FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dni, Czasy, Ostateczne
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-31, 12:13   

śmiej sie śmiej, zobaczymy czyja pomyłka niesie wieksze ryzyko.
Ja nawet w razie pomyłki jestem bezpieczny, bo nie wydaje wyroków na nic świętego zatem jestem w troche lepszej sytuacji
niz wasza grupa, ktora już określiła rzeczy na odwrót
a nawet jakby miała racje to i tak żadnej chwały nic z tego miec nie bedzie
Nigdy nie pojme co inspiruje ludzmi , by sie tak narażać na gniew Pański
pula wygranej 0 , pula przegranej cała wieczność.
A mimo to nie ugryziecie sie w język, niepojęte.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6339
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4451/6115
 72%
EXP: 317/330
 96%
Wysłany: 2015-12-31, 18:00   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Rok 2016 będzie znamienny pod tym względem.

A o tym nic nie wiem?


Już na ten temat coś napisałem, a teraz coś trochę więcej z tego, czego i dlaczego możemy się spodziewać w 2016r.:

IDZIE NOC - DLACZEGO NOC?

Cytat:
nadchodzi noc, gdy nikt nie będzie mógł działać. J. 9:4
kto chodzi w nocy, potknie się, bo nie ma w sobie światła. J. 11:10


W szerszym znaczeniu chodziło o "Noc Średniowiecza", a obecnie o "Noc" w "Poranku" Tysiącletniej paruzji Chrystusa, działającego według zasady: "jak złodziej w nocy".


Kod:
[b]I nastanie dzień, który, nie okaże (nie rozmnoży) się, światłem instrukcji, powodującym krzepnięcie (pokrzepienie). (7) Okaże się jednostajny dzień, ten, wiadomy Jehowie (= Jahwe), nie dzień, nie noc, wszakże, czasu wieczornego, rozmnoży się światłość instrukcji.[/b]  Zach. 14:6,7

[b]Stróżu! Dlaczego noc? Stróżu! Dlaczego noc?[/b] [u](12) Rzekł stróż: [b]Początek dnia przyszedł, jako noc[/b] [/u](O północy stał się krzyk). [u]Jeśli szukacie, szukajcie, nawróćcie się a przyjdźcie.[/u] Izj. 21:11,12


Pismo Święte nie informuje, w jaki sposób następowało kolejno po sobie pięciu pierwszych królów z Ap. 17:10. Czyni jednak wyjątkowy przypadek, co do szóstego i siódmego króla, ukazując ich przychodzących indywidualnie, po sobie. Oni to dają szczególny „POPIS” swojego rozwoju. Odmienny mały róg kozła, który następnie stał się tajemnicą nieprawości w czwartym imperium uniwersalnym, a po tym 6 królem z Ap. 17:10, w czwartym okresie swojego rozwoju, zginie razem z 7 królem i z bestią wychodzącą z otchłani.

Podobnie jak z odmiennym rogiem kozła jest też z odmiennym rogiem bestii czwartej z 7 rozdz. Ks. Dan. Wyrasta jako odmienny między dziesięcioma rogami, z których trzech poniża, a tajemnica nieprawości wyrywa je przed nim. Następnie zostaje pozbawiony władzy, twierdząc, że nastał „mały okres” Tysiąclecia z Ap. 20:3. Gdy okres ten bardzo się wydłuża od piątej (200 lat) części w 1989r., i zaczyna się już zbliżać prawie do czwartej (227 lat) części Tysiąclecia, to wyznaczono rok 2016 na wypowiedzenie wielkich słów o nowym cielesnym narodzie wybranym, poza Żydami, co jest w sprzeczności z Rzm. 11:28,29 i o obwołaniu dla niego króla.

Nawet obliczono, że może i musi się to stać w 2016r.

