FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewangelizacja dzisiaj ....
Autor Wiadomość
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 15:24   

Olus napisał/a:
Biblia mówi co dobre :-P Biblia mówi kamienuj sodomitę,
kieruj się Prawem Bożym,broń ludzi
przed złoczyńcami :) itd
To od Boga ;)

Przysłów 3,5-6: "Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!"

Przysłów 3 (13) Szczęśliwy, kto mądrość osiągnął, mąż, który nabył rozwagi:(14) bo lepiej ją posiąść niż srebro, ją raczej nabyć niż złoto, (15) zdobycie jej lepsze od pereł, nie równe jej żadne klejnoty. (16) W prawicy swej trzyma ona dni długie, w lewicy - bogactwo, pomyślność; (17) jej drogi drogami miłymi, ku szczęściu wiodą wszystkie jej ścieżki. (18) Dla tego, co strzeże jej, drzewem jest życia, a kto się jej trzyma - szczęśliwy. (19) Pan umocnił ziemię mądrością, niebiosa utwierdził rozumem. (20) Przez Jego wiedzę wytrysły odmęty, a rosę spuszczają obłoki. (21) Przezorności, rozwagi, strzeż, mój synu, niech one ci z oczu nie schodzą, (22) a życiem twej duszy się staną, wdzięczną ozdobą dla szyi. (23) I drogą swą pójdziesz bezpiecznie, bo noga się twoja nie potknie; (24) gdy spoczniesz, nie zaznasz trwogi, zaśniesz, a sen twój będzie przyjemny. (25) Nagły strach cię nie przerazi ni klęska, gdy dotknie przewrotnych; (26) bo z tobą jest Pan, przed sidłem twą nogę ochroni.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 15:26   

(27) Pracownikom nie odmawiaj zapłaty, gdy masz możność działania. (28) Nie mów bliźniemu: Idź sobie, przyjdź później, dam jutro - gdy możesz dać zaraz. (29) Nie spiskuj przeciw bliźniemu, gdy mieszka przy tobie beztrosko. (30) Niesłusznie nie sprzeczaj się z nikim, o ile ci zła nie wyrządził. (31) Nie zazdrość krzywdzicielowi, nie skłaniaj się ku jego drogom, (32) bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie. (33) Przekleństwo Pańskie na domu występnego, On błogosławi mieszkanie uczciwych; (34) On się naśmiewa z szyderców, a pokornym udziela swej łaski. (35) Mądrzy dostąpią chwały, udziałem głupich jest hańba.
(31) Nie zazdrość krzywdzicielowi, nie skłaniaj się ku jego drogom, (32) bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie. (33) Przekleństwo Pańskie na domu występnego, On błogosławi mieszkanie uczciwych; (34) On się naśmiewa z szyderców, a pokornym udziela swej łaski. (35) Mądrzy dostąpią chwały, udziałem głupich jest hańba.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 15:29   

Co chcesz mi powiedzieć tymi wersetami?
że jestem głupi? :roll: ja tylko mówię
jak jest/co napisano :roll:

Spamowanie wersetami nie na temat
to żaden argument.Ok rozumiem
ze to koniec "dyskusji" :)
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 16:45   

Migdałek napisał/a:
Skrajną głupotą jest lekceważyć wszystkie nauki Jezusa w imię stworzenia światowego imperium w momencie


Czy cierpisz może na wsteczny analfabetyzm? Już któryś raz bredzisz
rzeczy, o których nawet nie pisałem. Gdzie pisałem o jakimś światowym
imperium? :roll: Wspomniałem tylko, że trzeba zniszczyć heretycką
religię, która jawnie zagraża chrześcijaństwu.
No ale skoro już zaczęłaś, to zapytam. Co złego byłoby w utworzeniu
państwa/imperium opartego na chrześcijańskich zasadach?

