FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trojca w K ADS
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-08-13, 11:38   

Tomasz napisał/
Cytat:
Nika a czy np. narodzenie Jezusa z dziewicy lub kobiety ( bez udziału mężczyzny ) albo śmierć na krzyżu Jezusa za grzechy świata lub zmartwychwstanie Jezusa są logiczne .... tylko po ludzku myśląc na pewno nie ..... i to też są tajemnice wiary -:)

Tak, Bóg Jehowa pomimo,że jest duchem, ma tez w sobie ducha świętego, jest różnica miedzy tym,że jest duchem i ma ducha świętego, którego daje komu chce.
Jezus w swoim pierwszym bycie tez był duchem, duchem są też aniołowie i inni mieszkańcy nieba, bo tam z ciałem ludzkim nie można przebywać, my mamy do tego ziemie, ponieważ posiadamy NATURĘ LUDZKA ZIEMSKĄ.
JEZUS URODZIŁ SIĘ Z MARII, BO BÓG JEHOWA ZACIENIŁ JĄ TYM SWOIM DUCHEM ŚWIĘTYM, ponieważ Jezusa jako LOGOSA ---SŁOWO Bóg stworzył na samym początku swojego istnienia i zawsze był Bóg i Logos.
W pewnym czasie zdecydował,że JEGO UKOCHANY SYN MUSI ODKUPIĆ ADAMA, bo Adam tez był stworzeniem tego samego Boga Jehowy i był synem Boga , ale synem z naturą ziemską.
Dlatego też Jezus,żeby odkupić Adama musiał stać się człowiekiem, to jest dla mnie logiczne, że Maria została cudownie przez Boga zapłodniona, duchem świetym, który posiada tylko Bóg w sobie.Jezus musiał po prostu zmienić nature duchową na ludzka.

Jeżeli chodzi o śmierć Jezusa i zmartwychwstanie, pójście do nieba itd. nie sprawia mi to żadnych trudności, ponieważ, Jezus był człowiekiem, więc został zabity. Samo ZMARTWYCHWSTANIE, TROCHĘ JEST RACZEJ NA WIARĘ, BO NIE JEST TO ŁATWE DO ZROZUMIENIA, ALE NIE JEST TO NIELOGICZNE, DLA STUDENTÓW BIBLIJNYCH.
Natomiast TRÓJCĘ W ŻADNYM WYPADKU NIE MOŻNA OGARNĄĆ i stad jest nazwana przez uczonych KrK i innych za TAJEMNICE WIARY.
Doktorzy KrK ja ustanowili i sami nie wiedzą jak ją ugryźć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-13, 13:02   

nike napisał/a:
Tomasz napisał/
Cytat:
Nika a czy np. narodzenie Jezusa z dziewicy lub kobiety ( bez udziału mężczyzny ) albo śmierć na krzyżu Jezusa za grzechy świata lub zmartwychwstanie Jezusa są logiczne .... tylko po ludzku myśląc na pewno nie ..... i to też są tajemnice wiary -:)

Tak, Bóg Jehowa pomimo,że jest duchem, ma tez w sobie ducha świętego, jest różnica miedzy tym,że jest duchem i ma ducha świętego, którego daje komu chce.
Jezus w swoim pierwszym bycie tez był duchem, duchem są też aniołowie i inni mieszkańcy nieba, bo tam z ciałem ludzkim nie można przebywać, my mamy do tego ziemie, ponieważ posiadamy NATURĘ LUDZKA ZIEMSKĄ.
JEZUS URODZIŁ SIĘ Z MARII, BO BÓG JEHOWA ZACIENIŁ JĄ TYM SWOIM DUCHEM ŚWIĘTYM, ponieważ Jezusa jako LOGOSA ---SŁOWO Bóg stworzył na samym początku swojego istnienia i zawsze był Bóg i Logos.
W pewnym czasie zdecydował,że JEGO UKOCHANY SYN MUSI ODKUPIĆ ADAMA, bo Adam tez był stworzeniem tego samego Boga Jehowy i był synem Boga , ale synem z naturą ziemską.
Dlatego też Jezus,żeby odkupić Adama musiał stać się człowiekiem, to jest dla mnie logiczne, że Maria została cudownie przez Boga zapłodniona, duchem świetym, który posiada tylko Bóg w sobie.Jezus musiał po prostu zmienić nature duchową na ludzka.

