FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bałwochwalstwo??
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-05-24, 15:23   

Olus napisał/a:
Posty o chrzcie przeniosłem Tutaj


Bardzo dobrze Olusie, ponieważ teraz mam wolny czas i to samo miałem zrobić. :)
Przeniosłeś do właściwego tematu :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-25, 19:16   

Krystian napisał/a:
Olus napisał/a:
Posty o chrzcie przeniosłem Tutaj


Bardzo dobrze Olusie, ponieważ teraz mam wolny czas i to samo miałem zrobić. :)
Przeniosłeś do właściwego tematu :-D
OFF TOPIC na temat Chrztu rozpoczął właśnie Krystian:
"Krystian napisał/a:
..z pokropieniem przyjętym przez wadliwą tradycję katolicką".

Najpierw sami prowokujecie Off Topic, a następnie rozbijacie niewygodną poglądowo dyskusję naiwnych "wkręconych" w wasze offtopowe "maliny", rozrzucając rozmowy userów na inne watki aby nie można było już ich znaleźć i poskładać.

BTW. Czy jest możliwe, abyście wszyscy byli Modami i Adminami ? Kto z Was jest zwykłym userem, a kto Moderatorem? O co tu chodzi? :lol:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2016-06-02, 11:33   

Z SB-----
nike: Tyle pieniędzy wydać na pomnik a biedne dzieci nie mają co jeść .Czy Pan Jezus by tego chciał?
Odpowiedź braci Katolików:
Cytat:
zion599: nike , wlasnie w ten sposob Judasz mowił do Jezusa '' moze by wydac na biednych '' (w domysle zamiast oddać chwałę Jezusowi), wielki finansista co kasy żałuje Bogu ;]

BOGU: któremu Bogu? Gdzie Bóg lub Jezus mówią postawcie mi pomnik na pięć metrów z ŻELAZA za 300 tysięcy złotych a pokażecie tym gestem ,ze mnie miłujecie?
Cytat:
Iwona: Nike, tak jak pisałam, są potrzeby ciała, są potrzeby ducha.

Acha dla ducha wydajemy setki tysięcy i żeby chociaż twarz w tym posagu była prawdziwym zdjęciem Jezusa, NIE JEST jest nieznanego mężczyzny, który ma przyjemność robić za Jezusa [podszywać się], I NIE JEST TO BAŁWOCHWALSTWO w oczach braci katolików, i to jest bardzo ciekawe, a raczej bardziej wzruszające niż ciekawe bo takim ludziom należy współczuć za ich nie wiedzę i zaślepienie. :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 15:01   

nike napisał/a:
BOGU: któremu Bogu? Gdzie Bóg lub Jezus mówią postawcie mi pomnik na pięć metrów z ŻELAZA za 300 tysięcy złotych a pokażecie tym gestem ,ze mnie miłujecie?



A gdzie Bóg kazal ludowi np spiewac psalmy?

Psalm śpiewajcie Panu, co mieszka na Syjonie, pośród narodów głoście Jego dzieła” (Ps 9, 12)

„Śpiewajcie Panu psalm wy, co Go miłujecie, wychwalajcie pamiątkę Jego świętości!” (Ps 30, 5)

„Radośnie śpiewajcie Bogu, naszej Mocy, wykrzykujcie Bogu Jakuba! Zacznijcie śpiew i w bęben uderzcie, w harfę słodko dźwięczącą i lirę!” (Ps 81, 2-3)


Czy człowiek nie moze z wlasnej inicjatywy uwielbiac Boga, tylko musi mu to być nakazane?
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 18:22   

Pokoja napisał/a:


A kto to gwarantuje? W oparciu o co powstał wizerunek niby Pana Jezusa?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, czyli na bałwochwalstwo na cześć możnowładcy pod pozorem czczenia Chrystusa. To Komuniści nawet czegoś takiego nie czynili. Nie wmawiali ludziom, że Lenin to Jezus Chrystus.


Gwarantują to zasady pisania ikon.

Druga część Twojej wypowiedzi nie ma dla mnie sensu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2016-06-02, 19:10   

zion599 napisał/a:
nike napisał/a:
BOGU: któremu Bogu? Gdzie Bóg lub Jezus mówią postawcie mi pomnik na pięć metrów z ŻELAZA za 300 tysięcy złotych a pokażecie tym gestem ,ze mnie miłujecie?



A gdzie Bóg kazal ludowi np spiewac psalmy?

Psalm śpiewajcie Panu, co mieszka na Syjonie, pośród narodów głoście Jego dzieła” (Ps 9, 12)

„Śpiewajcie Panu psalm wy, co Go miłujecie, wychwalajcie pamiątkę Jego świętości!” (Ps 30, 5)

„Radośnie śpiewajcie Bogu, naszej Mocy, wykrzykujcie Bogu Jakuba! Zacznijcie śpiew i w bęben uderzcie, w harfę słodko dźwięczącą i lirę!” (Ps 81, 2-3)


Czy człowiek nie moze z wlasnej inicjatywy uwielbiac Boga, tylko musi mu to być nakazane?


