FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus po wejściu do nieba pozostał człowiekiem?
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-04-20, 22:05   

Tak jak u ciebie. Ta wasza nauka jest przeciw Arch. Michał, a na tym cierpi wizerunek Syna Bożego. Nauka przeciw trójcy itp. Mniej szydzenia z Jezusa. Zalecam. Ze mnie możesz drwic .
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-21, 15:21   

Koniku nie fantazjuj.My po prostu nie zgadzamy
sie z waszymi nadintepretretacjami.Ty dobrze
wiesz ze mamy racje to cierpisz :)
Nikt z Pana Jezusa nie szydzi.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-04-21, 19:18   

Fantazja powiadasz, dość dogłębnie sobie ten aspekt wiary przyswoiłem. Znam doskonale ludzi twojego pokroju.


http://www.razemdlaewange...i-byt-chrystusa

http://www.razemdlaewange...i-byt-chrystusa

a tobie tylko Archanioł nie pasuje, a to zdecydowanie wyższe stanowisko niż to co ty proponujesz.

Celowo nie podaję odnośników do stron towarzystwa.

ps. Jeżeli okaże się że Jezus i Michał to ta sama osoba, kto kto z Jezusa szydzi - JA!!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-22, 18:33   

Ja nic nie proponuje.Wierze tak jak napisano.
Jezus jest Panem Panow itd.Neguje tylko
wasze nadinterpretacje..A jak sie okaze
ze Jezus to Jahwe to co wtedy ? :-D
Koniku adwentysci podobnie
bajali/bajaja :)

Cytat:
Znam doskonale ludzi twojego pokroju

:shock: ???
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-04-22, 21:27   

Jezus to nie JHWH i oto się nie martw. Chyba tylko osoby "ślepe" mogą w ten aspekt wierzyć.
Takich ludzi jak ty znam na pęczki , i nie trzeba robić wytrzeszczu - masz do czynienia ze śJ, a nie z miłośnikiem klawiatury i wódeczki :mrgreen:
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-24, 10:24   

Trynitarz i nie tylko mogłby napisać
to samo o twojej wierze...Ja się nie martwie.
Odrzucam herezje trynitarna i ta archanielską :)
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-04-25, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-04-25, 13:45   

Trudno ten drugi nazwać herezja
 
     
Servant 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 113
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 13/20
 65%
Wysłany: 2016-11-01, 19:20   

Ja tylko w kwestii cytowanego wersetu 1 Tym. 2:5, który to werset ma rzekomo świadczyć o tym, iż Jezus teraz jest w niebie człowiekiem.
Widzę tutaj wyrwanie z kontekstu i dopasowanie do z góry założonego twierdzenia, nie zaś dociekanie prawdy.
Zobaczmy zatem jak ta wypowiedź cała wygląda.
Cytat:
1Tim 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
1Tim 2:6 który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich — świadectwo o tym ma być dawane w stosownych czasach.

Czy sugestią Pawła było to, że Jezus po wstąpieniu do nieba dalej jest człowiekiem, czy też to, że Jezus jako człowiek złożył okup i dlatego jest teraz pośrednikiem?

Czym jest człowiek, to mamy definicję w Księdze Rodzaju.
Cytat:
Gen 2:7 I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą.

Czy ktoś z "prochu ziemi" może żyć w dziedzinie duchowej?

Cytat:
1Jana 3:2 Umiłowani, teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze nie zostało ujawnione, czym będziemy. Wiemy, że gdy on się ujawni, będziemy do niego podobni, ponieważ ujrzymy go właśnie takim, jakim jest.


I jeszcze na jeden werset zwrócę uwagę.
Cytat:
1Pet 3:18 Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.

Niektórzy tłumacze przedstawiają to tak: za sprawą ducha został przywrócony życiu
O ile w pierwszym przypadku możemy powiedzieć, że intencją Piotra było wskazanie na zmartwychwstanie Jezusa jako osoby duchowej, to w drugim mamy położony nacisk na to, że stało się to mocą ducha [Bożego].

Które tłumaczenie jest poprawne, to wynika bezpośrednio z kontekstu. Z konstrukcji zdania widać wyraźnie, że Piotr używa tutaj przeciwstawienia; Jezus został wskrzeszony jako osoba duchowa.
w ciele [ziemskim] - śmierć; w duchu [jako ciało duchowe] - przywrócenie życia.
Tak to rozumiem i póki co, nie znalazłem ani w tym wątku, ani gdziekolwiek, argumentów przeciwko takiemu rozumieniu.
_________________
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry Ps 34:8
 
 
     
bambo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-01, 19:50   

Cytat:
Czy sugestią Pawła było to, że Jezus po wstąpieniu do nieba dalej jest człowiekiem, czy też to, że Jezus jako człowiek złożył okup i dlatego jest teraz pośrednikiem?


Paweł napisał,że mamy pośrednika..
A tym pośrednikiem jest CZŁOWIEK-Jezus(Nie archanioł Michał)
który dał siebie za okup.Poza tym to nie jedyny werset na poparcie.
Świat ma sądzić Bóg przez człowieka i tym człowiekiem będzie Jezus.

Cytat:
1Jana 3:2 Umiłowani, teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze nie zostało ujawnione, czym będziemy. Wiemy, że gdy on się ujawni, będziemy do niego podobni, ponieważ ujrzymy go właśnie takim, jakim jest.


Duch Jezus nie zginął
tylko wrócił do Boga Ojca...
Jezus zaprzeczył że jest "osobą duchową".
My w duchy po zmartwychwstaniu się nie zamienimy.

Cytat:
w ciele [ziemskim] - śmierć; w duchu [jako ciało duchowe] - przywrócenie życia.

"Ciało duchowe" to ciało materialne
bo tylko o takie ciała Paweł wymienił jako przykłady
a nie ciała istot niebiańskich bo ich po prostu nie mają.
Będzie to ciało podległe duchowi jak oddają niektóre przekłady.

Co do drugiego wersetu przeczytaj Rzym 8:11.
 
     
Servant 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 113
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 13/20
 65%
Wysłany: 2016-11-01, 20:52   

bambo napisał/a:

Paweł napisał,że mamy pośrednika..
A tym pośrednikiem jest CZŁOWIEK-Jezus(Nie archanioł Michał)

Przesłanie tych wersetów jest takie: mamy pośrednika, który jako człowiek złożył okup.
To wszystko.

bambo napisał/a:

Duch Jezus nie zginął
tylko wrócił do Boga Ojca...

Zarówno greckie jak i hebrajskie słowo tłumaczone na duch ma wiele znaczeń i to od kontekstu zależy jak je rozumieć.
Badaj biblię zamiast dopasowywać ją do z góry powziętego założenia, a wszystko ci się ładnie ułoży.


bambo napisał/a:
"Ciało duchowe" to ciało materialne

Wręcz przeciwnie. Paweł przeciwstawia ciało duchowe ciału materialnemu, "zmysłowemu", czyli posiadającemu zmysły.
Jeśli tego nie widzisz, to znaczy, że dopasowujesz znaczenie poszczególnych słów do swoich poglądów.

bambo napisał/a:
Co do drugiego wersetu przeczytaj Rzym 8:11.

Przeczytałem. Ja nie zaprzeczam, że to Bóg wskrzesił Jezusa. Ani też nie zaprzeczam, że duch Boży przebywa w naśladowcach Jezusa. Nie rozumiem co to ma wspólnego z tym, co pisałem wcześniej.
Zresztą prawie cały 8 rozdział do Rzymian dotyczy życia w zgodzie z ciałem lub z duchem.
Ci, którzy żyją w zgodzie z ciałem spełniają uczynki ciała, ci drudzy - wydają owoce ducha.
(Galatów 5:17-25)
_________________
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry Ps 34:8
 
 
     
bambo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-01, 21:07   

Cytat:
Przesłanie tych wersetów jest takie: mamy pośrednika, który jako człowiek złożył okup.

