FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Papiez jest namiestnikiem?
Autor Wiadomość
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:16   

Olus napisał/a:
Cytat:
"Rzekł do niego: «Paś baranki moje!»"Jan 21,15

Przeciez juz cytowalem...widze ze trzeba ci powtarzac z 10 razy..

"Starszych, którzy są wśród was, proszę jako również starszy i świadek cierpień Chrystusa oraz uczestnik chwały, która ma się objawić: (2) Paście stado Boga, które jest wśród was, doglądając go nie z przymusu, ale dobrowolnie, nie dla brudnego zysku, ale z ochotą;"


I to ma być ta manipulacja w Tysiąclatce :lol: :lol: :lol: Przecież wy mówicie o dwóch różnych wersetach :!:

To co cytuje oluś to jest 1 list Piotra ;-) rozdział 5, który w Tysiąclatce brzmi:
(1) Starszych więc, którzy są wśród was, proszę, ja również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: (2) paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem;

Donia natomiast podejrzewam powołuje się na Ewangelię Jana rozdział 21


(15) A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje. (16) I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. (17) Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje.

I muszę Cię zmartwić Oluś, we wszystkich przekładach u Jana Jezus mówi bezpośrednio do Piotra. Natomiast słów: Paście stado Boże w liczbie mnogiej używa Piotr w swoich listach.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:20   

Olus napisał/a:

niektorzy "ojcowie kosciola" rozumieli to tak jak ja.

(Pisma Starochrześcjańskich Pisarzy tom XXII - św. Augustyn, O nauce Chrześcijańskiej Sprostowania. wyd.ATK s.230)

Pamiętam jednak, że później bardzo często wyjaśniałem słowa wypowiedziane przez Pana: "Ty jesteś Piotr , i na tej skale zbuduję Kościół mój", rozumiejąc tak, aby myślano, iż Kościół został zbudowany na Tym, w którego wiarę wyraził Piotr słowami: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego", a Piotr tak nazwany przez ową Skałę reprezentował sobą Kościół, który wznosi się na tej Skale i "otrzymał klucze królestwa niebieskiego". Albowiem nie powiedziano mu: "ty jesteś skała", lecz: "Ty jesteś Piotr. Skałą zaś był Chrystus, którego, wyznał Szymon zwany Piotrem, jak to zresztą cały, Kościół wyznaje.

Św. Augustyn pierwotnie odnosił słowa "Na tej skale zbuduję mój Kościół" do Piotra. Pod koniec życia (Retractiones - Odwołania .1.ic. 21) wyraźnie wycofał się z tej interpretacji i uważał, na podstawie rozróżnienia petra (epi taute petra) a Petros (sy ei Petros), że petra to Chrystus.


WSZYSCY Ojcowie Kościoła tak to rozumieli. To ty robisz sztuczne problemy i z siebie męczennika w walce o to, że trawa jest zielona mimo iż nikt Ci nie zaprzecza.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:24   

Cytat:
I to ma być ta manipulacja w Tysiąclatce :lol: :lol: :lol: Przecież wy mówicie o dwóch różnych wersetach :!:

Kobieto smiejesz sie z wlasnej.... :)
Nie pisalem o "pascie" ale o "skale".
tam jest dopisek.puk puk :lol:
Cytat:
I muszę Cię zmartwić Oluś, we wszystkich przekładach u Jana Jezus mówi bezpośrednio do Piotra. Natomiast słów: Paście stado Boże w liczbie mnogiej używa Piotr w swoich listach.

no i co z tego?skoro sam Piotr pisal ze inni maja tez pasc.
Tym bardziej slabszy jest ten wasz arguemnt.
jest cienki jak SIK PAJAKA.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:25   

Donia napisał/a:
Olus napisał/a:
Cyryl Aleksandryjski (IV w.): "Mniemam, że ową Opoką nie jest co innego, tylko wiara niewzruszona ucznia, na której budowa Kościoła jest założona i umocniona tak, że nie może upaść, ani też bramy piekielne przemóc jej nie mogą".


