FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Umartwianie ciała
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2015-12-18, 10:18   Umartwianie ciała

Czy przez biczowanie, głodzenie naszego ciała, zyskujemy odkupienie naszych grzechów?
Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-18, 11:27   

nie nie zyskujemy odkupienia, bo te zyskaliśmy za darmo dzieki ofierze Jezusa Chrystusa
, za to zyskujemy wieksza mobilizacje do pracy nad słabościami
i grzesznymi skłonnościami
Dzieki temu zyskujemy niejako moc , by '' solić ''
Jezus pościł 40 dni i 40 nocy , by odnieść zwyciestwo nad diabłem i 'nabrać ducha' , po czym rozpoczął 'ostrą' ewangelizacje;]
(Mateusza 4)
Post też moze pośrednio posłużyć do wypędzania niektórych perfidnych demonów:

Gdy przyszli do tłumu, podszedł do Niego pewien człowiek i padając przed Nim na kolana, 15 prosił: "Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. 16 Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić". 17 Na to Jezus odrzekł: "O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was cierpieć? Przyprowadźcie Mi go tutaj!" 18 Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie. 19 Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: "Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?" 20 On zaś im rzekł: "Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. 21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>"
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2015-12-18, 12:05   

zion599 napisał/a:
Jezus pościł 40 dni i 40 nocy , by odnieść zwyciestwo nad diabłem i 'nabrać ducha' , po czym rozpoczął 'ostrą' ewangelizacje;]

Tak, tylko,że Jezus nic nie jadł i nic nie pil. Proszę powiedz w jaki sposób ma pościć np. Bartek, który jest wegetarianinem ?
Wiem,że w KrK post dotyczy mięsa, stąd moje pytanko, Bartek z tego wynika pości cale życie, więc sobie chyba już zaskarbił. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-18, 12:10   

nike jeszcze raz, post to nie jest skarbienie sobie królestwa,
a umacnianie ducha i tu mała uwaga , jeśli post nie buduje ducha a go niszczy
jest to fałszywa asceza o czym mowi pewien fragment:


Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu! 17 Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa. 18 Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, 19 nie trzyma się mocno Głowy - [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem. 20 Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla "żywiołów świata", dlaczego - jak gdyby żyjąc [jeszcze] w świecie - dajecie sobie narzucać nakazy: 21 "Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj...!" 22 A przecież wszystko to są rzeczy [przeznaczone] do zniszczenia przez spożycie - [przepisy] według nakazów i nauk ludzkich.
23 Przepisy te mają pozór mądrości dzięki kultowi własnego pomysłu, uniżaniu siebie i nieoszczędzaniu ciała, nie dzięki okazywaniu jakiejś wyrozumiałości dla zaspokojenia ciała [grzesznego]



Oczywiscie nie oceniam niczyjej ascezy mówie ogolnie
Co do postu bartka to on zapewne sam wie jak pościć
i co umartwić

Kiedyś rozmawiałem na ten temat z manną, to pamietam jak mi powidziała,
ze np postem dla anorektykow/anorektyczek jest jedzenie do syta hehe
No właśnie , bo naturą postu jest wyrzeczenie i zaparcie się siebie.
Tak uczył nabierać mocy sam Jezus i dlatego wiec ma to sens:)


Cytat:
w KrK post dotyczy mięsa,


Ten nakaz ma sens w wymiarze samodyscypliny i podporządkowania, oraz w wymiarze oddania ku czci śmierci Jezusa, katolicy w przeciwienstwie do niektorych wierzą, że Jezus zmarł w piątek, stąd tradycja wyrzeczeń piątkowych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14