FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŚWIADEK JEHOWY -Komitet Sądowniczy
Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-06, 08:27   

RR napisał/a:
Biblia nie dzieli wykluczonych na rodziny i obcych. "usuńcie niegodziwca zpośród siebie".

Dzieli na wierzących(lub takich się przynajmniej mieniącymi) i na niewierzących.
Procedura,pomocy,wykluczenia podana w Prawie lub liście dotyczy
ludzi wierzących ze zboru/braci/siostry,a nie każdego grzesznika.
Niegodziwca z rodziny nie dasz rady usunąć :-D
Możesz się jedynie od niego odsunąć.
Co jest czasami bardzo wskazane
gdy popełnia jakieś obrzydliwości.
Gdy jednak się ogarnie,to winno
mu się darować...

Tak nie wchodząc w tą całą prywatną sprawę...
„Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
M 
WTS Archive


Potwierdzenie wizualne: 1914
Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 87
Skąd: Polska
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 6/19
 31%
Wysłany: 2017-08-06, 10:21   

RR napisał/a:
Twój post tłumaczy w tym momencie wszystko. Temat z tobą zakończony. Co do tego czego na temat wykluczonych uczy Bibla, zamieściłem w poście do Nike. Biblia nie dzieli wykluczonych na rodziny i obcych. "usuńcie niegodziwca zpośród siebie". Kiedy Jehowa zabił niegodziwych synów Aarona, nie wolno mu było nawet ich opłakiwać. jest więcej podobnych przykładów. Jak tego nieq rozumiałeś jako starszy, to jak możesz pojąć to dzisiaj. Z tobą zakończyłem rozmowę, z tych samych powodów.


Piękny przykład chrześcijańskiej postawy w wydaniu ŚJ - "byłeś jednym z nas ale już nie jesteś więc nie zasługujesz na rozmowę". Cieszę się, że wbrew zaleceniom "niewolnika" na forach internetowych pojawiają się tacy jak Ty, bo jesteście żywym potwierdzeniem tego, co chcemy ludziom przekazać :) .

Co do "usuńcie niegodziwca zpośród siebie" to zakładasz w tym momencie, że osoba, która od Was odchodzi automatycznie jest niegodziwa. To bardzo odważne założenie, rzekłbym nawet że uzurpujesz w ten sposób sobie coś, o czym decyzja należy do Boga i Jezusa.

Większość ludzi obecnie odchodzi od ŚJ nie dlatego, że są "niegodziwi", ale dlatego że dostrzegli, że ta organizacja jest zepsuta i nie chcą się z nią dłużej identyfikować. Dlatego zacytowany przez Ciebie fragment Biblii nie ma tu zastosowania. Tak zresztą Twoja organizacja wierzyła przez 100 lat swojego istnienia i dopiero niedawno zmieniła zdanie (akurat po burzy z Raymondem Franzem, członkiem Ciała Kierowniczego który dostrzegł obłudę tego systemu i próbował ją zwalczyć, ale ostatecznie przegrał z molochem i musiał odejść), ale do tego nie raczyłeś się już ustosunkować :) .
Ostatnio zmieniony przez M 2017-08-06, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RR

Potwierdzenie wizualne: 7437
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2017-08-06, 12:29   

Oliyahu napisał/a:
RR napisał/a:
Biblia nie dzieli wykluczonych na rodziny i obcych. "usuńcie niegodziwca zpośród siebie".

Dzieli na wierzących(lub takich się przynajmniej mieniącymi) i na niewierzących.
Procedura,pomocy,wykluczenia podana w Prawie lub liście dotyczy
ludzi wierzących ze zboru/braci/siostry,a nie każdego grzesznika.
Niegodziwca z rodziny nie dasz rady usunąć :-D
Możesz się jedynie od niego odsunąć.
Co jest czasami bardzo wskazane
gdy popełnia jakieś obrzydliwości.
Gdy jednak się ogarnie,to winno
mu się darować...

