FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus po wejściu do nieba pozostał człowiekiem?
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-04-18, 11:27   Czy Jezus po wejściu do nieba pozostał człowiekiem?

Jak w temacie. Czy Jezus pozostał człowiekiem po wniebowstąpieniu?
Podyskutujmy, bo temat zdaje się być dyskusyjny.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2016-04-18, 23:16   

Gdyby Jezus nie umarł rzeczywiście jako istota ludzka, zasługa okupu znalazłaby się w stanie, w którym nie mogłaby być użyta za innych, ponieważ w takim przypadku On nie zrezygnowałby całkowicie z natury ludzkiej, lecz zachowałby ją dla Siebie do dalszego używania. Tak więc okup obala pogląd, że Jezus nie umarł rzeczywiście.
Gdyby nasz Pan w zmartwychwstaniu odebrał i zatrzymał Swoje człowieczeństwo - ludzkie ciało - byłby na wieki zdegradowany w naturze, ponieważ przed przyjściem na świat posiadał naturę wyższą od ludzkiej (Żyd. 2:16; Filip. 2:6-8; 2 Kor. 8:7). Biblia uczy jednak, że przez zmartwychwstanie został obecnie wyniesiony do natury wyższej od jakiejkolwiek innej
- aż do Boskiej natury (Filip. 2:9-11; Żyd. 1:3-5; 1 Tym. 6:16; Efez. 1:20,21). Dowodzi to oczywiście, że nie został na wieczność zdegradowany w naturze, co byłoby faktem, gdyby w zmartwychwstaniu odebrał Swoje człowieczeństwo - ludzkie ciało.

Wyznaniowy pogląd o Bogu-człowieku tak naprawdę zaprzecza, że Jezus umarł. Z tego punktu widzenia Jego śmierć była jedynie śmiercią pro forma, ponieważ pogląd ten uczy, że Jego osobowość nie była w naturze ludzkiej, lecz Boskiej, która - jak utrzymuje - pozostała przy życiu, podczas gdy Jego ludzka natura umarła na krzyżu. Jednak z punktu widzenia Boga-człowieka, skoro nie umarła natura, w której była Jego osobowość, osoba ta tak na¬prawdę nie umarła, nie przestała przez pewien czas istnieć. Wyznaniowy pogląd o Bogu-człowieku zaprzecza więc Jego śmierci, sprowadzając ją do śmierci pozornej. Pogląd ten zdecydowanie sprzeciwia się okupowi, który - według tej teorii - nie został złożony przez rzeczywistą śmierć, a więc nie mógł być dostępny do kupienia innych. Liczne wersety stwierdzające, że Chrystus umarł za grzechy nasze dowodzą, że naprawdę umarł.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-19, 13:24   Re: Czy Jezus po wejściu do nieba pozostał człowiekiem?

bartek212701 napisał/a:
Jak w temacie. Czy Jezus pozostał człowiekiem po wniebowstąpieniu?
Podyskutujmy, bo temat zdaje się być dyskusyjny.



Pawel po zmartwychstaniu napisal
ze Jezus w niebie jest czlowiekiem.
Oczywiscie w zmartwychstalym chwalebnym ciele.
My mamy miec podobne ciala do Jego chwalebnego.
W nas tez ma byc pelnia...bogami,duchami nie bedziemy.
aa bym zapomnial.cialo Jezusa nie mialo ulec skazeniu i nie uleglo.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2016-04-19, 19:48   

Olus napisał/a:
aa bym zapomnial.cialo Jezusa nie mialo ulec skazeniu i nie uleglo.

