FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Córka Jeftego
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 18:59   

Olus napisał/a:
To bylo takie podziekowanie...Jefte pozwolil wybrac Bogu.
Jefte wiedzial ze Bog jest z nimi/nim.Sprawdz inne vowy
z ks sedziow.Taka sama budowa...


Tak....podziękował..bo wiedział..

"Tamże uczynił Jefte ślub Panu, mówiąc: Jeźli pewnie podasz syny Ammonowe w ręce moje, 31 Tedy "Sędz .11,30 BG

Jefte wychował się w ciężkim czasie

"Potem znów zaczęli Izraelici czynić to, co złe w oczach Pana. Służyli Baalom, Asztartom, jak również bogom Aramu, Sydonu i Moabu oraz bogom ammonickim i filistyńskim, a opuścili Pana i nie służyli Mu". Sędz. 10,6

Następnie przebywał poza nimi ( w niezbyt ciekawych kręgach)...warunki mało sprzyjające
Kiedy powrócił nadal wierzył w działanie innych Bogów..

Olus napisał/a:
dawaj.Pewnie chodzi o te dziewice z liczb '


Jestem grzeczna :->
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 19:07   

Cytat:
Tak....podziękował..

Tak przeczytaj calosc.Jefte wiedzial ze Bog jest z nimi.
Cytat:
Następnie przebywał poza nimi ( w niezbyt ciekawych kręgach)...warunki mało sprzyjające
Kiedy powrócił nadal wierzył w działanie innych Bogów..

Bzdury piszesz.Jefte wspomnial w rozmowie o kemoszu bo ONI WIERZYLI W NIEGO.
Jefte nie byl tumamem.Byl mezem ktory znal Pisma a one mowia ze nie ma innych bogow.
Jefte wbrew temu co niektorzy pisza byl inteligentny,potrafil argumentowac,dobrze znal Pisma i mial WIELKA wiare.
Po protstu nie rozumiesz co czytasz i fantazjujesz.

A jego slub byl zgodny z wola Boza i Bog wybral sobie corke.
Podobnie bylo z Gedeonem.Tez spoczal na nim duch Panski.
I Bog zadzialal po wypowiedzeniu jesli.


Cytat:
Jestem grzeczna :->

Dziewice nie byly na calopalenia :roll: tylko stawaly sie niewolnicami
lub zonami jak sie komus spodobaly itd :)
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-01-29, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 19:21   

29) Then the Spirit of the LORD came upon Jephthah, and he passed over Gilead, and Manasseh, and passed over Mizpeh of Gilead, and from Mizpeh of Gilead he passed over [unto] the children of Ammon. (30) And Jephthah vowed a vow unto the LORD, and said, If thou shalt without fail deliver the children of Ammon into mine hands, (31)
I return in peace from the children of Ammon, shall surely be the LORD'S, and I will offer it up for a burnt offering. (32) So Jephthah passed over unto the children of Ammon to fight against them; and the LORD delivered them into his hands. (33)


Caly czas byl pod wplywem Ducha...I Bog nie zostawil go robta co chceta.
Tak samo jak nie zostawil Gedeona po jego jesli...

34) But the Spirit of the LORD came upon Gideon, and he blew a trumpet; and Abiezer was gathered after him. (35) And he sent messengers throughout all Manasseh; who also was gathered after him: and he sent messengers unto Asher, and unto Zebulun, and unto Naphtali; and they came up to meet them. (36) And Gideon said unto God, If thou wilt save Israel by mine hand, as thou hast said, (37) Behold, I will put a fleece of wool in the floor; [and] if the dew be on the fleece only, and [it be] dry upon all the earth [beside], then shall I know that thou wilt save Israel by mine hand, as thou hast said. (38) And it was so: for he rose up early on the morrow, and thrust the fleece together, and wringed the dew out of the fleece, a bowl full of water. (39) And Gideon said unto God, Let not thine anger be hot against me, and I will speak but this once: let me prove, I pray thee, but this once with the fleece; let it now be dry only upon the fleece, and upon all the ground let there be dew. (40) And God did so that night: for it was dry upon the fleece only, and there was dew on all the ground.

