FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Córka Jeftego
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13672
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 451/608
 74%
Wysłany: 2016-01-26, 20:09   

Donia napisał/a:
z przypisami jest dobrze,tylko ślub złożył przed wygraną z Ammonitami, nie ze szczęścia po walce.

I co ztego czy przed walka, czy po walce, sedno sprawy jest, czy córka jego została spalona, czy nie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 06:00   

Olus napisał/a:
Musiala oplakac ta hanbe...


Nie,niczego nie musiała opłakiwać...poświęcenie Panu to była całkowicie inna "bajka"(Pismo wyjaśnia)
Czy uważasz że wtedy istniało coś na wzór zakonu,lub kogoś obowiązywał celibat??
Wtedy nawet nie było jeszcze świątyni,a Jerozolima była dla nich przyszłością.

To że Jeftego wymienia Paweł nie znaczy że był on bez grzechu,nikt nie jest.

Olus napisał/a:
Jefte doskonale znal historie Izraela ale nie wiedzial ze takie cos jest zabronione?


Jefte nie był monoteistą.(przynajmniej w tamtym czasie,dopiero "raczkował")
Jeżeli doskonale znał historię Izraela to wiedział że ślub poświęcenia kogoś dla Pana można było wykupić(za kobietę 30 seklów)natomiast on swój nazywa"nieodwołalnym"

Olus napisał/a:
Tym bardziej ze ignorujesz wszelkie argumenty przeciw tej interpretacji.
Moze warto schowac na chwile femidume,femichciejstwo,femifantazje do "kieszeni"
i sie zastanowic nad wszystkimi "przeciw" ?Taki sauroniowy ping pong jest obrzydliwy...
Tak jak ty argumentuja ateusze.."chwalisz" sie czesto mysleniem to pomysl raz i nie fantazjuj.


Myślisz że ten fragment Pisma nie był mi kiedyś jak "drzazga"(przemyślałam wszystkie za i przeciw)
To że Jefty złożył ofiarę całopalną z córki(tak uważam) wcale nie oznacza że podobało się to Bogu.
Czy Jego rola polega na powstrzymywaniu każdego błędu i nieszczęścia?
Za czasów sędziów naród Izraelski nie takie "odstępstwa" popełniał.
Nie nazywaj mnie ateuszem :-(

Ps.Jeżeli poprzesz Twoją interpretację wersetem że osoba poświęcona Panu musi pozostać
w celibacie(Prawo) wtedy Cię poprę
Wtedy zrozumiem że jej podstawy do opłakania dziewictwa były inne niż "rychła śmierć".
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 06:39   

Cytat:
Nie,niczego nie musiała opłakiwać...poświęcenie Panu to była całkowicie inna "bajka"(Pismo wyjaśnia)

Napisano ze oplakiwala swoje dziewictwo A NIE SMIERC.
Dla kobiety brak potomstwa i meza to bylo cos strasznego
nawet nike ci to tlumaczyla ale ty udajesz greka i mantrujesz bzdury.
Cytat:
Czy uważasz że wtedy istniało coś na wzór zakonu,lub kogoś obowiązywał celibat??

Istnialo i w Biblii o tym napisano.
Juz nawet w ksiedze wyjscia ale co ty mozesz o tym wiedziec.
Kaplani gdzie sluzyli?w piaskownicy? :shock: Taka sluzba istniala.

wyjscia 38
(8) I uczynił kadź z brązu z podstawą również z brązu, wykonaną z lusterek kobiet pełniących służbę przy wejściu do namiotu. (9)

1Sam 1:11
11) Uczyniła również obietnicę, mówiąc: Panie Zastępów! Jeżeli łaskawie wejrzysz na poniżenie służebnicy twojej i wspomnisz na mnie, i nie zapomnisz służebnicy twojej, i dasz mi potomka płci męskiej, wtedy oddam go Panu po wszystkie dni jego życia, a brzytwa nie dotknie jego głowy. (12)

