FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewangelizacja dzisiaj ....
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-25, 22:34   

Lamed czy Ty chcesz zrównywać moralność wstapienia do służb porządkowych z moralnością mafii?
...




No chyba ze masz na mysli wystepującą tam patologie :P
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-25, 22:53   

Lamed napisał/a:
Koty jak wiadomo walczą z myszami. Nie maja wyrzutów sumienia, dokładnie jak Al.Wasik.
Cytat:


Lamed napisał/a:
Olus chyba do Twojej kociej wiary nie należy. Zbyt mądry jest na to.


Ty za to notorycznie pokazujesz, że masz mniej rozumu niż zwierzaki, którymi sobie buzię wycierasz
:lol: Tłumaczyć ci, że świadkistą nie jestem, a ty dalej przyczepiasz do mnie łatkę, która jakkolwiek
szydercza, to kojarzy się z ŚJ właśnie. Toć trzeba być ignorantem albo troglodytą, by tego nie
chcieć zrozumieć. Choć podejrzewam, że to drugie po tym, co już zwykłeś na tym forum
prezentować.

Lamed napisał/a:
Co złego kociarzu kłamliwy być żołdakiem biczującym i przybijającym Chrystusa do krzyża ? Przecież Biblia tego nigdzie nie zabrania.


Gdzie mitomanie pisałem cokolwiek o biczowaniu Jezusa? Umieszli ty czytać ze zrozumieniem?
Jak nie, to zawracaj do przedszkola. Może jeszcze nie za późno.

Służba wojskowa nie zwalnia z używania mózgu - zresztą twój prymitywizm ciebie też nie zwalnia
:-D Żołnierz musi analizować czy rozkazy, które będzie musiał wykonać są zgodne z jego wiarą
i w razie sprzeczności odmówić ich wykonania - nawet pod groźbą kary śmierci.
Ostatnio zmieniony przez Al-Wasik 2016-05-25, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-26, 13:52   

Al-Wasik napisał/a:
Ty za to notorycznie pokazujesz, że masz mniej rozumu niż zwierzaki, którymi sobie buzię wycierasz
Al-Wasik napisał/a:
Toć trzeba być ignorantem albo troglodytą,
Al-Wasik napisał/a:
Gdzie mitomanie pisałem cokolwiek o biczowaniu Jezusa?


Otrzymujesz warna za złamanie regulaminu forum punkt 2
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-26, 14:16   

Serdunio napisał/a:
Otrzymujesz warna za złamanie regulaminu forum punkt 2


Lata mi to, szczególnie że ten warn jest niezasadny, a przynajmniej jego uzasadnienie jest miałkie.
Jak facio nałogowo zmyśla i ma gdzieś to co się do niego pisze, to mam mu się jeszcze przymilać?
Dobre sobie :roll: Został określony zgodnie z tym, co wyprawia. Kłamie na mój temat, to jest
mitomanem. Proste. A niedługo będę chyba musiał określić go niesłownym, bo zarzekał się, że
odchodzi, a wchodzi na forum ponownie i jeszcze wypisuje na ludzi kalumnie.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-26, 15:00   

Daj spokój ;-) I tak po dwóch miechach zniknie lub wcześniej..
Troszku przesadziłeś a że Serdunio jest obiektywne
to też dostałeś ;-)
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-26, 15:04   

Olus napisał/a:
Daj spokój ;-) I tak po dwóch miechach zniknie lub wcześniej..
Troszku przesadziłeś a że Serdunio jest obiektywne
to też dostałeś ;-)
Brawo Olus! To znaczy, ze forum wraca do normalności i praworzadnosci..winszować ! :lol:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13645

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 424/608
 69%
Wysłany: 2016-05-26, 16:57   

Al-Wasik, Lamed, Proszę was, opamiętajcie się. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-26, 17:48   

nike napisał/a:
Al-Wasik, Lamed, Proszę was, opamiętajcie się.


Ja już skończyłem, ale jak widać Fedorowiczowi tak brakuje mojego towarzystwa, że próbuje mnie
zaczepić na SB na wszelkie możliwe sposoby - nawet kosztem swojego wizerunku :-D
Ludzie różnie próbują zwrócić na siebie uwagę, no ale żeby aż tak... :roll:
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-26, 22:22   Re: Ewangelizacja dzisiaj ....

