FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie i Królestwo Niebieskie.
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-06, 09:06   

nike

jeśli nie zaprzestaniesz swoich złośliwych uwag i wycieczek personalnych pod moim adresem, to nie tylko skończę z Tobą wszelkie dyskusje, ale raz na zawsze opuszczę twoje forum !

A teraz Ci odpowiem, abyś nie myślała, że na twoją odpowiedź nie ma argumentu :

Cytat:
Adam też miał doskonałe ciało, i jadł itd.
Myślałam,że mamy wszyscy równe ciała ja, ty i inni. A ty tylko o moim napisałeś heheh.


Stare powiedzenie powiada : że " ten się śmieje najlepiej, kto się śmieje ostatni ! "

Adam jadł i Jezus też po zmartwychwstaniu jadł o czym mówią następujące wersety :

Zmartwychwstał nie jako istota duchowa, lecz jako doskonały, niezniszczalny człowiek - por. Łuk. 24 : 36 - 43 - " ( 36 ) A gdy to mówili, On sam stanął wśród nich i rzekł im: Pokój wam! (37) Wtedy zatrwożyli się i pełni lęku mniemali, że widzą ducha. (38) Lecz On rzekł im: Czemu jesteście zatrwożeni i czemu wątpliwości budzą się w waszych sercach ? (39) Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch ( gr. πνεῦμα ) nie ma ciała ( gr. σάρκα od - σὰρξ ) ani kości, jak widzicie, że ja mam. (40) A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia ? (42) A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. (43) A on wziął i jadł przy nich."

Potwierdzają to również Dzieje Apostolskie 10 : 40 : 41 - " (40) Ale Bóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu. ".

Cytat:
Nie zachowuję sie jak szyderca, ja nie szydzę, to co napisałam, są typowe czynności ciał ludzkich, ty tak nie uważasz?


Z całą pewnością. I dlatego Jezus po zmartwychwstaniu uprzedza swoich uczniów, że nie jest duchem i pyta czy nie mają coś do zjedzenia, po czym zjada, to co mu podali !

Cytat:
Filip.3---
(21) który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.

Uwielbione ciało to ciało duchowe, w niebie nie może być nikt z ciałem ludzkim,


Donia

Cytat:
"Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."Flp 3,21


Cytujesz sfałszowany tekst ! tekst grecki mówi zupełnie coś innego !

Apostoł Paweł pisze w liście do Filipian 3 : 20 : 21, że ich " obywatelstwo jest w niebie " a nie że jest niebem lub życiem w niebie. ( por. Mt. 5 : 5 oraz Ps. 115 : 16 ). Mówiąc innymi słowami - dar w niebie nie oznacza, że jest to niebo. Ponadto przemiana ciała poniżonego w ciało chwalebne tożsame ( gr. σύμμορφον ) z ciałem Chrystusa nie oznacza, że uczniowie Jezusa staną się aniołami. Jezus powróci jako Syn Człowieczy
- Mt. 24 : 30; Łuk 21 : 27, a nie jako archanioł czy jakiś anioł. Przyszły Nowy Świat ma przez Boga zostać poddany Synowi Człowieczemu i ludziom, a nie aniołom - Mt. 25 : 31 - 46; Hebr. 2 : 5.
W związku z tym 1 Kor. 15 : 47 - 50 ma zupełnie inny sens, niż ten jaki usiłują temu nadać ci, którzy widzą w tych wersetach ciało nie-ludzkie. Ciało duchowe ( gr. σῶμα πνευματικόν ), o którym pisze apostoł Paweł w 1 Kor. 15 : 44 oznacza jak najbardziej ciało ludzkie, lecz całkowicie poddane i rządzone przez świętego ducha Bożego z wyeliminowanym wszelkim skażeniem, a więc niezniszczalne i doskonałe na miarę ludzką ( por. Kol. 2 : 11 ; Rzym. 8 : 9 ). Człowiek zaś "z nieba" to nie ten, który żyje w niebie, lecz ten, który został zrodzony przez Boga ( Jana 1 : 13 ) i może dzięki wytrwaniu w wierze mieć nadaną przez Boga nieśmiertelność ( 1 Kor. 15 : 51 - 55 ). Jest tylko jedno takie zmartwychwstanie i żadnego innego nie będzie co widać wyraźnie z opisu apostoła Pawła w 1 liście do Koryntian 15 : 35 - 55 ( 2 Kor. 5 : 1 - 10 por. z Rzym. 8 : 9; Kol. 2 : 11 ).

nike

Cytat:
bo---- 1Kor 15:50 bg "To jednak powiadam, bracia! iż ciało i krew królestwa Bożego odziedziczyć nie mogą; ani skazitelność nie odziedziczy nieskazitelności."

