FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŚWIADEK JEHOWY -Komitet Sądowniczy
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-06-15, 08:44   

Często jest tak,że brat, czy siostra która ma udowodnione jakieś poważne przewinienie i do tego sie przyznaje , nie robi żadnej poprawy przestaje chodzić na zebrania wiec sama się wyklucza i sprawa jest zamknięta.
Ja uważam,że Zbór inaczej swojej woli nie okaże jak przez podniesienie ręki, tak jest przy wybieraniu co roku braci starszych, diakonów i innych, sług zborowych.

Jeżeli kończą nam się artykuły który badamy to też zbór sam sobie wybiera co i kiedy będziemy studiować, nikt nam nie narzuca z góry niczego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-15, 09:19   

nike napisał/a:
Widzisz Robert, opowiadasz brednie z internetu, a szkoda, bo źródła tę sprawę troszkę inaczej przedstawiają.
ŚJ twierdzą i przyznają się do tego,że ich Organizacja została założona przez Russella, a ty śmiejesz się z niego?


Kompletnie cię nie rozumiem. gdzie się śmieję? Bo napisałem, że ŚJ mają takie same argumenty na CK co ty na Russell'a? Gdzie tu śmianie? Nie przesadzasz ty?

nike napisał/a:
W tamtym okresie nie było większego nauczyciela nad NIEGO. I tego nie możesz zaprzeczyć, a jeżeli możesz pokaż drugiego takiego, mówcę, pisarza, i dyskutanta.


Może i tak, podobnie jak w I wieku nie było większego niż Jan Chrzciciel. Jednak słudzy Boży mieli się stać uczniami Jezusa, nawet jak na początku byli uczniami Jana.
ŚJ nie idą za Russellem, choć kiedyś przewodził on dziełu. Potem przewodzili inni. Aby uniknąć błędu, że ŚJ idą za człowiekiem, przestano gloryfikować Russella, Rutherforda, Knorra itd.
Jezus jest naszym przewodnikiem, bez względu na to KIM się posłuży do przekazywania pokarmu.

nike napisał/a:
Nie zbierze, bo Jezus jest Panem zboru, a nie CK.

Więc po co to całe głosowanie, skoro Jezus powiedzial, że wystarczy dwuch trzech, a Jezus jest wśród nich? Dlaczego dwóch trzech starszych nie mogłoby zalatwić sprawy grzesznika skoro Jezus jest wsród nich?

nike napisał/a:
Wszystkie wykluczenia musi rozstrzygać Zbór a nie jednostka.

Zwrot, żeby sprawę rozstrzygnął zbór, oznacza, że sprawa dotyczy już zboru i nie jest sprawą osobistą, jak to wynika z dwóch pierwszych kroków. Natomiast zbór zajmuje się tą sprawą poprzez starszych.
Podam przykład biblijny:

Doprawdy, mówi się o rozpuście wśród was, i to takiej rozpuście, jakiej nie ma nawet wśród narodów, mianowicie że pewien mężczyzna ma żonę swego ojca. 2 A wy — czy jesteście nadęci, zamiast pogrążyć się w żałości, żeby człowieka, który się dopuścił tego czynu, usunąć spośród siebie? 3 Ja natomiast, chociaż nieobecny ciałem, ale obecny duchem, oczywiście już osądziłem, jak gdybym był obecny, owego człowieka, który tak postąpił, 4 żebyście wy — a także mój duch mocą naszego Pana, Jezusa — gdy się zbierzecie w imię naszego Pana, Jezusa, 5 wydali takiego człowieka Szatanowi ku zagładzie ciała, aby duch został wybawiony w dniu Pańskim. (1 Kor 5:1-5).

1. Paweł dowiedział się o grzeszniku w zborze, w którym osobiście akurat nie przebywał
2. Wytyka zborowi, że go nie usunęli a powinni
3. On już go osądził, choć nie był akurat w tym zborze

Wniosek: Jeśli lokalna społeczność grzesznika nie wykluczyła to dobrze czy źle? Czy to świadczy o słabości tego zboru? Jak wyglądało to publiczne osądzenie? Jak się to ma do tego, co pisze nike, ze głową zboru jest Jezus a mimo wszystko, lokalny zbór nie wyklucza grzesznika? Jak wyglądało to ich głosowanie? Było kierowane przez Jezusa? najwidoczniej NIE, skoro Paweł, ktoś z zewnątrz musiał zainterweniować, aby jednak grzesznika wykluczyć.

