FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szatan domagał się, zeby przesiać jak pszenicę
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-28, 16:21   szatan domagał się, zeby przesiać jak pszenicę



Powstał również spór między nimi o to, który z nich zdaje się być największy. Lecz On rzekł do nich: "Królowie narodów panują nad nimi, a ich władcy przyjmują nazwę dobroczyńców. Wy zaś nie tak [macie postępować]. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa! Któż bowiem jest większy? Czy ten, kto siedzi za stołem, czy ten, kto służy? Czyż nie ten, kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy.
Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela.
Obietnica dana Piotrowi i zapowiedź jego upadku


Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci". "




jak rozumiecie ten werset?
dlaczego Jezus sprzeciwił się takiemu przesiewowi?
Dlaczego poruszył ten wątek?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-05-28, 17:58   

zion599, przesiewanie pszenicy nastepuje gdy zbiór jest gotowy, a uczniowie Jezusa nie byli. Poza tym podczas nieuważnego przesiewu ziarno może upaść poza spichlerz
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 11:05   

zion599 napisał/a:
dlaczego Jezus sprzeciwił się takiemu przesiewowi?


Czy Jezus sprzeciwiał się przesiewowi?? Nie,Jezus wstawia się za wiarą Piotra by pomimo doświadczania, prób nie ustała

zion599 napisał/a:
Dlaczego poruszył ten wątek?


Chciał podkreślić że bez Niego nie możemy nic uczynić,ale jeśli będziemy przy Nim trwać to nawet w czasie "burz"naszego życia zło nas nie dosięgnie(szatan dla takich uczniów jest "związany") ;-)
Oczywiście dotyczy to gorących chrześcijan którzy czynią to samo co Pan dla nas, przez cały czas mamy sobie
pomagać nawzajem(budować,podtrzymywać na duchu) w czasie biegu do mety...aby nie wyglądało tak że chce się ich ominąć i być samemu na mecie lecz grać fair play i oby dotarło nas tam jak najwięcej :) .."Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci". "
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 12:28   

Niestety serwer wywalił obrazek, tam było pokazane jak wygląda przesiewanie ręczne pszenicy. Szkoda

Cytat:
Czy Jezus sprzeciwiał się przesiewowi?? Nie,Jezus wstawia się za wiarą Piotra by pomimo doświadczania, prób nie ustała


Pszenicę przesiewa się przez starcie w celu odsiania kłosów od ziarna, czyli zeby z całego tego materiału zostało to co najbardziej wartościowe. Szatan chce w taki sposób oderwać od Boga ludzi, bo są źli i niedoskonali . Boza wola jednak sprzeciwia się takim metodom,
zamiast tego utwierdza w wierze az do konca, dopiero potem odsieje już podczas żniw .
Dlatego też nauczył Jezus Piotra, żeby robił tak samo, nie spierał się o prymat zeby innych zostawić w tyle, tylko prymat polega miedzy innymi na checi zeby jak najwiecej ludzi było zbawionych, w ten sposób należy naśladować mistrza,
a nie chcieć przesiewać jak pszenicę- to są metody szatańskie w tym porównaniu
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 12:45   

zion599 napisał/a:
Pszenicę przesiewa się przez starcie w celu odsiania kłosów od ziarna, czyli zeby z całego tego materiału zostało to co najbardziej wartościowe. Szatan chce w taki sposób oderwać od Boga ludzi, bo są źli i niedoskonali . Boza wola jednak sprzeciwia się takim metodom,


No i tu się nie zgadzamy ;-)
Lud Boży przesiewany jest cały czas (doświadczany)aby człowiek uświęcał się ,umacniał i wydobywał z
siebie coraz więcej wartości...gdyby było tak jak piszesz to przez życie z wiarą przechodzilibyśmy jak kaszka z mleczkiem ;-) niestety tak nie ma ...Bóg na to zezwala aby "wydobyć"z nas to co konieczne do zbawienia :) Oczywiście nie pozostajemy bez pomocy...wystarczy wpatrywać się w twarz przygniecionego(doświadczonego)cierpieniem Jezusa jak Piotr w czasie zaparcia się Pana spojrzał na Niego...a On nam pomoże pokonać wszystko(wstawiając się za swymi)by nic nie utracić z tego co Ojciec Mu powierzył :)

zion559..cytat:
dopiero potem odsieje już podczas żniw .