[i] (34) Ale duch Pana ogarnął Gedeona, który zatrąbił w róg i zgromadził przy sobie ród Abiezera. (35) Wysłał też gońców do całego pokolenia Manassesa, które również zgromadziło się przy nim, a następnie wysłał gońców do pokolenia Asera, Zabulona i Neftalego, które wyruszyły, aby się z nim połączyć. (36) Rzekł więc Gedeon do Boga: Jeżeli naprawdę chcesz przeze mnie wybawić Izraela, jak to powiedziałeś, (37) pozwól, że położę runo wełny na klepisku; jeżeli rosa spadnie tylko na runo, a cała ziemia dokoła będzie sucha, będę wiedział, że wybawisz Izraela przeze mnie, jak powiedziałeś. (38) Tak uczynił. Kiedy rano wstał i ścisnął wilgotne runo, wycisnął z runa pełną czaszę wody. (39) I rzekł Gedeon do Boga: Nie gniewaj się na mnie, jeżeli przemówię jeszcze raz do ciebie. Pozwól, że jeszcze raz powtórzę doświadczenie z runem: niech rano będzie suche tylko samo runo, a niech na ziemi dokoła będzie rosa. (40) I Bóg sprawił to tej nocy: samo runo pozostało suche, a na ziemi była rosa.
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-01-29, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 19:22   

Olus napisał/a:
I Bog zadzialal po wypowiedzeniu albo albo.


Pisałam wcześniej ,Bóg postanowił pomóż Izraelitą jeszcze zanim Jefte powrócił i podałam cytat.

Olus napisał/a:
Jefte wbrew temu co niektorzy pisza byl inteligentny,potrafil argumentowac,i dobrze znal Pisma i mial WIELKA wiare.
Po protstu nie rozumiesz co czytasz i fantazjujesz.


Mylisz się zachęcam do analizy Sędziów już od 10 rozdziału ...
Gdyby była wielka wiara w wygraną ,nie byłoby ślubowania ..."jeżeli"

Olus cytat:

"Caly czas byl pod wplywem Ducha...I Bog nie zostawil go robta co chceta. "

Nie zostawił bo już dużo wcześniej podjął decyzję.
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2016-01-29, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 19:22   

Donia napisał/a:
Ofiara całopalna wyrażała najwyższą cześć dla Boga-akt dziękczynienia.
Wiemy z Pisma że co roku schodziły się córki izraelskie i opłakiwały córkę Jeftego.
Jak wiemy Jeft ślubował właśnie taką ofiarę całopalną czyli miłą woń dla Pana.
No i pisze że ślub swój wypełnił.

No i najważniejsze napisano że "opłakiwały córkę Jeftego" a nie tylko jej dziewictwo a tak byłoby w wypadku gdyby nadal żyła(tak myślę)
czy BoguJahwe składano ofiary całopalne z ludzi? Sorry,ale raczej nie
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 19:32   

Donia przeczytaj jeszcze raz co napisalem...Czepiasz sie slowek ale nie ogarniasz calosci.
Duch Panski byl z Gedeonem w momencie jesli i tak samo byl z Jeftem.
Jefte wiedzial ze czlowiek moze wyjsc a Bog tym bardziej.
Przecedzasz komara a polykasz wielblada..

(25) Do tego czemżeś ty lepszy nad Balaka syna Seferowego, króla Moabskiego? zaż się on kiedy wadził z Izrealem? zaż kiedy walczył przeciwko niemu? (

(27) Przeto nie ja zawiniłem przeciwko tobie, aleś ty popełnił zło względem mnie, zmuszając mnie do walki. Niech Pan, który jest sędzią, rozsądzi dziś sprawę między synami Izraela i Ammonitami! (28)


Jefte wiedzial ze wygra wiec powiedzial jesli wygram to cos oddam Bogu.
Tyle.
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-01-29, 20:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 19:40   

Iwona napisał/a:
Donia napisał/a:
Ofiara całopalna wyrażała najwyższą cześć dla Boga-akt dziękczynienia.
Wiemy z Pisma że co roku schodziły się córki izraelskie i opłakiwały córkę Jeftego.
Jak wiemy Jeft ślubował właśnie taką ofiarę całopalną czyli miłą woń dla Pana.
No i pisze że ślub swój wypełnił.