1Sam 22,27

(22) Anna nie poszła, lecz oświadczyła swemu mężowi: Gdy chłopiec będzie odstawiony od piersi, zaprowadzę go, żeby ukazał się przed Panem i aby tam pozostał na zawsze. (23) Odpowiedział jej Elkana, mąż jej: Czyń, co ci się wydaje słuszne. Pozostań, dopóki go nie odstawisz od piersi. Oby tylko Pan ziścił swe słowo. Pozostała więc kobieta w domu i karmiła syna swojego aż do odstawienia go od piersi. (24) Gdy go odstawiła, wzięła go z sobą w drogę, zabierając również trzyletniego cielca, jedną efę mąki i bukłak wina. Przyprowadziła go do domu Pana, do Szilo. Chłopiec był jeszcze mały. (25) Zabili cielca i poprowadzili chłopca przed Helego. (26) Powiedziała ona wówczas: Pozwól, panie mój! Na twoje życie! To ja jestem ową kobietą, która stała tu przed tobą i modliła się do Pana. (27) O tego chłopca się modliłam, i spełnił Pan prośbę, którą do Niego zanosiłam. (28) Oto ja oddaję go Panu. Po wszystkie dni, jak długo będzie żył, zostaje oddany na własność Panu.


1Sam 2:22
[i] (22) Heli był już bardzo stary. Słyszał on, jak postępowali jego synowie wobec wszystkich Izraelitów <i to, że żyli z kobietami, które służyły przy wejściu do Namiotu Spotkania>




Cytat:
To że Jeftego wymienia Paweł nie znaczy że był on bez grzechu,nikt nie jest.

Oczywiscie ze nie ale tlumacze ci kobieto ze takie okropienstwa
byly przez Boga pietnowane!To nie byl jakis tam maly grzeszek.
Cytat:
Jefte nie był monoteistą.(przynajmniej w tamtym czasie,dopiero "raczkował")

No nie wiem juz w wersecie 9 powoluje sie na Jahwe.
I nie mowi ze jakis bog mu da tylko Jehowa.
Cytat:
Jeżeli doskonale znał historię Izraela to wiedział że ślub poświęcenia kogoś dla Pana można było wykupić(za kobietę 30 seklów)natomiast on swój nazywa"nieodwołalnym"

Wiedzial ale nie chcial wykupic corki.
Wolal dotrzymac obietynicy ktory oznaczala
brak malzenstwa i sluzbe w swiatyni jak Samuela.
Ty lepiej rusz ta swoja glowa!bo skoro znal historie
to tym bardziej wiedzial ze takie cos jest obrzydliwoscia

Poza tym jak pisalem zaden kaplan nie zlozyl by takiej ofiary!

Cytat:
Myślisz że ten fragment Pisma nie był mi kiedyś jak "drzazga"(przemyślałam wszystkie za i przeciw)

Ta wlasnie widze..Nabralas wody w usta na moje argumenty
i BEZMYSLNIE POWTARZASZ SWOJE UROJENIA JAK ZACIETA PLYTA.
Cytat:
To że Jefty złożył ofiarę całopalną z córki(tak uważam) wcale nie oznacza że podobało się to Bogu.

No jak nie podobala?Po pierwsze mu nie przeszkodzil
Po drugie dal mu zwyciestwo po takim slubie ktory wedlug
ciebie skonczyl sie calopalna ofiara z jedynej corki Jeftego.
Cytat:
Za czasów sędziów naród Izraelski nie takie "odstępstwa" popełniał.

Takie odspestwa byly pietnowane.Nie byly robione pod natchnieniem ducha.
Cytat:
Nie nazywaj mnie ateuszem :-(

Napisalem ze tak argumentuja ateusze..co ja poradze
ze ty tak samo bezmyslnie sie powtarzasz.Walnij ... to moze pomoze.
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-01-27, 10:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 07:04   

Olus napisał/a:
wyjscia 38
(8) I uczynił kadź z brązu z podstawą również z brązu, wykonaną z lusterek kobiet pełniących służbę przy wejściu do namiotu. (9)

1Sam 1:11
11) Uczyniła również obietnicę, mówiąc: Panie Zastępów! Jeżeli łaskawie wejrzysz na poniżenie służebnicy twojej i wspomnisz na mnie, i nie zapomnisz służebnicy twojej, i dasz mi potomka płci męskiej, wtedy oddam go Panu po wszystkie dni jego życia, a brzytwa nie dotknie jego głowy. (12)