Podczas żniw to już tylko zbierze osobno(dojrzałą) pszenicę i osobno kąkol :)
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 13:16   

Cytat:
Lud Boży przesiewany jest cały czas (doświadczany)aby człowiek uświęcał się ,umacniał i wydobywał z
siebie coraz więcej wartości


sugerujesz, że szatan zaproponował Jezusowi dobre rozwiązanie i się posłuchał :) ?
Wiesz, mam propozycje , poprzyglądaj sie czasem naturze , wtedy łątwiej zrozumieć na czym polegają pewne porównania:)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 13:42   

zion599 napisał/a:
sugerujesz, że szatan zaproponował Jezusowi dobre rozwiązanie i się posłuchał ?
Wiesz, mam propozycje , poprzyglądaj sie czasem naturze , wtedy łątwiej zrozumieć na czym polegają pewne porównania:)


:mrgreen: Wiem co to przesiewanie pszenicy ...i wiem że w tym wypadku nie o to chodziło :-D
No bo co po zbiorze ma z nas wyłuskać Bóg?? :-P (mam uwierzyć w tysiąclecie,drugą szansę na poprawę właśnie wtedy?) ;-)
Szatan prosił kogo ??Jezusa o przesianie?/No i On sam Siebie prosił żeby to się nie stało?? :mrgreen:

Jezus modlący się do siebie by w czasie "przesiewu"(czyli po tym jak już będzie oddzielona pszenica od kąkola )czyli już po śmierci Piotra nie ustała jego wiara ....
No faktycznie pasuje jak ta lala :mrgreen:
"zion" sorki ale chyba nie rozumiem nawet jak wpatruję się w książkę botaniczną ;-)
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 13:58   

Serdunio napisał/a:
No bo co po zbiorze ma z nas wyłuskać Bóg?


A skąd wogole pomysł, ze szatanowi chodziło o łuskanie czegoś Z NAS?
Szatanowi chodziło o przesianie ludzi pod wzgledem przydatności
niby to w trosce a tak naprawde kusił Jezusa zeby wiekszość odrzucił zmiejsca
i to wyjawił Piotrowi Jezus
Nie nadarmo mówił to w momencie , gdy Piotr kłocił się o to ktory z nich jest najlepszy
W tym momencie zasugerował mu też ze ma podobne dążenia co szatan


A Zobacz jak wygląda Twoje tłumaczenie pw. praktycznym:
Szatan proponuje Jezusowi dobre rozwiązanie zeby wzmocnić wiarę w człowieku , Jezus go słucha. Dla mnie takie tłumaczenie zwyczajnie ani nie klei sie z kontekstem, ani z moralnością . Jezus słucający rad szatana? - no prosze Cie ;-)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 14:08   

zion599 napisał/a:
Szatan proponuje Jezusowi dobre rozwiązanie zeby wzmocnić wiarę w człowieku


Szatan nie prosi Jezusa o przesianie uczniów,bo do kogo niby Jezus ma się wstawiać z prośbą by wtedy nie ustała wiara Piotra(wtedy to znaczy w momencie "przesiewu")

zion599 napisał/a:
Szatan proponuje Jezusowi dobre rozwiązanie zeby wzmocnić wiarę w człowieku


Nie ,nie proponuje wzmocnienia wiary ale chce człowieka wierzącego jej pozbawić(patrz Hiob) oddzielić Apostołów od Pana..."chcąc ich zatracić"...przez przeciwności "kłody pod nogi"złamać ich wiarę...wypróbować ją by odpadli..przesiać-oddzielić od źródła ,odpaść od Pana...jak łuska..łuski odpadną Chrystus zostanie sam...Słowo- ziarno życia, nasz pokarm :)No a oni muszą być z Nim tak złączeni jak te łuski na pszenicy by nie odpaść a On im w tym pomoże aż do końca zbioru :)Wróć do wersetu jeszcze raz...mają się trzymać razem łuska przy łusce każdy sobie służyć pomocą :)

