FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serial "Kosmos"
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-30, 11:39   Serial "Kosmos"

Postanowiłam założyć tutaj temat o pewnym serialu dokumentalnym, który teraz jest pokazywany w telewizji. Jest to serial "Kosmos". Serial jak sama nazwa wskazuje ma przekazywać wiedzę o kosmosie, planetach, gwiazdach, jakichś różnych zjawiskach tam zachodzącym. Jest on amerykański z polskim lektorem. Serial jest teraz chyba codziennie (nie wiem jak w weekendy ale od poniedziałku do piątku to jest) w TV4 o godzinie 10:00 i w TV6 o godzinie 11:00. Do założenia tego tematu skłonił mnie dzisiejszy odcinek z TV6. Oglądałam obydwa, zarówno tez z TV4 jak i ten z TV6. Ci niektórzy naukowcy to przechodzą samych siebie. Oni chyba chcą uczynić człowieka bogiem. Nie podoba mi się to. Ten pierwszy odcinek z TV4 był jeszcze w miarę normalny. On dziś był o planetach z poza układu słonecznego, które zostały odkryte. Ok. Badanie gwiazd i czy wokół nich nie krążą jakieś planety - jeszcze to można zaakceptować. Natomiast odcinek wyemitowany dziś w TV6 o 11:00 to czysta fantazja tych naukowców. Na początku mówili o czarnych dziurach, a później przeszli do zagadnienia o tunelu czasoprzestrzennym i w zasadzie prawie cały odcinek temu czemuś poświęcono. Oni tam mówili, że nigdzie w kosmosie nie odkryli jeszcze takiego tunelu ale fizyka kwantowa nie wyklucza jego istnienia i że da się udowodnić za pomocą tejże fizyki istnienie tego czegoś. Taki tunel działałby jak metro i pozwoliłby dotrzeć nam znacznie szybciej do galaktyk, gwiazd, planet, które są oddalone setki miliardów lat świetlnych od Ziemi (może jakaś z tych planet jest podobna do naszej - musieliby to zbadać) ale też pozwoliłby na podróże w czasie. I tutaj to jest dla mnie jakaś fantazja czysta. Oni mówili, że byśmy mogli cofnąć się w czasie do wydarzeń z przeszłości, zmienić bieg historii (może taka II wojna światowa by nie wybuchła). I nawet jeden z tych pseudonaukowców (przepraszam za określenie ale inaczej go nie nazwę) ośmielił się stwierdzić "jeśli kiedykolwiek zapuka do drzwi waszych domów dziewczyna, która stwierdzi, że jest waszą praprapraprawnuczką to wpuśćcie ją do domu bo może ona rzeczywiście przywędrowała takim tunelem czasoprzestrzennym". Powiem szczerze, że już tego odcinka nie miałam ochoty dalej oglądać. Jest to odcinek drugi z serii drugiej. Nie wiem czy gdzieś w internecie to się znajdzie. Ale jak będzie gdzieś powtórka to możecie sobie obejrzeć w tv jak chcecie. Co o tym sądzicie? Mi to coś jakoś dziwnie zalatuje New Age. https://pl.wikipedia.org/wiki/Tunel_czasoprzestrzenny - tu na wikipedii o czymś takim. Ja nie wierzę w to coś
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-03, 16:15   

Co tu tak cicho?
 
     
domi.nika

Potwierdzenie wizualne: 545
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 120
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 20/20
 100%
Wysłany: 2021-11-03, 10:15   

Iwona napisał/a:
Co tu tak cicho?



Muszę obejrzeć, lubię tematykę kosmosu ale ciężko seo wypowiedzieć jak nie zna się treści tego serialu :) . Z chęcią podzielę się spostrzeżeniami za jakiś czas







________________
https://www.adamgrabowski.guru
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13