(22) Anna nie poszła, lecz oświadczyła swemu mężowi: Gdy chłopiec będzie odstawiony od piersi, zaprowadzę go, żeby ukazał się przed Panem i aby tam pozostał na zawsze. (23) Odpowiedział jej Elkana, mąż jej: Czyń, co ci się wydaje słuszne. Pozostań, dopóki go nie odstawisz od piersi. Oby tylko Pan ziścił swe słowo. Pozostała więc kobieta w domu i karmiła syna swojego aż do odstawienia go od piersi. (24) Gdy go odstawiła, wzięła go z sobą w drogę, zabierając również trzyletniego cielca, jedną efę mąki i bukłak wina. Przyprowadziła go do domu Pana, do Szilo. Chłopiec był jeszcze mały. (25) Zabili cielca i poprowadzili chłopca przed Helego. (26) Powiedziała ona wówczas: Pozwól, panie mój! Na twoje życie! To ja jestem ową kobietą, która stała tu przed tobą i modliła się do Pana. (27) O tego chłopca się modliłam, i spełnił Pan prośbę, którą do Niego zanosiłam. (28) Oto ja oddaję go Panu. Po wszystkie dni, jak długo będzie żył, zostaje oddany na własność Panu.


To że pełniły służbę(przy wejściu do namiotu) nie oznacza że żyły w celibacie,który nie obowiązywał nawet kapłana.
Pytam o werset o ślubowaniu poświęcenia osoby Panu który zakłada dziewictwo(celibat)

Olus napisał/a:
Napisano ze oplakiwala swoje dziewictwo A NIE SMIERC.
Dla kobiety brak potomstwa i meza to bylo cos strasznego
nawet nike ci to tlumaczyla ale ty udajesz greka i mantrujesz bzdury.


Nike pisała że śmierć bezpotomna była hańbą .
Czy myślisz że Bóg tego od swoich poświęconych wymagał?
Wciąż proszę o werset z Prawa jako podstawę do płaczu o dziewictwo córki Jeftego.
Olus nie obrażaj mnie... :-(
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 07:17   

Cytat:
To że pełniły służbę(przy wejściu do namiotu) nie oznacza że żyły w celibacie,który nie obowiązywał nawet kapłana.

Ladnie kombinujesz byle tylko przeforsowac ofiare calopalna.
No druga Sauronia.Tak samo ja moge sobie wymyslic
udowodnij ze taki slub nie mogl miec miejsca
czekam na werset i co znajdziesz taki?
Czy Samuel mial zone?


(21) Pan wejrzał na Annę: poczęła i urodziła trzech synów i dwie córki. Samuel natomiast wzrastał przy Panu. (22) Heli był już bardzo stary. Słyszał on, jak postępowali jego synowie wobec wszystkich Izraelitów <i to, że żyli z kobietami, które służyły przy wejściu do Namiotu Spotkania>. (23) Mówił więc do nich: Czemu dopuszczacie się tych czynów, wszak od całego ludu słyszę o waszym niewłaściwym postępowaniu. (24).

(3) Jeśli jakiś człowiek złoży ślub Bogu i przysięgą sam się zobowiąże do spełnienia jakiegoś czynu, to nie wolno mu złamać takiego słowa. Musi wykonać wszystko, do czego zobowiązał się własnymi ustami. (4) Jeśli jakaś kobieta, będąc jeszcze młodą dziewczyną, i pozostając w domu swojego ojca, złoży Bogu jakiś ślub i zobowiąże się przysięgą do spełnienia czegoś, (5) a potem ojciec jej dowie się o ślubie i zobowiązaniu, jakie na siebie przyjęła, ale nic jej o tym nie mówi, to ważne są zarówno wszystkie śluby, jakie złożyła, jak i zobowiązania, które na siebie przyjęła. (6

Cytat:
Nike pisała że śmierć bezpotomna była hańbą .

Brak potomstwa to brak blosolawienstwa/hanba.
To byl glowny cel kobiet w tamtych czasach:rodzina,
Teraz kobietom mozgi sie lasuja i swiruja z feminizmem

Caly czas w Sedz 11 mowa jest o dziewictwie
a nie jakbys chciala o smierci.Gdanska i YL podaje
ze corka Jeftego zyla po wypelnieniu slubu.Pozamiatane.