Poza tym Jezus nie prosi by do tego nie doszło tylko prosi za Piotrem by wtedy nie ustała Jego wiara :-P
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 14:15   

Cytat:
Szatan nie prosi Jezusa o przesianie uczniów,bo do kogo niby Jezus ma się wstawiać z prośbą by wtedy nie ustała wiara Piotra(wtedy to znaczy w momencie "przesiewu"

Serdiuniu Szatan to nie jest owieczka zeby sie tym przejmować, najchętniej odsiałby wszystkich, dobrze ze Jezus takie metody odrzuca i dzieki temu ma do kogo wogole mowic te nauki , to Jezus jest dobry, a nie szatan :)
Szatan chce unicestwić ludzi i odsiać ich jak pszenicę

Cytat:
Nie ,nie proponuje wzmocnienia wiary ale chce człowieka wierzącego jej pozbawić(patrz Hiob) oddzielić Apostołów od Pana..."chcąc ich zatracić"...przez przeciwności "kłody pod nogi"złamać ich wiarę...wypróbować ją by odpadli..przesiać-oddzielić od źródła ,odpaść od Pana...jak łuska..łuski odpadną Chrystus zostanie sam...Słowo- ziarno życia, nasz pokarm :)No a oni muszą być z Nim tak złączeni jak te łuski na pszenicy by nie odpaść a On im w tym pomoże aż do końca zbioru

Pomijając kwestię, ze Jezus sprawę wiary porusza w kontekście ocalenia a nie samej w sobie
To czyli jednak potwierdzasz, ze Jezus sprzeciwił się odsiewowi ?:)
Bo pare linijek wstecz mowilas ze nie sprzeciwił się:p


Ps. rozmawiajmy o nauce jaka jest zawarta w wersecie, a nie o innych równie pożytecznych naukach, ale są zawarte w innych miejscach, takich jak o dobrej i zlej budowli itd
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 15:38   

zion599 napisał/a:
Ps. rozmawiajmy o nauce jaka jest zawarta w wersecie


Oki,a więc w zwolnionym tempie...ja zaczynam ;-)

szatan-przeciwnik,w tym wypadku uczniów Chrystusa-oskarżyciel przed tronem Bożym
domagał się-oczywiście nie prosił,lecz domagał się :) przed Bogiem
żeby was przesiać jak pszenicę-żeby wziąć na sito uczniów Jezusa i przesiać ich,odłączyć by odpadli jak łuski od Niego :) przesiać-popatrzmy Hiob-daj mi ich a zobaczysz ile jest warta ich wiara w Twego Syna ;-)np. wtrącę ich do więzień,będę przesladował...a pszenica pozostanie bez łusek
ale Ja prosiłem za tobą-prosiłem Ojca ,wstawiłem się za tobą Piotrze byś to przetrzymał..byś jak łuska nie odłączył się,nie odpadł(nie stracił wiary)ode mnie(najmocniejszy w wierze pierwszy wyznał Tyś Syn Boga żywego )
Ty w zamian umacniaj swoich braci-a ty Piotrze nie szczyć się tym jako uprzywilejowany ,wyższy od innych,tylko rób wszystko-służ innym uczniom,by i oni nie odpadli-nie utracili wiary(oczywiście w momencie "przesiewu")bo i Ja wciąż wam służę i po to tu przyszedłem więc niech tak zawsze będzie pomiędzy wami...Wszyscy razem mają być silnie pozlepiani wokół pszenicy..i nie szczycić się tym że czym bliżej pszenicy tym ciężej odpaść ale pomagać tym słabszym łuską się utrzymać :)

Dobra teraz Ty...Twoja kolej :-P
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 15:59   

szatan domagał się, żeby was przesiać jak przenicę - przeciwnik, ktory postepować chcial raptownie
w celu wyeliminowania ludzi z Bożej łaski pod pozorem ''polepszenia jakości wiary''
Wiedzial, że gdyby Bóg teraz zrobił ''sprawdzam'' i pocierał rękami o kłosy nie ułuskałby zbyt wiele
czyli - chce oderwać ludzi od Boga - z czym sie jak przypomne niezgodzilas;

ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara.