MOŻE ponieważ:

1. (od chrztu) upłyną 42 pokolenia, trwające po 25 lat, odpowiednio przywłaszczone sobie z Mt. 1:17;
.
2. przypadnie piąty termin, w którym Konstytucja czczona przez „guru”, wyznacza rok (np. 1991 i 2016) na reaktywację monarchii, a już ponad 24 lata temu (w 1991r.) „celebryta”, który z swoim pomazańcem, spóźnił się na Wielkie wspólne zgromadzenie, powiedział na nim „Wiwat król, wiwat szlachta, wiwat wszystkie stany”. Przed tym powiedział (do niego), że „ci którzy tworzą historię nie spóźniają się”. Dał znak, że ujawnienie jego pomazańca będzie opóźnione celowo, a raczej z konieczności (o 25 lat, gdyż spóźnili się 25 minut).
.
3. upłynie 27 lat przedstawicieli jednowierców, swobodnie działających u tych, o których ich „celebryta” (działający swobodnie 27 lat na świecie, Izj. 23:17) powiedział, że (nie należy się do nich spieszyć, gdyż) potrzebują swojego „rozgrzeszenia”,
.
4. upłynie 13 lat po, których ma nastąpić rozliczenie tych, o których „celebryta” powiedział, że potrzebują swojego „rozgrzeszenia”;
.
5. skończy się „celebrowane” siedem lat kryzysu,

6. wystąpi chór młodzieży, aby w lipcu zgotować chwałę królowi, pomazanemu 25 lat wcześniej. Pod płaszczykiem dyktatury demokratycznej, w obliczu wytworzonej wyższej konieczności, usiłują przywrócić monarchię, by ustanowić ją dla całego świata. Już w Wiadomościach w ubiegłej dekadzie lat, monarchiści zapowiedzieli, że mają już króla, ale nie mogą go jeszcze objawić narodowi, ponieważ naród nie jest do tego jaszcze przygotowany.

7. nastanie rok „Amen” z czteroletniego planu, wyznaczonego przez „guru”
- 2013r., w imię Ojca;
- 2014r., w imię Syna;
- 2015r., w imię Ducha Świętego;
- 2016r., rok „Amen” - nastanie czwarty rok, wyznaczony przez „guru”, w którym zamierzyli powiedzieć „Amen”.
.
MUSI ponieważ:
Działanie, wynikające z poruszenia niebios (Łk. 21:26) jest wymuszone kompromitującym oczekiwaniem (już przez 226 lat) na zakończenie „ małego okresu” z Ap. 20:3. Jak można twierdzić, że to jest „mały okres”, skoro zajmuje prawie czwartą część z 1000 lat.

Nie są przekonani jak się ma to oczekiwanie na spełnienie Ap. 19:11-16 z tym, co jest zapowiedziane w Ap. 17:16-18 i 19:19,20.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6339
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4451/6115
 72%
EXP: 317/330
 96%
Wysłany: 2015-12-31, 18:03   

nike napisał/a:
Cytat:
Nie mozecie powiedziec przed Panem potem
"Ale myśmy nie wiedzieli "

Ty jak na razie to panem nie jesteś, wiec nie twoje zmartwienie. I tak ciebie lubię :-D


I tak trzymajmy :idea: :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6339
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4451/6115
 72%
EXP: 317/330
 96%
Wysłany: 2015-12-31, 18:27   

zion599 napisał/a:
zobaczymy czyja pomyłka niesie wieksze ryzyko.
Ja nawet w razie pomyłki jestem bezpieczny,
Nigdy nie pojme co inspiruje ludzmi , by sie tak narażać na gniew Pański


Mamy przestrogę w zapewnieniu Chazaela, który nieoczekiwanie stał się królem. Prorok wiedział, co on uczyni Izraelowi, a jednak wiedział, że wolą Bożą jest, aby to on został królem. To podstępny "mroczny król", działający potajemnie. Uczynił tak, jak mu zapowiedziano, ale on nie dopuszczał tego do swojej świadomości.

Cytat:
Elizeusz … przybył do Damaszku … wtedy, gdy Ben-Hadad, król Aramu, chorował.
Król rzekł do Chazaela: Weź z sobą dar i wyjdź na spotkanie męża Bożego, i przez niego poproś Pana o wyrocznię: Czy wyzdrowieję z tej choroby?
Chazael wyszedł więc na jego spotkanie, […] Elizeusz rzekł do niego: Idź i powiedz mu: Na pewno wyzdrowiejesz, chociaż Pan mi objawił, że na pewno umrze.