Wszyscy co będą w niebie to nie mogą być tam w ciele ludzkim, ale na ziemi w królestwie to i owszem będziemy w ciałach podobnych do obecnych
.

W zasadzie odpowiedziałem na to już Donii, ale aby wykazać jeszcze dogłębniej, że się mylisz to dodam wyjaśnienie 2 Kor. 5 : 1 - 10 porównując z Rzym. 8 : 9 oraz Kol 2 : 11

Gdyby wszyscy zbawieni ( wybawieni ) byli w niebie, to Biblia sama, by sobie zaprzeczyła ! Zaprzeczał by sobie Psalm 37 : 10 - 11, 29; Psalm 115 : 16; Przyp. 2 : 21. Zaprzeczyłby też Słowu Bożemu Jezus w słynnym Kazaniu na Górze - Mat. 5 : 5
.

Zwrot " ciało i krew " ( gr. σὰρξ καὶ αἷμα ) w liście 1 Korynian 15 : 50 to typowy zwrot wskazujący na skażenie, bo jeśli poprzednio cytowane wersety wskazują na zamieszkiwanie ziemi przez ludzi prawych, którzy pozostaną na niej po Sądzie Bożym, to byłoby co najmniej dziwne, gdyby ludzie mieli egzystować na ziemi bez ciał i krwi ! Potwierdza to list do Kolosan 2 : 11. Apostoł Paweł ten sam, który napisał później po listach do Koryntian po kilku latach list do Kolosan zwraca uwagę, że uczniowie Jezusa mają udział w pełni boskości Chrystusa inaczej mówiąc " w Chrystusie " bo w nim zostali obrzezani " obrzezką dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuli się ( gr. ἀπεκδύσει ) ciała ( gr. τῆς σαρκός od gr. σὰρξ ) z ciała ( gr. τοῦ σώματος od gr. σῶμα ). " Greckie σὰρξ oznacza zawsze ciało ludzkie, dosł. " mięso " . Tłumacze Vocatio oddają zwrot jako " skażona naturę ludzką, natomiast tłumacze Biblii Warszawskiej jako " grzeszne ciało ". Podobnie oddają zwrot tłumacze Biblii Gdańskiej oraz Biblii Tysiąclecia, natomiast Biblia Poznańska oddaje to jako " ciało zmysłowe ". NW zaś jako " ciało cielesne ".

Jakkolwiek jest ów zwrot tłumaczony przekaz jest prosty. Ci, którzy należą do Chrystusa wyzuli się grzesznego ciała ( gr. σὰρξ ) ! Podobną myśl wypowiada apostoł Paweł w liście do Rzymian 8 : 9 - " Wy zaś nie jesteście w ciele ( gr. σαρκὶ od gr. σὰρξ ), lecz w duchu ( gr. πνεύματι ) jeśli tylko duch Boży ( gr. πνεῦμα θεοῦ ) mieszka w was. "

Wniosek może być tylko jeden : prawdziwi uczniowie Jezusa mieli się wyzuć grzesznego ciała jeszcze za dni swego życia, a nie po śmierci. Upewnia o tym 1 Kor. 15 : 50. Dopiero 1 Kor. 15 : 51 mówi o zaśnięciu snem śmierci, ale apostoł Paweł dodaje, że umarli zostaną na głos trąby ostatecznej natychmiast przemienieni, ale nie w aniołów, lecz ludzi posiadających nieskażone, nieśmiertelne ciała - por. 1 Kor. 1 : 15 : 52 - 55.