Więc czy badacze dopuszczają, że lokalna społeczność (zbór) może podjąć poprzez głosowanie błędną decyzję? (w Koryncie najwidoczniej była błędna).
Czy Badacze dopuszczają, aby JEDNOSTKA Z ZEWNĄTRZ zadecydowała za zbór co zrobić z grzesznikiem?
To przykład, że niech lepiej decyzją o wykluczeniu lub nie zajmą się dojrzali bracia (starsi) a nie każdy ze zboru, bo wtedy grzesznik ze zboru nie będzie usunięty. Zagrożenie? Parę słów dalej Paweł zaznacza: trochę kwasu zakwasza całe ciasto...

Tak więc, Badacze obrali metodę głosowania, która może się okazać nietrafna jeśli chodzi o trafność decyzji. Iluż to członków zboru ma dokładne informacje, żeby potem poprawnie zagłosować?
Iluż potem z nich ma na tyle dojrzałości, aby poprawnie ocenić postawę?
A już nie chcę mówić, co się musi dziać, gdy grzesznika w zborze ma kilkunastu członków rodziny :-D
Myślisz, że to nie ma wpływu na głosy?

To są te błędy badaczy, które sprawiają, że min. jest grupą na wymarciu.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-15, 09:21   

nike napisał/a:
Często jest tak,że brat, czy siostra która ma udowodnione jakieś poważne przewinienie i do tego sie przyznaje , nie robi żadnej poprawy przestaje chodzić na zebrania wiec sama się wyklucza i sprawa jest zamknięta.

Biblia jednak radzi: usuńcie grzesznika, a nie pozwólcie, że sobie sam odejdzie.
Niektórzy nie odchodzą sami.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-06-15, 10:54   

Robert napisał/a:
Kompletnie cię nie rozumiem. gdzie się śmieję? Bo napisałem, że ŚJ mają takie same argumenty na CK co ty na Russell'a? Gdzie tu śmianie? Nie przesadzasz ty?

Nie przesadzam.
Robert napisał/a:
Jezus jest naszym przewodnikiem, bez względu na to KIM się posłuży do przekazywania pokarmu.

Tak i ja się z tym zgadzam, ale nie zgodzę się, z tym, że przewodnika którym się Bóg posłużył i ten przewodnik wydał cud PRAWDĘ mamy o nim zapomnieć ? My kontynuujemy br. Russella, nie uważamy jego za nieomylnego, bo sam o sobie mówił,ze myli się, ale to co zgodne z Biblia ja przyjmuję, a Ś o ile dobrze wiem, to wszystko prawie odrzucili DLACZEGO? Czy na zasadzie MURZYN ZROBIL SWOJE MURZYN MOZE ODEJŚĆ
Robert napisał/a:
Zwrot, żeby sprawę rozstrzygnął zbór, oznacza, że sprawa dotyczy już zboru i nie jest sprawą osobistą,

Jeżeli przychodzą do danego brata przedstawiciele zboru to juz nie jest to jego sprawa osobista, bo dotyczy ZBORU.
Robert napisał/a:
1. Paweł dowiedział się o grzeszniku w zborze, w którym osobiście akurat nie przebywał
2. Wytyka zborowi, że go nie usunęli a powinni
3. On już go osądził, choć nie był akurat w tym zborze

Paweł to APOSTOŁ BYŁ, i o tym nie zapominajmy.
Robert napisał/a:
Więc czy badacze dopuszczają, że lokalna społeczność (zbór) może podjąć poprzez głosowanie błędną decyzję? (w Koryncie najwidoczniej była błędna).

Ja dopuszczam, ale wierzę też,ze Pan w pewnym czasie objawi prawdę.
Robert napisał/a:
Czy Badacze dopuszczają, aby JEDNOSTKA Z ZEWNĄTRZ zadecydowała za zbór co zrobić z grzesznikiem?