Mojżesza ciało też nie uległo skażeniu, nie wiemy co się z nim stało, być może,że Bóg zachował, podobnie było z Jezusem.
Zacytuj tekst który mówi,że ciało Jezusa nie mogło ulec skażeniu proszę
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-19, 20:03   

http://www.realdevil.info/5-30pl.html


29 Bracia, wolno powiedzieć do was otwarcie, że patriarcha Dawid umarł i został pochowany w grobie, który znajduje się u nas aż po dzień dzisiejszy7. 30 Więc jako prorok, który wiedział, że Bóg przysiągł mu uroczyście, iż jego Potomek zasiądzie na jego tronie, 31 widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi.
32 Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. (dzieje 2)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-04-19, 20:42   Re: Czy Jezus po wejściu do nieba pozostał człowiekiem?

Olus napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Jak w temacie. Czy Jezus pozostał człowiekiem po wniebowstąpieniu?
Podyskutujmy, bo temat zdaje się być dyskusyjny.



Pawel po zmartwychstaniu napisal
ze Jezus w niebie jest czlowiekiem.
Oczywiscie w zmartwychstalym chwalebnym ciele.
My mamy miec podobne ciala do Jego chwalebnego.
W nas tez ma byc pelnia...bogami,duchami nie bedziemy.
aa bym zapomnial.cialo Jezusa nie mialo ulec skazeniu i nie uleglo.


Ten tekst o człowieku w niebie poproszę!!!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-19, 20:50   

juz ci podawalem :roll: nie denerwuj sie :)

[i]Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka. Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych».(Dzieje 17:29-13)

16 [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii. (Rzym 2:16)

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,(Tym 2:5)

Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. 10 Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. 11 I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba»[Dzieje 1:9-11)

7 Pamiętajcie o swych przełożonych, którzy głosili wam słowo Boże, i rozpamiętując koniec ich życia, naśladujcie ich wiarę! 8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki.(Hebraj 13:7-8)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-04-19, 21:21   

Te teksty w/g ciebie mówią, że Jezus jest nadal człowiekiem będąc w niebie?

Czy Jezus jako człowiek z krwi i kości poszedł do nieba, skoro do nieba ciało i krew nie może wejść ?
Jeśli wszedł w nowym zmartwychwstałym ciele, to nie w takim jakie miał przed śmiercią.

Fragment z Hebrajczyków, to już czysty śmiech na sali. Skąd z tego wersetu taki wniosek?
Jezus pamiętaj Olus nigdy nie był w pełni człowiekiem gdyż na ziemi pojawił się poprzez cud. Maria bez seksu zaszła w ciąże i to z kim - ISTOTĄ DUCHOWĄ a nie człowiekiem.
Siebie i swojego ciała do Jezusa nie porównuj.

Ta przemowa Pawła też była do ludzi, a dla nich niewierzących Jezus nawet tym kim dla ciebie nie był.
Znali go jako człowieka, i to normalne że tak się wypowiedział. Dla ludzi żyjących wtedy Jezus był człowiekiem. Czytajac Biblię dochodzimy do innych wniosków.

To, że pisze człowiek jako pośrednik nie oznacza że ten (człowiek) jest w niebie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2016-04-19, 21:40   

Olus napisał/a:
Pawel po zmartwychstaniu napisal
ze Jezus w niebie jest czlowiekiem.


Ja bardzo proszę cytujcie teksty dokładnie księga rozdział i tekst, wiem,że mozna co niektóre sobie znaleźć, ale niektórych po prostu NIE MA W BIBLII w takiej formie jak podajemy w poście. Czy to jest takie trudne?
Wiec ja tez czekam na ten tekst, ze Jezus w niebie jest czlowiekiem
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-20, 06:41   

Konik napisał/a:
Te teksty w/g ciebie mówią, że Jezus jest nadal człowiekiem będąc w niebie?

Nie kosmita ;)
Cytat:
skoro do nieba ciało i krew nie może wejść ?

cialo i krew to semick idiom oznaczajacy
cielesna/grzeszna nature :roll:
Cytat:
Fragment z Hebrajczyków, to już czysty śmiech na sali. Skąd z tego wersetu taki wniosek?

