec miał czuwać i utwierdzić, to co jeszcze pozostało, a bliskie było śmierci.

VI. Posłańcowi zboru w Filadelfii, choć niewielką miał moc, Chrystus otworzył drzwi, których nikt nie może zamknąć. Ci z synagogi szatana, którzy kłamliwie podają się za Żydów duchowych, musieli przyjść i uznać dzieło Reformacji.


VII.W okresie działalności posłańca Zboru okresu Laodycejskiego, czyli w okresie wtórej paruzji Chrystusa uczynki nie są ani zimne, ani gorące. Letnich Chrystus wypluwa z ust swoich. Stoi u drzwi i kołacze; jeśli ktoś usłyszy głos jego i otworzy drzwi, wstąpi do niego i będą wzajemnie wieczerzać i razem zasiądą na tronie Ojca.


Punkty charakteryzujące rozwój Kościoła, pokazują, że w okresie:

I. Apostolskim, czyli Kościoła z okresu Efezu, ujawniono fałszywych apostołów, jako kłamców i broniono się przed praktykowaniem uczynków nikolaitów znienawidzonych przez Pana Jezusa.

II. Po uwolnieniu Apostoła Jana z wyspy Patmos, czyli w Kościele z okresu Smyrny, bluźnili ci, którzy podawali się za Żydów, a byli synagogą szatana. Diabeł wtrącił niektórych do więzienia.

III. Ariańskim, czyli w Kościele z okresu Pergamonu jest tron szatana (dominat), a i w tym kościele szatan miał już swoje mieszkanie (cesarz głową koscioła). Tolerowano też zakradające się zło, praktykowanie bałwochwalstwa i uprawiania nierządu wśród wierzących, trzymanie się nauki nikolaitów (zwycięzców ludu).

IV. Wzmożonego działania matki wszetecznic i obrzydliwości ziemi (Ap.17:4-6) czyli w Kościele z okresu Tiatyra, w którym nie tylko w Europie, działała niewiasta „Izebel”, podająca się za prorokinię, nauczająca, i zwodząca sługi Chrystusa do uprawiania wszeteczeństwa i spożywania rzeczy ofiarowanych bałwanom, wtedy poznawano głębiny szatańskie.

V. Małej Reformacji, czyli w Kościele z okresu Sardes. Zbór ten miał imię, że żyje, a był umarły.

VI. Wielkiej Reformacji Lutra, czyli w Kościele z okresu Filadelfia, pomimo niewielkiej mocy, Chrystus otworzył drzwi, których nikt nie może zamknąć. Ci z synagogi szatana, którzy kłamliwie podawali się za Żydów duchowych, musieli przyjść i uznać dzieło Reformacji.

VII. niewidzialnej, drugiej paruzji Chrystusa, czyli w Kościele z okresu Laodycea, uczynki nie są ani zimne, ani gorące. Letnich Chrystus wypluwa z ust swoich. Stoi u drzwi i kołacze; jeśli ktoś usłyszy głos jego i otworzy drzwi, wstąpi do niego i będą wzajemnie wieczerzać i razem zasiądą na tronie Ojca.

W tym okresie odbywa się sąd przez Słowo, które Chrystus dla nas głosił. Dyskusje biblijne i zdaje się bezkarne szydzenie z jego nauki, są wyrazem „ognia kontrowersji”, który pali wszelkie błędne dzieło zbudowane na fundamencie Chrystusowym z łatwopalnych materiałów, 1Kor. 3:13-15.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-15, 18:56   Judeosatanizm

Olus napisał/a:
Mi przykro ze lykasz antybiblijna propagande
i obrazasz Boga i Jego Slowo.i piszesz takie
teksty : Horror show! Albo judeo-satanizm
Gdybys zadal sobie troche trudu,przeczytal kontekst,
i cala Biblie,pomyslal.. to bys takich bzdur nie pisal.Ogarnij sie.
To w takim razie na koniec zacytuje Tobie, co sam Pan Jezus sadzil na temat judeosatanistow którzy go w końcu zamordowali:

"Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.”
Jana 8: 44

"Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie nazywają Judejczykami, a nie są nimi, lecz synagogą Szatana.”

Objawienie 2:9

"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią."

Mateusza 12: 34

"Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w gehennie."

Mateusza 23:33

Kto może pojąć, niech pojmuje!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-15, 19:03   

Twoj temat scalilem z tym.Przeczytaj go.
Zydzi ktorzy odrzucili/odrzucaja Pana Jezusa
to synagoga szatana ale Biblia to Slowo Boze a nie szatana.
Mozesz krytykowac Zydow ktorzy odrzucili i zabili Jezusa ale nie Boga i Biblie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14