FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kim są badacze pisma świętego/Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-20, 13:21   

bartek212701 napisał/a:
tessa napisał/a:
Ten kto nie czyta Biblii nie musi nic zmieniać.Ale ci,co ją czytają i oddziałuje na nich duch święty odkrywają coraz to nowe jej nauki.Stąd ŚJ biorą udział w szkoleniu i odkryli wiele ciekawych nauk biblijnych.

Tesso, zmiana nauk nie oznacza odkrycia prawdy. Zmiana nauk oznacza, że było się przez lata w błędzie, ale jesli PONOWNIE zmienia się zmienioną naukę, to oznacza, że jest się zagubionym i nie oddziałuje duch św.


Czy znasz jakiś konkretny przykład?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-02-20, 13:38   

tessa napisał/a:
Czy znasz jakiś konkretny przykład?

Nauka o:
* Pokoleniu (4 zmiany)
* Zmartwychwstaniu Sodomitów (5 zmian)
* O Gogu (2 zmiany)
* O Abadonie (2 zmiany)
I można, by tak wymieniac jsezcze wiele
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-20, 13:58   

bartek212701 napisał/a:
tessa napisał/a:
Czy znasz jakiś konkretny przykład?

Nauka o:
* Pokoleniu (4 zmiany)
* Zmartwychwstaniu Sodomitów (5 zmian)
* O Gogu (2 zmiany)
* O Abadonie (2 zmiany)
I można, by tak wymieniac jsezcze wiele


Skoro ty tak śledzisz nasze czasopisma to widocznie masz własne poglądy na dany temat.
O jakim pokoleniu mówił Jezus?
Czy mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną?
Kim jest Gog?
Kim jest Abadon?
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2017-02-20, 16:11   

tessa napisał/a:
Czy znasz jakiś konkretny przykład?


Teologia zastąpienia.

Rz 9:4
Cytat:
"Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała,przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."


Przymierza należą do Izraela a nie do narodów. Dopiero gdy Bóg wszczepi wierzącego z narodów do szlachetnej oliwki Izraela to przymierza zaczynają należeć także i do niego.

https://www.youtube.com/watch?v=bfVBNsQpxBM
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2017-02-20, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-20, 18:02   

Listek napisał/a:
tessa napisał/a:
Czy znasz jakiś konkretny przykład?


Teologia zastąpienia.

Rz 9:4
Cytat:
"Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała,przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."


Przymierza należą do Izraela a nie do narodów. Dopiero gdy Bóg wszczepi wierzącego z narodów do szlachetnej oliwki Izraela to przymierza zaczynają należeć także i do niego.

https://www.youtube.com/watch?v=bfVBNsQpxBM


Nowe przymierze Bóg zawarł z chrześcijanami .Chrześcijanie mieli pochodzić z różnych narodów.

Hebrajczyków 8

7 Bo gdyby tamto pierwsze przymierze było bez wady, nie szukano by miejsca na drugie; 8 on bowiem znajduje u ludzi wadę, gdy powiada: „‚Oto nadchodzą dni — mówi Jehowa — gdy z domem Izraela i z domem Judy zawrę nowe przymierze; 9 nie według przymierza, w które wszedłem z ich praojcami w dniu, gdy ująłem ich za rękę, żeby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, nie trwali bowiem w moim przymierzu, tak iż przestałem się o nich troszczyć’ — mówi Jehowa”.
10 „‚Albowiem takie jest przymierze, którym się sprzymierzę z domem Izraela po owych dniach’ — mówi Jehowa. ‚Włożę moje prawa do ich umysłu i napiszę je na ich sercach. I będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
11 „‚I na pewno nikt nie będzie uczył swego współobywatela ani nikt swego brata, mówiąc: „Poznaj Jehowę!” Wszyscy bowiem będą mnie znali, od najmniejszego do największego z nich. 12 Bo będę miłosierny wobec ich nieprawych uczynków, a ich grzechów na pewno już nie przywołam na pamięć’”.
13 Mówiąc: „nowe przymierze”, sprawił, iż poprzednie stało się przedawnione. A to, co się przedawnia i starzeje, jest bliskie zaniku.