NIE, ja tego nie dopuszczam
Robert napisał/a:
To przykład, że niech lepiej decyzją o wykluczeniu lub nie zajmą się dojrzali bracia (starsi) a nie każdy ze zboru, bo wtedy grzesznik ze zboru nie będzie usunięty. Zagrożenie? Parę słów dalej Paweł zaznacza: trochę kwasu zakwasza całe ciasto...

Czasami jest tak,że jakis starszy brat nie lubi "grzesznika" z różnych powodów i wtedy to zawsze będzie przeciwko niemu.
Robert napisał/a:
A już nie chcę mówić, co się musi dziać, gdy grzesznika w zborze ma kilkunastu członków rodziny :-D
Myślisz, że to nie ma wpływu na głosy?

Ma, i wyżej napisałam, Pan objawi w pewnym czasie kto miał rację.
Pamiętam jednego brata ojca "grzesznika" który glosował przeciwko synowi.
Robert napisał/a:
To są te błędy badaczy, które sprawiają, że min. jest grupą na wymarciu.

Prawdziwa Prawda nie lezy w ilości ALE W JAKOŚCI
Robert napisał/a:
Biblia jednak radzi: usuńcie grzesznika, a nie pozwólcie, że sobie sam odejdzie.
Niektórzy nie odchodzą sami.

Podałam w poprzednim poście tekst,że starsi każdą sprawę muszą przedstawiać ZBOROWI jeżeli tego nie robią łamią zarządzenia PAŃSKIE.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-06-15, 17:51   

@Robert unikasz odpowiedzi na moje pytania?Za trudne?Kłopotliwe?
Na małą ich część odpowiedziałeś,co z pozostałymi?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-06-15, 18:06   

Robson napisał/a:
@Robert unikasz odpowiedzi na moje pytania?Za trudne?Kłopotliwe?
Na małą ich część odpowiedziałeś,co z pozostałymi?

Chyba jednak na każde ci odpisałam, jeżeli nie to uprzejmie je powtórz, nie wydaje mi się ,ze twoje pytania były trudne. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-06-15, 19:01   

@nike to był post do Roberta.Nie widzisz?:)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-06-15, 23:34   

hehehe rzeczywiście heheh :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-17, 12:49   

Robson napisał/a:
@Robert unikasz odpowiedzi na moje pytania?Za trudne?Kłopotliwe?
Na małą ich część odpowiedziałeś,co z pozostałymi?

Za głupie.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-17, 13:16   

nike napisał/a:
Tak i ja się z tym zgadzam, ale nie zgodzę się, z tym, że przewodnika którym się Bóg posłużył i ten przewodnik wydał cud PRAWDĘ mamy o nim zapomnieć ? My kontynuujemy br. Russella, nie uważamy jego za nieomylnego, bo sam o sobie mówił,ze myli się, ale to co zgodne z Biblia ja przyjmuję, a Ś o ile dobrze wiem, to wszystko prawie odrzucili DLACZEGO? Czy na zasadzie MURZYN ZROBIL SWOJE MURZYN MOZE ODEJŚĆ

Kto zapomina o Russelly? Świadkowie Jehowy?
W 1995 roku wydali ks. Świadkowie Jehowy - głosiciele królestwa Bożego. Opisują w niej nowożytną historię a Russella opisano tam pozytywnie.
Potem w roku 2010 na dwóch płytach nagrali film o początkach z czasów Russella. też pozytywnie został przedstawiony.
Następnie w 2014 roku wydano kolejną książkę: Królestwo Boże Panuje! - w której opisano nowożytny rozwój SJ. Tu również o Russellu wiele dobrych wzmianek.

Jakoś nie widzę, aby świadkowie Jehowy traktowali Russella jak 'murzyna'. Podobnie zresztą, jak Jezus i jego uczniowie nie traktowali Jana Chrzciciela negatywnie, choć jego nauka straciła na aktualności. Nawet jego chrzest już nie wystarczał.

nike napisał/a:
Jeżeli przychodzą do danego brata przedstawiciele zboru to juz nie jest to jego sprawa osobista, bo dotyczy ZBORU.


Ale dwa pierwsze kroki mogą załatwić osobiście bez angażowania zboru. No bo jak inaczej rozumieć rozmowę sam na sam? Tak właśnie.

nike napisał/a:
Paweł to APOSTOŁ BYŁ, i o tym nie zapominajmy.