Ale znalazłeś argument do wydania 300 tys. złotych.
Śpiewanie Psalmów to jest na chwałę Panu, bo każdy śpiew to modlitwa jest, no i ZA DARMO, ale klękanie przed żelastwem za 300 tys. zł to już bałwochwalstwo jest.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 20:33   

nike napisał/a:
Ale znalazłeś argument do wydania 300 tys. złotych.
Śpiewanie Psalmów to jest na chwałę Panu, bo każdy śpiew to modlitwa jest, no i ZA DARMO, ale klękanie przed żelastwem za 300 tys. zł to już bałwochwalstwo jest.

mowilas o nakazie Pana, a ja mowie ze nie zawsze wychodzi to z nakazu Pana, a przewaznie z woli
ludzi, podobnie jak tutaj ludzie mieli wolę zeby postawić pomnik ku czci Pana i postawili
Pomijając estetykę , zrobili to dla niego , czego nie rozumiesz?
A pieniądze?
Właśnie Judaszowi zależalo na kasie:


Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku. Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: "Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?" Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano.7 Na to Jezus powiedział: "Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie". Wielki tłum Żydów dowiedział się, że tam jest; a przybyli nie tylko ze względu na Jezusa, ale także by ujrzeć Łazarza, którego wskrzesił z martwych. Arcykapłani zatem postanowili stracić również Łazarza, gdyż wielu z jego powodu odłączyło się od Żydów i uwierzyło w Jezusa


Czy przypomina Ci coś ten pogrubiony fragment :) ? Czy Judasz troszczyl się o biednych? .. a moze :P
coś mu po prostu nie leżało w tym ze ktoś coś robi dla Jezusa
A jak jest z Toba :>?
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-07, 20:43   

Krystian napisał/a:
Tak jak powiedziałem prawa Jehowy nigdy nie będę podważał.


A dlaczego wcześniej podważałeś? :-> Może twoja odpowiedź pomoże innym zmienić zdanie.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-06-07, 21:01   

Al-Wasik napisał/a:
A dlaczego wcześniej podważałeś?


ponieważ mój mózg najpierw był jak konwektor :-D
przepuszczał najpierw ciepło od KrK, a potem od CK

Al-Wasik napisał/a:
Może twoja odpowiedź pomoże innym zmienić zdanie.


Nie sądzę.
Ile razy się tutaj pisze o bałwaniźmie, a ludzie i tak swoje.
Ja akurat potrafię zmienić zdanie jeżeli ktoś mi wykaże moje błędy na podstawie Biblii.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-07, 21:10   

Krystian napisał/a:
Ja akurat potrafię zmienić zdanie jeżeli ktoś mi wykaże moje błędy na podstawie Biblii.


ja też .np na temat poligamii zmieniłem kiedyś , gdy udowodniono mi Biblijnie.

natomiast co do bałwanizmu to akurtat Ty masz problem
bo nazywasz bałwanizmem to co bałwanizmem nie jest, co udowodniłem wielokrotnie
niestety argumenty odbijają sie grochem o ściane. To samo było z trójcą
jednoczesnie nie masz dowodow ze moja definicja bałwanizmu czy trojcy jest błędna
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-06-12, 15:01   

zion599 napisał/a:
nie masz dowodow ze moja definicja bałwanizmu czy trojcy jest błędna


Choć PŚ nazywa bogami tych ludzi ,do których skierowano słowo Boże,to jednak Najwyższy jest jeden jedyny.

Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. (24) Bóg jest Duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie.Jan 4,23-24

Bałwochwalstwo to czczenie wszystkiego co się Bogu nie podoba.

J 17:22 bw "A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy."

Jesteśmy jednym gdy jesteśmy zgodni, w jednym duchu, jednego serca, jednej myśli.

Bóg dał nam ducha Bożego byśmy do Niego wołali ABBA.