No i najważniejsze napisano że "opłakiwały córkę Jeftego" a nie tylko jej dziewictwo a tak byłoby w wypadku gdyby nadal żyła(tak myślę)
czy Bogu Jahwe składano ofiary całopalne z ludzi? Sorry,ale raczej nie


Oczywiscie ze nie bo Bog niczego takie nie zadal w Prawie.
Raz zazadal tego od Abrahama ale to byl TEST.

Jefte ktory znal Tore napewno by takiej glupoty nie zrobil
a poza tym jaki kaplan by zaraznal tak dziewczyna i wedlug
jakiej instrukcji?Jak bydlo? :D I po taki czyn napewno bylby
gdzie potepiony w Biblii.Nawet czyn Gedeona jest potepiony..
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-29, 19:51   

Iwona napisał/a:
czy BoguJahwe składano ofiary całopalne z ludzi? Sorry,ale raczej nie


Zadaj to pytanie Iwono Donie i Bartkowi.
Nie nam Chrystianom.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 22:15   

Game of Thrones 5x09 - Shireen Baratheon Death Scene
https://www.youtube.com/watch?v=5rEWHmK2X0A

:-D
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-29, 22:23   

Iwona napisał/a:
czy BoguJahwe składano ofiary całopalne z ludzi? Sorry,ale raczej nie
_________________


Bóg nigdy takiej ofiary nie żądał,nawet zakazał i były dla Niego obrzydliwością..
Co nie znaczy że naród Izraelski zawsze postępował ściśle według Boskich nakazów...
Człowiek otrzymał wolność i Stwórca przed każdym błędem i zbrodnią nie musi nikogo powstrzymywać.(to byłaby ingerencja w prawo wyboru które nam ofiarował)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-30, 00:45   

Dobra to co spalil corke czy nie?
szkoda ze ankiety nie ma.



 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-30, 08:42   

Olus napisał/a:
Dobra to co spalil corke czy nie?
szkoda ze ankiety nie ma.


Prowokujesz.. :-D

Tak uważam że Jefte zabił swoją córkę ,chyba że istniały zakony zamknięte z celibatem i odwiedzinami tylko raz do roku(spotykające się z nią niewiasty niby na rozmowę).

Bóg tej ofiary nie zażądał ,pomoc dla Izraelitów była postanowiona dużo wcześniej,niezależnie od tego
nierozważnego ślubu. Nie napisano by że Jefte ślub swój wypełnił skoro przed córką było jeszcze całe życie i mnóstwo niewiadomej co do jej dziewictwa :roll:
Czy Jefty doskonale znał całe Prawo, wątpliwe ,wychował się w czasie gdy naród Bogu nie służył .

Czy Bóg miał go powstrzymać,nie nie musiał, nie zrobił tego także wtedy gdy Dawid oddał potomków Saula aby Gibeonici zabili ich wobec Pana chociaż wcześniej przed
Bogiem zawarł przymierze z Saulem że jego potomków nie skrzywdzi...

"22 Przysięgnij mi więc wobec Pana, że nie wyniszczysz mego potomstwa po mnie, że nie wytracisz też mego imienia z rodu mego ojca». 23 I Dawid złożył przysięgę Saulowi. Saul powrócił do swego domu, a Dawid i jego ludzie weszli na górę na miejsce
niedostępne."1 Sam.24..
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-30, 13:34   

Cytat:

Tak uważam że Jefte zabił swoją córkę

No dobra.Udowodnij.
Cytat:
Nie napisano

Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem

Nic o smierci.Nie napisano wypelnil slub zarznal ja i spalil.

Cytat:
Czy Jefty doskonale znał całe Prawo, wątpliwe ,wychował się w czasie gdy naród Bogu nie służył .