I mąż Boży zatrzymał na nim swoje spojrzenie, i patrzył na niego długo aż do uprzykrzenia, a potem wybuchnął płaczem.

A Chazael zapytał: Dlaczego mój pan wybuchnął płaczem? A on odpowiedział: Dlatego, bo wiem, jakie zło wyrządzisz synom izraelskim. Grody ich puścisz z dymem, młodzież ich pobijesz mieczem, niemowlętom ich roztrzaskasz głowy, a brzemiennym porozcinasz brzuchy.

Chazael odpowiedział: Czymże jest twój sługa, który wszak jest tylko psem, że miałby dokonać tej okropnej rzeczy? Elizeusz zaś na to: Pan ukazał mi ciebie, jako króla nad Aramem.

A gdy odszedł od Elizeusza i przybył do swojego pana, ten zapytał go: Co ci powiedział Elizeusz? A on rzekł: Powiedział mi, że na pewno wyzdrowiejesz.

Lecz następnego dnia wziął Chazael derkę, zamoczył ją w wodzie i narzucił ją na jego twarz tak, że umarł. Potem Chazael objął po nim władzę królewską. 2Krl. 8:8-15

Drogi Zionie idzie czas, że niezależnie od różniących nas poglądów, Pan sprawi, że będziemy dla jego sprawy, może jak nigdy dotąd, nosić nasze brzemiona i nie będziesz chciał pamiętać o tym, o czym teraz napisałeś, a masz taki piękny cytat w podpisie:

Cytat:
''Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe''


Ci, którzy to rozumieją i jeszcze zrozumieją, stają i jeszcze staną w bronie tego, co posiada wartość najwyższą w obliczu ataków naszego "faraona", szydzącego z Słowa Bożego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-31, 19:06   

@Pokoja
Cytat:
Mamy przestrogę w zapewnieniu Chazaela, który nieoczekiwanie stał się królem. Prorok wiedział, co on uczyni Izraelowi, a jednak wiedział, że wolą Bożą jest, aby to on został królem. To podstępny "mroczny król", działający potajemnie. Uczynił tak, jak mu zapowiedziano, ale on nie dopuszczał tego do swojej świadomości.



no dobrze, ale to nie powód, by wyciągać daleko idące analogie
Szczegolnie ze nawet jeśli okazalyby sie one prawdziwe to nie wiele zmieni.
W przypadku pomyłki - uuu.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą



Warto zastopować własne analizy na rzecz uznania własnej niewiedzy. Ja zostawiam Bogu co Boskie i ciesze sie z tego na ile dał poznać swoje oblicze przed śmiertelnikiem
nie wymagam wiecej
Własnie z powodu tej niewiedzy nie twierdzę, a co najwyzej prosze Pana
o wiecej poznania;

Niestety- w przypadku gotowego twierdzenia nie ma miejsca dla kierownictwa Jezusa
. Mozna zaryzykować ze nie ma też miejsca dla jego zbawczej mocy, a to chyba nie jest zbyt dobry omen?


Cytat:
Drogi Zionie idzie czas, że niezależnie od różniących nas poglądów, Pan sprawi, że będziemy dla jego sprawy, może jak nigdy dotąd, nosić nasze brzemiona i nie będziesz chciał pamiętać o tym, o czym teraz napisałeś, a masz taki piękny cytat w podpisie

W tym punkcie sie zgadzamy, choc nie do końca w precyzji realizacji, bo ja w 1000lecie nie wierze , ale ze stanie sie to za naszego życia.
Oby każdy zdazyl , wszystkiego co Boże życze Tobie:)
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-31, 19:09   

aha jescze jedno ja wam życze jak najlepiej , wlasnie dlatego piszę
zeby poki nie przyjdzie pan nie wydawać wyroków
co babilon, co antychryst, co synagoga , a co Kosciol.
Zauważ ze ja nawet jak mowie o Kosciele mowie w sensie powszechnym
a nie zamykam go w murach własnej denominacji
Jeszcze raz pozdrawiam :)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-31, 19:24   