Tomasz G napisał/a:
Ewangelizacja dzisiaj .....

ps : Chwala Wielkiej Polsce i jej katolickim kaplanom!

Ksiaza nacjonalisci biora udzial w marszach spod szyldu „Cala Polska spiewa z nami wypierdalac z uchodzcami”, przybijaja piatki z kibolami i wysylaja transseksualistow „do weterynarza”. Kosciol i politycy – zamiast zrobic z nimi porzadek – dyskretnie puszczaja do nich oko.
O właśnie, jak pogodzić nacjonalizm ze swiadomoscia Chrystusowa ?
Czy papież Franciszek jest nacjonalista i naucza jakiegoś agresywnego egoizmu ?
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 20:31   

Al-Wasik napisał/a:
Mnie nie, ale innych przebywających w tamtych rejonach mogły. Należy zniszczyć Islam, by
zakończyć uciskanie chrześcijan i zapobiec ich ewentualnym konwersjom na wrażą religię. Trzeba to
zrobić nie dla dla muzułmanów, ale dla chrześcijan.
Jak przy okazji jakiś muzułmanin się nawróci, to chwała mu za to.

Wskaż mi, w którym miejscu Jezus mówiąc o przyszłych prześladowaniach mówił iż błogosławieni Ci przed którymi zostaną usunięte wszystkie przeszkody i będą mieli lekko. Mówił raczej, że Ci którzy wytrwają zwyciężą. Marek 13 13 I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Przeczytaj sobie m.in. cały 13 rozdział Marka. Gdzie masz napisane by usuwać przeszkody. Masz chronić braci wzmacniając ich w wierze a nie przez zabijanie innowierców.

Al-Wasik napisał/a:

Widzę fantazja dalej cię ponosi. Nawet nic nie wspominałem o masowych mordach. :roll:


Nic nie wsponimałeś?
Wysłany: 2016-05-22, 19:25
Al-Wasik napisał/a:
A co jest złego w masowej eksterminacji? Żydzi niejednokrotnie się do niej posuwali i jakoś Pan
Bóg im za to błogosławił. Bałwochwalców wyżynali co do nogi, co widać w postawie Jeremiasza,
który nakazał gonić i zadźgać pozostałych Baalitów.
Bisurmanie jawnie nawołują do zagłady chrześcijaństwa, więc najlepiej zniszczyć ośrodek tej
wrażej religii i skończyć z jej panoszeniem się na terenach dawniej chrześcijańskich.


Dalej twierdzisz, że ponosi mnie fantazja.

Al-Wasik napisał/a:
Normalnie, poprzez rygor żołnierski. Jak który zgwałci kobietę albo zarżnie cywila, to pójdzie na
stryko.


Kim jest cywil w systemie religijnym? A kobieta wyznająca Islam to nie muzułmanka?

Al-Wasik napisał/a:
A to już jest pacyfherezjańska blaga. Raz, że Jezus nie zmienił Prawa ani nie potępił przedsięwzięć
podejmowanych przez mężów Bożych w starożytnym Izraelu, a dwa że powróci na Ziemię, po to
by dokonać właśnie eksterminacji niewiernych.


To, że Bóg w specyficznych okolicznościach dawał KONKRETNE zalecenia nie znaczy, że Ty znając pełną Jego wolę, która objawiła się w Jezusie Chrystusie masz je dosłownie odwzorowywać. Nie weźmiesz swojego syna i nie pójdziesz go złożyć w ofierze mimo iż Jezus nie zmienił Prawa i nie potępił Abrahama
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 20:48   

nike napisał/a:

Kto mnie nastawiał? Czytałaś w moim pokoju moją historię? Jeżeli ktokolwiek mnie nastawiał, to była zakonnica i ksiądz którzy uczyli religii w szkole do której ja chodziłam.


Czytałam posty w Twoim pokoju i czytam nieustannie Twoje wypowiedzi w tym stylu:

[Dzisiaj 20:24] nike: Ja myslę,że rzymski kler powinien wybic te 10% i Polska byłaby świętym krajem z PISEM NA CZELE

I upewniają mnie one w moim przekonaniu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13645

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 424/608
 69%
Wysłany: 2016-06-02, 21:54   

Migdałek napisał/a:
nike napisał/a:

Kto mnie nastawiał? Czytałaś w moim pokoju moją historię? Jeżeli ktokolwiek mnie nastawiał, to była zakonnica i ksiądz którzy uczyli religii w szkole do której ja chodziłam.