____________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

UWAGA ! Nie twierdzę, że wszystko wiem na ten temat. Mam nadzieję, że jeśli się mylę, to ktoś mnie skoryguje.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 07:21   

Pozostaje jeszcze jeden werset, który wskazuje pozornie, że Abraham, Izaak i Jakub będą żyli w niebie :

"A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios." - Ewangelia Mateusza. 8:11

Podobna myśl jest wyrażona w Ewangelii Łukasza 13 : 28 - 29

" Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba i wszystkich proroków w Królestwie Bożym, siebie samych zaś precz wyrzuconych. I przyjdą ze wschodu i z zachodu, z północy i z południa, i zasiądą w Królestwie Bożym. "

Wynika z tego, że określenie Królestwo Niebios to Królestwo Boże. Dlatego nazwane jest Królestwem Bożym, bo pochodzi z Niebios czyli od Boga, a nie że królestwo jest niebem dla ludzi ! Wszystkie księgi prorocze mówią o życiu NA ZIEMI, a nie w niebie i taka była zawsze nadzieja Izraela.
Słowo Boże nigdy sobie nie zaprzecza ! Zaprzecza sobie jedynie człowiek, który tych wszystkich szczegółów nie umie ze sobą skojarzyć i powiązać - Psalm 12 : 7 ; Iz. 34 : 16 - 17
.

______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-03-07, 15:45   

Benjamin.Szot napisał/a:
Zaprzecza sobie jedynie człowiek, który tych wszystkich szczegółów nie umie ze sobą skojarzyć i powiązać - Psalm 12 : 7 ; Iz. 34 : 16 - 17.


Panuje jeszcze mocny zabobon,że ..nieśmiertelna" :shock: dusza opuszcza martwe ciało człowieka i wędruje do nieba.


Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-03-07, 20:05   

Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł się wczuć w nasze słabości, lecz wypróbowanego pod każdym względem tak jak my, ale bez grzechu. 16 Przystąpmy zatem ze swobodą mowy do tronu życzliwości niezasłużonej, aby dostąpić miłosierdzia i znaleźć niezasłużoną życzliwość ku pomocy w stosownym czasie


W rozmowie z rzymskim dostojnikiem Poncjuszem Piłatem Jezus oświadczył: „Moje królestwo nie jest częścią tego świata” (Jana 18:36). Królestwo Boże nie będzie sprawować władzy za pośrednictwem instytucji ludzkich. Jezus wielokrotnie nazywał ten rząd „królestwem niebios” (Mateusza 4:17; 5:3, 10, 19, 20). Tak więc Królestwo Boże to rząd niebiański.
Jezus doskonale wiedział, że po zakończeniu służby na ziemi wróci do nieba. Zgodnie ze swoimi słowami miał tam „przygotować miejsce” dla swych współwładców (Jana 14:2, 3).
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 20:26   

Listek napisał/a:
Panuje jeszcze mocny zabobon,że ..nieśmiertelna" dusza opuszcza martwe ciało człowieka i wędruje do nieba.



Listku a co z tym co się w nas z Boga narodziło??
Co z naszym duchem w którym mieszka Duch Prawdy(Chrystusowy) nasze życie wieczne??
Czy te słowa Pana nie dotyczą tych którzy się z Boga zrodzili:

"Już niedługo, a świat nie będzie Mnie oglądał, lecz wy będziecie Mnie widzieć, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. Kiedy zaś przyjdzie ten dzień, zrozumiecie, że Ja jestem w moim Ojcu, wy we Mnie, a Ja w was."J.14,19-20

Przecież nie chodzi tutaj o dzień ponownego przyjścia Jezusa bo wtedy będzie Go widział każdy,prawda??
Tutaj raczej chodzi o każdego z osobna "Ja mu się objawię"
Jak Ty te słowa rozumiesz??
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2016-03-07, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 20:31   

Cytat:
Już niedługo, a świat nie będzie Mnie oglądał, lecz wy będziecie Mnie widzieć, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. Kiedy zaś przyjdzie ten dzień, zrozumiecie, że Ja jestem w moim Ojcu, wy we Mnie, a Ja w was.

Jezus zapowiada tutaj pocieszyciela/duch sw
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 20:41   

Samson napisał/a:
Jezus zapowiada tutaj pocieszyciela/duch sw


To co ze mną?? :shock:
Pytam bo to drugie zdanie chyba u mnie się nie wydarzyło :-(
Ach...to by znaczyło że .. :roll:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 20:48   

Cytat:
To co ze mną?? :shock:
Pytam bo to drugie zdanie chyba u mnie się nie wydarzyło :-(

Chodz ci o objawienie sie?
26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. 27
Cytat:
Ach...to by znaczyło że .. :roll:

?
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 20:51   

Samson napisał/a:
?