Wołacie ABBA?
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-12, 23:07   

ja wołam :) U nas w Kosciele tez wołają
:
https://www.youtube.com/watch?v=QbOI2ujDX6c
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-06-13, 13:26   

zion599 napisał/a:
ja wołam :) U nas w Kosciele tez wołają


To pięknie.

https://www.youtube.com/w...4HrwrKzsEU#t=15


https://www.youtube.com/w...iC1uD2jh0#t=106
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-20, 22:12   

Bałwochwalstwo w kościele rzymskokatolickim
https://www.youtube.com/watch?v=RMyUiRHq5E0

Patrz, klęczą ludzie w katedrze pod świętymi obrazami
Gdziekolwiek się nie poruszysz, patrzą na ciebie oczami
Dwudziestu ośmiu zakonników modli się przy ołtarzu
Zobacz, patrz uważnie, jeszcze nikt cię nie zauważył
I nie mów ani słowa, tu obok trwa rozmowa
Dziewczyna klęcząc przy kracie szepcze do niej
Gotowa oddać wszystko bliźniemu swemu, tu i teraz dlatego
Że tu i teraz ona kocha go jak siebie samego

Patrz, klęczą ludzie w katedrze, bo wiedz to jest ofiara
Modlą się za dusze marszałka, premiera i generała
Tłum stoi i tłum klęczy, lecz tłum się nie porusza
Stojący wyżej gryzie ciało Jezusa Chrystusa
Ty się zdecydowałeś i wreszcie zobaczyłeś
Pokazałem ci jak umiałem to, o czym tylko wiedziałem
Ty się zdecydowałeś i wreszcie zobaczyłeś
Pokazałem ci jak umiałem to, co zawsze chciałem

Patrz, klęczą ludzie w katedrze bo wiedz to jest ofiara
Modlą się za dusze marszałka, premiera i generała
Tłum stoi i tłum klęczy, lecz tłum się nie porusza
Stojący wyżej gryzie ciasto Jezusa Chrystusa
Ty, ty, ty, ty się zdecydowałeś i wreszcie zobaczyłeś
Pokazałem ci jak umiałem to, o czym tylko wiedziałem
Ty się zdecydowałeś i wreszcie zobaczyłeś
Pokazałem ci jak umiałem to, co zawsze chciałem

https://www.youtube.com/watch?v=RxNF8FSGLBI
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-07-21, 10:05   

15) Oto narody są jak kropla w wiadrze i znaczą tyle, co pyłek na szalach wagi, oto wyspy ważą tyle, co ziarnko piasku. (16) Nawet Libanu nie starczy na ogień ofiarny, a jego zwierzyny na całopalenie. (17) Wszystkie narody są niczym u niego, uważa je za pustą nicość. (18) Z kim więc porównacie Boga i jakie podobieństwo mu przeciwstawicie? (19) Czy bałwana, którego ulał rzemieślnik, a złotnik powlókł złotem i przylutował srebrne łańcuszki? (20) Kogo z powodu ubóstwa na to nie stać, obiera sobie drzewo nie próchniejące, wyszukuje sobie zręcznego rzemieślnika, aby sporządził bałwana rytego, który się nie chwieje. (21) Czy nie wiecie? Czy nie słyszeliście? Czy wam tego nie opowiadano od początku? Czy nie pojmujecie tego dzieła stworzenia ziemi? (22) Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny. (23) Książąt obraca wniwecz, sędziów ziemi unicestwia; (24) zaledwie ich zaszczepiono, zaledwie ich zasiano, zaledwie zakorzenił się ich pień w ziemi, gdy powiał na nich, usychają, a burza unosi ich jak plewę. (25) Z kim więc mnie porównacie, że mam mu być równy? - mówi Święty. (26) Podnieście ku górze wasze oczy i patrzcie: Kto to stworzył? Ten, który wyprowadza ich wojsko w pełnej liczbie, na wszystkich woła po imieniu. Wobec takiego ogromu siły i potężnej mocy nikogo nie brak. (27) Czemu więc mówisz, Jakubie, i powiadasz, Izraelu: Zakryta jest moja droga przed Panem, a moja sprawa do mojego Boga nie dochodzi? (28) Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Pan, Stwórcą krańców ziemi. On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość. (29) Zmęczonemu daje siłę, a bezsilnemu moc w obfitości. (30) Młodzieńcy ustają i mdleją, a pacholęta potykają się i upadają, (31) lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają.

