FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szatan domagał się, zeby przesiać jak pszenicę
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-08-22, 21:39   

Ale napisano, ze Bóg zawarł z szatanem zakład. Bóg nie mógł założyć się z własnymi WĄTPLIWOŚCIAMI, czy czyms złym w nim, bo Bóg nie ma nawet CZĄSTKI zła w sobie wg Biblii.
Tak więc w tym wypadku szatan MUSI BYĆ ISTOTĄ duchową, żywą, istniejąca, a nie pokusą.
Serdunio napisał/a:
Szatan to nic innego jak nieprzetłumaczone słowo "nieprzyjaciel""źle nastawiony""coś w opozycji"..tak to powinno wyglądać to może być wszystko ...grzech ,pokusa ,pycha i unoszenie się (akurat to było przeszkodą Hioba)itd..itd...tak uważam ja, każdy ma prawo widzieć inaczej ..akurat od wiary "w szatana"
nasze zbawienie nie zależy(ufff na szczęście)

hehehe, no na szczeście :-D wierzyć mamy w kogoś innego :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 21:40   

bartek212701 napisał/a:
Ale napisano, ze Bóg zawarł z szatanem zakład. Bóg nie mógł założyć się z własnymi WĄTPLIWOŚCIAMI, czy czyms złym w nim, bo Bóg nie ma nawet CZĄSTKI zła w sobie wg Biblii.
Tak więc w tym wypadku szatan MUSI BYĆ ISTOTĄ duchową, żywą, istniejąca, a nie pokusą.


Gdzie pisze o tym zakładzie??
Bóg doświadcza Hioba aby na jaw wyszły zamysły jego serca nic ponad to tam nie widzę..
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 21:45   

Bóg doświadcza ,karci dla naszego dobra ku doskonaleniu... nam się wydaje to złe... my tak to odbieramy ..
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 21:45   

Cytat:

Ale napisano, ze Bóg zawarł z szatanem zakład. Bóg nie mógł założyć się z własnymi WĄTPLIWOŚCIAMI, czy czyms złym w nim, bo Bóg nie ma nawet CZĄSTKI zła w sobie wg Biblii.
Tak więc w tym wypadku szatan MUSI BYĆ ISTOTĄ duchową, żywą, istniejąca, a nie pokusą.

TO do mnie??Ja nic takiego nie sugerowałem.
To mógł być nawet człowiek.
Bóg może być też szatanem.
Gdzieś w Piśmie o tym napisano.
Ze jeśli nie sporządnieją on stanie
się dla nich szatanem.Nie w sensie
ze stanie się literalnie zły tylko ich ukara za grzeszki itd.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-08-22, 21:56   

napisałem tylko, ze Bóg jest doskonały i nie ma w sobie zła, a szatan jest złem w jakiej postaci to zło by nie było, nawet pokusą.
Serdunio napisał/a:
Gdzie pisze o tym zakładzie??

2 Potem nadszedł dzień, gdy synowie prawdziwego Boga weszli, by stanąć przed Jehową, i również Szatan wszedł pośród nich, by stanąć przed Jehową.
2 Wtedy Jehowa rzekł do Szatana: „Skąd to przychodzisz?” Wówczas Szatan odpowiedział Jehowie, mówiąc: „Z wędrowania po ziemi i przechadzania się po niej”. 3 A Jehowa rzekł jeszcze do Szatana: „Czy w swym sercu zwróciłeś uwagę na mego sługę Hioba, że nie ma na ziemi nikogo takiego jak on — mąż nienaganny i prostolinijny, bojący się Boga i stroniący od zła? I jeszcze trzyma się mocno swej nieskazitelności, chociaż ty mnie pobudzasz przeciwko niemu, bym go pochłonął bez powodu”. 4 Lecz Szatan odpowiedział Jehowie, mówiąc: „Skórę za skórę — i wszystko, co człowiek ma, da za swą duszę. 5 Dla odmiany wyciągnij, proszę, swą rękę i dotknij jego kości i jego ciała, i zobacz, czy nie będzie cię przeklinał prosto w twarz”.
6 Jehowa rzekł więc do Szatana: „Oto jest w twoim ręku! Tylko bacz na jego duszę!”


Odpowiadał sobie? Nie przesadzajmy :) Pokusa ma serce?
Uwazam, ze szatan BYWA narzedziem, które NAZYWA JAKĄS ZŁĄ CECHĘ, ale jest istotą żywą, tak jak Jezus.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 22:00   

Cytat:
napisałem tylko, ze Bóg jest doskonały i nie ma w sobie zła, a szatan jest złem w jakiej postaci to zło by nie było, nawet pokusą.

Nie zawsze jest złem.
Gdy Bóg karał Izrael
był ich przeciwnikiem/szatanem.
To dla Izraelitów było złem,dostawali po głowie.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-22, 22:07   

bartek212701 napisał/a:
Odpowiadał sobie? Nie przesadzajmy Pokusa ma serce?
Uwazam, ze szatan BYWA narzedziem, które NAZYWA JAKĄS ZŁĄ CECHĘ, ale jest istotą żywą, tak jak Jezus.


"Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą. 8 Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, 9 lecz [Pan] mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali»"2 Kor.12,7-9....
Podałam dla takiej refleksji.. porównania...wysłannik "szatana" działa dla dobra Pawła (czyni dobro)uczy apostoła pokory...zadziwiające,pomijane przeoczone zazwyczaj...a takich wersetów w Biblii wiele :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14