FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Córka Jeftego
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-24, 10:41   Córka Jeftego

Co się z nią stało? Co zrobił z nią Jefte?
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-24, 17:15   

Cytat:
Co się z nią stało? Co zrobił z nią Jefte?


"Wielu" uważa że Jefte ofiarował swoja córkę na służbę świątynną ,lecz w Biblii mamy słowa że stała się ofiarą całopalną którą ślubował Jeft.


„wypełnił na niej swój ślub” (Sędz, 11,39)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-24, 17:23   

To dlaczego po niej płakano?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-24, 17:48   

Ofiara całopalna wyrażała najwyższą cześć dla Boga-akt dziękczynienia.
Wiemy z Pisma że co roku schodziły się córki izraelskie i opłakiwały córkę Jeftego.
Jak wiemy Jeft ślubował właśnie taką ofiarę całopalną czyli miłą woń dla Pana.
No i pisze że ślub swój wypełnił.

No i najważniejsze napisano że "opłakiwały córkę Jeftego" a nie tylko jej dziewictwo a tak byłoby w wypadku gdyby nadal żyła(tak myślę)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-24, 18:19   

Więc została spalona.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-01-24, 19:10   

Donia napisał/a:
Ofiara całopalna wyrażała najwyższą cześć dla Boga-akt dziękczynienia

Jesteś pewna,że z ludzi też?
Donia napisał/a:
Jak wiemy Jeft ślubował właśnie taką ofiarę całopalną czyli miłą woń dla Pana.

Czy Bóg wymagał od Izraelitów ofiar z ludzi? Napisałaś: MIŁĄ WON DLA PANA,
oddała byś dziecko na spalenie? Czy Bóg to uczuć żadnych nie posiada?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-24, 19:33   

Donia napisał/a:
Cytat:
Co się z nią stało? Co zrobił z nią Jefte?


"Wielu" uważa że Jefte ofiarował swoja córkę na służbę świątynną ,lecz w Biblii mamy słowa że stała się ofiarą całopalną którą ślubował Jeft.


„wypełnił na niej swój ślub” (Sędz, 11,39)




Sędziów 11:30-31
I złożył Jefte przysięgę JHWH: Jeśli dając wydasz synów Amnona w ręce moje, i będzie tak, że "pierwszy-wychodzący" [jak ktoś rozpoczynający marsz, pochód] który wyjdzie z drzwi domu mego by spotkać mnie w powrocie mym w pokoju od synów Amnona i będzie dla JHWH i zwiążę go zobowiązaniem [-olah - nałożony wymóg, ograniczenia, popularnie: "nałożyć na kogoś jarzmo robienia czegoś"].

Lb. 30:4
"Gdy kobieta złoży ślub Panu lub podejmie jakie zobowiązanie, to w wypadku gdy jest jeszcze młoda i mieszka w domu swego ojca,"




(35) I stało się, gdy ją ujrzał, rozdarł odzienie swoje, i rzekł: Ach, córko moja, bardzoś mię poniżyła! i tyś jest z tych, którzy mię frasują, gdyżem ślub uczynił Panu, a nie będę mógł odmienić. (36) Któremu ona odpowiedziała: Ojcze mój, uczyniłeś ślub Panu, uczyńże ze mną tak, jakoś wyrzekł usty twojemi, gdyć tylko dał Pan pomstę nad nieprzyjacioły twemi, nad syny Ammonowymi. (37) Nadto rzekła do ojca swego: To mi tylko uczyń: puść mię na dwa miesiące, że pójdę a wstąpię na góry i opłakiwać będę panieństwo moje, ja i towarzyszki moje. (38) A on rzekł: Idź; i puścił ją na dwa miesiące. Poszła tedy ona i towarzyszki jej, a opłakiwała panieństwo swoje na górach. (39) A gdy wyszły dwa miesiące, wróciła się od ojca swego, i wypełnił nad nią ślub swój, który był uczynił; a tak ona nie poznała męża. I weszło to w zwyczaj w Izraelu, (40) Iż na każdy rok schodziły się córki Izraelskie aby się rozmawiały z córką Jeftego Galaadczyka, przez cztery dni w rok.

Dziewictwo,dziewictwo,dziewictwo :roll:
Corka Jefty nie oplakiwala swej smierci lecz DZIEWICTWO.
Biblia Gdanska : (40) Iż na każdy rok schodziły się córki Izraelskie
aby się rozmawiały z córką Jeftego Galaadczyka, przez cztery dni w rok.