To zbory nie były autonomiczne? :-D
Więc potwierdzasz jednak, ze istniała jakaś centrala (apostołowie), która potrafiła narzucić z zewnątrz decyzję, np. o wykluczeniu jak w Koryncie?
Cytat:

NIE, ja tego nie dopuszczam

No to masz sprzeczność. Apostołom nie odmawiasz takiej roli ale na ten wzór dzisiaj Badacze nie chcą funkcjonować :-D
nike napisał/a:
Czasami jest tak,że jakis starszy brat nie lubi "grzesznika" z różnych powodów i wtedy to zawsze będzie przeciwko niemu.

Dlatego do komitetu wybiera się bezstronne osoby. Ani nie spokrewnione, ani nie powiązane interesami. Jak ktoś z kim nie miał dobrych relacji też nie będzie go sądził. Tak funkcjonują świadkowie.
Natomiast jak pół zboru 'nie lubiało' grzesznika to wtopa. Przekichane na całego, nawet gdyby starsi myśleli inaczej. Więc ryzyko pepełnienia błedu większy przy demokratycznych wyborach u Badaczy :-)
Cytat:

Prawdziwa Prawda nie lezy w ilości ALE W JAKOŚCI

Znam wielu Badaczy i z tą jakością mam wątpliwości.
Cytat:
Podałam w poprzednim poście tekst,że starsi każdą sprawę muszą przedstawiać ZBOROWI jeżeli tego nie robią łamią zarządzenia PAŃSKIE.

Błędnie więc rozumiesz zwrot: 'przedstawić ZBOROWI'.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-06-17, 21:51   

bartek212701 napisał/a:
obrońcą i oskarżycielem i sądem jednocześnie?


Tak działa proces inkwizycyjny.
To oczywiście do Roberta.
Współczesne sądownictwo opiera się na procesie kontradyktoryjnym.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-06-17, 22:24   

Robert napisał :

Cytat:
Dziwne, że to cały zbór ma sądzić i to metodą głosowania


Dla mnie jest natomiast dziwne, że członkowie CK podejmują ważne decyzje przez głosowanie, jakby Duch Święty nie był jednomyślny.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-06-18, 07:43   

Robert napisał/a:
Robson napisał/a:
@Robert unikasz odpowiedzi na moje pytania?Za trudne?Kłopotliwe?
Na małą ich część odpowiedziałeś,co z pozostałymi?

Za głupie.

Rzekomo nie ma głupich pytań tylko sa głupie odpowiedzi.Ty właśnie taką głupią odpowiedź dałeś.
Głupie pytanie czy w Izraelu sądzili jawnie czy tajnie?
Głupie czy duch ŚW. jednakowo pouczał CK z 1 wieku?
Głupie pytanie czy w biblii jest napisane,że 3 osoby bez informowania zboru mogły wykluczyć kogoś?
Pozostałych pytań nie będę powtarzał.
Powiem Ci tylko,że nie jesteś szczery,albo po prostu Cielsko Kierownicze tak wyprało Ci mózg,że tylko przyjmujesz ich nauki,a biblie przestałeś już rozumieć.
Tak chętnie odpisujesz i wyjaśniasz inne zagadnienia w pozostałych postach.Wiesz dlaczego?
Bo czerpiesz wiedzę z literatury i oficjalnej strony ŚJ.NIESTETY nie znajdziesz tam odpowiedzi na moje pytania.To pokazuje,że nie myślisz samodzielnie,bo Cielsko Kierownicze myśli za Ciebie.Z drugiej strony uważam,że jesteś słaby,bo wiesz jaka jest prawda i jaka jest odpowiedx na moje pytania.Niestety Ty wolisz być lojalny wobec omylnego CK niż trzymać się słowa Bożego.
jESTEM PEWIEN,ŻE KAŻDY WIDZI TU TWOJE UNIKI KIEDY PYTANIA OBNAŻAJĄ GŁUPOTĘ i fałszywą interpretację BIBLII przez CK.