Stare przymierze Prawa Mojżeszowego zostało przedawnione i zastąpione Nowym przymierzem.

Dzieje 10:44-45

Kiedy Piotr jeszcze mówił o tych sprawach, duch święty zstąpił na wszystkich słyszących to słowo.  A wierni, którzy przyszli z Piotrem — ci z obrzezanych — zadziwili się, ponieważ wspaniałomyślny dar ducha świętego został wylany także na ludzi z narodów.


Zatem Nowe Przymierze zostało zawarte nie tylko z rodowitymi Żydami ,ale też z ludźmi z narodów.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-02-20, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-02-21, 12:37   

tessa napisał/a:
Cytat:
Jak można stwierdzić, że postępem jest zmiana nauki, która za rok i tak bedzie inna?


Ten kto nie czyta Biblii nie musi nic zmieniać.Ale ci,co ją czytają i oddziałuje na nich duch święty odkrywają coraz to nowe jej nauki.Stąd ŚJ biorą udział w szkoleniu i odkryli wiele ciekawych nauk biblijnych.

Ale skoro CK jest przewodem, to nie może natchnionej prawdy zmieniać, może jedynie z biegiem lat ją ROZWIJAĆ :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-02-21, 12:42   

tessa napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
tessa napisał/a:
Czy znasz jakiś konkretny przykład?

Nauka o:
* Pokoleniu (4 zmiany)
* Zmartwychwstaniu Sodomitów (5 zmian)
* O Gogu (2 zmiany)
* O Abadonie (2 zmiany)
I można, by tak wymieniac jsezcze wiele


Skoro ty tak śledzisz nasze czasopisma to widocznie masz własne poglądy na dany temat.
O jakim pokoleniu mówił Jezus?
Czy mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną?
Kim jest Gog?
Kim jest Abadon?

Tesso Bartek ci odpowiedział na twoje pytanie, ja też bym chciała wiedzieć jak ty rozumiesz te zmiany, a zadajesz Bartkowi pytanie na ktore juz odpowiedział, proszę odpowiedz teraz ty. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-21, 13:38   

Odpowiadam w nowych postach. :)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2017-02-21, 22:06   

tessa napisał/a:
Nowe Przymierze zostało zawarte nie tylko z rodowitymi Żydami ,ale też z ludźmi z narodów.


Czy czytałaś o wszczepieniu dziczki wielonarodowej w drzewo oliwne ? Rz.11

Jezus przyszedł do zagubionych owieczek z Izraela i stał się pośrednikiem odnowionego przymierza.

Cytat:
Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich Władcą - wyrocznia Pana.
Jeremiasz 31
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2017-02-21, 22:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-22, 08:25   

Cytat:
Jezus przyszedł do zagubionych owieczek z Izraela i stał się pośrednikiem odnowionego przymierza.


Tak Jezus przyszedł do Izraela.Ale większość Zydów nie przyjęła Jezusa.Dlatego Bóg zapowiedział ,że weżmie ludzi z narodów.Pierwszym poganinem,który został chrześcijaninem był Korneliusz.Zstąpił na niego i innych domowników duch święty.Zatem i poganie byli namaszczeni duchem świętym.Dzieje 10:30-48

Apostoł Piotr tak mówi do wcześniejszych pogan:

1 Piotra 2:9-10

9 Lecz wy jesteście „rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty” tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła. 10 Bo niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym; wy byliście tymi, którym nie okazywano miłosierdzia, lecz teraz jesteście tymi, którym miłosierdzie okazano.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-25, 09:53   

tessa napisał/a:
Listek napisał/a:
tessa napisał/a:
Czy znasz jakiś konkretny przykład?


Teologia zastąpienia.