Migdałek napisał/a:
Masz do wyboru zmienianie świata w zgodzie z tym co nieśli Jezus i apostołowie idą do królestwa niebieskiego lub budowę imperium na ziemi i stratę królestwa niebieskiego.


To podaj werset, gdzie Jezus lub apostołowie zabraniają zwalczania wrażej religii, która
głosi herezje i pragnie zagłady chrześcijaństwa. I gdzie napisano, że nie można budować
królestwa opartego na przykazaniach Jahwego?

Migdałek napisał/a:
I jak tu rozmawiać z taką bezczelnością.


Sama zaczęłaś. Najpierw suponujesz mi popieranie mordu bez podania
twardego dowodu, a kiedy ja staram się wszystko obrócić w żart, to ty
jeszcze piszesz o bezczelności.

Migdałek napisał/a:
przytoczyłam Ci w post, w którym bezpośrednio piszesz: A co jest złego w masowej eksterminacji? a ty mi się śmiejesz prosto w oczy i udajesz, że tego nie widzisz po czym za chwilę znowu wychwalasz eksterminację.


No i gdzie tutaj masz coś o mordzie? :evil: Czy nawoływałem, żeby wychodzić
na ulicę i dźgać niewinnych ludzie? Nie, więc nie manipuluj tekstem i nie zmyślaj.
Eksterminacji w Biblii dokonywali Pinechas, Jehu czy Eliasz. Ich też mianujesz
mordercami?

Migdałek napisał/a:
To, że Abraham miał za żonę siostrę a Pan mu błogosławił, nie oznacza, że możesz praktykować kazirodztwo powołując się na Abrahama ponieważ później zostało zakazane.


NO właśnie - zostało zakazane! A gdzie Pan Bóg zabronił kary śmierci, poligamii, walki
z wrażymi religiami lub systemami, a także wielu innych zachowań, które w Biblii są
pochwalane?

Migdałek napisał/a:
. Masz konkretne doprecyzowania i zalecenia Jezusa odnośnie użycia przemocy i tego masz się trzymać.


Jezus nie zmienił niczego, co było zapisane wcześniej. Jedyne co, to wyjaśnił
przykazania dotyczące miłości do bliźniego i wrogów, których niektórzy żydzi
nie rozumieli. Poza tym prawa te były już w Torze, gdzie jednocześnie było
prawo wojenne, więc nie mogły one być sprzeczne z resztą.

Migdałek napisał/a:
Dostaliśmy od Boga rozum i sumienie, które pokazuje nam co jest dobre (a wszystko co Boga jest dobre) a co złe a więc korzystaj z by ocenić co jest złe i okrutne.


Mamy też Pismo, które dzięki rozumowi możemy właściwie odczytać i udzielić
odpowiedzi na rozterki naszego sumienia. Skoro prowadzenie wojen z wrogimi
państwami nie zostało nigdzie w Biblii potępione, a Pan Bóg nawet regulował
przepisy ich dotyczące, to znaczy, że były one dobre.

Ponawiam pytanie.
Jeśli Pan Bóg zażyczyłby sobie składania ofiar z ludzi, czy to byłoby okrutne i złe :?:
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-09, 20:30   

"Jeśli usłyszysz, że w jednym z twoich miast, które daje ci Jehowa, twój Bóg, byś tam
mieszkał, powiedziano: 'Wyszli spośród ciebie nicponie, żeby próbować odwrócić
mieszkańców swego miasta, mówiąc: "Chodźmy i służmy innym bogom", których
nie znaliście', to będziesz szukał i dociekał, i dokładnie wypytywał; i jeśli ta rzecz się
potwierdzi jako prawda, że dopuszczono się pośród ciebie tej obrzydliwości. to mieszkańców
tego miasta masz bezwarunkowo wybić ostrzem miecza. Zarówno je samo, jak i wszystko,
co w nim jest, oraz jego zwierzęta domowe przeznacz na zagładę od ostrza miecza. A cały
łup z niego masz zebrać na środku jego placu, miasto zaś oraz cały łup z niego spal ogniem
jako całopalenie dla Jehowy, twego Boga, i niech się ono stanie rumowiskiem po czas
niezmierzony. Nigdy nie ma zostać odbudowane.