Niesamowity był ten Cyryl ,dokładnie myślę Ja :mrgreen:
Fundamentem kościoła nikt inny jak Chrystus tzn. "twarda" wiara w Jezusa Syna Boga Żywego na tym należy go budować
"Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego."1 Kor.2;2


Dokładnie. Piotr jest uosobieniem Jakuba ze ST, jest totalnie pokręconym człowiekiem, który wygrywa tylko dzięki wierze i łasce. Jego wywyższenie podobnie jak Jakuba jest niczym nie zasłużone to tylko łaska i wiara. potwierdzenie, że Bóg nie ma względu na osobę. Dlatego do katolików jest tak ważny.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:26   

Migdałek napisał/a:
Olus napisał/a:

niektorzy "ojcowie kosciola" rozumieli to tak jak ja.

(Pisma Starochrześcjańskich Pisarzy tom XXII - św. Augustyn, O nauce Chrześcijańskiej Sprostowania. wyd.ATK s.230)

Pamiętam jednak, że później bardzo często wyjaśniałem słowa wypowiedziane przez Pana: "Ty jesteś Piotr , i na tej skale zbuduję Kościół mój", rozumiejąc tak, aby myślano, iż Kościół został zbudowany na Tym, w którego wiarę wyraził Piotr słowami: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego", a Piotr tak nazwany przez ową Skałę reprezentował sobą Kościół, który wznosi się na tej Skale i "otrzymał klucze królestwa niebieskiego". Albowiem nie powiedziano mu: "ty jesteś skała", lecz: "Ty jesteś Piotr. Skałą zaś był Chrystus, którego, wyznał Szymon zwany Piotrem, jak to zresztą cały, Kościół wyznaje.

Św. Augustyn pierwotnie odnosił słowa "Na tej skale zbuduję mój Kościół" do Piotra. Pod koniec życia (Retractiones - Odwołania .1.ic. 21) wyraźnie wycofał się z tej interpretacji i uważał, na podstawie rozróżnienia petra (epi taute petra) a Petros (sy ei Petros), że petra to Chrystus.


WSZYSCY Ojcowie Kościoła tak to rozumieli. To ty robisz sztuczne problemy i z siebie męczennika w walce o to, że trawa jest zielona mimo iż nikt Ci nie zaprzecza.

Czy ty sie dobrze czujesz?Ja robie problem?to katolicy w tym temacie
na podstawie tego wersetu glosili jakies bajki a teraz ty wyskakujesz
i piszesz jakies bzdury ze ja robie problemy.Ochlon kobieto i czytaj
ze zrozumieniem.Nie mam ochoty odpowiadac na posty na takim poziome.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:33   

Olus napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Olus napisał/a:

niektorzy "ojcowie kosciola" rozumieli to tak jak ja.

(Pisma Starochrześcjańskich Pisarzy tom XXII - św. Augustyn, O nauce Chrześcijańskiej Sprostowania. wyd.ATK s.230)

Pamiętam jednak, że później bardzo często wyjaśniałem słowa wypowiedziane przez Pana: "Ty jesteś Piotr , i na tej skale zbuduję Kościół mój", rozumiejąc tak, aby myślano, iż Kościół został zbudowany na Tym, w którego wiarę wyraził Piotr słowami: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego", a Piotr tak nazwany przez ową Skałę reprezentował sobą Kościół, który wznosi się na tej Skale i "otrzymał klucze królestwa niebieskiego". Albowiem nie powiedziano mu: "ty jesteś skała", lecz: "Ty jesteś Piotr. Skałą zaś był Chrystus, którego, wyznał Szymon zwany Piotrem, jak to zresztą cały, Kościół wyznaje.

Św. Augustyn pierwotnie odnosił słowa "Na tej skale zbuduję mój Kościół" do Piotra. Pod koniec życia (Retractiones - Odwołania .1.ic. 21) wyraźnie wycofał się z tej interpretacji i uważał, na podstawie rozróżnienia petra (epi taute petra) a Petros (sy ei Petros), że petra to Chrystus.


WSZYSCY Ojcowie Kościoła tak to rozumieli. To ty robisz sztuczne problemy i z siebie męczennika w walce o to, że trawa jest zielona mimo iż nikt Ci nie zaprzecza.

Czy ty sie dobrze czujesz?Ja robie problem?to katolicy w tym temacie
na podstawie tego wersetu glosili jakies bajki a teraz ty wyskakujesz
i piszesz jakies bzdury ze ja robie problemy.Ochlon kobieto i czytaj
ze zrozumieniem.Nie mam ochoty odpowiadac na posty na takim poziome.