KK nie wydaje wyroków?
Większość z nas nazywa antychrystami, wyznawcami szatana. Zion mam nadzieję, że zakończysz ten " klimat " dookoła swojego wyznania. Miał ten kościół dość czasu aby się sprawdzić. Dzisiejszy świat pełen przemocy, brutalności, korupcji itp właśnie w jakieś mierze jest tym kościołem. Czas troszeczkę się opanować i nie rzucać na innych, że są dumni wyniośli tylko popatrz na swoich przywódców.

Mam też nadzieję, że skończysz odwracać kota ogonem.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-31, 19:50   

ktoś znowu nie umie czytać, tak samo mnie jak dzisiejszych przywódców Kościoła Katolickiego (minus katofanatykow, ktorzy chca przywrócić stan przedsoborowy)

Tyle gwoli ścisłości , choc wątpie zeby ten pan był zainteresowany wiedzą
raczej trollowaniem.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6339
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4451/6115
 72%
EXP: 317/330
 96%
Wysłany: 2015-12-31, 20:18   

zion599 napisał/a:
@Pokoja
Cytat:
Mamy przestrogę w zapewnieniu Chazaela, który nieoczekiwanie stał się królem. Prorok wiedział, co on uczyni Izraelowi, a jednak wiedział, że wolą Bożą jest, aby to on został królem. To podstępny "mroczny król", działający potajemnie. Uczynił tak, jak mu zapowiedziano, ale on nie dopuszczał tego do swojej świadomości.


no dobrze, ale to nie powód, by wyciągać daleko idące analogie
Szczegolnie ze nawet jeśli okazalyby sie one prawdziwe to nie wiele zmieni.
W przypadku pomyłki - uuu.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą


Przestroga, to przestroga, a czas pokaże, czy też analogia. Jeżeli ten król nie będzie mógł zrealizować nowego porządku w oparciu o własne zaplecze, to odwoła się do szerszego, które sobie od dawna przygotowuje. W tej części, w której jest ono przygotowane, aby służyć Chrystusowi, nawet w takich niesprzyjających okolicznościach, na tyle będzie działać, więc od strony doczesnej, przez dobre dzieło dla Boga i człowieka, pomoże i temu królowi. Władza zwierzchnia zawsze jest władzą zwierzchnią, ustanowioną przez Boga. Jednak w tej części, w której to zaplecze nie jest dobrze usposobione, nastąpi przymus i coś więcej, czego Chazael nie dopuszczał do myśli.

Napisane jest, że:

Cytat:
Po upływie siedemdziesięciu lat nawiedzi Pan Tyr, a ten wróci znów do zarobku za swój nierząd i będzie uprawiał nierząd ze wszystkimi królestwami świata na powierzchni ziemi. Izj. 23:17

Kto zaś z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie do niego, gdy powróci z pola: Chodź zaraz i zasiądź do stołu? (8) Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż się najem i napiję, a potem i ty będziesz jadł i pił? (9) Czy dziękuje słudze, że uczynił to, co mu polecono? (10) Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy, bo co winniśmy byli uczynić, uczyniliśmy. Łk. 17:7-10

Tu się okaże wiara i wytrwanie świętych, Ap. 13:10

Lecz jego zyski i jego zarobek za nierząd będą poświęcone Panu, nie będzie się go gromadziło ani chowało, lecz jego zysk przypadnie tym, którzy są w służbie Pana, aby się mogli najeść do syta i okazale się ubrać. Izj. 23:18


Tak święci będą wykonywać ostatnie swoje dzieło dla Pana pod panowaniem doczesnego pana. Ten duchowy Pan im usługuje (Łk. 12:37,38; Mt. 24:28), a czas idzie taki, że tego potrzebuje i ten doczesny. W związku z tym po powrocie sługi z odrębnej służby w świecie (na polu) będzie tego potrzebował. Chrystus Pan sprawi jednak, że ci, którzy służą w świątyni Bożej, otrzymają w tym czasie odpowiedni duchowy zysk.
To, co mówimy, czy piszemy z tego, co jest nam dane do zrozumienia, to nie jest naszym sądem, lecz wyrażeniem woli Bożej, a Bóg ustanawia taką władzę jaką chce, aby wykonać swoje dzieło.