Rz 9:4
Cytat:
"Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała,przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."


Przymierza należą do Izraela a nie do narodów. Dopiero gdy Bóg wszczepi wierzącego z narodów do szlachetnej oliwki Izraela to przymierza zaczynają należeć także i do niego.

https://www.youtube.com/watch?v=bfVBNsQpxBM


Nowe przymierze Bóg zawarł z chrześcijanami .Chrześcijanie mieli pochodzić z różnych narodów.

Hebrajczyków 8

7 Bo gdyby tamto pierwsze przymierze było bez wady, nie szukano by miejsca na drugie; 8 on bowiem znajduje u ludzi wadę, gdy powiada: „‚Oto nadchodzą dni — mówi Jehowa — gdy z domem Izraela i z domem Judy zawrę nowe przymierze; 9 nie według przymierza, w które wszedłem z ich praojcami w dniu, gdy ująłem ich za rękę, żeby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, nie trwali bowiem w moim przymierzu, tak iż przestałem się o nich troszczyć’ — mówi Jehowa”.
10 „‚Albowiem takie jest przymierze, którym się sprzymierzę z domem Izraela po owych dniach’ — mówi Jehowa. ‚Włożę moje prawa do ich umysłu i napiszę je na ich sercach. I będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
11 „‚I na pewno nikt nie będzie uczył swego współobywatela ani nikt swego brata, mówiąc: „Poznaj Jehowę!” Wszyscy bowiem będą mnie znali, od najmniejszego do największego z nich. 12 Bo będę miłosierny wobec ich nieprawych uczynków, a ich grzechów na pewno już nie przywołam na pamięć’”.
13 Mówiąc: „nowe przymierze”, sprawił, iż poprzednie stało się przedawnione. A to, co się przedawnia i starzeje, jest bliskie zaniku.


Stare przymierze Prawa Mojżeszowego zostało przedawnione i zastąpione Nowym przymierzem.

Dzieje 10:44-45

Kiedy Piotr jeszcze mówił o tych sprawach, duch święty zstąpił na wszystkich słyszących to słowo.  A wierni, którzy przyszli z Piotrem — ci z obrzezanych — zadziwili się, ponieważ wspaniałomyślny dar ducha świętego został wylany także na ludzi z narodów.


Zatem Nowe Przymierze zostało zawarte nie tylko z rodowitymi Żydami ,ale też z ludźmi z narodów.


Nie Przymierze zostało zawarte
tylko z Domem Izraela i Judy
a poganie zostali w ten "dom"
wszczepieni,a to różnica.
Kto był na ostatniej
wieczerzy?poganie?
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-15, 19:54   

Cytat:
Nie Przymierze zostało zawarte
tylko z Domem Izraela i Judy
a poganie zostali w ten "dom"
wszczepieni,a to różnica.
Kto był na ostatniej
wieczerzy?poganie?


Przymierze Prawa ,którego pośrednikiem był Mojżesz było zawarte z cielesnym Izraelem.
Nowe Przymierze ,którego pośrednikiem jest Jezus zostało zawarte z Izraelem duchowym.

Apostoł Paweł pisał ,że nie ten jest Żydem który ma obrzezanie na ciele ,ale ten kto ma obrzezane serce.
Rzymian 2 ;28,29
Albowiem nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele.Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks. Taki ma pochwałę nie od ludzi, lecz od Boga.

Rzymian 10:12

Nie ma bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, bo nad wszystkimi jest ten sam Pan, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2019-01-15, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-15, 20:28   

tessa napisał/a:
Nowe Przymierze ,którego pośrednikiem jest Jezus zostało zawarte z Izraelem duchowym.

A co z "duchową Judą"? :mrgreen:

Wyraźnie napisano, że Nowe Przymierze będzie zawarte z domem także Judy, nie tylko Izraela.
Jr 31:31-34 bw "Oto idą dni — mówi Pan — że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem — mówi Pan — (33) Lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich — mówi Pan — Odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę."
Wszyscy chcą zastąpić Izraela... :-(
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-01-15, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-16, 15:32   

Werset 10 wspomina tylko o Izraelu.Dlaczego?