Powiem Ci,że będziemy patrzeć na ręce CK,tak jak oni przez lata punktowali KK i inne wyznania.Teraz CK ma swoje 5 minut. CK każe upraszczać życie innym a jeden z CK nosi na ręce złotego Rolexa.Obłuda,manipulacja i wyzysk.
Broń dalej zgniłej moralnie organizacji,gdzie nie dba się o dzieci,które nie są ŚJ.Chronią pedofilów przed odpowiedzialnością karną.Każdy wie o co chodzi.
ŚJ to część Wielkiego Babilonu.Dlatego teraz tak wiele osób opuszcza tą organizację.
Napisałeś do nike,że badacze są na wymarciu.HAHA Podaj tu na forum jaki jest spadek w Polsce.Podaj statystyki z Europy.Podaj globalny wzrost.To wy jesteście na drodze do wymarcia.Zachęca się małe dzieci do chrzczenia,bo dorosłych frajerów już trudno znaleźć.
Sale Królestwa są sprzedawane bo frekwencja spada.Zbory są łączone.Coraz mniej młodych osób.
Mówi się że ŚJ jest ponad 8 milionów.Tylko ile w tej liczbie jest małych dzieci?Ilu w tej liczbie jest nieochrzczonych głosicieli? Jaki to jest śmieszny procencik w stosunku do ponad 7 miliardów ludzi na ziemi?
Ciebie tu słuchać na tym forum to jak czytać strażnicę haha.Dobrze mówią,że tacy jak Ty jesteście w niewoli strażnicy.Zero samodzielnego myślenia.Lojalność wobec Cielska Kierowniczego,zamiast Bogu.

@Krystian.dobrze napisałeś. Jakie to działanie ducha,jak głosują?To duch prawdy nie oddziałowuje na nich jednakowo?Każdy wierzy w co chce,a potem głosowanko,a barany to kupują. Taki Robert będzie szedł w zaparte,ale to świadkowskie podejście.ŚJ nigdy w rozmowie nie przyznają racji oponentowi.Wolą unikać odpowiedzi,albo łgać jak pies.
Ostatnio zmieniony przez Robson 2016-06-18, 07:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-18, 07:46   

Mówiłem, że głupie? Więc teraz się obnażyłeś. Odpuść.
 
     
RR

Potwierdzenie wizualne: 7437
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2017-08-03, 11:14   Re: ŚWIADEK JEHOWY -Komitet Sądowniczy

Robson napisał/a:
Przedstawiam spotkanie z tzw. Komitetu Sądowniczego(KS).KS zajmuje się przeważnie wykluczeniem osób z organizacji ŚJ.
Co ciekawe członkowie KS nie zgadzają się,aby podczas spotkania mogła towarzyszyć osobie wezwanej na rozmowę jeszcze jedna osoba-świadek rozmowy.
W trakcie tego nagrania usłyszycie takie słowa:tajemnica spowiedzi(to nowość.Kiedyś ŚJ wyśmiewali tajemnicę spowiedzi u katolikow,a teraz sami używają takiego terminu),nabożeństwo(to dziwne,bo ŚJ nigdy oficjalnie nie nazywają swoich spotkań nabożeństwami),poufność rozmowy(jedna z osób na tym spotkaniu mówi,że żadna notatka z tej rozmowy nie opuści tej sali,tylko,że oni mają nakaz złożyć sprawozdanie z takiej rozmowy do Biura Oddziału,czyli kłamstwo).
Proszę pokazać podstawę biblijną,gdzie 3 lub 4 osoby mogą wykluczyć ze społeczności innego wyznawcę.
Proszę pokazać podstawę biblijną,która zabrania aby oskarżonemu towarzyszył świadek rozmowy.
Proszę pokazać biblijnie,że to jest tajemnica spowiedzi.Od kiedy ŚJ używają takiego terminu?To wygląda jak przesłuchanie.
Proszę pokazać od kiedy ŚJ używają określenia ''nabożeństwo'' odnośnie swoich spotkań.
Jakie kwalifikacje powinna mieć osoba,żeby mogła być obecna jako świadek na takim spotkaniu?(na tym nagrniu kilka razy pada zwrot:nie ma pan kwalifikacji).
Info dla osób nie w temacie.KS boją się,aby na takim spotkaniu była osoba spoza zboru jako świadek rozmowy,która reprezentuje oskarżonego.W ten sposób chcą uniknąć odpowiedzialności karnej,jeżeli zostałyby naruszone dobra osobiste oskarżonego.Najlepiej aby nikt inny nie słyszał i nie widział o czym jest mowa.Ciało Kierownicze uprzedza takie grona ''starszych'' o odpowiedzialności karnej,jeżeli zrobią coś wbrew prawu.
Jeżeli oskarżony zwalnia z poufności rozmowy KS i chce aby była z nim osoba towarzysząca,to KS i tak odmawia.
W przewodzie sądowym świeckim ,oraz katolickim oskarżony ma prawo do obrońcy oraz do osób postronnych będących podczas rozprawy. ŚJ jednak w swojej organizacji nie dają takiej możliwości oskarżonemu.
Prawdziwe nagranie,które pokazuje mechanizm działania KS.
https://www.youtube.com/watch?v=dcHO2aQL99Q