zion599 napisał/a:
Warto zastopować własne analizy na rzecz uznania własnej niewiedzy. Ja zostawiam Bogu co Boskie i ciesze sie z tego na ile dał poznać swoje oblicze przed śmiertelnikiem nie wymagam wiecej


Bogu co Boskie oznacza wykonanie z dobrej woli tego, czego potrzebuje pan ziemski, a nie może tego żądać zgodnie z ustanowionym prawem. Tu nie ma miejsca na niewiedzę, dla tego kto zna to prawo i fakt, że okoliczność wymaga więcej niż nakazuje doczesne prawo.

zion599 napisał/a:
Cytat:
Drogi Zionie idzie czas, że niezależnie od różniących nas poglądów, Pan sprawi, że będziemy dla jego sprawy, może jak nigdy dotąd, nosić nasze brzemiona i nie będziesz chciał pamiętać o tym, o czym teraz napisałeś, a masz taki piękny cytat w podpisie


W tym punkcie sie zgadzamy, choc nie do końca w precyzji realizacji, bo ja w 1000lecie nie wierze , ale ze stanie sie to za naszego życia.
Oby każdy zdazyl , wszystkiego co Boże życze Tobie:)


Czy to znaczy, że nie wierzysz w Tysiącletnie panowanie Chrystusa wraz z jego Kościołem. Jeżeli w nie jednak wierzysz, kiedy ono było, lub będzie, bo nie wiem, jaki jest Twój stosunek do tego uznawanego przez KRK?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-12-31, 20:26   

Pokoja napisał/a:

Przestroga, to przestroga, a czas pokaże, czy też analogia. Jeżeli ten król nie będzie mógł zrealizować nowego porządku w oparciu o własne zaplecze, to odwoła się do szerszego, które sobie od dawna przygotowuje. W tej części, w której jest ono przygotowane, aby służyć Chrystusowi, nawet w takich niesprzyjających okolicznościach, na tyle będzie działać, więc od strony doczesnej, przez dobre dzieło dla Boga i człowieka, pomoże i temu królowi. Władza zwierzchnia zawsze jest władzą zwierzchnią, ustanowioną przez Boga. Jednak w tej części, w której to zaplecze nie jest dobrze usposobione, nastąpi przymus i coś więcej, czego Chazael nie dopuszczał do myśli.

Tylko takich grup przekonanym o tym ze dobrze widza ta przestrogę jest naprawde bardzo ale to bardzo wiele,
Zauważyłem, ze wśrod nich wyróżnia sie taka grupa (wzięta praktycznie ze wszystkich denomionacji)
ktora oddaje sie pełni posługi i prosi by to Pan wyjaśniał
Zatem byc moze ona jest tym nosicielem przestrogi a nie jedna z tych wielu ustalonych wersji
Powiem wiecej wiele fragmetow , szczegolnie z listów Pawła na to wskazuje.


Pokoja napisał/a:
Bogu co Boskie oznacza wykonanie z dobrej woli tego, czego potrzebuje pan ziemski, a nie może tego żądać zgodnie z ustanowionym prawem. Tu nie ma miejsca na niewiedzę, dla tego kto zna to prawo i fakt, że okoliczność wymaga więcej niż nakazuje doczesne prawo.



1.czy jesteś pewien ze znasz dobrze to prawo? A nie jest to tylko prawo
(jakich wiele) podyktowane analiza rozumową a dalekie od przestrogi i prawa?
2. nawet jeśli jestes pewien ze znasz, to czy nie mozesz go wypełniac , ale w taki sposob, by nie ryzykować sądu?
3. zważ ze nikt nie zobowiązał Cie do wygłaszania wyrokow, a wrecz odwrotnie do baczenia by nie wydac pochopnego.