Z Mekki wylazł Mahomet, by głosić szatańską religię, więc zgodnie z tym
poleceniem należałoby dokonać całkowitej destrukcji tego obrzydłego
miejsca. W mieście dodatkowo praktykuje się idolatrię, gdyż przybywają
do niego bisurmanie, by bić pokłony przed kamieniem z nieba.

"Jeżeli podejdziesz do jakiegoś miasta, by z nim walczyć, ogłosisz mu też warunki pokoju. I jeśli
ono da ci odpowiedź pokojową, i stanie przed tobą otworem, to cały lud znajdujący się w nim
ma wykonywać dla ciebie pracę przymusową i mają ci służyć. Lecz jeśli nie zawrze z tobą pokoju
i wyda ci wojnę, i będziesz musiał je oblegać, to Jehowa, twój Bóg, wyda je w twoją rękę, a
każdego mężczyznę, który się w nim znajduje, uderzysz ostrzem miecza. Tylko kobiety i małe
dzieci, i zwierzęta domowe oraz wszystko, co akurat znajduje się w mieście - cały jego łup
zagarniesz dla siebie; i będziesz jadł z łupu zdobytego na twych nieprzyjaciołach, których ci
wydał Jehowa, twój Bóg.


Muślimy pokojowych odpowiedzi nie dają, a wręcz przeciwnie. Nie tylko grożą zagładą
chrześcijaństwa, ale też już teraz zabijają wyznawców Chrystusa. Trzeba zniszczyć
tę wrażą religię i tyle.

I Dawid ze swoimi ludźmi wyruszył, by napaść na Geszurytów i Girzytów oraz Amalekitów;
zamieszkiwali oni bowiem ziemię, która ciągnęła się od Telam aż do Szur i aż do ziemi egipskiej.
I Dawid podbił ową ziemię, lecz nie zachował przy życiu ani mężczyzny, ani kobiety; a zabrał
trzody i stada, i osły, i wielbłądy, i szaty, po czym wrócił i przybył do Achisza. Wtedy Achisz rzekł:
"Dokąd dzisiaj wtargnęliście?" Dawid odrzekł: "Na południe Judy i na południe Jerachmeelitów,
i na południe Kenitów". Dawid nie zachowywał przy życiu żadnego mężczyzny ani żadnej kobiety,
by ich przyprowadzić do Gat, bo mówił: "Żeby na nas nie donieśli, mówiąc: 'Tak uczynił Dawid' ".
[I w taki sposób postępował przez wszystkie dni swego pobytu w krainie Filistynów].
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-19, 23:13   

Al-Wasik napisał/a:
Czy cierpisz może na wsteczny analfabetyzm? Już któryś raz bredzisz
rzeczy, o których nawet nie pisałem. Gdzie pisałem o jakimś światowym
imperium? :roll: Wspomniałem tylko, że trzeba zniszczyć heretycką
religię, która jawnie zagraża chrześcijaństwu.
No ale skoro już zaczęłaś, to zapytam. Co złego byłoby w utworzeniu
państwa/imperium opartego na chrześcijańskich zasadach?


Czy Ty potrafisz prowadzić dyskusję pejoratywnych zwrotów jak te z początku?

Wyciągam wnioski z Twoich wypowiedzi, najwyraźniej takie nad jakimi Ty się nie zastawiałeś. Rzucasz hasło nie zastanawiając się nad konsekwencjami.
Co złego byłoby w utworzeniu państwa/imperium opartego na chrześcijańskich zasadach?
Na chrześcijańskich nic. Na zasadach starożytnego Izraela? wszystko, bo oznacza to odrzucenie objawienia, które dokonało się w Jezusie Chrystusie.