„‚Po tym czasie’, mówi Jehowa, ‚zawrę z ludem Izraela następujące przymierze: Włożę do ich umysłów swoje prawa i zapiszę je w ich sercach. I będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
11 „‚Już nikt nie będzie uczył swojego rodaka ani swojego brata, mówiąc: „Poznajcie Jehowę!”, bo oni wszyscy, od najmniej do najbardziej znaczącego, będą mnie znali. 12 Miłosiernie wybaczę im nieprawe uczynki i już nie będę wracał pamięcią do ich grzechów’”.

Niewola babilońska położyła kres podziałowi na Judę i Izrael. Kiedy zdobywcy deportowali wygnańców, ich pochodzenie plemienne nie miało znaczenia. „Synowie Izraela i synowie Judy są razem ciemiężeni” — rzekł Jehowa (Jer 50:33). Gdy w 537 r. p.n.e. przybyła pierwsza grupa repatriantów, byli wśród nich przedstawiciele wszystkich plemion izraelskich. Później, z okazji zakończenia odbudowy świątyni, złożono ofiarę z 12 kozłów, „według liczby plemion Izraela” (Ezd 6:16, 17). Takie ponowne zjednoczenie po niewoli zapowiadały proroctwa. Jehowa obiecał m.in.: „Izraela zaś przyprowadzę z powrotem” (Jer 50:19).
Poza tym oznajmił: „Przyprowadzę z powrotem jeńców judzkich i jeńców izraelskich i odbuduję ich, tak jak na początku” (Jer 33:7).
Połączenie dwóch lasek w jedną, opisane w Księdze Ezechiela (37:15-28), wskazywało, że ludzie z obu królestw znowu staną się jednym narodem.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2019-01-16, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-17, 20:21   

tessa napisał/a:
Poza tym oznajmił: „Przyprowadzę z powrotem jeńców judzkich i jeńców izraelskich i odbuduję ich, tak jak na początku” (Jer 33:7).
Połączenie dwóch lasek w jedną, opisane w Księdze Ezechiela (37:15-28), wskazywało, że ludzie z obu królestw znowu staną się jednym narodem.

Wszystko prawda.
Tylko że dzisiejszy Izrael to potomkowie Judy i Beniamina.
Pozostałe plemiona zaginęły asymilując się z innymi narodami.

Wiem też, że oficjalna Wasza nauka, to „teologia zastępstwa”, tak jak głoszą pozostałe odłamy chrześcijaństwa z KK na czele.

Przymierze zawarte z Abrahamem posiada dwie fazy. Fazę ziemską, dotycząca cielesnego Izraela i fazę duchową, dotycząca ludu Bożego wybieranego w Wieku Ewangelii.
Błędem jest obietnice cielesnego Izraela przypisywać sobie- ludziom z pogan.
Pan nie cofa, ani nie zmienia zdania.
Co obiecał, to spełni!

Mi 4:2 nwt-pl "I wiele narodów pójdzie i powie: "Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy i do domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami". Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo Jehowy – z Jerozolimy."
Jr 3:17 nwt-pl "W owym czasie będą nazywać Jerozolimę tronem Jehowy; i do niej zostaną zebrane wszystkie narody dla imienia Jehowy w Jerozolimie, i już nie będą chodzić w uporze swych złych serc"."

Pan nie odrzucił na zawsze Swego narodu.
Rz 11:1 nwt-pl "Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił swój lud? Przenigdy! Albowiem ja też jestem izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina."
Rz 11:15 nwt-pl "Jeśli bowiem ich odrzucenie oznacza dla świata pojednanie, to co będzie oznaczać ich przyjęcie, jeśli nie życie spośród umarłych?"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13