Cytat:
Olus nie obrażaj mnie... :-(
]
Sama sie obrazasz tym co piszesz :roll:
Do tego obrazasz Boga swoja interpretacja.
Moze i troche za ostro pisalem..tak wiec sorry.
Poza tym nadinterpretujesz moje slowa jak tekst z ateuszami.
Mam nadzieje ze juz wszystko jasne i nie bede musial sie powtarzac

Wedlug twojej interpretacji Bogu podobala sie taka obrzydliwa ofiara
i pewnie jak ja jaral to jeszcze zrobil mmmm pieczona dziewica



Zaden kaplan nie zlozylby takiej ofiary!
Duch Panski tez by nie natchnal do niczego takiego.
Jefte znal historie z Mojzeszowej wiec tez pewnie Prawo.
Bog by raczej przeszkodzil w tym,a juz napewno by potepil
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13672
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 451/608
 74%
Wysłany: 2016-01-27, 10:49   

Donia wierzysz w biblię katolicka tysiąclecia? więc te przypisy które ja zacytowałam to z BT nie z protestanckiej,
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6107/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-27, 10:56   

Olus,

Cytat:
Zaden kaplan nie zlozylby takiej ofiary!
Duch Panski tez by nie natchnal do niczego takiego.
Jefte znal historie z Mojzeszowej wiec tez pewnie Prawo.
Bog by raczej przeszkodzil w tym,a juz napewno by potepil


Donia na spokojnie przeczytaj co powyżej Olus napisał.
Jak nie raz czytałem ten fragment Pisma Świętego , nigdy mi nie przyszło do głowy, że ona została spalona.
Bóg Jehowa interweniował, aby pomóc Jeftemu zwyciężyć, a potem nie interweniuje jak córka Jeftego jest jarana jako ofiara dla Niego to niedorzeczność.
Po drugie, żaden kapłan, by takiej ofiary nie dokonał, a może według Ciebie osobiście Jefte ją spalił.
Dla Jeftego sam fakt, że Jego córka nie będzie miała potomstwa, było wystarczającą karą i przestrogą, aby nie składać pochopnie ślubów Bogu Prawdziwemu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 11:34   

Olus napisał/a:
Czy Samuel mial zone?


Pierworodnym Samuela był Joel,drugi to Abiasz.(śluby celibatu nie istniały)

Dobra kończę ten ping-pong,pasuje,nie chcę "siać zgorszenia" :-(

Krystian napisał/a:
Dla Jeftego sam fakt, że Jego córka nie będzie miała potomstwa, było wystarczającą karą i przestrogą, aby nie składać pochopnie ślubów Bogu Prawdziwemu.


Tylko dlaczego miała nie mieć potomstwa?Prawo niczego takiego (dla niej ani dla nikogo kto został poświęcony Panu) nie zakładało
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 12:58   

Olus napisał/a:
Takie odspestwa byly pietnowane.Nie byly robione pod natchnieniem ducha.


Lecz całkowite poświęcenie swojej własności dla Pana było wykonywane.
Przypuśćmy że złożył ślub "albo całopalenie albo to co wyjdzie będzie Panu"
Wiesz co zakłada Prawo jako coś poświęconego(całkowicie) z domu Jeftego dla Pana?

"Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako cherem: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde cherem jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako cherem, nie może być wykupiony. Musi on być zabity...... Kapłańska 27.28-29"

Cherem (kapłańska, prezent), obiekt, który jest poświęcony Bogu lub wydalenie ze społeczności żydowskiej.

cytat:
Hebrajskie słowo cherem jest rzeczownikiem pochodzącym od rdzenia hrm, które znaczy „ekskomunikować", „poświęcać"[1]. Od tego rdzenia wywodzi się też czasownik charam. Forma rzeczownikowa pojawia się w Starym Testamencie 29 razy, a czasownikowa – 51 razy[2]. Cherem odnosi się do wszystkiego, co zostało zarezerwowane dla Boga i w związku z tym albo oddzielone do użytku kultowego albo przeznaczone do zniszczenia.