Rozmawialy z trupem??? :shock: :mrgreen:
a tam poza tym nad Jeftem byl duch sw :roll:

Jesli by chodzilo o zjaranie corki to raczej Bog
by "interweniowal" bo on takich ofiar "nie trawi" :-D
Pozamiatane.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-01-24, 19:53   

Olus,

Cytat:
Jesli by chodzilo o zjaranie corki to raczej Bog
by "interweniowal" bo on takich ofiar "nie trawi"


Oczywiście :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-24, 20:56   

To co się z nią stało? :) czemu ją opłakiwano, prosze o wyjaśnienia.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-24, 21:12   

Przeciez masz napisane jak BYK
ze oplakiwano DZIEWICTWO i co roku
niewiasty schodzily sie aby rozmawiac z nia..
Masz przeczytaj sobie na deser straznice http://www.nastrazy.pl/he...er=1&plik=jefta
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-01-24, 21:59   

Dobra, to może bardziej merytorycznie :)

Sędz. 11:31
31. To wówczas, gdy cało powrócę z wyprawy na Ammonitów, do Pana należeć będzie i na całopalenie złożę mu to, co wyjdzie na moje spotkanie z drzwi mojego domu.
(BW)

Weź do ręki interlinie, zapewne znajdziesz :) podaję poniżej.
http://biblehub.com/interlinear/judges/11-31.htm

Hebrajskie słowo '‘ō·w·lāh' oznacza całopalenie, ofiara całopalenia. Według Stronga (równiez w tym linku) pisze, ze odnosi się ona do palenia ofiary (niezależnie jakiej) zawsze w całości. Nie wiem, czy kobiety płakały za jej dziewictwem, czy posługą w świątyni, bo wydaje się to po prostu na tamte czasy niedorzeczne.
To, ze złożył on swoją córkę w ofierze, nie musi oznaczac, ze Bóg tę ofiarę przyjął. Bóg mógł jej w ogóle nie chcieć.

Poza tym Jefte NIE BYŁ MONOTEISTĄ. Przeczytaj sobie choćby Sędziów 11:24 ;-)
Sędz. 11:24
24. Czy nie jest tak, że kogo Kamosz, twój bóg, wypędza, tego posiadłość ty zajmujesz, ale posiadłość każdego, kogo sprzed naszego oblicza wypędził Pan, nasz Bóg, my zajmujemy?
(BW)
Jefte raczkował w wierze, ale wierzył Bogu prawdziwemu, pomimo swojego henoteizmu :)

Dlaczego Ojcowie kościoła upatrywali się w tym akcie ofiary paraleli do śmierci Jezusa? :) Byli wszyscy idiotami?

Poczytaj sobie Starożytności biblijnePseudo Filona :) tam masz wyjasnione czym był ten akt :) datowany jest na II w przed Jezusem. Pisze tam: " zapłonął Pan gniewem i rzekł: Oto modlił się Jefte, że złoży mi w ofierze wszystko, co wyjdzie mu naprzeciw. A jeśli pies wybiegnie pierwszy naprzeciw Jeftemu, czy psa złoży mi w ofierze? Oto teraz modlitwa Jeftego skieruje się przeciwko jego pierworodnemu dziecku, które jest owocem jego łona, będzie to prośba przeciwko jego jedynej córce. Ja zaś wyzwolę mój lud nie ze względu na niego, ale dzięki modlitwie, jaką zanosił Izrael"

Bardzo ciekawie wyjaśnił to komentarz Vocatio :)
Cytat:
Ofiara całopalna. We wszystkich ponad 250 odnośnikach, w których pojawia się to określenie, oznacza ono ofiarę zwierzęcą, dosłownie spalaną na ołtarzu. Nigdy nie jest ono używane w znaczeniu przenośnym lub symbolicznym. Na temat omówienia pojęcia ofiary całopalnej zob. komentarz do Kpn 1:3-4. Tego samego hebrajskiego słowa użyto w Rdz 22:2 i 2Kl 3:27 w odniesieniu od ofiar z ludzi.


Cytat:
Kogo spodziewał się spotkać wracający do domu Jefte. Chociaż prawdą jest, że domy Izraelitów posiadały pomieszczenia dla zwierząt, te nie wybiegały jednak na spotkanie powracających. Psy nie były trzymane w domu, nie traktowano ich jak domowych pupili i nie uważano za zwierzęta nadające się na ofiarę. Co więcej, zwyczajna ofiara ze zwierzęcia nie byłaby odpowiednią podzięką za rozmiar odniesionego zwycięstwa i jego znaczenie. Można więc sądzić, że Jefte spodziewał się, że na jego spotkanie wybiegnie człowiek (na temat ofiar z ludzi składanych na Bliskim Wschodzie zob. komentarz do Rdz 22:1-2; Pwt 18:10).