No co jeśli tam faktycznie chodzi o Ducha św to w tym dniu kiedy miał do mnie przyjść miałabym wyjaśnienie tego co zawiera to zdanie :-(

"Kiedy zaś przyjdzie ten dzień, zrozumiecie, że Ja jestem w moim Ojcu, wy we Mnie, a Ja w was."J.14,20
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 20:55   

Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy J14

Bog i Jezus zamieszkuja w uczniach moca ducha sw.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 21:04   

Samson napisał/a:
Bog i Jezus zamieszkuja w uczniach moca ducha sw.


To wiem ale nigdy tak nie patrzyłam na te słowa które zacytowałam...może zmyliło mnie to "wy we Mnie"
no bo jak w Chrystusie to i w Bogu,bo On właśnie w Ojcu jest...
Piszesz że Oni w Nas a jak My w Nich??
Dobra bo zaplatałam ,muszę dzisiaj przerobić na spokojnie w duchu cały rozdział 14 ;-)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 21:13   

Wiem ,wiem ... :-D
To miłość (olśnienie :-P )
Nie lovelizuje 8-) Ciężko to opisać bo wszystko znowu skomplikuję
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-07, 21:19   

Cytat:
To miłość (olśnienie :-P )

Niom.
21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował
i objawię mu siebie». 22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13670
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 449/608
 73%
Wysłany: 2016-03-08, 11:28   

Benjamin.Szot napisał/a:
Adam jadł i Jezus też po zmartwychwstaniu jadł o czym mówią następujące wersety :

Tak jadł, bo miał możliwość materializowania się. Kiedy Aniołowie przyszli do Abrahama, oznajmić,ze Sara urodzi syna, to tez jedli, czy oni byli ludźmi? NIE oni zmaterializowali się i przyjęli postać ludzką,żeby byli po prostu widoczni, [duch jest nie widoczny].
Gdyby wstał w swoim ciele ludzkim, to by go np. Maria Magdalena poznała od razu, dlaczego go nie poznała? Bo jej się pokazał zupełnie innym człowiekiem niż był poprzednio kiedy z nią przebywał, podobnie też dwóch uczni którzy dopiero go poznali po łamaniu chleba, dlaczego nie wcześniej? Czyżby nie widzieli jego ran na dłoniach? przecież nie był w rękawiczkach.
Czy kiedykolwiek przed śmiercią przez ścianę przechodził, a po zmartwychwstaniu, przy zamkniętych drzwiach raptem się zjawił. Warto sie nad tym zastanowić.
Benjamin.Szot napisał/a:
Donia

Cytat:
"Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."Flp 3,21


Cytujesz sfałszowany tekst ! tekst grecki mówi zupełnie coś innego !

Nie mam tego tekstu w moim spisie z fałszowanych tekstów, chyba się troszeczkę pomyliłeś.

Donia napisał/a:
"Już niedługo, a świat nie będzie Mnie oglądał, lecz wy będziecie Mnie widzieć, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. Kiedy zaś przyjdzie ten dzień, zrozumiecie, że Ja jestem w moim Ojcu, wy we Mnie, a Ja w was."J.14,19-20

Tekst ten wyraźnie mówi o klasie Maluczkiego Stadka która będzie mieszkać w niebie i widzieć Jezusa, my co będziemy mieszkać na ziemi będziemy tylko widzieć dzieło jakie Jezus wraz z swoja Małżonka będzie tworzył na ziemi. Fizycznymi oczami nie zobaczymy ani Boga, ani Jezusa ani Jego Małżonki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-08, 12:51   

Cytat:

Tak jadł, bo miał możliwość materializowania się.

Gdzie napisano ze to byla jakas materializacja.
Cala Biblia naucza o zmartwystaniu w ciele.
Jezus zmartwychstal w ciele Luk 24:6.
Jezus zaprzeczyl zejest "duchem".
Cialo mialo nie ulec rozkladowi.
Cytat:
Kiedy Aniołowie

Czlowiek zmartwychstal a nie aniol.
Cytat:
Czy kiedykolwiek przed śmiercią przez ścianę przechodził, a po zmartwychwstaniu, przy zamkniętych drzwiach raptem się zjawił. Warto sie nad tym zastanowić.

Mial cialo po updejcie i "nowe moce" :)
Cytat:
Tekst ten wyraźnie mówi o klasie Maluczkiego Stadka

Nic tam o stadku nie widze :roll:
Czyli duch sw byl tylko dla "stadka" itd?
Cytat:
która będzie mieszkać w niebie i widzieć Jezusa,

Wszyscy beda mieszkac na ziemi i bedziemy widziec

I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą"." Mat 24
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13