FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim lub czym jest synagoga szatana
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-22, 15:11   Kim lub czym jest synagoga szatana

Ap 2:9 BT `Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.'

Ap 3:9 BT `Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.'


Kim lub czym jest synagoga szatana
Nie nawroconymi Zydami(syjonistami?Falszywymi chrzescijanami?czyms innym?
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-10-22, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-22, 15:14   

no faktycznie, mozna interpretować jako syjonistów,
albo nawet Islamski , w sumie jakby literalnie odczytywac , to te Koscioly sa na terenie Iraku, wiec ktoryś z nich moze być Islamski a podszywac sie pod Żydowski
Nie wiem , nie łatwo znaleść te Koscioły
to juz mam 2 tropy, w sumie nawet 3 :-P
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-22, 15:15   

Zaraz zaloze temat i bedziemy medrkowac :-D
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-22, 15:18   

oki tylko te nasze wpisy też poprzenoś
(nieuczojcadziecirobićmodeon) :lol:
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-23, 17:20   

Cytat:
Kim lub czym jest synagoga szatana
Nie nawroconymi Zydami(syjonistami?Falszywymi chrzescijanami?czyms innym?


Fałszywy chrześcijanin :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-23, 17:32   

hmmm tylko Pawel kiedy pisal o prawdziwym Zydostwie
jako przyklad podawal obrzezanie napletka a to dotyczy Zydow "z pochodzenia."
Potem jeszcze cos dodam...
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-23, 17:45   

Hmmm....to może raczej chodzi o tych którzy kurczowo trzymają się Prawa ?
Zaczekam na Twoje rozwinięcie.. :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-24, 18:22   

Donia napisał/a:
Hmmm....to może raczej chodzi o tych którzy kurczowo trzymają się Prawa ?
Zaczekam na Twoje rozwinięcie.. :)


to tez ale pomysl nad wersetami ktore zapodam

26 I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba. 27 I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy7.
28 Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na przodków - przedmiotem miłości. 29

Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem."


28 Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, 29 ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga.




42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 4


Zydami w N.Przymierzu sa ludzie ktorzy wierza w Jezusa i wypelniaja przykazania :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2015-10-24, 20:44   

Olus napisał/a:
Kim lub czym jest synagoga szatana
Nie nawroconymi Zydami(syjonistami?Falszywymi chrzescijanami?czyms innym?

Uważam,że fałszywymi chrześcijanami.
Chrześcijaństwo mówi o sobie,że jest duchowym Izraelem ale nie jest, bo duchowym Izraelem są ludzie poświęceni Bogu.
Synagoga [Bóżnica] szatana religia chrześcijańska, Wodzowie roszczą sobie pretensje do Zastępcy Jezusa na ziemi, czyli są ANTYCHRYSTEM, ponieważ nie ma w Biblii żadnej informacji,ze PAPIESTWO zastępuje Jezusa na ziemi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-25, 00:33   

nike poniekad zgadzam sie z tym co napisalas
ale wedlug mnie synagoga szatana nie jest
tym samym co odstepstwo w kosciole.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6262
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4540/6115
 74%
EXP: 240/330
 72%
Wysłany: 2015-10-25, 08:17   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Kim lub czym jest synagoga szatana
Nie nawroconymi Zydami(syjonistami?Falszywymi chrzescijanami?czyms innym?

Uważam,że fałszywymi chrześcijanami.
Chrześcijaństwo mówi o sobie,że jest duchowym Izraelem ale nie jest, bo duchowym Izraelem są ludzie poświęceni Bogu.
Synagoga [Bóżnica] szatana religia chrześcijańska, Wodzowie roszczą sobie pretensje do Zastępcy Jezusa na ziemi, czyli są ANTYCHRYSTEM, ponieważ nie ma w Biblii żadnej informacji,ze PAPIESTWO zastępuje Jezusa na ziemi.


Bardzo słusznie Nike.
Inni jednak wierzą, że anty - Chrystus dopiero ma się objawić. W ten sposób chcą odwrócić uwagę od tego anty - Chrystusa, na którego Ty i inni my razem z Tobą, słusznie wskazujemy. Czy jednak inaczej myślący nie mają żadnej racji? Już pisałem o tym, że też ją mają, gdyż wystąpienie ant - Chrystusa było w Średniowieczu i jeszcze na krótko będzie bardzo tajemne.

Nadal w kościołach i po zborach jest prowadzona potajemna działalność papiestwa i sił ekumenicznych, aby doprowadzić do zjednoczenia (czyt. związania kąkolu w snopki) Chrześcijaństwa. Obecnie odczuwamy skutki działalności ich emisariuszy, np przez krążące, potajemnie wysyłane przez nich i inne metody działania.