Jak tak zamiatasz w swoim domu, to pewnie nie masz za dużego porządku :) Może byki hodujesz :-P hehe
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-24, 22:25   

Cytat:

Sędz. 11:31
31. To wówczas, gdy cało powrócę z wyprawy na Ammonitów, do Pana należeć będzie i na całopalenie złożę mu to, co wyjdzie na moje spotkanie z drzwi mojego domu.
(BW)


1

Sędziów 11:30-31
I złożył Jefte przysięgę JHWH: Jeśli dając wydasz synów Amnona w ręce moje, i będzie tak, że "pierwszy-wychodzący" [jak ktoś rozpoczynający marsz, pochód] który wyjdzie z drzwi domu mego by spotkać mnie w powrocie mym w pokoju od synów Amnona i będzie dla JHWH i zwiążę go zobowiązaniem [-olah - nałożony wymóg, ograniczenia, popularnie: "nałożyć na kogoś jarzmo robienia czegoś"].


2.E. W. Bullinger, an Anglican theologian from the late 18oo's, shares some insightful information regarding this question: "Did Jephtha Really Sacrifice His Daughter: an Analysis of Judges 11:31."

Bullinger points out that the verse can read, "“If you deliver the Ammonites into my hands, then whatever comes out of the door of my house to meet me on my safe return from the Ammonites shall be the Lord’s OR shall be offered by me as a burnt offering." He says, "This is done by observing the well known rule that the connective particle [vav] is often used as a disjunctive, and means “or”, when there is a second proposition." He points out the instruction in Lev. 27 for how to redeem a person (v1-8), animal (v9-13), or house (v14-15), if a man has consecrated them in a vow.


Bullinger tlumaczy tekst nastepujaco:co wyjdzie na moje spotkanie bedzie
nalezec do Pana Lub zostanie zlozone jako ofiara calopalna.

3.Idiomatic language

The “and” (Heb., vau) of verse 30 may be an idiom in the sense of “or” (cf. Exodus 21:15 in the LXX [v. 17 Eng. text] — “he who curses his father or his mother shall be put to death”). Thus, this Old Testament character may have been merely suggesting that whatever met him as he returned home would be dedicated to Jehovah, or, offered as a burnt offering — depending upon which was appropriate. See Dr. Hales’ comments (Clarke, p. 153).


Jak wyzej.


4.
Cytat:
Zakon przewidywał możliwość zastąpienia ludzi odpowiednią kwotą pieniężną: "Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: Jeżeli kto składa Panu jakieś szczególne ślubowanie dotyczące jakichś osób według twojej oceny, to twoja ocena będzie taka: za mężczyznę od dwudziestu lat do lat sześćdziesięciu będzie twoja ocena wynosiła pięćdziesiąt sykli srebra według sykla świątynnego. Jeżeli to jest kobieta, to twoja ocena będzie wynosiła trzydzieści sykli" (3 Moj. 27:2-4).

Kwota, jaką należało złożyć zależała od płci i wieku. W dalszej części rozdziału znajdujemy opis ceny nieczystych zwierząt składanych Bogu w ofierze, jako że wyłącznie zwierzęta czyste mogły stanowić ofiary całopalne. Prawo było jasne: ludzie nie mieli być zabijani i składani Bogu w ofierze całopalnej. Narody pogańskie praktykowały ten zwyczaj, Bóg natomiast potępił Izrael, kiedy ten czynił podobnie: "I urządzili miejsce ofiarnicze dla Baala, aby swoich synów palić w ogniu całopalenia dla Baala, czego nie nakazałem, o czym nie mówiłem ani też nie myślałem" (Jer. 19:5).

Jefta mógł przekazać pieniądze zamiast córki. Mimo, że byłoby to w zgodzie z prawem, Jefcie nie wydawało się jednak jakoby miało spełnić to złożoną przez niego obietnicę. Powiedział: "(...) na całopalenie złożę mu to, co wyjdzie na moje spotkanie z drzwi mojego domu" (Sędz. 11:30). Według Jefty, pieniądze nie załatwiłyby sprawy. Sądził, że powinien oddać swoją córkę Bogu, podobnie jak Anna miała oddać swojego syna, Samuela pod koniec okresu Sędziów. Anna powiedziała do kapłana Heliego: "O tego chłopca się modliłam, a Pan spełnił moją prośbę, jaką do niego zaniosłam. Więc i ja odstąpię go Panu; po wszystkie dni życia będzie oddany Panu. I pokłonili się tam Panu" (1 Sam. 1:27,28).



5. According to the commentators of the rabbinic Jewish tradition, Jepthah's daughter was not sacrificed, but was forbidden to marry and remained a spinster her entire life, fulfilling the vow that she would be devoted to the Lord.