Tu Jezus sugeruje Piotrowi, ze uratował go przed tym i dlatego się bronić wiarą
sugeruje ją umocnić.
Zresztą sam ten akt obrony miał umocnić wiarę

Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci

tutaj dobrze powiedzialaś jak ja he he Jezus wlasnie dlatego powiedział to w tym momencie bo Piotr wywyższając sie , chcial w podobny sposób przesiać swoich towazyszy a powinien iść dokłądnie w odwrtonym kierunku :)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 16:14   

zion599 napisał/a:
Wiedzial, że gdyby Bóg teraz zrobił ''sprawdzam'' i pocierał rękami o kłosy nie ułuskałby zbyt wiele
czyli - chce oderwać ludzi od Boga;


Czy uważasz że nie było słowa "sprawdzam" dla Apostołów i to nawet już za życia Jezusa??
Byli pod ochroną w tym czasie?? :roll: uuu..oczywiście wszyscy pod ochroną prócz Judasza..
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 16:19   

nie , nie byli pod ochroną, mieli wzrastać w wierze jak każdy
juz chyba wiem gdzie jest błąd- po prostu zle rozumiesz przesłanie przesiewania pszenicy
- rozumiesz je jako ''umacnianie wiary'' czy coś w tym stylu
podczas gdy to jest zwykła eliminacja- podobna do sądu .
zobacz gdy potrzesz ręką po kłosach to juz nie ma odwrotu wyrzuca się resztki
Ten odsiew ma mocna symbolike, a nie ćwiczenia wewnętrzne,
one są poruszone jako ANTIDOTUM na ten odsiew i sugeruja ze Jezus wszystkim ludziom, również apostołom dał szanse
Ze gdyby teraz był odsiew to by był the end, wiec powinni wierzyc i umacniać w wierze braci
zamiast sie wywyższać

Mam nadzieje ze teraz juz bedziesz wiedziala o co chodzi :)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-29, 16:32   

zion599 napisał/a:
podczas gdy to jest zwykła eliminacja- podobna do sądu .


No ale ta eliminacja trwa cały czas od początku ("wyścigu" jakby to rzekł Paweł)do końca,to nie umacnianie lecz eliminacja w trakcie "uświęcania" próby i doświadczanie ,przesiewanie ...wybór ludu Bożego ...gdzie nie powinna panować zasada wygrywa najsilniejszy lecz jedność aby zatrzymać i podnieś leżącego dla którego bieg w tym momencie ma się zakończyć...służyć każdemu z biegaczy pomocą by każdy przekroczył metę :-P Tego uczy nas Jezus miłujcie się nawzajem,pomagajcie sobie w drodze,noście ciężary nikogo nie pomijajcie ...nawet jak was mijają w wyścigu wy zatrzymajcie się by pomóż bratu chociażby trzeba go było donieść na plecach..To podstawa nauki Jezusa niby za każdym razem inna ..ale to tylko dodawanie czegoś nowego by ukazać pełnię ,rozjaśnić drogę ;-)Bóg cały czas odcina słabsze gałęzie...nawadniajmy je swoimi sokami by pomóż im nie zeschnąć,a nie zabiegajmy żeby nasza gałązka wyglądała jak najokazalej...sąd trwa ,odpadającego nie ma w księdze Baranka,a tylko tacy się ostaną przed drugą śmiercią

Tak ja na to patrzę z uwzględnieniem całej nauki ,do Ciebie może ten werset przemawiać inaczej :) Ważne że wciąż chcemy(nie ustajemy) poznawać Pana :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14