Pokoja napisał/a:
Czy to znaczy, że nie wierzysz w Tysiącletnie panowanie Chrystusa wraz z jego Kościołem. Jeżeli w nie jednak wierzysz, kiedy ono było, lub będzie, bo nie wiem, jaki jest Twój stosunek do tego uznawanego przez KRK?

Wierzę w 1000letnie panowanie Chrystusa wraz z jego Kosciolem, nie wierze jednak w waszą interpretację owego 1000lecia
Z tego co mi mowiono badacze wierzą,ze wszyscy znajdą się w tym 1000 leciu
Ja wierzę ze tylko niektórzy
Gdyby rozumieć dosłownie zapis z apokalipsy, to tylko ci, ktorzy zostali ścięci dla Chrystusa.
W tym temacie mysle ze bedzie ciężko sie nam dogadać .
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13673
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 452/608
 74%
Wysłany: 2015-12-31, 21:37   

Pokoja, o ile dobrze sie zorientowałam, to chyba ty te obliczenia bierzesz od chronologistów prawda? Ja się z tym nie zgadzam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6339
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4451/6115
 72%
EXP: 317/330
 96%
Wysłany: 2015-12-31, 21:52   

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Przestroga, to przestroga, a czas pokaże, czy też analogia. Jeżeli ten król nie będzie mógł zrealizować nowego porządku w oparciu o własne zaplecze, to odwoła się do szerszego, które sobie od dawna przygotowuje. W tej części, w której jest ono przygotowane, aby służyć Chrystusowi, nawet w takich niesprzyjających okolicznościach, na tyle będzie działać, więc od strony doczesnej, przez dobre dzieło dla Boga i człowieka, pomoże i temu królowi. Władza zwierzchnia zawsze jest władzą zwierzchnią, ustanowioną przez Boga. Jednak w tej części, w której to zaplecze nie jest dobrze usposobione, nastąpi przymus i coś więcej, czego Chazael nie dopuszczał do myśli.


Tylko takich grup przekonanym o tym ze dobrze widza ta przestrogę jest naprawde bardzo ale to bardzo wiele,
Zauważyłem, ze wśrod nich wyróżnia sie taka grupa (wzięta praktycznie ze wszystkich denomionacji)
ktora oddaje sie pełni posługi i prosi by to Pan wyjaśniał
Zatem byc moze ona jest tym nosicielem przestrogi a nie jedna z tych wielu ustalonych wersji
Powiem wiecej wiele fragmetow , szczegolnie z listów Pawła na to wskazuje.


Na podstawie Dn. 7 rozdz. i Ap. 12; 13 i 17 rozdz. wynika, że wielu łączy się w jedno. Oznacza to pluralizm. W tej rzeczywistości żyjesz Ty podobnie jak ja i wielu innych. Słowo Boże nazywa pewne wydarzenia i byty w taki sposób, w jaki je nazywa. Charakteryzuje nam czasy i wydarzenia, abyśmy rozumieli, na jakim jesteśmy etapie realizacji Boskiego Planu Wieków i czego On od nas w tym czasie wymaga. Zawsze mamy miłować Boga i bliźnich, nawet tych, jako nieprzyjaciół, gdyż okup Chrystusowy został złożony za cały rodzaj ludzki.

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Bogu co Boskie oznacza wykonanie z dobrej woli tego, czego potrzebuje pan ziemski, a nie może tego żądać zgodnie z ustanowionym prawem. Tu nie ma miejsca na niewiedzę, dla tego kto zna to prawo i fakt, że okoliczność wymaga więcej niż nakazuje doczesne prawo.


1.czy jesteś pewien ze znasz dobrze to prawo? A nie jest to tylko prawo
(jakich wiele) podyktowane analiza rozumową a dalekie od przestrogi i prawa?
2. nawet jeśli jestes pewien ze znasz, to czy nie mozesz go wypełniac , ale w taki sposob, by nie ryzykować sądu?
3. zważ ze nikt nie zobowiązał Cie do wygłaszania wyrokow, a wrecz odwrotnie do baczenia by nie wydac pochopnego.