Koniec :-(
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6107/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-27, 14:11   

Donia napisał/a:
Tylko dlaczego miała nie mieć potomstwa?Prawo niczego takiego (dla niej ani dla nikogo kto został poświęcony Panu) nie zakładało


Dlatego, że to była kara dla Jeftego za bezmyślnie złożony ślub.

Niech tak będzie ze mną: Zostaw mnie samą na dwa miesiące i pozwól, że wyruszę i pójdę na góry, i będę opłakiwać moje dziewictwo, ja i moje towarzyszki.

Zwróć uwagę, że nie była opłakiwana jej przyszła śmierć tylko jej dziewictwo .
Płakała, ponieważ wiedziała, że nie zazna nigdy męża, a posiadanie potomstwa w tamtych czasach, było czymś bardzo ważnym.

A ona powiedziała: Ojcze mój, dałeś słowo Jahwe, uczyń więc ze mną tak, jak powiedziałeś, bo przecież Jahwe dokonał za ciebie pomsty na Ammonitach. (37) I dodała: Pozwól mi tylko na jedno jeszcze i zostaw mi dwa miesiące, żebym mogła swobodnie udać się stąd w góry i opłakiwać tam razem z moimi towarzyszkami moją bezdzietność.

ani słowa o opłakiwaniu jej śmierci

W sumie to zgodnie ze złożonym ślubem stała się ofiarą bezkrwawą.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 16:24   

Donia napisał/a:
.(śluby celibatu nie istniały)

Istnialy.Mogl slubowac nawet to ze bedzie na golasa biegal do konca zycia.
Jeremiasz,Eliasz,Elizeusz,Jan chrzciciel,Pan Jezus itd.
Dostalas dwa wersety.Jeden potepia facetow ktorzy
wspolzyli z kobietami ktore sluzyly Panu i drugi
ktory mowi ze kobieta mogla slubowa co chce
ale jak zwykle nabralas wody w usta i dalej
forsujesz ofiare pomimo tego ze na proste
pytania/argumenty nie masz nic do powiedzenia.
Po prostu nie masz zadnych argumentow i wymyslasz
jakies wymogi bo co ci innego pozostalo?przyznanie sie do bledu.


Bog wymagal calkowitego oddania od Jeremiasza
ktory zyl w celibacie.W celibacie zyl tez Eliasz,Jan chrzcicel a nawet Pan Jezus

W Prawie tez nie ma mozliwosci zlozenia ofiary z czlowieka ale to ci nie przeszkadza.
Po prostu nie dopuszczasz do siebie zadnych argumentow i nie myslisz logicznie.Masakra.
NIE JESTES OBIEKTYWNA.Igonorujesz wszelkie argumenty,Nie czytasz tego co sie do ciebie pisze.

Donia napisał/a:
Dobra kończę ten ping-pong,pasuje,nie chcę "siać zgorszenia" :-(


Hallelujah.Praise The Lord.

Krysitan napisał/a:
ani słowa o opłakiwaniu jej śmierci



Ta interpretacja ktora ona forsuje to teogoliczne/Biblijne samobojstwo
poniewaz nie tykjo Bog mu nie przeszkodzil ale musia byc zadowolony
z tego slubu bo przeciez po nim dal mu zwyciestwo.,Malo tego wiedzial
ze na spotkanie mu wyjdzie jego corka.Chrzescijanie ktorzy to forsuja
sa tak t.... ze nawet nie zdaja sobie z tego sprawy.To dopieo jazda :-D
Zaden kaplan nie zlozylby takiej ofiary Bogu bo bylo to zabronione :roll:
przez prawo.A taka ofiare mogl zlozyc tylko kaplan.Nawet krol nie mogl
Nie tylko nie ma slowa o smierci ale Biblia gdanska i YLT podaje ze ona
po slubie zyla dalej i odwiedzaly ja niewiasty.Rozmawialy z martwa corka?