Wyrażając się tak obrazowa można streścić to następująco:

Ochozjasz był tak zawzięty na Eliasza, (który mu zapowiedział, że z łoża choroby już nie wstania), że nawet z łożem choroby na rydwanie go ścigał i na nim umarł. Z tego powodu konie pozbawione woźnicy, jak rozszalałe pędziły, gdy Elizeusz wstępował do nieba.

Należy się oczekiwać ponownego wystąpienia anty - Chrystusa, ponieważ bestia dwurożna występująca z ziemi ma dwa rogi, grecki i rzymski. Dwojaka działalność tych rogów w Średniowieczu, zgodnie z Dn. 11:27 miała się zakończyć w czasie ostatecznym, w którym żyjemy od 1799r. Róg grecki w Dn. 8:23-25 i 11:21 jest ukazany, jako obłudny i podstępny w swym działaniu. Natomiast róg rzymski w Dn. 7:8,20,24 jest ukazany jako zuchwały w mowie i roszczeniach (usta i oczy).

To ten pierwszy torował drogę drugiemu w Średniowieczu tak, że w podstępny sposób doprowadził do wyrwania trzech rogów bestii czwartej i do powstania śmiertelnej rany. Róg rzymski wtedy przez 1260 lat, panował obok Śmiertelnie ranionej władzy cesarskiej i sugerował innym, że jakby w sposób cudowny otrzymał władzę (w domyśle, od Chrystusa). W związku z tym obecnie dąży do samodzielnego wystąpienia, jako siódmy król z Ap. 17:11.

Wydarzenia naszych czasów wskazują, jak bardzo chory jest ten, który jedzie na greckim rydwanie, ale fala uchodźców, wskazuje też na to, że ten pędzący rozszalały rydwan grecki wpadnie i rozdzieli Eliasza i Elizeusza. Śmierć woźnicy utoruje drogę rogowi rzymsko - islamskiemu do samodzielnego panowania.

Bestia dwurożna wykonuje władzę starej bestii z morza, której zadano śmiertelna ranę i w tym stanie panowała 1260 lat do 1799r. Bestia z ziemi wykonuje jego władzę na jego oczach, czcząc śmiertelną ranę przez wystawienia posągu i zmuszania mieszkańców ziemi do oddawania jej pokłonu. To wskazuje, że wystąpienie dwóch rogów obejmuje dłuższy okres czasu niż 1260 lat.

Złudne oczekiwania drugiego rogu, na krótki czas nawet większego niż ten pierwszy, okażą się z tego powodu, że teraz otrzyma on władzę jako siódmy król, a nie jako "Kamień" Królestwa Bożego z Dn. 2:44. Otrzyma ją od społeczeństwa wyboru. Połączone siły Armagedonu będą tryumfować, ale prawdziwy Pan panów i Król królów, obecny po raz wtóry (obecnie w fazie, "jak złodziej w nocy") będzie miał nad nimi kontrolę. Sprawi, że w wyniku natchnienia serc królów przez Boga, wykonują jego postanowienie.

Szatan przez szybkie obroty szlifierki będzie chciał zniszczyć wybranych Bożych, ale Chrystus Pan w swej wtórej paruzji, delikatnie będzie dotykał złoto i srebro, tak, że zamiast spalenia kruszców nastąpi ich wypolerowanie, ich więzy zostaną spalone, tak, że swobodnie będą mogli chodzić w rozpalonym ogniu.

Po wykonaniu swego trudu dla ziemskiego pana będą mogli się do syta najeść i okazale ubrać, Łk. 17:7-10; Izj. 23:17,18 (po 70 latach "wojny róż" XX wiek, 1917-1987); Mt. 13:43.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-25, 12:57   

hej, ale wlasnie coś mi zaświtało, otóz my zapominamy o jednej rzeczy
co do tej 'synagogi szatana'
Słowo Boze mowi nam , ze jest tam Kosciol , ktory działa tam gdzie jest synagoga szatana
takze sam w sobie ten kosciol nie moze być synagoga szatana
ale ten ktory pojawia się w tych a nie innych warunkach
jest tak jakby wysepką w tym miejscu
Rozumiecie o co mi chodzi?


Cytat brzmi tak :



Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz:
To mówi Pierwszy i Ostatni,
który był martwy, a ożył:
9 Znam twój ucisk i ubóstwo -
ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana.

10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście próbie zostali poddani,
a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni.
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.
11 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody.Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz:
To mówi Pierwszy i Ostatni,
który był martwy, a ożył:
9 Znam twój ucisk i ubóstwo -
ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana.
10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście próbie zostali poddani,
a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni.
Bądź wierny aż do śmierci,
a dam ci wieniec życia.
11 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
Zwycięzcy śmierć druga na pewno nie wyrządzi szkody.



