FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziesiecina
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-01, 17:00   

Cytat:
Paweł też pomagał(i zachęcał) w zbiórkach pieniędzy :-/

Ty sobie Pawlem klawiatury nie wycieraj
bo Pawel ciezko pracowal i to co zarobil
przeznaczal na pomoc dla innych
a nie doil wiernych i jakies
ochlapy rzucal na zmyle
dla biednych.
Cytat:
Ty natomiast wszędzie widzisz minusy żadnych plusów :roll:

Co z tego ze jakas mala czesc przeznacza na biednych
jak wieszkosc idzie na ich zycie w luksusach,
falszywa Ewangelie,i na prowadzenie ludzi
na wieczne potepienie,To jest minus w "plusie" :-D
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-01, 17:18   

Olus napisał/a:
Ty sobie Pawlem klawiatury nie wycieraj
bo Pawel ciezko pracowal i to co zarobil
przeznaczal na pomoc dla innych
a nie doil wiernych i jakies
ochlapy rzucal na zmyle
dla biednych.


Paweł prowadził zbiórkę na świętych w Jerozolimie i tak polecał kościołom ..
Mniejsza o to ...wykłócać się nie zamierzam,chwast jest pomiędzy pszenicą i tak będzie do końca,wszyscy jesteśmy grzeszni..zbioru samych ideałów brak 8-)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-01, 17:27   

Serdunio nie denerwuj ty mnie :evil:
To nie bylo zbiorka taka jak w watkynie
za pogrzeb 3tys, za chrzest 500,za msze 100 itp,itd.
Jak pisalem mozna wspomoc biednego a nawet trzeba
ale nie placic na tluste watykanskie tylki i za ich heretycka "ewangelie".

Czas na male podsumowanie.

Biblia a nawet pisam wczesnochrzescijanskie
nauczaja tego samego.Ten kto przyjmuja
mamone jest falszywym apostolem/prorokiem/chrzescijaninem.
Jezus kazal dawac za darmo a apostolowie nie przyjmowali
mamony za posluge i nawet nie jadali za darmo chociaz
im to przylugiwalo.Nauczali ze ten kto chce jesc
ma pracowac a nie doic "wiernych" ..

Sekta katolicka tylko doi wiernych i plaszczy
wygodnie tylki w swoich luksusach,Ciagnie mamone
za gloszenie falszywej "ewangeli" i przeznacza mamone
na obrzydliwosci dlatego chrzescijanin nie powinien dac im
nawet grosza lecz sam powinien pomagac potrzebujacym/biednym
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13665
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 444/608
 73%
Wysłany: 2016-04-07, 13:04   

Donia napisał/a:
Tak...a co mówi Pismo?

"Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu oraz:
Godzien jest robotnik zapłaty swojej. "1 Tym.5,18??

Ja nie wiedziałam dosyć długo,że KSIĄDZ to zawód jest, wychowana byłam, ze pogrzeby, chrzty, śluby są za darmo, nasi bracia usługujący w nabożeństwach, pracują w swoich zawodach i z tej pracy utrzymują swoje rodziny, a służba dla Pana to nie jest zawód i z tego pieniędzy nie czerpią. Jest to służba z ochotnego serca, a taka służbę BÓG MIŁUJE.

2Kor 9:7 bg "Każdy jako umyślił w sercu swem, tak niech uczyni, nie z zamarszczeniem ani z przymuszenia; albowiem ochotnego dawcę Bóg miłuje."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-07, 15:27   

Duchowni zapewne doskonale znają słowa Pana Jezusa z ew. Mateusza 10:8 "...Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".
A jak to wygląda obecnie w kościele KK?

Wszyscy dobrze wiedzą , tylko wstyd jest im o tym mówić. Bardzo często usprawiedliwia się to że duchowni biorą za swe posługi pieniądze. Ale czy to jest naśladowanie Jezusa Chrystusa?

Na początek posłużę się przykładem komunii. Jak to wydarzenie jest mocno skomercjonalizowane.

