FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew,
Autor Wiadomość
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-06, 23:50   Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew,

(54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
(Ew. Jana 6:54, Biblia Tysiąclecia)
Tłumaczę prawdziwe przesłanie tych słów Jezusa !!!
Spożywać ciało Jezus oznacza spożywać słowo Jezusa jego naukę zamieniać w czyn !!!

(53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. (54) Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. (57) Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. (58) To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. (59) To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum. (60) A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać? (61) Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: To was gorszy? (62) A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? (63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. (64) Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać. (65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca. (66) Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. (67) Rzekł więc Jezus do Dwunastu: Czyż i wy chcecie odejść? (68) Odpowiedział Mu Szymon Piotr: Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. (69) A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga. (70) Na to rzekł do nich Jezus: Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem. (71) Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.

(Ew. Jana 6:1-71, Biblia Tysiąclecia)
Oczywistym jest że chleb z mąki jest pokarmem dla ciała ,a pokarm cielesny jest ciałem i na nic się nie przyda, natomiast słowo Boże pokarmem dla ducha które to słowo ożywia ducha !!
Kto pije krew Jezusa ?
Co to oznacza ? pić kielich ?
(27) Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. (28) Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. (29) Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. (30) Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.

(1 list do Koryntian 11:24-30, Biblia Tysiąclecia)

(42) Powtórnie odszedł i tak się modlił: Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich, i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!

(Ew. Mateusza 26:36-42, Biblia Tysiąclecia)
Jezus musi wypić kielich który oznacza co? Oznacza jego mękę i jego śmierć !!!

Co mówi do apostołów ?
(22) Odpowiadając Jezus rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić? Odpowiedzieli Mu: Możemy. (23) On rzekł do nich: Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował. (24) Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. (25) A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę.

(Ew. Mateusza 20:19-25, Biblia Tysiąclecia)
I pili apostołowie kielich Jezusa byli wydani na męki i śmierć jak Jezus !!!
Czyli pić kielich krwi Jezusa to pokornie znosić wszystkie męki i udręki życia jak znosił Jezus ze śmiercią włącznie

Czyli my wierzący wszystko przyjmujemy jako błogosławieństwo od Boga wszelkie trudy życia z chorobami i śmiercią włącznie , wszystkie krzywdy jakie nas spotykają od ludzi i świata przyjmujemy pokornie jako błogosławieństwo . Kiedy leżałem w szpitalu bo poobcinałem palce i szedłem korytarzem już po operacji spotkałem księdza ,podobny był do Pawlukiewicza może był to on a było to na ul. Barskiej w W-wie on zapytał się mnie co się stało a ja mu na to że mnie pocięli a on odpowiedział u nas mówi się zrobili cięcie. Popatrzałem na niego z politowaniem wiedząc kim jest i z jakim słowem powinien przyjść do chorych powiedziałem mu tak. A wie ksiądz że nasz nauczyciel uczy nas że to i pokazałem mu na swoją ręka mamy przyjmować jako błogosławieństwo !!? Spojrzał na mnie zaskoczony i powiedział "Ale ładnie pan to powiedział " Od tamtej pory mnie unikał tylko pewnego dnia powiedziałem mu jeszcze a wie ksiądz kto tak podzielił ludzi ? religie !! Nic się nie odezwał !!I właśnie dla mnie to jest godne picie kielicha !!!!
Kiedy raz zapytałem czy wszyscy jesteście gotowi iść za Jezusem do końca wszyscy są gotowi ! A jak dodałem czy jesteście gotowi jak Jezus i apostołowie wydać się na męki i na śmierć ze względu na jego słowo zrobiło się cicho !!już nie było entuzjazmu !!Nie każdy wybiera wąską drogę i ciasną bramę wolą szeroką i luksusy tego świata i sprawdza się przypowieść :
) Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. (10) On rzekł: Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli. (11) Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. (12) Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. (13) Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a chwili pokusy odstępują. (14) To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu.
Lecz nie każdemu dano rozumieć to co ja mówię i co jest w biblii dlatego tworzą fałszywe teologie aby czerpać z tego zyski materialne a w szczególności kler katolicki !!
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-07, 08:37   

Bardzo dobrze wytłumaczone Janie :)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-08-07, 09:31   

Jan Wiśniewski napisał/a:
Spożywać ciało Jezus oznacza spożywać słowo Jezusa jego naukę zamieniać w czyn !!!


Tak Janie spożywać ciało Chrystusa to znaczy karmić się słowem Boga i na co dzień żyć według tego słowa.

J 6:33 "Abowiem chleb Boży jest, który z nieba zstąpił i dawa żywot światu."

Jan Wiśniewski napisał/a:
pić kielich krwi Jezusa to pokornie znosić wszystkie męki i udręki życia jak znosił Jezus ze śmiercią włącznie


W udręki trzeba zaliczyć walkę jaka toczy się wewnątrz człowieka,walkę między duchem chcącym służyć Bogu a cielesnością.Dotkliwe są też prześladowania, szczególnie te od najbliższej rodziny.

Ps 34:20 "Wiele nieszczęść spada na sprawiedliwego, ale Pan ratuje go od wszystkich."

Jan Wiśniewski napisał/a:
Nie każdy wybiera wąską drogę i ciasną bramę
wolą szeroką i luksusy tego świata


Bowiem są synowie Boży z nadzieją na życie wieczne, którzy trwają w uświęceniu
i są najemnicy, którzy otrzymują zapłatę w tym życiu bez szansy na życie wieczne.
A są też słudzy szatany, którzy świadomie nie chcą wybrać Boga.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-07, 18:06   

Cytat:
Tak Janie spożywać ciało Chrystusa to znaczy karmić się słowem Boga i na co dzień żyć według tego słowa.