Tak nie wchodząc w tą całą prywatną sprawę...
„Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.
I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

Wygląda na to, że ty jeszcze zacniejszym jesteś znawcą prawa. Podałem teksty Biblijne. Nie kłócisz się ze mną, ale z natchnionym Słowem. Jeśli mieszka pod jednym dachem i jest to współmałżonek, to jasne, że nie usuniesz go ze związku, mówimy o zborze. Natomiast z członkiem rodziny (dojrzałym wiekowo synem, córką), Można, a czasem nawet jest konieczne, aby poprosić o wyprowadzenie się z domu. Z mężem, żoną, ogranicza się kontakt duchowy. Każdy jest tego świadomy, chyba, że nie ma pojęcia, co to są zasady Boże. Nie widzę potrzeby dalej wnikać w temat.
Ostatnio zmieniony przez RR 2017-08-06, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-06, 12:37   

Twoja interpretacja to nie Słowo Boże.
Interpretacja Twojej denominacji i jej pisma to też nie Słowo Boże.
Co podałeś?wersety poruszają problemy w zborze wśród braci i sióstr,a nie każdego grzesznika.. :roll:

7 Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście3. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. 8 Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy. 9 Napisałem wam w liście4, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz6? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych7.

Jak widzisz moja interpretacja jest poprawna
a Twoja to nadinterpretacja sprzeczna
z kontekstem.Pozdrawiam :)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
RR

Potwierdzenie wizualne: 7437
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2017-08-06, 12:40   

M napisał/a:
Co do "usuńcie niegodziwca zpośród siebie" to zakładasz w tym momencie, że osoba, która od Was odchodzi automatycznie jest niegodziwa.

Za dobre uczynki nikt cię nie wykluczył. A to, czy jest tutaj ŚJ, czy go nie ma, to i tak jest bez znaczenia, Bo nie szkalujecie nas, tylko Jehowę i Jego prawa i zdrowe zasady, których najwyraźniej od początku nie rozumieliście, a jakoś potajemnie ślizgaliście się w zborach. Jest napisane "żadnych kontaktów". Czytaj tak długo ten fragment, aż pojmiesz jego znaczenie i skąd ten nakaz pochodzi. To może zrozumiesz na co plujesz.
Jeszcze jedno....Każdy członek zboru powinien rozumieć, że odchodząc od zboru, lub robiąc coś, za co wie, że Słowo Boże pozbawi go społeczności, dobrowolnie i z własnej woli porzuca dawnych przyjaciół. To czego wypłakujesz się tutaj w mankiet, w obecności tych, którzy nie mają pojęcia o zasadach Biblijnych?
Ostatnio zmieniony przez RR 2017-08-06, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RR

Potwierdzenie wizualne: 7437
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2017-08-06, 12:46   

Oliyahu napisał/a:
Twoja interpretacja to nie Słowo Boże.
Interpretacja Twojej denominacji i jej pisma to też nie Słowo Boże.
Co podałeś?wersety poruszają problemy w zborze wśród braci i sióstr,a nie każdego grzesznika.. :roll:

7 Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście3. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. 8 Tak przeto odprawiajmy święto nasze, nie przy użyciu starego kwasu, kwasu złości i przewrotności, lecz - przaśnego chleba czystości i prawdy. 9 Napisałem wam w liście4, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz6? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych7.

Jak widzisz moja interpretacja jest poprawna
a Twoja to nadinterpretacja sprzeczna
z kontekstem.Pozdrawiam :)

Przecież o tym cały czas piszę, więc o czym teraz prawisz?
Najwyraźniej nie rozumiesz o czym debata, tamten wie, nie sądzę aby potrzebował powiernika. To co możesz, to pogmatwać tylko treść dyskusji.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-06, 12:50   

Prawie o Twoich manipulacjach w poprzednich postach
w których to starałeś się naciągnąć werset który mówi
o wykluczeniu ze zboru pod wykluczenie,zabronienie kontaktów rodzinnych :roll:
Stwierdziłeś,że nie ma to żadnej,ale to żadnej różnicy i jest to jak widać oczywista nieprawda.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-06, 13:07   

Jeszcze coś do trudnych małżeństw..
13 Podobnie jeśli jakaś żona ma niewierzącego męża i ten chce razem z nią mieszkać, niech się z nim nie rozstaje! 14 Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez "brata"3.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
M 
WTS Archive


Potwierdzenie wizualne: 1914
Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 87
Skąd: Polska
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 6/19
 31%
Wysłany: 2017-08-06, 18:09   

RR napisał/a:
Za dobre uczynki nikt cię nie wykluczył.

Nikt mnie nie wykluczył, tylko sam odszedłem. Tak jak wielu moich znajomych. Dlatego jeszcze raz pytam - który fragment Biblii nakazuje całkowicie zerwać kontakty i z osobą, która odeszła od jakiejś ludzkiej organizacji?