Czytałam posty w Twoim pokoju i czytam nieustannie Twoje wypowiedzi w tym stylu:

[Dzisiaj 20:24] nike: Ja myslę,że rzymski kler powinien wybic te 10% i Polska byłaby świętym krajem z PISEM NA CZELE

I upewniają mnie one w moim przekonaniu.

Jakim przekonaniu?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-05, 21:30   

Migdałek napisał/a:
Przeczytaj sobie m.in. cały 13 rozdział Marka. Gdzie masz napisane by usuwać przeszkody. Masz chronić braci wzmacniając ich w wierze a nie przez zabijanie innowierców.


Ale o czym ty piszesz? W 13 Marka jest mowa o przyszłych prześladowaniach, kiedy chrześcijanie
będą tępieni i nie będą stanowili większości na Ziemi. Podobna sytuacja do tej w Starożytnym
Rzymie, którą kilka stron wcześniej opisałem. Teraz rozmawiamy o dzisiejszych czasach, kiedy
chrześcijaństwo jest dominatem na świecie i ma środki do zwalczania wrażych religii i systemów
zagrażających wierze w Chrystusa. Skrajną głupotą i szczytem antychrześcijaństwa jest zgoda
na szerzenie się szatańskiej religii, która w dodatku morduje wiernych Kościoła.

Migdałek napisał/a:
Nic nie wsponimałeś?


Nic. No chyba, że ty masz jakiś specjalny pacyfherezjański detektor i widzisz to, czego
ja nie widzę. Jak tak, to mi pokoloruj. Może wtedy zobaczę :-D

Migdałek napisał/a:
Dalej twierdzisz, że ponosi mnie fantazja.


Oczywiście.

Migdałek napisał/a:
Kim jest cywil w systemie religijnym? A kobieta wyznająca Islam to nie muzułmanka?


No tak. Tylko na wojnie wojuje się z wojskami, a nie z cywilami. Jak nie będą stawiać oporu
Chrześcijańskim Wyzwolicielom Bliskiego Wschodu, to będą sobie mogli wyznawać swój Islam,
który po zagładzie Mekki będzie już niegroźną sektą.



Migdałek napisał/a:
To, że Bóg w specyficznych okolicznościach dawał KONKRETNE zalecenia nie znaczy, że Ty znając pełną Jego wolę, która objawiła się w Jezusie Chrystusie masz je dosłownie odwzorowywać.


Nie zawsze Bóg Ojciec dyktował polecenia o eksterminacji
ludności. Niektórzy podejmowali samoistne działania, tak
jak choćby Pinechas i Jehu, którzy wyrżnęli w pień zarazę
pogańską w Izraelu. Mimo, że sami to przedsięwzięli, to Pan
Bóg nie tylko ich nie potępił, ale nawet ich nagrodził.

Migdałek napisał/a:
Nie weźmiesz swojego syna i nie pójdziesz go złożyć w ofierze mimo iż Jezus nie zmienił Prawa i nie potępił Abrahama


To był wyjątek - żaden przepis prawny - który zresztą był próbą wiary, a na temat walki z
poganami są porady i nakazy w PM. Zresztą, nawet jeśli Pan Bóg zażyczyłby sobie składania
ofiar z ludzi, to co z tego? Czy byłoby to okrutne i złe?
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 14:13   

Al-Wasik napisał/a:
Ale o czym ty piszesz? W 13 Marka jest mowa o przyszłych prześladowaniach, kiedy chrześcijanie
będą tępieni i nie będą stanowili większości na Ziemi. Podobna sytuacja do tej w Starożytnym
Rzymie, którą kilka stron wcześniej opisałem. Teraz rozmawiamy o dzisiejszych czasach, kiedy
chrześcijaństwo jest dominatem na świecie i ma środki do zwalczania wrażych religii i systemów
zagrażających wierze w Chrystusa. Skrajną głupotą i szczytem antychrześcijaństwa jest zgoda
na szerzenie się szatańskiej religii, która w dodatku morduje wiernych Kościoła.

Skrajną głupotą jest lekceważyć wszystkie nauki Jezusa w imię stworzenia światowego imperium w momencie, gdy sam Jezus powiedział, królestwo moje nie jest z tego świata. Masz do wyboru zmienianie świata w zgodzie z tym co nieśli Jezus i apostołowie idą do królestwa niebieskiego lub budowę imperium na ziemi i stratę królestwa niebieskiego.