No i teraz pytanie:

który to Koscioł, oraz na podstawie tego mozna wnioskować
kto lub co jest Synagoga szatana
Olus ->
gdyby Syjoniści to byli Synagoga szatana, to czym byłby symboliczny
Koscioł w Smyrnie?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-25, 13:20   

Dla mnie sprawa jest oczywista 8-)

Jezus nazywal faryzeji plemiem zmijowym
mowil ze ich ojcem jest diabel.Pawel twierdzil
ze prawdziwym Zydem jest ten z obrzezanym
sercem a nie napletkiem,faryzeje w tamtych czasach
wykrzywiali drogi panskie i przesladowali prawdziwych Zydow.
Koscioly sa ganione przez Jezusa za odstepstwo ale nie sa synagoga.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-25, 13:27   

no ja nie zaprzeczam , ze tak może być
bo wielokrotnie Słowo Boże sugeruje
ze pobielane groby stosujące Prawo Boze w taki sposob
a nie wyznające Chrystusa, są z tej mroczniejszej strony mocy..

tyle ze gdzie by był w tym momencie Kosciolem w Smyrnie?
Czyzby jakaś wysepka wśrod Syjonistow o ktorej jeszcze nie słyszeliśmy?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-25, 13:40   

Cytat:
tyle ze gdzie by był w tym momencie Kosciolem w Smyrnie?

http://iktotuzmysla.salon...uz-po-40-latach

Przeczytaj tez druga strone..bardzo ciekawe :)

„Obelgę...” — aluzja do intryg Żydów zwalczających chrześcijan w imię swej przynależności religijnej (por. Dz 13, 45; J. Tes 2, 15).

Sami siebie zwą Żydami, ale nie zasługują na tę nazwę (Rz 9, 4-6), bo Kościół jest „Izraelem Bożym” (Gal 6, 16) nie „według ciała” (Rz 2, 28; 1 Kor 10, 18). Stąd więc Apostoł określa ich jako synagogę, ale Szatana (por. J 8, 44), tj. ,,Przeciwnika” — Boga i Kościoła. Zwrot ten jest świadomą trawestacją tytułu gahal (lub edat) Jhwh z Księgi Liczb 16, 3; 20, 4; 26, 9; 31,16. Wpływy Żydów zaznaczą się jeszcze po blisko 60 latach przy procesie św. Polikarpa (mart. Polyc. 12, 2). Literatura patrystyczna dostarcza wielu dowodów tej wrogości Żydów wobec pierwotnego Kościoła (św. Justyn, Tertulian, Euzebiusz z Cezarei).



10 Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście próbie zostali poddani,
a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni. (Ap 2,10)



„Dziesięć dni’ — tzn. w ogóle krótko; por. Rodz 24, 55 -Odpowiedzieli brat i matka dziewczyny: "Niechaj pozostanie ona z dziesięć dni, zanim odejdzie". 56 Ale on przynaglał mówiąc: "Nie zatrzymujcie mnie wy, skoro Pan pozwolił mi dopiąć celu mojej podróży. Pozwólcie mi odejść i wrócić do mego pana".; Księga Liczb 11, 19 -19 Będziecie je spożywać nie tylko przez jeden dzień albo dwa, albo pięć czy dziesięć lub dwadzieścia, 20 lecz przez cały miesiąc, aż wam przez nozdrza wyjdzie i przejmie was wstrętem; odrzuciliście bowiem Pana, który jest pośrodku was, i narzekaliście przed Nim mówiąc: Dlaczego wyszliśmy z Egiptu?";



Bądź wierny aż do śmierci,(Ap 2,9)



„Bądź wierny’ — Smyrneńczycy często słyszeli ten zwrot w mowach politycznych; tu nabiera on szczególnego znaczenia na tle zasadniczej opozycji między kultem cezarów a kultem prawdziwego Pana — Chrystusa


a dam ci wieniec życia. (Ap 2,9)



„Wieniec życia”. Rozwinięty ten zwrot brzmiałby: wieniec, jakim jest życie (wieczne). Symbol wieńca, częsty w Nowym Testamencie, zaczerpnięty z igrzysk, gdzie stanowił nagrodę dla zwycięzcy w zawodach (por. 1 Kor 9, 25; 2 Tym 4, 8; 1 P 5, 4), w odniesieniu do Smyrny szczególnie był aktualny; Piękne budowle Smyrny Apoloniusz z Tiany nazwał ,,wieńcem Smyrny”
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13