Jeżeli chodzi o śmierć Jezusa i zmartwychwstanie, pójście do nieba itd. nie sprawia mi to żadnych trudności, ponieważ, Jezus był człowiekiem, więc został zabity. Samo ZMARTWYCHWSTANIE, TROCHĘ JEST RACZEJ NA WIARĘ, BO NIE JEST TO ŁATWE DO ZROZUMIENIA, ALE NIE JEST TO NIELOGICZNE, DLA STUDENTÓW BIBLIJNYCH.
Natomiast TRÓJCĘ W ŻADNYM WYPADKU NIE MOŻNA OGARNĄĆ i stad jest nazwana przez uczonych KrK i innych za TAJEMNICE WIARY.
Doktorzy KrK ja ustanowili i sami nie wiedzą jak ją ugryźć.

Zmartwychwstanie Jezusa wyglądał tak jak Łazarza . Leżał martwy a następnie wstał jak się wstaje po nocnym śnie !!
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2016-08-13, 14:54   

Nika to co piszesz to jest teologia religijna bo w zwyczajnym życiu raczej nie zdarza się niepokalane poczęcie jak i zmartwychwstanie ;-)

Prawda o Trojcy....

Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ...

Problem lezy w tym ze Biblii mamy teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym jak i antytrynitarnym np chrzest Jezusa dla jednych to obraz Trojcy a dla innych nie i choc slowa Trojca nie ma w Biblii choc tak jak pisalem ze wielu wierzy oparciu o Biblie a szczegolnie o NT ze Trojca jest jednak Biblijna i dla nich dobrym przykladem tego jest wlasnie chrzest Jezusa ....

A najwiecej na ten temat czesto maja Ci co slabo znaja temat Trojcy i antytrynitaryzmu np SJ itp ...

Dla mnie tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach i spor na ten temat jest pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ... to tyle krotko i prosto na ten temat .... pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-13, 17:06   

Tomasz G napisał/a:
Nika to co piszesz to jest teologia religijna bo w zwyczajnym życiu raczej nie zdarza się niepokalane poczęcie jak i zmartwychwstanie ;-)

Prawda o Trojcy....

Ja wierze ze Biblia uczy o Bogu Ojcu i Synu Bozym oraz Duchu Swietym i nie mowie ze Trojca jest albo ze jej nie ma bo to dla mnie jest to bez znaczenia ...

Problem lezy w tym ze Biblii mamy teksty ktore mozna rozumiec w duchu trynitarnym jak i antytrynitarnym np chrzest Jezusa dla jednych to obraz Trojcy a dla innych nie i choc slowa Trojca nie ma w Biblii choc tak jak pisalem ze wielu wierzy oparciu o Biblie a szczegolnie o NT ze Trojca jest jednak Biblijna i dla nich dobrym przykladem tego jest wlasnie chrzest Jezusa ....

A najwiecej na ten temat czesto maja Ci co slabo znaja temat Trojcy i antytrynitaryzmu np SJ itp ...

Dla mnie tak trynitarze jak antytrynitarze czesto opieraja sie tak samo na Biblii a wiec ich debaty sa tylko dyskusjami chrzescijan o roznych pogladach i spor na ten temat jest pusty i tylko pokazuje brak ducha milosci blizniego u wielu niby chrzescijan ... to tyle krotko i prosto na ten temat .... pozdrawiam ! Tomasz G

Tu nie chodzi o trójcę jako trójca bo wiemy że istnieje Bóg Ojciec Jahwe syn Boga Jezus i Duch święty. I to jest biblijne bo jest w biblii . Prawda biblijna jest taka że Bóg jest jeden !!
A nie jeden ale w trzech osobach u wyznawców Boga trójjedynego 3=1 a 1 =3 i to jest niebiblijne !!
Biblia nie mówi o Bogu w trzech osobach ale żeby chrzcić w imię ojca syna i ducha świętego
Ojciec i syn mają imiona a duch święty nie ma imiona !!! Lecz biblia mówi też o tym aby chrzcić w imię Jezusa . Więc kiedy chrzcimy w imię Ojca i syna i ducha a kiedy w imię Jezusa ? to jest pytanie ?
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-13, 17:13   


Definicje Trójcy
Podstawowa definicja: W jednej Istocie, która jest Bogiem odwiecznie istnieją trzy równe sobie i jednakowo wieczne osoby, mianowicie: Ojciec, Syn i Duch Święty.
Innymi słowy: Bóg odwiecznie istnieje jako trzy osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. