FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady dla dobrego ewangelizatora
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-28, 20:17   

Olus napisał/a:
Iwona napisał/a:
Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w Afryce. Idziemy do jakiejś wioski plemiennej oddalonej od cywilizowanego świata. W jaki sposób głosilibyśmy im Ewangelię? Wiem, że każdy ma jakieś swoje wyobrażenie tej kwestii

Oglądałaś film kaznodzieja z karabinem? :)

nie
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-28, 20:37   

Iwona napisał/a:
Olus napisał/a:
Iwona napisał/a:
Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w Afryce. Idziemy do jakiejś wioski plemiennej oddalonej od cywilizowanego świata. W jaki sposób głosilibyśmy im Ewangelię? Wiem, że każdy ma jakieś swoje wyobrażenie tej kwestii

Oglądałaś film kaznodzieja z karabinem? :)

nie


To pooglądaj zobaczysz jak się głosi w afryce

https://www.youtube.com/watch?v=C0hrloPqkT0
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-28, 21:59   

Krystian napisał/a:
Nie wierzysz w potop czy Sodomę?


Wierzę,a czy Bogu się to podobało (swój czyn)?? Nie, był smutny że musiał tego dokonać...bo cały plan zbawienia poszedłby na marne...
"umarł jeden aby żyć mogło bardzo wielu"
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-28, 23:14   

Bóg dał łaskę miłosierdzia w swoim Synu zrobił wszystko co mógł reszta w rękach człowieka, jeżeli to odrzuci to Bóg już nie zrobi nic.. może jedynie wydać sprawiedliwy wyrok czyli taki jaki wybrał dla siebie człowiek .Bóg daje życie wieczne włącznie z ułaskawieniem od ciążącego grzechu który prowadzi do śmierci ...cóż więcej może uczynić jeśli człowiek i to odrzuca?
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2016-06-03, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 00:35   Re: Zasady dla dobrego ewangelizatora

Iwona napisał/a:
Nie wiem czy dobrze ten temat nazwałam. Jeśli administracja miałaby lepszy pomysł to oczywiście można zmienić.

Zróbmy taki pewnego rodzaju zbiór zasad dla ewangelizatora, jak powinna wyglądać ewangelizacja, jakie cechy powinien mieć ewangelizator. Oczywiście każdy ma prawo swoje zdanie napisać i prosiłabym by nie było tutaj żadnych sporów, przepychanek, jakiejś walki na argumenty ale wszystko w spokojnej dyskusji.

Ze swojej strony mogę na sam początek napisać, że nie ma dobrej ewangelizacji jeśli się nie wierzy do końca w to co się próbuje innym przekazać lub może uznaje się to za abstrakcję jakąś i nie żyje się tym w co się wierzy.


Słowo "ewangelizator" występuje w biblii chyba tylko trzy razy.
Do Efezjan 4:11 , Dzieje wysłanników 21:8,Do Tymoteusza II 4:5,
Ewangelizator powinien głosić całe Słowo Boże,zwalczać herezje/heretyków.
To musi być odważny, odanny człowiek Bogu który dobrze zna Pisma i potrafi nauczać.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-02, 16:04   Re: Zasady dla dobrego ewangelizatora

Olus napisał/a:
Iwona napisał/a:
Nie wiem czy dobrze ten temat nazwałam. Jeśli administracja miałaby lepszy pomysł to oczywiście można zmienić.

Zróbmy taki pewnego rodzaju zbiór zasad dla ewangelizatora, jak powinna wyglądać ewangelizacja, jakie cechy powinien mieć ewangelizator. Oczywiście każdy ma prawo swoje zdanie napisać i prosiłabym by nie było tutaj żadnych sporów, przepychanek, jakiejś walki na argumenty ale wszystko w spokojnej dyskusji.

Ze swojej strony mogę na sam początek napisać, że nie ma dobrej ewangelizacji jeśli się nie wierzy do końca w to co się próbuje innym przekazać lub może uznaje się to za abstrakcję jakąś i nie żyje się tym w co się wierzy.


Słowo "ewangelizator" występuje w biblii chyba tylko trzy razy.
Do Efezjan 4:11 , Dzieje wysłanników 21:8,Do Tymoteusza II 4:5,
Ewangelizator powinien głosić całe Słowo Boże,zwalczać herezje/heretyków.
To musi być odważny, odanny człowiek Bogu który dobrze zna Pisma i potrafi nauczać.

Ukazywać Boga tym, którzy Go nie znają. Oczywiście pod warunkiem, że sam Go dobrze zna i ma z Nim właściwą relację
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13