Mamy pośrednika człowieka :)
który złożył okup.

Cytat:
Zarówno greckie jak i hebrajskie słowo tłumaczone na duch ma wiele znaczeń i to od kontekstu zależy jak je rozumieć.
Badaj biblię zamiast dopasowywać ją do z góry powziętego założenia, a wszystko ci się ładnie ułoży.

No układa się.Jezus oddał ducha w ręce Ojca
na krzyży.Oczywiście chodzi o tchnienie.

Cytat:
Jeśli tego nie widzisz, to znaczy, że dopasowujesz znaczenie poszczególnych słów do swoich poglądów.


Posiane jest zwykłym ludzkim ciałem; wskrzeszone będzie ciałem pod władzą Ducha. Jeśli istnieje zwykłe ludzkie ciało, to istnieje też ciało pod władzą Ducha.(kż)

i kontekst mówi o ciałach materialnych.

Cytat:
Przeczytałem. Ja nie zaprzeczam, że to Bóg wskrzesił Jezusa. Ani też nie zaprzeczam, że duch Boży przebywa w naśladowcach Jezusa. Nie rozumiem co to ma wspólnego z tym, co pisałem wcześniej.


Nie o to chodziło.
Zaprzeczasz że Jezus zmartwychwstał w ciele(materialnym)
I odnosiłem się do wersetu z listu Piotra
który cytowałeś.

Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha (1 Piotra 3:18 BP).

A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was (Rzym 8:11 NP.).
 
     
Servant 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 113
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 13/20
 65%
Wysłany: 2016-11-01, 22:25   

bambo napisał/a:

Mamy pośrednika człowieka :)
który złożył okup.


Oczywiście. Ale z innych miejsc w Biblii wynika, że po zmartwychwstaniu nie był już człowiekiem. W niebie ludzie nie żyją. W niebie żyją istoty podobne do Boga. 1 Jana 3:2 cytowałem już w tym kontekście.

bambo napisał/a:
Zaprzeczasz że Jezus zmartwychwstał w ciele(materialnym)
I odnosiłem się do wersetu z listu Piotra
który cytowałeś.

[i]Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha (1 Piotra 3:18 BP).

Wybrałeś taki przekład, aby wszystko zaciemnić. W języku oryginału nie występuje tam słowo "człowiek", lecz "ciało".

W Biblii warszawskiej mamy tak:
w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
Pisałem już dlaczego "w duchu" rozumiem jako w "ciele duchowym". Wyraźnie widać tu przeciwstawienie. Ale nie tylko to, następny werset też jest w zgodzie z takim zrozumieniem
W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu
W nim, czyli w duchu [ciele duchowym] poszedł i zwiastował duchom [istotom mającym ciała duchowe].
Zatem wszystko się zgadza.
bambo napisał/a:

A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was (Rzym 8:11 NP.).

Jesteś tak zaślepiony niebiblijną doktryną, że nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać jednego nieskomplikowanego wersetu. Wnioskuję to po wytłuszczeniach, które uczyniłeś. Powinieneś pogrubić nie "wzbudził" lecz "mieszka", jeżeli już. Zresztą z kontekstu wynika, że w 11 wersecie wcale nie chodzi o literalne zmartwychwstanie. Doprawdy, nie rozumiem po co przytoczyłeś ten werset.

Jeszcze raz utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że nie badasz Biblii z uwzględnieniem kontekstu, tylko poszczególne fragmenty dopasowujesz do nauk, które przyjąłeś a priori.
_________________
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry Ps 34:8
 
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-01, 22:38   

Servant napisał/a:
Oczywiście. Ale z innych miejsc w Biblii wynika, że po zmartwychwstaniu nie był już człowiekiem. W niebie ludzie nie żyją. W niebie żyją istoty podobne do Boga. 1 Jana 3:2 cytowałem już w tym kontekście.