Napisano
Sdz 10
16 I wyrzucili spośród siebie obcych bogów, których mieli, a służyli Panu. Wtedy nie mógł Pan dłużej znosić ucisku Izraela.
17 Tymczasem zgromadzili się Ammonici i rozbili obóz w Gileadzie. Zebrali się także Izraelici i rozłożyli się obozem w Mispa. 18 Wówczas lud i wodzowie Gileadu mówili jeden do drugiego: «Który z mężów podejmie się walki z Ammonitami, ten będzie wodzem nad wszystkimi mieszkańcami Gileadu».


Jefte z domem sluzyli Jehowie.Jefte znal dobrze historie i prawo raczej tez.
Mial jeszcze dwa miechy na przemyslenie ..Kto ja zabil?Jefta?Kaplan?
jak ja zlozyl w ofierze?jak poganie?

Cytat:
Bogiem zawarł przymierze z Saulem że jego potomków nie skrzywdzi...


Zawsze kiedy Dawid cos nabroil dostawal po pupie..
To Gibeonici paru killneli a poza tym Bog sie z tym zgadzal.

W czasach Dawida nastał głód, trwający przez trzy lata z rzędu. Dawid więc radził się Pana. A Pan dał mu taką odpowiedź: «Krew pozostaje na Saulu i jego domu: bo wymordował Gibeonitów».

Król oszczędził jednak Meribbaala, syna Jonatana, syna Saula,z powodu przysięgi złożonej wobec Pana wiążącej Dawida i Jonatana, syna Saula. 8
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-30, 15:00   

Olus napisał/a:
Napisano
Sdz 10
16 I wyrzucili spośród siebie obcych bogów, których mieli, a służyli Panu. Wtedy nie mógł Pan dłużej znosić ucisku Izraela.
17 Tymczasem zgromadzili się Ammonici i rozbili obóz w Gileadzie. Zebrali się także Izraelici i rozłożyli się obozem w Mispa. 18 Wówczas lud i wodzowie Gileadu mówili jeden do drugiego: «Który z mężów podejmie się walki z Ammonitami, ten będzie wodzem nad wszystkimi mieszkańcami Gileadu».

Jefte z domem sluzyli Jehowie.Jefte znal dobrze historie i prawo raczej tez.


Nie ,nie służyli:
"Potem znów zaczęli Izraelici czynić to, co złe w oczach Pana. Służyli Baalom, Asztartom, jak również bogom Aramu, Sydonu i Moabu oraz bogom ammonickim i filistyńskim, a opuścili Pana i nie służyli Mu. 7 Zapłonął zatem gniew Pana przeciwko Izraelowi, wskutek czego oddał On ich w ręce Filistynów i Ammonitów. 8 Trapili oni i uciskali Izraelitów, począwszy od tego roku przez osiemnaście lat, wszystkich Izraelitów, którzy mieszkali po tamtej stronie Jordanu w ziemi amoryckiej, leżącej w Gileadzie. 9 Ammonici przekraczali także Jordan, aby walczyć z pokoleniem Judy i Beniamina i z rodem Efraima. Wielki ucisk spadł na Izraelitów. 10 Wołali więc Izraelici do Pana w słowach: "Zgrzeszyliśmy przeciwko Tobie, opuściliśmy bowiem Boga naszego, aby służyć Baalom". 11 Rzekł wówczas Pan do Izraelitów. "Kiedy Egipcjanie i Amoryci, Ammonici i Filistyni, 12 Sydończycy, Amalekici i Madianici uciskali was, a wyście wołali do Mnie, czy nie wybawiłem was z ich ręki? 13 Tymczasem wyście Mnie opuścili i poszliście służyć cudzym bogom! Oto dlaczego nie wybawię was więcej. 14 Idźcie! Krzyczcie do bogów, których sobie wybraliście! Niechżeż oni was wybawiają w czasie waszego ucisku!" 15 "Zgrzeszyliśmy - odpowiedzieli Izraelici Panu - uczyń z nami, co się wyda słuszne w oczach twoich, jednakże dzisiaj wybaw nas!" 16 I wyrzucili spośród siebie obcych bogów, których mieli, a służyli Panu. Wtedy nie mógł Pan dłużej znosić ucisku Izraela." Sędz.10..