Fragment mowi ze Jezus sie nie zmienia.
Dzieje mowia ze odszedl czlowiek(Jezus) w chwalebnym
ciele i wroci czlowiek w chwalbnym ciele a nie
istota niebianska np Michal archaniol :)
Cytat:
Jezus pamiętaj Olus nigdy nie był w pełni człowiekiem gdyż na ziemi pojawił się poprzez cud. Maria bez seksu zaszła w ciąże i to z kim - ISTOTĄ DUCHOWĄ a nie człowiekiem.

"Pamietam" i co z tego?to niczego nie zmienia.
Jezus byl czlowiekiem ale nie odziedziczyl
po Adamie "sklonnosci do grzechu".
Bylo to jednak cialo takie jak
Adama przed upadkiem.
Cytat:
Siebie i swojego ciała do Jezusa nie porównuj.

Nie porownuje :roll:
Cytat:
To, że pisze człowiek jako pośrednik nie oznacza że ten (człowiek) jest w niebie.

Oznacza :)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-20, 06:55   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Pawel po zmartwychstaniu napisal
ze Jezus w niebie jest czlowiekiem.


Ja bardzo proszę cytujcie teksty dokładnie księga rozdział i tekst, wiem,że mozna co niektóre sobie znaleźć, ale niektórych po prostu NIE MA W BIBLII w takiej formie jak podajemy w poście. Czy to jest takie trudne?
Wiec ja tez czekam na ten tekst, ze Jezus w niebie jest czlowiekiem


Wersety masz podane wyzej.Napisano ze naszym niebanskim posrednikiem
kaplanem jest czlowiek ktory wstapil do nieba w chwalebnym ciele
a nie niebianska istota.Cialo Jezusa mialo zmartwychstac,
nie ulec skazeniu i tak tez sie stalo a ty negujesz
to co napisano.Neguac zmartywchstanie ciala
Pana Jezusa negujesz poniekad tez
zmartwychstanie cial swietych
i nawet sobie nie zdajesz
z tego sprawy.
Dramat.

19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-20, 08:24   

bartek212701 napisał/a:
Jak w temacie. Czy Jezus pozostał człowiekiem po wniebowstąpieniu?
Podyskutujmy, bo temat zdaje się być dyskusyjny.


Tak pozostał człowiekiem,nastąpiło zmartwychwstanie Jego ciała które swoim Duchem wskrzesił Bóg.
Oczywiście Jezus zmartwychwstał w swoim ciele odmienionym mocą Bożą ,ciele które już nie ujrzy śmierci(tak jak zmartwychwstały Łazarz) ,ciele "przysposobionym"do życia wiecznego.
Takiej nagrody i takiego zmartwychwstania oczekują(chyba :) )wszyscy Jego uczniowie.

"Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. 17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. 18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. "1 Kor.15

Jeżeli nie ciało Jezusa,to co z martwych wzbudził Bóg??
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2016-04-20, 10:15   

Olus napisał/a:
Dzieje mowia ze odszedl czlowiek(Jezus) w chwalebnym
ciele i wroci czlowiek w chwalbnym ciele a nie

Już kiedyś się ciebie pytałam co rozumiesz, przez "chwalebne ciało"?

Olus napisał/a:
.(Dzieje 17:29-13)


wiersz 31-----jest w BW dokładniej przetłumaczony niz w BT---

(31) gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.

Ten tekst nie mówi,że człowiek będzie w niebie, ale mówi,że sądzić będzie człowiek, [mąż] który został wzbudzony z grobu [bo umarł], a skoro został wzbudzony do życia w niebie więc otrzymał tez ciało niebiańskie.
Ostatnio dużo jest idiomów, wszystko co nie pasuje co niektórym do własnego prorokowania to idiom jest albo hiperbola.

Olus napisał/a:
(Rzym 2:16)

(16) będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa. BW

Gdzie tutaj jest o człowieku fizycznym?

Olus napisał/a:
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,(Tym 2:5)


A jak był na ziemi to kim był miedzy bogiem a uczniami?