Czyli "żywa wiara" w Pana Jezusa??
bo to chyba ona daje
życie wieczne?
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-08, 22:35   

Listek napisał/a:
Jan Wiśniewski napisał/a:
Spożywać ciało Jezus oznacza spożywać słowo Jezusa jego naukę zamieniać w czyn !!!


Tak Janie spożywać ciało Chrystusa to znaczy karmić się słowem Boga i na co dzień żyć według tego słowa.

J 6:33 "Abowiem chleb Boży jest, który z nieba zstąpił i dawa żywot światu."

Jan Wiśniewski napisał/a:
pić kielich krwi Jezusa to pokornie znosić wszystkie męki i udręki życia jak znosił Jezus ze śmiercią włącznie


W udręki trzeba zaliczyć walkę jaka toczy się wewnątrz człowieka,walkę między duchem chcącym służyć Bogu a cielesnością.Dotkliwe są też prześladowania, szczególnie te od najbliższej rodziny.

Ps 34:20 "Wiele nieszczęść spada na sprawiedliwego, ale Pan ratuje go od wszystkich."

Jan Wiśniewski napisał/a:
Nie każdy wybiera wąską drogę i ciasną bramę
wolą szeroką i luksusy tego świata


Bowiem są synowie Boży z nadzieją na życie wieczne, którzy trwają w uświęceniu
i są najemnicy, którzy otrzymują zapłatę w tym życiu bez szansy na życie wieczne.
A są też słudzy szatany, którzy świadomie nie chcą wybrać Boga.

Cytat:
W udręki trzeba zaliczyć walkę jaka toczy się wewnątrz człowieka,walkę między duchem chcącym służyć Bogu a cielesnością.Dotkliwe są też prześladowania, szczególnie te od najbliższej rodziny.

Listek jest jeszcze wiele innych udręk i bólów których nie wymieniłem .
a napisałem tak:
Cytat:
wszystkie krzywdy jakie nas spotykają od ludzi i świata przyjmujemy pokornie jako błogosławieństwo
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-08, 22:36   

Olus napisał/a:
Cytat:
Tak Janie spożywać ciało Chrystusa to znaczy karmić się słowem Boga i na co dzień żyć według tego słowa.

Czyli "żywa wiara" w Pana Jezusa??
bo to chyba ona daje
życie wieczne?

Oczywiście że tak a nie inaczej !!!
Ale jest jeszcze jeden temat , dlaczego po zmartwychwsatniu Jezus nie był rozpoznawany i w tym temacie nie spotkałem nigdzie prawidłowego tłumaczenia !!
Kiedyś pamiętam w TV byli przedstawiciele paru religii i mówili o tym ale nikt z nich nie dał prawidłowej odpowiedzi skonkludowali to tak że to było wynikiem traumy , [szoku] czy jakoś tak po śmierci Jezusa
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-08, 23:32   

Może dlatego że Bóg ich "oślepił" bo przecież
to on wybrał ludzi którym Jezus się objawił
z ranami,jako on...
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-08, 23:59   

Olus napisał/a:
Może dlatego że Bóg ich "oślepił" bo przecież
to on wybrał ludzi którym Jezus się objawił
z ranami,jako on...

Marię przy grobie też oślepił i widziała ogrodnika !!
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-09, 18:12   

Mt 28:20 bt5 "Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata."


Czy Jezus powiedział albo pokazał jak z nami będzie do końca?
Oczywiście że tak i tylko ślepi tego nie mogą widzieć !


11) Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy /tak/ płakała, nachyliła się do grobu (12) i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa - jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. (13) I rzekli do niej: Niewiasto, czemu płaczesz? Odpowiedziała im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono. (14) Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. (15) Rzekł do niej Jezus: Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę. (16) Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu.
(Ew. Jana 20:1-31, Biblia Tysiąclecia)
Dlaczego Maria myślała że to ogrodnik ? bo to był ogrodnik ale jego ustami przemawiał duch Jezusa !!! Dopiero jak Maria odwróciła się od ogrodnika to w drugim miejscu ujrzała Jezusa w swoim ciele i dopiero go poznała i właśnie tak Jezus nam pokazał jak będzie z nami do końca . To samo było później z uczniami Jan najwierniejszy uczeń poznawał po słowach i uczynkach i tak jest do dziś dnia !!Doświadczyłem tego w swoim życiu o czym pisałem !
1Kor 14:21 kow "W Zakonie napisane jest: "Obcymi językami i obcymi ustami mówić będę do ludu tego; a i tak mnie nie usłuchają - mówi Pan"."
Kto przemawiał w Watykanie do Wojtyły ustami jego spowiednika ?Pan !!!
Kto mówił ustami prezydenta Iranu że Ameryce dzwon odmierza czas Pan !!!


 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-31, 18:18   

Spożywanie ciała i krwi Pana Jezusa - 6 rozdział Ew. Jana
https://www.youtube.com/watch?v=RdnErXEgCmM
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-31, 18:27   

Olus napisał/a:
Spożywanie ciała i krwi Pana Jezusa - 6 rozdział Ew. Jana
https://www.youtube.com/watch?v=RdnErXEgCmM

To co niby robi klecha z opłatkiem to szamanizm XX wieku tak robili szamani dzikich plemion
wypowiadał jakąś formułkę i z czegoś czynił niby co innego i ciemne ludy w to wierzyły .
Dlatego katolicy to najciemniejsi z ciemnych w kwestii wiary !!!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-31, 18:29   

No tworzy dla katolików boga..hokus pokus.
Literalna krew,ciało..kanibalizm.
Bezkrwawa ofiara itd.
Masakra
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13