„Sukienka koniecznie z satyny lub atłasu, szyta na miarę, na piętrowym torcie hostia i Biblia z cukru, a w prezencie żywy kucyk. W takiej oprawie dziewięciolatki szły do kościoła przyjąć Pierwszą Komunię Świętą” — opisuje tę uroczystość polski tygodnik Przekrój. Niektórym obserwatorom trudno doszukać się w niej duchowych przeżyć. Socjolog Krzysztof Podemski zauważa: „Pierwsza Komunia Święta w Polsce się zautonomizowała. Część prezentowo-imprezowa oderwała się od duchowości religijnej i żyje własnym życiem (...) Nie wierzę w duchowość dziewięciolatków wychowanych w społeczeństwie konsumpcyjnym. To czysta fikcja”. Według wspomnianego tygodnika uroczystość ta jest obecnie przede wszystkim „wydarzeniem towarzyskim”, a huczne świętowanie — „oznaką statusu społecznego”. Dla wielu rodziców przygotowania do niej wiązały się z długotrwałym stresem. Nic dziwnego, że „podczas wystawnego obiadu, zamiast rozmawiać o przeżyciach religijnych swoich dzieci, pytali gości, czy smakował im kotlet”. „Sklepy, restauracje i banki jak co roku zbiły fortunę na komunijnym szaleństwie”. Zdaniem cytowanego wcześniej socjologa „Komunia stała się też przymusem społecznym, dlatego wiele dzieci przystępuje do niej, choć rodzice są umiarkowanie wierzący i nie chodzą do kościoła”. A jeszcze co
WAŻNE KOMUNIA NIE JEST BIBLIJNA !!! TO WYMYSŁ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!!
A co powiedzieć o braniu pieniędzy przez duchownych?

zdecydowana większość z nich twierdz że co łaska. Ale znamy to powiedzenie co łaska ale nie mniej niż... (i tu się wymienia jakąś kwotę)

w zasadzie od narodzin aż pośmierć bierze się pieniądze.

W lecie tragicznie zginął chrześniak Teresy Mazepy. Kobieta mieszka samotnie w Krakowie, pomaga mieszkającym w Rzeszowie rodzicom; matce nie przysługuje emerytura, ojciec choruje. [b]Ale Teresa wygospodarowała 400 zł, żeby zamówić za duszę chrześniaka tzw. gregoriankę: cykl trzydziestu Mszy odprawianych w intencji zmarłego. W jednym z kościołów zakonnych usłyszała, że 400 zł to za mało: żeby sobie przemnożyła zwyczajową ofiarę razy trzydzieści. W innym powiedzieli, że ofiara za gregoriankę wynosi zwykle 800-1000 zł. Że składają się całe rodziny, że ludzie biorą kredyty...

PO 1 .Sama w sobie modlitwa za ZMARŁEGO jest NIE BIBLIJNA gdyż Boże Słowo mówi;

"PRZECIEŻ ŻADNYM SPOSOBEM BRATA NIE WYKUPI BRAT"
Więc jeśli Biblia mówi,że modlitwa za zmarłych jest zbyteczna to po co się zamawia msze i modli za zmarłych?? A nawet jeśli była by to powinnośc nałożona przez Boga to czy Jezus brał za każdą modlitwę i pomoc pieniądze???NIE Jezus robił to za darmo! tak więc na jakiej podstawie KK ustanowił modlitwy za zmarłych jeśłi jest to NIE BIBLIJNE ? Jasno można tu PODKREŚLIĆ ,że dla PIENIĘDZY!
- Za Chrzest -pobierane są opłaty przez Duchownych.
- Za Komunię [NIE ZGODNA NAUKA Z BIBLIĄ] pobierane są opłaty przez Duchownych
- Za bierzmowanie [NIE ZGODNA NAUKA Z BIBLIĄ] pobierane są opłaty przez Duchownych
- Za modlitwy za zmarłych [NIEZGODNA NAUKA Z BIBLIĄ] pobierane są opłaty przez Duchownuych
- Za pogrzeby pobierane są opłaty przez Duchownych
- Za śluby pobierane są opłaty przez Duchownych
- Za wszelkie usługi kościelne pobierane są opłaty przez Duchownych
Można by tu wymieniać i wymieniać[......]
Nawet jeśli by [komunia,bierzmowanie,modlitwy za zmarłych etc etc etc] było zgodne z nauczaniem BIBLII to NIE powinno się pobierać RZADNYCH opłat ! Gdyż Pan Jezus tak nei nauczał Pan Jezus dawał Darmo Uzdrawiał za DARMO ,moldił się za DARMO wspieral poczebujących za DARMO! itd itd [....]
Znamy osobiście wiele osób którym nie udzielonio tych powinności kościelnych gdyż nie mieli pieniędzy -bylo zbyt biednymi ludźmi aby przyjąc wszystkie te NIE ZGODNE Z BIBLIĄ Rytuały!
Zdarzyło się równireż ,że pewna rodzina nie dała za pogrzeb pieniędzy bo nie miała więc Żaden Duchowny z kk nie ośmielił się przyjść i uczynić swej powinności .......:-/ Czyżby te wszelkie Tradycje kk były tylko dla Bogaczy?? hmmm .
Biblia jasno głosi aby nie brać pieniędzy za żadną modlitwę oczywiście chodzi tu o[ żywe osoby ,które potzrebuja modlitwy] a dlaczego w KK za wszystko trzeba płacić ?? Odpowiedź Prosta DLA ZYSKU!! kto się na tym Bogaci ?? Tu odpowiedź pozostawiamy wam......
Bo Pan Jezus nie mówił "Co łaska" Lecz DARMO WZIELIŚCIE DARMO DAWAJCIE!!