Ap.Paweł też pisząc o Jezusie jako człowieku, pisał tez dla lepszego zrozumienia o kogo dokładnie chodzi. Takie pisanie było normalka w tamtych czasach, zresztą obecnie tez tak się pisze.

Olus napisał/a:
[Dzieje 1:9-11)


(9) I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu. (10) I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich (11) i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.

Cy ci dwaj mężowie [wyżej mówiliśmy mąż----człowiek--zależy w jakim przekładzie]
to byli ludzie? Czy mieszkańcy NIEBA? Zmaterializowani aniołowie
---ja myślę,ze to były duchowe istoty ANIOŁOWIE- ZMATERIALIZOWANE W LUDZI.
Inaczej byliby nie widoczni na wzroku ludzkiego.

Przyjście powtórne Jezusa z nieba może być podobne do tych dwóch aniołów, jezeli zechce si e pokazać fizycznie człowiekowi, to musi się zmaterializować, bo inaczej człowiek go nie zobaczy. a od jasności może stracić wzrok, tak jak to stalo się z ap. Pawłem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-20, 10:23   

Cytat:
Już kiedyś się ciebie pytałam co rozumiesz, przez "chwalebne ciało"?

A ja ci odpowiadalem ze to CIALO A NIE SAMA DUSZA.
Jezusa mozna bylo dotykac,mogl jesc.
Jego cialo zmartwychstalo.
Pogodz sie z tym.
Cytat:
Ten tekst nie mówi,że człowiek będzie w niebie, ale mówi,że sądzić będzie człowiek, [mąż] który został wzbudzony z grobu [bo umarł], a skoro został wzbudzony do życia w niebie więc otrzymał tez ciało niebiańskie.

Tekst mowi ze bedzie sadzil swiat przez czlowieka
a nie przez archaniola/niebiasnka istote :)
Cytat:
Gdzie tutaj jest o człowieku fizycznym?

Przez Jezusa a nie Michala :)
Cytat:
ja myślę

To tylko twoje myslenie.
Cytat:
Przyjście powtórne Jezusa z nieba może być podobne do tych dwóch aniołów, jezeli zechce si e pokazać fizycznie człowiekowi, to musi się zmaterializować, bo inaczej człowiek go nie zobaczy. a od jasności może stracić wzrok, tak jak to stalo się z ap. Pawłem.

Jezus nie musi sie materializowac bo Jego cialo zmartwychstalo
a nie sam duch czy cos w tym stylu :roll: odszedl w ciele
i wroci w ciele(chwalbenym ciele)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-20, 11:26   

Biblia naucza jasno ze ciala zmartwychstana/wstana.
Jezus jest pierworodnym nowego stworzenia.
Pawel potepial herezje jaka tutaj
niektorzy glosza.

Mamy miec podobne CIALA do CIALA chwalbnego Jezusa.
Wiec twierdzenia ze cialo Jezusa nie zmartwychstalo
jest sprzeczne z Pismem delikatnie mowiac.
Dusza/tchnienie nie zginelo bo tchnienie
wraca do Boga.

Ożyją twoi umarli, twoje ciała wstaną, obudzą się i będą radośnie śpiewać ci, którzy leżą w prochu, gdyż twoja rosa jest rosa światłości, a ziemia wyda umarłych (Izajasza 26:19 )

(21) który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować. (filipian 3:21)


Jezus przed zmartwychstanie powiedzial
ze odbuduje swoje swoje CIALO.

19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała. (22)


Po zmartwychstaniu powiedzial
ze duche nie jest i na dowod
kazal sie doktnac i zjadl.

[i]! (37) Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. (38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? (39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. (40) Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? (42) Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. (43) Wziął i jadł wobec nich. (44)



I prosze mi tu nie bajac o jakis materializacjach
bo nic o tym nie napisano i jest sprzeczne
z tym co napisano/biblijna nauka
o zmartwychstaniu.
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-04-20, 11:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14