Al-Wasik napisał/a:

Nic. No chyba, że ty masz jakiś specjalny pacyfherezjański detektor i widzisz to, czego
ja nie widzę. Jak tak, to mi pokoloruj. Może wtedy zobaczę :-D


I jak tu rozmawiać z taką bezczelnością. przytoczyłam Ci w post, w którym bezpośrednio piszesz: A co jest złego w masowej eksterminacji? a ty mi się śmiejesz prosto w oczy i udajesz, że tego nie widzisz po czym za chwilę znowu wychwalasz eksterminację.

Al-Wasik napisał/a:
No tak. Tylko na wojnie wojuje się z wojskami, a nie z cywilami. Jak nie będą stawiać oporu
Chrześcijańskim Wyzwolicielom Bliskiego Wschodu, to będą sobie mogli wyznawać swój Islam,
który po zagładzie Mekki będzie już niegroźną sektą.


Walka tylko z wojskiem to kwestia historyczna, tak walczono w średniowieczu. Cechą charakterystyczną konfliktów zbrojnych od czasów obu wojen światowych jest to, że ginie w nich dużo większa liczba cywili i osób nie związanych bezpośrednio z konfliktem niż żołnierzy. Użycie ciężkiej artylerii, pocisków dalekiego zasięgu, bomb lotniczych itp....

Zapominasz również, że państwo, którego 96% ludności wyznaje "ten swój islam" posiada głowice jądrowe. Uważasz, że Pakistan "przestraszyłby się" i nie zareagowałby na bombardowanie mekki? Zwłaszcza, że widziałam również plotki jakoby Arabia Saudyjska kupowała broń jądrową od Pakistanu.

Al-Wasik napisał/a:
Nie zawsze Bóg Ojciec dyktował polecenia o eksterminacji
ludności. Niektórzy podejmowali samoistne działania, tak
jak choćby Pinechas i Jehu, którzy wyrżnęli w pień zarazę
pogańską w Izraelu. Mimo, że sami to przedsięwzięli, to Pan
Bóg nie tylko ich nie potępił, ale nawet ich nagrodził.


To, że Abraham miał za żonę siostrę a Pan mu błogosławił, nie oznacza, że możesz praktykować kazirodztwo powołując się na Abrahama ponieważ później zostało zakazane. Masz konkretne doprecyzowania i zalecenia Jezusa odnośnie użycia przemocy i tego masz się trzymać.

Al-Wasik napisał/a:
To był wyjątek - żaden przepis prawny - który zresztą był próbą wiary, a na temat walki z
poganami są porady i nakazy w PM. Zresztą, nawet jeśli Pan Bóg zażyczyłby sobie składania
ofiar z ludzi, to co z tego? Czy byłoby to okrutne i złe?

Dostaliśmy od Boga rozum i sumienie, które pokazuje nam co jest dobre (a wszystko co Boga jest dobre) a co złe a więc korzystaj z by ocenić co jest złe i okrutne.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 14:21   

Cytat:
Skrajną głupotą jest lekceważyć wszystkie nauki Jezusa w imię stworzenia światowego imperium w momencie, gdy sam Jezus powiedział, królestwo moje nie jest z tego świata. Masz do wyboru zmienianie świata w zgodzie z tym co nieśli Jezus i apostołowie idą do królestwa niebieskiego lub budowę imperium na ziemi i stratę królestwa niebieskiego.

No nie jest :) ale wierzący chrześcijanin powinien
kierować się prawem Bożym/Pismem czyli np jak zostanie
hmm "dyktatorem"? :) to powinien wprowadzić np penalizacje
związków homo.I jeśli jego kraju zagraża inny kraj to powinien go bronić :)
Pan Jezus sam nauczał tego co napisano i Apostołowie też więc to strzał w kolano.
Cytat:
Dostaliśmy od Boga rozum i sumienie, które pokazuje nam co jest dobre (a wszystko co Boga jest dobre) a co złe a więc korzystaj z by ocenić co jest złe i okrutne.

Biblia mówi co dobre :-P Biblia mówi kamienuj sodomitę,
kieruj się Prawem Bożym,broń ludzi
przed złoczyńcami :) itd
To od Boga ;)

Przysłów 3,5-6: "Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!"

Amen



:-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13