WYPOWIEDŹ PEWNEJ OSOBY!
"W poniedziałek (2008-05-05) byłem w kancelarii tejże parafii, a tam na tablicy korkowej (koło okna) wisiał cennik za usługi, chociaż ubrane to było w ładne słowa i brzmiało mniej więcej tak "Ofiary za posługę duszpasterską". Przytoczę tylko to co zapamiętałem:

Msza ślubna 400 PLN
- organista 100 PLN
- sprzątanie kościoła 50 PLN

Chrzest 150 PLN

Msza pogrzebowa 150 PLN (albo 250 - nie pamiętam dokładnie)
Pogrzeb 100 PLN

Intencja mszalna 30-50 PLN

Więcej nie zapamiętałem... A były jeszcze chyba komunia święta i bierzmowanie. Niestety, ale od tamtej pory niedobrze mi się robi, gdy myślę o tych księżach. Moja noga w życiu już nie stanie w tym kościele. Dlaczego oni nas oszukują i nie nazwą tego po prostu "Cennik usług kościelnych" i nie wywieszą tego PRZED kościołem, aby każdy ich parafianin miał świadomość, że ma do czynienia ze zwykłym sprzedawcą, a nie księdzem??"

OSOBA 2;
"w Pułtuskiej bazylice za ślub płaci się bagatela 1200 zł... przy przenoszeniu dokumentów z jednej parafii do drugiej trzeba opłacić półślubek 250 zł... no i jeszcze zapowiedzi;]"

OSOBA 3;
"Ja w tamtym tygodniu byłem na pogrzebie i kiądz pobrał opłatę w wysokości 1100zł"

Zadamy pytanie ;CZY Duchowni są z powołania czy z Kożyści jakie przynosi im Katolickie wyznanie??
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-04-07, 15:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-07, 15:44   

nike napisał/a:
Donia napisał/a:
Tak...a co mówi Pismo?

"Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu oraz:
Godzien jest robotnik zapłaty swojej. "1 Tym.5,18??

Ja nie wiedziałam dosyć długo,że KSIĄDZ to zawód jest, wychowana byłam, ze pogrzeby, chrzty, śluby są za darmo, nasi bracia usługujący w nabożeństwach, pracują w swoich zawodach i z tej pracy utrzymują swoje rodziny, a służba dla Pana to nie jest zawód i z tego pieniędzy nie czerpią. Jest to służba z ochotnego serca, a taka służbę BÓG MIŁUJE.

2Kor 9:7 bg "Każdy jako umyślił w sercu swem, tak niech uczyni, nie z zamarszczeniem ani z przymuszenia; albowiem ochotnego dawcę Bóg miłuje."


Apostolowie godzili ewangelizacje z praca.
Nauczali ze jak ktos chce jesc to niech pracuje.
Jezus NAUCZAL ZA DARMO.To jest "MAFIA religijna" a nie kosciol.
Mafia ktora doi ludzie a w nagrode dostaja oni falszywe nauke
ktore prowadza prosto do piekla.To gorzej niz dac kase gangsterom
ktora strzelaja do ludzi bo oni zabija tylko cialo a przez
nauki tej sekty beda plonac ludzkie "dusze".
A najlepiej to pomagac samemu lub dac
kase jakiejs innej instytucji..



Afera na pogrzebie Andrzeja. Ksiądz nad trumną żądał pieniędzy

http://www.fakt.pl/wydarz...uly,524893.html

:-D
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-04-07, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-07, 15:48   

Polecam ksiazke Paul L. Williamsa
Watykan zdemaskowany - mafia, zbrodnie, pieniądze

https://przyjaznawiedza.files.wordpress.com/2013/10/paul-l-williams-watykan-zdemaskowany.pdf
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13