Al-Wasik napisał/a:
To podaj werset, gdzie Jezus lub apostołowie zabraniają zwalczania wrażej religii, która
głosi herezje i pragnie zagłady chrześcijaństwa. I gdzie napisano, że nie można budować
królestwa opartego na przykazaniach Jahwego?

Sama zaczęłaś. Najpierw suponujesz mi popieranie mordu bez podania
twardego dowodu, a kiedy ja staram się wszystko obrócić w żart, to ty
jeszcze piszesz o bezczelności.


Przykro mi, ale trudno jest zrozumieć jak można głosić eksterminację a oburzać się o wyrażenie masowe morderstwa. Czym jest masowa eksterminacja jak nie masowym morderstwem wszystkich po kolei bez względu na to czy winny czy nie winny?

Al-Wasik napisał/a:
Jezus nie zmienił niczego, co było zapisane wcześniej. Jedyne co, to wyjaśnił
przykazania dotyczące miłości do bliźniego i wrogów, których niektórzy żydzi
nie rozumieli. Poza tym prawa te były już w Torze, gdzie jednocześnie było
prawo wojenne, więc nie mogły one być sprzeczne z resztą.
Mamy też Pismo, które dzięki rozumowi możemy właściwie odczytać i udzielić
odpowiedzi na rozterki naszego sumienia. Skoro prowadzenie wojen z wrogimi
państwami nie zostało nigdzie w Biblii potępione, a Pan Bóg nawet regulował
przepisy ich dotyczące, to znaczy, że były one dobre.


Znowu mam wywlekać najbanalniejszy i już prawie wyświechtany przykład z listem rozwodowym. Jezus wyraźnie zaznacza, że niektóre prawa były dane ludziom ze wgląd na zatwardziałość serc. Pokazuje jednocześnie, które prawa są głównym zamysłem Bożym i niestety (dla Ciebie) są to te lovistyczne i pacyfherezjanskie. To, że Bóg zrobił wyjątek dla swojego zatwardziałego ludu nie znaczy, że ty możesz się na to powoływać, znasz Jezusa już za późno.

Al-Wasik napisał/a:
"Jeśli usłyszysz, że w jednym z twoich miast, które daje ci Jehowa, twój Bóg, byś tam
mieszkał, powiedziano: 'Wyszli spośród ciebie nicponie, żeby próbować odwrócić
mieszkańców swego miasta, mówiąc: "Chodźmy i służmy innym bogom", których
nie znaliście', to będziesz szukał i dociekał, i dokładnie wypytywał; i jeśli ta rzecz się
potwierdzi jako prawda, że dopuszczono się pośród ciebie tej obrzydliwości. to mieszkańców
tego miasta masz bezwarunkowo wybić ostrzem miecza. Zarówno je samo, jak i wszystko,
co w nim jest, oraz jego zwierzęta domowe przeznacz na zagładę od ostrza miecza. A cały
łup z niego masz zebrać na środku jego placu, miasto zaś oraz cały łup z niego spal ogniem
jako całopalenie dla Jehowy, twego Boga, i niech się ono stanie rumowiskiem po czas
niezmierzony. Nigdy nie ma zostać odbudowane.

Z Mekki wylazł Mahomet, by głosić szatańską religię, więc zgodnie z tym
poleceniem należałoby dokonać całkowitej destrukcji tego obrzydłego
miejsca. W mieście dodatkowo praktykuje się idolatrię, gdyż przybywają
do niego bisurmanie, by bić pokłony przed kamieniem z nieba.

Jak wyżej, to zalecenie do starożytnego Izreala nie do Ciebie. Ty masz dać świadectwo dotyczące ewangelii Jezusa Chrystusa.

A na marginesie dużo większą idiolatrią charakteryzuje hinduizm i inne religie dalekiego wschodu, gdzie wprost ccza bogów i jakoś nie sprzeciwiasz się temu a atakujesz religię w znaczniej mierze opartej na judaizimie i chrześcijaństwie (co ciekawe chrześcijaństwie antytrynitarnym).