Totalne bzdury... Po pierwsze. Komitet sądowniczy nie zajmuje się wykluczeniami, założenie powołania komitetu sądowniczego jest takie, aby w większym gronie obiektywnie w świetle Biblijnych praw i zasad, ocenić powagę problemu, oraz udzielić odpowiedniej pomocy duchowej danej osoby. Nikt nie jest ze zboru wykluczany za popełnienie czynu, ale za nieokazanie skruchy. Trzeba pamiętać, że komitet sądowniczy jest ostatecznym środkiem, do którego się odwołuje grono starszych. Zanim zostanie powołany komitet, jest on poprzedzony wieloma wizytami starszych u danej osoby, z reguły, po jednej wizycie starszych, osoba winna popełnionego grzechu, otrzymuje odpowiednią pomoc duchową i najczęściej temat jest zamknięty. Jedynie w przypadku notorycznego łamania zasad Biblijnych, te wizyty się mnożą na przestrzeni jakiegoś czasu. Tak było za czasów gdy działali apostołowie i taki wzorzec jest obecnie utrzymywany. To co prezentuje mój bliski znajomy Alek Kociemba, to nic jak tylko zwykły fotomontaż. Sam organizuje spotkania z podobnymi sobie i finguje komitety, aby przedstawić ŚJ w jak najgorszym świetle. Ciekawe, że tutaj w miejscu, gdzie się wykluł na ŚJ, nikomu nie potrafi spojrzeć w oczy. Jako były starszy, dobrze wie jak powinny wyglądać, takie spotkania, a to, co on prezentuje to zwykła farsa. Tani chwyt na który nabiera tych, co nie mają pojęcia jak to przebiega, i jaki prawdziwy cel przyświeca temu spotkaniu. Do samego końca starsi usiłują pomóc grzesznikowi, powrócić na właściwe tory. Komitetu nie powołuje się tylko dlatego, że któremuś ze starszych na przykład puściły nerwy. Że nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. To, co prezentuje ten filmik, to grono odstępców, którzy postawili sobie za cel, szkalować organizację Bożą. Z tym oszołomem znam się parędziesiąt lat. Byłem na kursie pionierskim z nim i kilkoma jemu podobnych, zanim sfiksowali. Kociemba, jest główny prowokatorem. Chcecie wierzyć w coś takiego, to Wasza sprawa. Ale, dobra rada... Zanim, podzielicie jego poglądy, dobrze się przypatrzcie i wsłuchajcie się w to, co mówią. Facet jedzie na komitet, a gęba mu się cieszy, bo jak twierdzi, będzie się działo. Chcielibyście mieć kogoś tak sfiksowanego w gronie przyjaciół? Gdyby to był prawdziwy komitet, to takiego bez zmrużenia oka bym wykluczył ze społeczności. To prowokatorzy, intryganci i oszołomy. Stają pod salami Królestwa we Wrocławiu z transparentami i pikietują. Ale tutaj się nie pokaże, bo jak spojrzeć w oczy tym, co przez całe lata wspierali go zarówno duchowo, jak i materialnie, bo długo nawet na chleb go nie było stać. Dzisiaj opluwa tych, którzy mu ufali. Jak mu napisałem, że Diabeł im-czyli Alusiowi i Izie Kociemba, nieźle w głowach nabełtał, to nawet nie odpisali. Według mnie, są to ludzie bez własnej godności, więc jak mogą szanować godność tych, którzy na to zasługują. Zachciało mu się własnej organizacji, więc tworzy. Wygląda jednak na to, że jest zbyt mało bystry, aby zdać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę robi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13