Według komentatorów rabinicznej tradycji żydowskiej, córka Jeftego nie została złożona w ofierze, ale nie wolno było jej wyjść za mąż i pozostała starą panną przez całe swoje życie, spełniając ślub, że zostanie poświęcona Panu.


Cytat:
Weź do ręki interlinie, zapewne znajdziesz :) podaję poniżej.

Napisano ze niewiasty ja odwiedzaly wiec jak mogla byc spalona ? :shock:


Cytat:
Nie wiem, czy kobiety płakały za jej dziewictwem,

ale ja wiem bo tak napisano i to trzy razy :roll:

a wstąpię na góry i opłakiwać będę panieństwo moje,
a opłakiwała panieństwo swoje na górach.
a tak ona nie poznała męża.


Cytat:
bo wydaje się to po prostu na tamte czasy niedorzeczne.

Jefte nie mial wiecej dzieci.To byl straszny cios dla niego i dla niej.

Cytat:
Nie wyszła za mąż i nie miała dzieci. Była to surowa kara w Izraelu. Wszystkie kobiety modliły się, aby stać się matkami "nasienia" mającego błogosławić Izrael. Córka Jefty nie miała tej szansy. Bezpłodność była uważana za przekleństwo, macierzyństwo natomiast, za wielkie błogosławieństwo. Córka Jefty pozostała oczywiście przy życiu. "Rokrocznie schodzą się dziewczęta izraelskie, aby przez cztery dni w roku nucić pieśni ku czci córki Jefty Gileadczyka" (Sędz. 11:40).

Przysięga Jefty oznaczała dla jego córki życie bez męża. Nie pozostało to bez wpływu na samego Jeftę. Jako, że córka była jego jedynym dzieckiem, oznaczało to, że jego linia rodowa nie zostanie przedłużona. Jego imię miało zniknąć z Izraela. W tamtych czasach było to również uznawane przez ludzi za surową karą. Wszystko to przez pochopnie poczynioną przysięgę. Być może Salomon myślał o Jefcie, kiedy pisał: "Sidłem dla człowieka jest nierozważnie ślubować i zastanawiać się dopiero po złożeniu ślubów" (Przyp. 20:25).


Cytat:
To, ze złożył on swoją córkę w ofierze, nie musi oznaczac, ze Bóg tę ofiarę przyjął. Bóg mógł jej w ogóle nie chcieć.

Bog przeszkodzil w ofiarowaniu Izaaka chociaz to bylo jego zadanie.
Bog przeszkodzil Lotowi w wydaniu corki zboczencom.
Bog byl z Jefte ale nie przeszkodzil mu w "ofierze"
bo jej nie zjaral.Proste.


Jest napisane (39) A gdy wyszły dwa miesiące, wróciła się od ojca swego, i wypełnił nad nią ślub swój, który był uczynił; a naczym polegal? napisano : a tak ona nie poznała męża.

Cytat:
Jak tak zamiatasz w swoim domu, to pewnie nie masz za dużego porządku :) Może byki hodujesz :-P hehe


Nie uruchamiaj mnie 8-) :-D
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-01-25, 08:44   

Olus napisał/a:
Jesli by chodzilo o zjaranie corki to raczej Bog
by "interweniowal" bo on takich ofiar "nie trawi"


Bóg tej ofiary nie zażądał ,to było ślubowanie Jeftego.

Gdzie tak "wybielają" wersety? :-P

Przypomnij sobie Judę i Tamar ,werset w którym nakazuje ją wyprowadzić i spalić,chociaż później swój nakaz cofa...
Gdyby chodziło o ofiarowanie jej dziewictwa(na posługę świątyni) wystarczyło by ją wykupić
za przysłowiowe "parę groszy" i rozpaczy tak ogromnej by nie było ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-01-25, 09:57   

Donia napisał/a:
Przypomnij sobie Judę i Tamar ,werset w którym nakazuje ją wyprowadzić i spalić,chociaż później swój nakaz cofa...

Tutaj jest zupełnie inna sytuacja, Tamar nie miała być poświęcona dla Boga na całopalenie, tylko, miała umrzeć za prostytucje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-01-25, 09:59   

Donia napisał/a:
Przypomnij sobie Judę i Tamar ,werset w którym nakazuje ją wyprowadzić i spalić,chociaż później swój nakaz cofa..


Zapowiedziane jest,że Nierządnica, czyli odstępczy kościół spłonie.



2Kor 11:2 "Jestem o was zazdrosny zazdrością Boga. Zaślubiłem was bowiem z jednym Mężem i pragnę was przedstawić Chrystusowi jako czystą dziewicę."


Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13