Al-Wasik napisał/a:
"Jeżeli podejdziesz do jakiegoś miasta, by z nim walczyć, ogłosisz mu też warunki pokoju. I jeśli
ono da ci odpowiedź pokojową, i stanie przed tobą otworem, to cały lud znajdujący się w nim
ma wykonywać dla ciebie pracę przymusową i mają ci służyć. Lecz jeśli nie zawrze z tobą pokoju
i wyda ci wojnę, i będziesz musiał je oblegać, to Jehowa, twój Bóg, wyda je w twoją rękę, a
każdego mężczyznę, który się w nim znajduje, uderzysz ostrzem miecza. Tylko kobiety i małe
dzieci, i zwierzęta domowe oraz wszystko, co akurat znajduje się w mieście - cały jego łup
zagarniesz dla siebie; i będziesz jadł z łupu zdobytego na twych nieprzyjaciołach, których ci
wydał Jehowa, twój Bóg.

Muślimy pokojowych odpowiedzi nie dają, a wręcz przeciwnie. Nie tylko grożą zagładą
chrześcijaństwa, ale też już teraz zabijają wyznawców Chrystusa. Trzeba zniszczyć
tę wrażą religię i tyle.


A możesz mi skonkretyzować, którzy muslimi pokojowych sygnałów nie dają. Bo wyznań muzułmańskich jest bodajże około 20 a różnią się od siebie niekiedy tak bardzo jak ja od Ciebie mimo iż oboje jesteśmy chrześcijanami. Masz ochotę ginąć za katolików lub prawosławnych?
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-19, 23:14   

Olus napisał/a:
Co chcesz mi powiedzieć tymi wersetami?
że jestem głupi? :roll: ja tylko mówię
jak jest/co napisano :roll:

Spamowanie wersetami nie na temat
to żaden argument.Ok rozumiem
ze to koniec "dyskusji" :)

KONTEKST, który jak sam twierdziłeś jest bardzo ważny.

A spamowanie wersetami u Listka nie tylko Ci nie przeszkadza, ale i podoba i świadczy o jego "biblijności"
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-19, 23:19   

Dlaczego Ty zawsze musisz kogoś wmieszać w naszą dyskusję :roll:
Listuś zawsze doda coś od siebie.No dobra ale na posta
to mi w sumie nie odpowiedziałas :roll:
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-20, 13:43   

Migdałek napisał/a:
Czy Ty potrafisz prowadzić dyskusję pejoratywnych zwrotów jak te z początku?


Nie. Jak ktoś zmyśla sobie na mój temat i wyciąga
absurdalne wnioski z moich postów, to nie mogę
inaczej :roll:


Migdałek napisał/a:
Wyciągam wnioski z Twoich wypowiedzi, najwyraźniej takie nad jakimi Ty się nie zastawiałeś. Rzucasz hasło nie zastanawiając się nad konsekwencjami.


Nie wnioski, tylko dodajesz sobie do moich
wypowiedzi. Wcześniej nic nie pisałem o
stworzeniu imperium chrześcijańskiego, bo
temat tego nie dotyczy, ale sobie wymyśliłaś,
że o tym wspominałem. I nadal tak twierdzisz,
mimo moich zaprzeczeń :roll: Uprzednio zresztą
byłaś zmyśliłaś, że szukam poklasku i tryumfu.

Migdałek napisał/a:
Na chrześcijańskich nic. Na zasadach starożytnego Izraela? wszystko, bo oznacza to odrzucenie objawienia, które dokonało się w Jezusie Chrystusie.


Tak? :-D To proszę mi pokazać, gdzie napisano,
że korzystanie z Tory(nie oznacza to podlegania
pod nią) oznacza odrzucenie objawienia, które
dokonało się w Jezusie.