(Ks. Izajasza 40:1-31, Biblia Warszawska)
(9) Wytwórcy bałwanów są w ogóle niczym, a ich ulubione wytwory są bez wartości, ich czciciele są ślepi, a oczywista ich niewiedza naraża ich na hańbę. (10) Któż wytwarza bóstwo i odlewa bałwana, który na nic się nie zda? (11) Oto wszyscy jego towarzysze narażają się na wstyd, a rzemieślnicy - wszak to tylko ludzie; niech się zbiorą wszyscy i staną, a przelękną się i wszyscy się zawstydzą. (12) Kowal wytwarza je pracując przy żarze węgla, nadaje mu kształt uderzeniami młota i robi go za pomocą swojego ramienia; gdy jest głodny, traci siłę, gdy nie pije wody, omdlewa. (13) Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, jako piękną postać ludzką, która ma być ustawiona w domu, (14) narąbie sobie cedrów lub bierze cyprys albo dąb i czeka, aż wyrośnie najsilniejsze pośród drzew leśnych, sadzi jodłę, która rośnie dzięki deszczom. (15) Te służą człowiekowi na opał, bierze je, aby się ogrzać, roznieca także ogień, aby napiec chleba. Nadto robi sobie boga i oddaje mu pokłon, czyni z niego bałwana i pada przed nim na kolana. (16) Połowę jego spala w ogniu, przy drugiej jego połowie spożywa mięso, piecze pieczeń i je do syta, nadto ogrzewa się przy tym i mówi: Ej, rozgrzałem się, poczułem ciepło! (17) A z reszty czyni sobie boga, swojego bałwana, przed którym klęka i któremu oddaje pokłon, i do którego się modli, mówiąc: Ratuj mnie, gdyż jesteś moim bogiem! (18) Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją. (19) A nikt tego nie rozważa i nikt nie ma tyle poznania i rozumu, aby rzec: Jedną jego połowę spaliłem w ogniu i na jego węglach napiekłem chleba, upiekłem też mięso i najadłem się, a z reszty zrobię ohydę i będę klękał przed drewnianym klocem? (20) Kto się zadaje z popiołem, tego zwodzi omamione serce, tak że nie uratuje swojej duszy ani też nie powie: Czy to nie złuda, czego się trzymam

(1) Słuchajcie słowa, które Pan mówi do was, domu Izraela! (2) To mówi Pan: Nie przyswajajcie sobie postępowania narodów ani nie obawiajcie się znaków niebieskich, mimo że obawiają się ich narody. (3) Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym, jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie, obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza. (4) Zdobi się je srebrem i złotem, umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka, by się nie chwiało. (5) [Posągi] te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie chodzą. Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić, ani są zdolne czynić dobrze. (6) Nikogo nie można porównać do Ciebie, Panie! Jesteś wielki i wielkie jest przepotężne imię Twoje! (7) Kto nie lękałby się Ciebie, Królu narodów? Tobie to właśnie przysługuje. Bo spośród wszystkich mędrców narodów i spośród wszystkich ich królestw nikt nie może się równać z Tobą. (8) Wszyscy razem są głupi i bezrozumni; nauka pochodząca od bałwanów - to drewno. (9) Srebro kute w płytki, przywożone z Tarszisz, a złoto z Ufaz - dzieło sprawnych rąk złotnika. Szaty ich są z purpury i szkarłatu - to wszystko jest dziełem zręcznych rzemieślników. (10) Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym. Gdy się gniewa, drży ziemia, a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu. (11) Tak macie mówić do nich: Bogowie, którzy nie uczynili nieba i ziemi, znikną z ziemi i spod tego nieba. (12) On uczynił ziemię swą mocą, umocnił świat swą mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa. (13) Na dźwięk Jego głosu huczą wody w niebie, On sprawia, że się chmury podnoszą z krańców ziemi; On czyni błyskawice - zapowiedź deszczu - i wysyła wiatr ze swoich zbiorników. (14) Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich [życiodajnego] tchnienia. (15) Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi. (16) Nie takim jest dziedzictwo Jakuba. On bowiem ukształtował wszechświat. Izrael zaś jest szczepem Jego dziedzictwa. Imię Jego: Pan Zastępów. (17) Pozbieraj z ziemi swój tobół, ty, która pozostajesz oblężona! (18) Albowiem to mówi Pan: Oto daleko odrzucę tym razem mieszkańców kraju. Sprowadzę na nich ucisk, by Mnie odnaleźli. (19) Biada mi z powodu mego nieszczęścia! Klęska moja jest nieuleczalna! A ja myślałem: To jest jedynie <mój> ból i mogę go znieść. (20) Namiot mój uległ zniszczeniu, wszystkie moje sznury zostały zerwane. Synowie moi odeszli ode mnie, nie ma ich. Nikogo już nie ma, kto by naprawił namiot i kto by rozpiął moje płótna. (21) Tak, pasterze okazali się nierozumni, nie szukali Pana, dlatego się im nie poszczęściło, a cała ich trzoda uległa rozproszeniu. (22) Słuchajcie nowiny: Oto nadchodzi! Wielka wrzawa z ziemi północnej, aby zamienić miasta judzkie w pustynię, w siedlisko szakali. (23) Wiem, Panie, że nie człowiek wyznacza swą drogę, i nie w jego mocy leży kierować swoimi krokami, gdy idzie. (24) Ukarz mnie, Panie, lecz według słusznej miary, nie według swego gniewu, byś mnie zbyt nie umniejszył. (25) Wylej gniew swój na narody, które Ciebie nie uznają, i na plemiona, które nie wzywają Twego imienia. Pochłonęły bowiem one Jakuba, zniszczyły go i spustoszyły jego pastwiska.

(Ks. Jeremiasza 10:1-25, Biblia Tysiąclecia)
Strach na ptaki !!

Strach na ludzi !!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13