Jest nadal człowiekiem :roll:
Jezus zaprzeczył że jest duchem (nie dla żartu przecież to zrobił)

Jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał to daremna nasza wiara w nasze zmartwychwstanie ,bo to On miał być pierwszym we wszystkim .

Nasz Pan łączy to co duchowe i cielesne,ziemskie i niebiańskie (wszystko w Nim ma być złączone i pojednane) :roll:
 
     
bambo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-01, 22:56   

Cytat:
Oczywiście. Ale z innych miejsc w Biblii wynika, że po zmartwychwstaniu nie był już człowiekiem. W niebie ludzie nie żyją. W niebie żyją istoty podobne do Boga. 1 Jana 3:2 cytowałem już w tym kontekście.


To Ty zaprzeczasz słowom Jezusa
który powiedział że żadnym "duchem" nie jest.
Na dowód tego zjadł rybę itd.Ale Ty i mu i tak nie wierzysz.
Jan nie napisał tam że Jezus zamienił się w ducha.Naciągasz.


Cytat:
Wybrałeś taki przekład, aby wszystko zaciemnić. W języku oryginału nie występuje tam słowo "człowiek", lecz "ciało".

To niczego nie zmienia.
Wybrałem ten który pasuje lepiej do reszty.
Co do Piotra sprawdź inny przekład np Poznański :)
Cytat:
Jesteś tak zaślepiony niebiblijną doktryną, że nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać jednego nieskomplikowanego wersetu. Wnioskuję to po wytłuszczeniach, które uczyniłeś. Powinieneś pogrubić nie "wzbudził" lecz "mieszka", jeżeli już. Zresztą z kontekstu wynika, że w 11 wersecie wcale nie chodzi o literalne zmartwychwstanie. Doprawdy, nie rozumiem po co przytoczyłeś ten werset.

Oczywiście że chodzi.A Jezus zmartwychwstał nieliteralnie ?
btw,Jezus w którego wierzysz tak naprawdę całkiem nie umarł.
Nie był martwy trzy dni :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13608

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 387/608
 63%
Wysłany: 2016-11-01, 22:59   

Serdunio napisał/a:
Jest nadal człowiekiem :roll:
Jezus zaprzeczył że jest duchem (nie dla żartu przecież to zrobił)

Skoro jest człowiekiem, to musi jeść, spać, pić, myć się, no i wydalać to co zie, a gdzie to wszystko robi?
Druga rzecz, Jezus kiedy przyszedł na ziemię odkupić Adama a w nim cały rodzaj ludzki, ofiarował swoje człowieczeństwo swoją naturę ludzką na śmierć i zmarł, czyli swoim człowieczeństwem zapłacił Boskiej Sprawiedliwości, boska sprawiedliwość trzyma tę zapłatę za nas jako depozyt za nas.
Wiec pytam skoro oddał wszystko co posiadał, to co mu pozostało z człowieka? NIC
Ale został wzbudzony z grobu, gdyby zabrał swoje człowieczeństwo, to by musiał zabrać depozyt za nas i my dalej bylibyśmy bez szansy na życie, bo dobroczyńca zapłatę odebrał Boskiej Sprawiedliwości, a Adam z całym swym potomstwem dalej ma dług wobec Boskiej sprawiedliwości.
A więc, nie został Jezus wzbudzony w ciele ludzkim, bo już go nie miał.
Został wzbudzony w ciele duchowym w myśl do tekstu:

1Kor 15:43 nbg-pl "jest siane we wzgardzie a jest wskrzeszane w chwale; jest siane w bezsile a jest wskrzeszane w mocy; jest siane ciało zmysłowe a jest wskrzeszane ciało duchowe."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13