Migdałek napisał/a:
Znowu mam wywlekać najbanalniejszy i już prawie wyświechtany przykład z listem rozwodowym. Jezus wyraźnie zaznacza, że niektóre prawa były dane ludziom ze wgląd na zatwardziałość serc.




Teraz to się dopiero popisałaś, nie ma co :roll:
Najlepsze jest to, jak ludzie piszą, że coś
jest banalne, a potem pokazują, że tego
kompletnie nie rozumieją.

1. Jezus nie zmienił prawa o rozwodach, tylko dokonał jego reinterpretacji. Widocznie
żydzi zaczęli sobie na różne sposoby interpretować "coś odrażającego" z Pwt 24:1
i Syn Boży powiedział im, jak poprawnie należy rozumieć ten przepis.
2. Nie mógł zmienić żadnego prawa, gdyż byłoby to sprzeczne z tym, co on sam twierdził
o sobie, a mianowicie, że nie przyszedł znieść ani prawa ani proroków.
3. Już Malachiasz ganił żydów za dawanie listów rozwodowych z byle powodu. To tylko
potwierdza, że za Mojżesza ten przepis był rozumiany poprawnie, a dopiero później
zaczęto go interpretować na dwojakie sposoby.

Migdałek napisał/a:
Pokazuje jednocześnie, które prawa są głównym zamysłem Bożym i niestety (dla Ciebie) są to te lovistyczne i pacyfherezjanskie


Niestety, nie znam żadnych lovelistycznych i pacyfherezjańskich praw z Biblii.
Najważniejszym przykazaniem jest miłowanie Boga Jehowy, a można to czynić
przez wypełnianie Jego praw.

Migdałek napisał/a:
Jak wyżej, to zalecenie do starożytnego Izreala nie do Ciebie. Ty masz dać świadectwo dotyczące ewangelii Jezusa Chrystusa.


Wskaż werset, z którego można wywnioskować, że
eksterminacja wrażych ludów jest sprzeczna z dawaniem
świadectwa o ewangelii Jezusa.

Migdałek napisał/a:
A na marginesie dużo większą idiolatrią charakteryzuje hinduizm i inne religie dalekiego wschodu, gdzie wprost ccza bogów i jakoś nie sprzeciwiasz się temu


Gdzie napisałem, że nie sprzeciwiam się temu? :roll: Po raz kolejny
zarzucasz mi coś, o czym nawet nie wspominałem.

Migdałek napisał/a:
atakujesz religię w znaczniej mierze opartej na judaizimie i chrześcijaństwie (co ciekawe chrześcijaństwie antytrynitarnym).


Tyle, że ta religia głosi straszne herezje i uznaje fałszywego proroka. Co więcej,
jej celem jest zniszczenie chrześcijaństwa i jest odpowiedzialna za morderstwa
na chrześcijanach.

Migdałek napisał/a:
A możesz mi skonkretyzować, którzy muslimi pokojowych sygnałów nie dają. Bo wyznań muzułmańskich jest bodajże około 20 a różnią się od siebie niekiedy tak bardzo jak ja od Ciebie mimo iż oboje jesteśmy chrześcijanami.


Każdy, kto chce być prawdziwym muzułmaninem musi pragnąć pokonania giaurów.
Około 99% bisurmanów jest tego zdania, a reszta to ludzie, którzy są fałszywymi
muślimami, bo nie stosują się do tego, co im Mahomet nakazał. No i trzeba wiedzieć,
że niektórzy islamiści mieszkający w Europie stosują takiiję dla zmyłki. Jak tylko ta
szajtańska religia przejmie władzę na naszym kontynencie, to nie będą musieli
kłamać i nie zawahają się zaciukać maczetami własnych sąsiadów.

Migdałek napisał/a:
Masz ochotę ginąć za katolików lub prawosławnych?


A dlaczego nie? Ja się nie zamykam na jeden kościół/zbór. Ważne jest to, aby
zniszczyć tę obrzydliwą religię, a żeby to osiągnąć, to potrzeba porozumienia
między podziałami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13