Człowiek, który w rozmowie z kobietą używa stwierdzeń: cienki jak sik pijaka nie ma prawa narzekać na poziom, bo sam go zaniżył do poziomu gruntu.

Głosili to co jest napisane w Biblii a czego ty nie chcesz dostrzec. Nikt nigdy nie negował tego, że Jezus jest skałą (co Ty starasz się nam wmówić). Piotr mimo "bogatego życiorysu" zaufał i pokochał Pana Jezusa, wrasta w Jezusa i sam staje się skałą, która buduje kościół tu na ziemi i głosi Ewangelię.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 21:42   

Cytat:
Człowiek, który w rozmowie z kobietą używa stwierdzeń: cienki jak sik pijaka nie ma prawa narzekać na poziom, bo sam go zaniżył do poziomu gruntu.


Po pierwsze sama pierwsza napisalas jak .... no :)
a wiec Odpowiedz głupiemu według jego głupoty,
żeby się nie stał mądry we własnych oczach


po drugie w sumie moglem napisac cienki jak polsilver :-D ale to
argumentowi sie dostalo
a ty placzesz jakbys z miecza dostala :-D

po trzecie to zadno chamstwo tylko stwierdzenie faktu ;-)
juz tak komentowalem/stwierdzalem nieraz i nikt tak nie plakusial.
bo ciebie nie zabolal "sik pajaka" tylko to ze obalilem twoje bzdurki i sama sie ...no :)

Pamietaj :)
ten się śmieje kto się śmieje ostatni

kto mieczem wojuje od miecza ginie



Cytat:
Głosili to co jest napisane w Biblii a czego ty nie chcesz dostrzec. Nikt nigdy nie negował tego, że Jezus jest skałą (co Ty starasz się nam wmówić). Piotr mimo "bogatego życiorysu" zaufał i pokochał Pana Jezusa, wrasta w Jezusa i sam staje się skałą, która buduje kościół tu na ziemi i głosi Ewangelię.

Przestan pisac bzdurki.Serduszko pisalo ze Piotr jest skala itd.
o ile dobrze pamietam.Przeczytaj jeszcze raz temat i8 sie nie ... no :)
I zdecyduj sie kto jest skala :lol: Piotr nie stal sie skala :roll:
Jezus jest skala i kamieniem wegielnym.fantazja cie poniosla :lol:
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-11-25, 04:47, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-24, 22:27   

Donia napisał/a:
Olus napisał/a:
Cyryl Aleksandryjski (IV w.): "Mniemam, że ową Opoką nie jest co innego, tylko wiara niewzruszona ucznia, na której budowa Kościoła jest założona i umocniona tak, że nie może upaść, ani też bramy piekielne przemóc jej nie mogą".


Niesamowity był ten Cyryl ,dokładnie myślę Ja :mrgreen:
Fundamentem kościoła nikt inny jak Chrystus tzn. "twarda" wiara w Jezusa Syna Boga Żywego na tym należy go budować
"Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego."1 Kor.2;2


No tradycja nie jest zla jesli jest zgodna z Pismem.

21 Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie. 22

:) sam czytam tradycje i to co jest zgodne z trescia zachowuje ;-)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-11-25, 20:49   

Migdałek napisał/a:
Piotr mimo "bogatego życiorysu" zaufał i pokochał Pana Jezusa,


Otrzymał klucze do KB i wykonał swoje zadanie do końca otwierając wspólnoty mesjańskie dla Żydów Samarytan i wierzących z narodów.Tak podaje Pś.

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-25, 20:54   

Piotr,Pawel...po prostu kladli fundamenty i przekazywali nauke Mesjasza :)
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-26, 21:38   

Olus napisał/a:



Przestan pisac bzdurki.Serduszko pisalo ze Piotr jest skala itd.
o ile dobrze pamietam.Przeczytaj jeszcze raz temat i8 sie nie ... no :)
I zdecyduj sie kto jest skala :lol: Piotr nie stal sie skala :roll:
Jezus jest skala i kamieniem wegielnym.fantazja cie poniosla :lol:



TO OCZYWISTE, że Jezus jest skala i kamieniem wegielnym. NIGDY temu nie zaprzeczałam