RR napisał/a:
Bo nie szkalujecie nas, tylko Jehowę

Nie szkalujemy, tylko obnażamy manipulacje i kłamstwa i nie Jehowy, tylko korporacji, która sobie zagarnęła to imię i szasta nim na prawo i lewo.

RR napisał/a:
Jest napisane "żadnych kontaktów"

W którym miejscu w Biblii jest napisane "żadnych kontaktów"?

RR napisał/a:
Jeszcze jedno....Każdy członek zboru powinien rozumieć, że odchodząc od zboru, lub robiąc coś, za co wie, że Słowo Boże pozbawi go społeczności, dobrowolnie i z własnej woli porzuca dawnych przyjaciół.

Jeśli ktoś został do tej organizacji wciągnięty od dziecka, a tak jest w wielu wypadkach (w tym w moim) to powyższe nie ma zastosowania, bo w młodym wieku człowiek nie rozumie w pełni na co się pisze. A potem jest już za późno.
 
     
RR

Potwierdzenie wizualne: 7437
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2017-08-06, 20:23   

Dobra... Co chciałem, to napisałem.
Do Administracji!
Będę serdecznie wdzięczny, jeśli usuniecie moje konto na tym forum. Nie widzę dalszego sensu pisać tutaj. Tego typu dyskusje mnie nie interesują. Kociemba, Kociemba, Kociemba i wszyscy mu podobni!!!
Wkrótce sami się przekonacie na czym stanęliście.
 
     
M 
WTS Archive


Potwierdzenie wizualne: 1914
Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 87
Skąd: Polska
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 6/19
 31%
Wysłany: 2017-08-06, 20:52   

RR napisał/a:
Kociemba, Kociemba, Kociemba i wszyscy mu podobni!!!

Jak już ktoś wszędzie widzi Kociembów to chyba to już jest choroba :-?

RR napisał/a:
Wkrótce sami się przekonacie na czym stanęliście.

Hm, czy to groźba?
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-07, 10:45   

RR napisał/a:
Dobra... Co chciałem, to napisałem.

Fest :)
Cytat:
Tego typu dyskusje mnie nie interesują. Kociemba, Kociemba, Kociemba i wszyscy mu podobni!!!

RR z postu Wysłany: 2017-08-03, 11:29 Witam!
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=98672#98672

Ale tak naprawdę, jestem na tym forum głównie z jednego powodu....znam owego jegomościa, także jego żonę Izkę. Ale kwestie Alusia Kociemby poruszę już we wspomnianym wątku.



Cytat:
Będę serdecznie wdzięczny, jeśli usuniecie moje konto na tym forum. Nie widzę dalszego sensu pisać tutaj.

Nie będzie usunięte,możesz się po prostu nie logować.
Cytat:
Wkrótce sami się przekonacie na czym stanęliście.

Ty właśnie się przekonałeś i zostało Ci wykazane jak błądzisz i czego bronisz.
Zamiast coś zmienić wolisz uciec i dalej brnąć...oszukiwać siebie i innych.
Masz wyraźne problemy ze sobą i jesteś starszym? :roll:
Nawróć się do Boga i swoją gorliwość
skieruj we właściwą stronę.
Tego serdecznie Ci życzę .
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-08-07, 22:53   

RR napisał/a:
Będę serdecznie wdzięczny, jeśli usuniecie moje konto na tym forum. Nie widzę dalszego sensu pisać tutaj.

Nie usuwamy kont, pozostawiamy je, by mieć IP i dane osobowe takich osób :)
Potem przesyłamy je szatanowi i nie trafiają już do raju, gdyż nie zgadzają się z postanowieniami Niewolnika w kontekście zakazu wchodzenia na strony tego typu.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-09-24, 19:35   

A propo tej fotki dobry film :-D
Jehovah's Witnesses - In Eye of Horus
https://www.youtube.com/watch?v=KWy4fPAgkkU

Początek:


(5) To mówi Pan: Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce.

Rozwinięcie:




Zakończenie:


17 Biada złemu pasterzowi,
który trzodę porzuca.
Miecz niech spadnie na jego ramię
i na jego prawe oko!
Niech uschnie jego ramię,
a prawe oko niech całkiem zagaśnie!»


Amen


Bonus:









Wniosek:


(3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią; [/code]

nutka: https://www.youtube.com/watch?v=Iys9IHmDJ1w :-D
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-09-24, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13