Tak prawdziwie przedstawiała się ta sprawa..

Olus napisał/a:
Zawsze kiedy Dawid cos nabroil dostawal po pupie..
To Gibeonici paru killneli a poza tym Bog sie z tym zgadzal.

W czasach Dawida nastał głód, trwający przez trzy lata z rzędu. Dawid więc radził się Pana. A Pan dał mu taką odpowiedź: «Krew pozostaje na Saulu i jego domu: bo wymordował Gibeonitów».


Tak,uważasz że tak było naprawdę??
Czy naprawdę Bóg się z tym zgadzał ,Dawid ich wydał..łamiąc..

Księga Powtórzonego Prawa 24, 16 - "16 Ojcowie nie poniosą śmierci za winy synów ani synowie za winy swych ojców. Każdy umrze za swój własny grzech."

Według przepisów Prawa ( Pwt 21, 22) powieszeni za grzech powin­ni być pogrzebani tego samego dnia oni wisieli bardzo, bardzo długo,...

Olus napisał/a:
Minęły dwa miesiące i wróciła do swego ojca, który wypełnił na niej swój ślub i tak nie poznała pożycia z mężem

Nic o smierci.Nie napisano wypelnil slub zarznal ja i spalil.


Skoro wypełnił ślub w danym dniu to faktycznie pożycia nie zaznała.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-30, 15:32   

Cytat:
Tak prawdziwie przedstawiała się ta sprawa..

No jak nie?przeciez napisano ze potem wyrzucili faszywych bogow
i sluzyli Panu.Potem wkracza wierzacy/oddany Bogu Jefeta
i po negocjacjach..gromi z pomoca Boza ammonitow :)


16 I wyrzucili spośród siebie obcych bogów, których mieli, a służyli Panu. Wtedy nie mógł Pan dłużej znosić ucisku Izraela.
Cytat:
Czy naprawdę Bóg się z tym zgadzał ,Dawid ich wydał..łamiąc..

Oczywiscie sam Bog powiedzial : Krew pozostaje na Saulu i jego domu: bo wymordował Gibeonitów». A potem napisano : Król oszczędził jednak Meribbaala, syna Jonatana, syna Saula,z powodu przysięgi złożonej wobec Pana wiążącej Dawida i Jonatana, syna Saula. 8

Potem(23) Bog jest dalej z Dawidem ktory wygrywa bitwe i spiewa:
21 Pan nagradza moją sprawiedliwość,
odpłaca mi według czystości rąk moich.
22 Strzegłem bowiem dróg Pana
i nie odszedłem przez grzech od mojego Boga,
23 bo mam wszystkie Jego przykazania przed sobą
i nie odrzucam od siebie Jego poleceń,
24 lecz jestem wobec Niego bez skazy
i wystrzegam się winy.


Co prawda potem(24) sie niestety potknal ale wtedy mowil tak:
10 Serce Dawida zadrżało, dlatego że zliczył lud. Dawid zwrócił się do Pana: «Bardzo zgrzeszyłem tym, czego dokonałem4,

Jak to sie skonczylo wszyscy wiemy..
Byla kara..

Cytat:
Księga Powtórzonego Prawa 24, 16 - "16 Ojcowie nie poniosą śmierci za winy synów ani synowie za winy swych ojców. Każdy umrze za swój własny grzech."


Nic nie zlamal.No na sadzie nikt nie bedzie karal cie za grzech ojcow itd.

18 Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia2. 19

Syn Dawida zginal za grzechy ojca.
Pierworodni z egiptu tez zgineli za grzechy ojcow.
W potopie,sodomie,wojnie Jozuego itd tez zginelo sporo..

Cytat:
Skoro wypełnił ślub w danym dniu to faktycznie pożycia nie zaznała.

Wypelnienie slubu polegalo na tym ze nie poznala faceta.
Nie napisano ze ja zjaral a ty nie odpowiedzialas
jak to wedlug ciebie wygladalo ? :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13