Ad 1. Dotyczy to nawet pojedynczego przypadku, w którym je znam. Pan Jezus wskazał na to jak należy rozumieć, gdy zachęcał, aby człowiek w szczególnym przypadku szedł dobrowolnie drugą milę, chociaż prawo nakazywało iść tylko jedną milę. Drugą milę szedł więc dla Boga.

Ad 2. Prawo władzy zwierzchniej, jako sługi Bożego, jest tak skonstruowane, że w przypadku dostrzeżenia kolizji ustawodawczej, albo w sposobie jego wykonania, daje obywatelowi możliwość z zastosowania drogi naprawczej. Chyba to rozumiesz.

zion599 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy to znaczy, że nie wierzysz w Tysiącletnie panowanie Chrystusa wraz z jego Kościołem. Jeżeli w nie jednak wierzysz, kiedy ono było, lub będzie, bo nie wiem, jaki jest Twój stosunek do tego uznawanego przez KRK?


Wierzę w 1000letnie panowanie Chrystusa wraz z jego Kosciolem, nie wierze jednak w waszą interpretację owego 1000lecia
Z tego co mi mowiono badacze wierzą,ze wszyscy znajdą się w tym 1000 leciu
Ja wierzę ze tylko niektórzy
Gdyby rozumieć dosłownie zapis z apokalipsy, to tylko ci, ktorzy zostali ścięci dla Chrystusa.
W tym temacie mysle ze bedzie ciężko sie nam dogadać .


Czy nie uznajesz tego Tysiąclecia z lat 800 - 1800, o którym KRK nauczał w przeszłości?

Należy odróżnić Wielki 1 000 letni Sabat Chrystusa i Kościoła z Ap. 20:4-6 (paruzja "jak złodziej w nocy") od Wielkiego 1 000 letniego Jubileuszu Ziemi (Epifania - zajaśnienie paruzji), który nastanie po tym pierwszym. W takim przypadku otwiera się możliwość do dialogu poznawczego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-12-31, 22:07   

zion599 napisał/a:
ktoś znowu nie umie czytać, tak samo mnie jak dzisiejszych przywódców Kościoła Katolickiego (minus katofanatykow, ktorzy chca przywrócić stan przedsoborowy)

Tyle gwoli ścisłości , choc wątpie zeby ten pan był zainteresowany wiedzą
raczej trollowaniem.


Jak widzę, każdy wpis mojego autorstwa będzie nazwany trollizmem. Dzięki Zion za takie obranie formy dyskryminacji która tak i tak spotka sie z aprobatą administracji.
Wracając do tematu nie rozumiem jak katolicy ci nie ( fana ) łączą jakiekolwiek czasy końca z wiarą w duszę nieśmiertelną?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6339
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4451/6115
 72%
EXP: 317/330
 96%
Wysłany: 2015-12-31, 23:19   

nike napisał/a:
Pokoja, o ile dobrze sie zorientowałam, to chyba ty te obliczenia bierzesz od chronologistów prawda? Ja się z tym nie zgadzam.


Nie Nike, nie mam nic wspólnego z obliczeniami chronologistów. Jeśli się nie zraziłaś, to dobrze przeniknij to, co napisałem o 2016r., a wkrótce wszystko się wyjaśni, gdyż bieg rzeczy jest bardzo szybki.

Wiadomo mi, że chronologiści (prorocy.pl) na jakiejś podstawie wierzą, że w 2015r., mieli powstać starożytni prorocy i podobno wierzą, ze już powstali. Na podstawie danej mi orientacji, spodziewam się, że okoliczności jakie się wyłonią, skłonią ich do rozpoznania czegoś takiego, najwcześniej w 2016r., ale to będzie zwodnicze, gdyż wnioskuję, że kryje się za tym, jakaś inscenizowana maskarada.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6111/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-01, 16:06   

Żyjemy w czasach ostatecznych.
Nasz Pan Jezus powiedział:
Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
To się wydarzyło w 1914 roku.
Nigdy wcześniej tyle państw nie brało udziału.
Dlatego według mnie czasy ostateczne są od tego roku.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 8