Bóg jest naszym Ojcem a mimo to nie robisz afery, że ojcem nazywany jest również Abraham. Nie widziałam postów, w których byś pisał, że to ojcostwo Abrahama wobec narodu wybranego to bzdury i bajki i mamy się zdecydować czy Ojcem jest Bóg czy Abraham. Nie "zamiatałeś" argumentami iż ojcem jest Bóg a nie Abraham. Dla każdego logiczne jest iż ojcostwo Abrahama jest inne niż Ojcostwo Boga i od Boga pochodzi. Mimo to analogicznej sytuacji z Jezusem i Piotrem jakoś pojąć nie potrafisz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2015-11-27, 11:26   

Migdałek napisał/a:
TO OCZYWISTE, że Jezus jest skala i kamieniem wegielnym. NIGDY temu nie zaprzeczałam

Więc kim jest Piotr? Czy też skałą, opoką?
Kościół prawdziwy Jezusa Chrystusa, miał być wybudowany na SKALE, OPOCE, tak mi się zdaje. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-11-27, 12:07   

Trochę historii:

200 r. CE - ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i na laików - przedtem wszyscy byli równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.
220 r. CE - przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.
250 r. CE - wprowadzono naukę o wiecznych mękach.
312 r. CE - bitwa pod mostem mulwijskim; chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych pogańskiego Rzymu, powstaje instytucja Kościoła katolickiego; początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.
313 r. CE - wprowadzono czynienie znaku krzyża.
321 r. CE - cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedzielę zamiast dotychczasowej soboty (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry). Formalnie zakaz czczenia soboty wprowadzono jednak dopiero na Soborze Florenckim w 1441.
325 r. CE - cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon Pisma Świętego i awansuje Jezusa do roli Boga (powstaje tzw. Dwójca Święta); ma on zastąpić dotychczas czczonego Mitrę.
330 r. CE - wprowadzono czczenie zmarłych "świętych" i ich relikwii.
360 r. CE - wprowadzono zwyczaju czczenia aniołów.
380 [27 lutego] r. CE - cesarz Teodozjusz edyktem wydanym w Tesalonice nakazał wszystkim swym ludom wyznawać tylko ten odłam religii chrześcijańskiej, który wyznawany jest przez rzymskiego biskupa Damazego oraz aleksandryjskiego biskupa Piotra; wyznawcy tego odłamu mają od tej pory nosić nazwę chrześcijan katolików; wszystkie inne odłamy chrześcijaństwa to szaleńcy i obłąkani, heretycy, a miejsca ich zebrań nie mogą być nazywane kościołami (A. Krawczuk, "Kronika Rzymu i Cesarstwa Rzymskiego", Warszawa 1997, s. 276). "Niekatoliccy chrześcijanie otrzymali zakaz gromadzenia się, nauczania, prowadzenia publicznych dyskusji i wyświęcania księży. Ich kościoły i domy posiedzeń zostały skonfiskowane na rzecz biskupów katolickich lub państwa, ich prawa obywatelskie ograniczone" (Karlheinz Deschner, "Kryminalna historia chrześcijaństwa", t. I, s. 277).
381 r. CE - do obowiązującej dotychczas konstantyńskiej "Dwójcy Świętej", cesarz Teodozjusz na soborze w Konstantynopolu dołączył trzecią osobę boską, tzw. Ducha Świętego.
391 r. CE - katolicy spalili w Aleksandrii największą na świecie bibliotekę, w której przechowywano okolo 700 tys. starożytnych zwojów. Zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów.
431 r. CE - na Soborze w Efezie, wyrażenie Matka Chrystusa ("Xristo Tokos") zostało zastąpione wyrażeniem "Matka Boga" ("Teo Tokos").
449 r. CE - papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu i jako pierwszy domaga się uznania go za głowę całego Kościoła.
539 r. CE - ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę pieniężną podczas mszy świętej, która miała pokrywać koszty utrzymania władz Kościoła.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-11-27, 13:34   

no i co ma udowadniać ten rozpisek, bo nie wiem :)
chyba myslisz ze trafiłeś na ludzi bezrozumnych,ktorzy nie wiedzą
ze Kosciol kształtuje sie od Chrystusa az do teraz
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-11-27, 14:01   

Nie lubisz historii?

539 r. CE - ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę pieniężną podczas mszy świętej, która miała pokrywać koszty utrzymania władz Kościoła.


Łk 13:28 "Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów: gdy ujrzycie Abrahama, i Izaaka, i Jakóba, i wszystkie proroki w kró­lestwie Bożem, a was precz wyrzuconych."
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13