Jefte wbrew temu co niektorzy sadza nie byl lekkomyslnym oszolomem
ktory paplal co mu slina na jezyk naniesie.Nie rzucil sie od razu na ammonitow
tylko pierw negocjowal.Znal tez Tore bo przeciez doskonale znal historie Izraela.
Odstepstwa w sedziow ktorych dopuscili sie tacy mezowie jak Gedeon zostaly potepione
ale nie ma nawet slowa o tym niby spaleniu jego corki co juz powinno dac do myslenia.
W momencie skladania tego slubu duch Panski byl z Jeftem tak samo jak z Gedeonem w sedz 6.
(corka Jeftego tez byla wierzac co widac po reakcji na slub.)


Zmeczylem sie..Stracilem wiele czasu na ten temat i nerwow :-/
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 17:26   

Masz Prawo jak chciałeś,to były wymogi poświęcenia osoby,śluby te miało wielu Samson ,Jan Chrzciciel i nie tylko.

Olus napisał/a:
W Prawie tez nie ma mozliwosci zlozenia ofiary z czlowieka ale to ci nie przeszkadza.


Podałam wcześniej przykład lecz to właśnie Ty nie chcesz czytać:

"Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako cherem: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde cherem jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako cherem, nie może być wykupiony. Musi on być zabity...... Kapłańska 27.28-29"

Cherem (kapłańska, prezent), obiekt, który jest poświęcony Bogu lub wydalenie ze społeczności żydowskiej.

Tak więc to Prawo wskazywało jak należy wypełniać złożone śluby w zależności czy dotyczyły osoby zwierzęcia,jedzenia..
Ostatnio zmieniony przez 2016-01-27, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 17:34   

Jak piszesz to sprawdz czy ktos nie edytowal posta ok?
Bo odnisolas sie do czegos co wykasowalem..wiec poprawilem..

Cytat:
"Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako cherem: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde cherem jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako cherem, nie może być wykupiony. Musi on być zabity...... Kapłańska 27.28-29"

I co wedlug ciebie to prawo mowi ze kaplani moga skladac ofiary calopalne z ludzi? :lol:


Czekam az odniesiesz sie tez do tego

Ta interpretacja ktora ona forsuje to teogoliczne/Biblijne samobojstwo
poniewaz nie tykjo Bog mu nie przeszkodzil ale musial byc zadowolony
z tego slubu bo przeciez po nim dal mu zwyciestwo.,Malo tego wiedzial
ze na spotkanie mu wyjdzie jego corka.Chrzescijanie ktorzy to forsuja
sa tak t.... ze nawet nie zdaja sobie z tego sprawy.To dopieo jazda :-D
Zaden kaplan nie zlozylby takiej ofiary Bogu bo bylo to zabronione :roll:
przez prawo.A taka ofiare mogl zlozyc tylko kaplan.Nawet krol nie mogl
Nie tylko nie ma slowa o smierci ale Biblia gdanska i YLT podaje ze ona
po slubie zyla dalej i odwiedzaly ja niewiasty.Rozmawialy z martwa corka?



Jefte wbrew temu co niektorzy sadza nie byl lekkomyslnym oszolomem
ktory paplal co mu slina na jezyk naniesie.Nie rzucil sie od razu na ammonitow
tylko pierw negocjowal.Znal tez Tore bo przeciez doskonale znal historie Izraela.
Odstepstwa w sedziow ktorych dopuscili sie tacy mezowie jak Gedeon zostaly potepione
ale nie ma nawet slowa o tym niby spaleniu jego corki co juz powinno dac do myslenia.
W momencie skladania tego slubu duch Panski byl z Jeftem tak samo jak z Gedeonem w sedz 6.
(corka Jeftego tez byla wierzac co widac po reakcji na slub.)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 17:40   

Olus napisał/a:
I co wedlug ciebie to prawo mowi ze kaplani moga skladac ofiary calopalne z ludz?


Mylisz ofiarę całopalną z podarowaniem,poświęceniem całkowitym Panu osoby jako swojej własności(z swojego domu),oczywiście ten "dar z człowieka" reguluje Prawo które podałam post wcześniej
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-27, 17:42   

No ale czekaj bo my teraz mowimy o ofierze calopalnej olah a nie cherem.
Ja nic nie myle tylko sie wlasnie zastanwiam o co chodzi :roll:
Ofiary calopalne z ludzi byly ZABRONIONE.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14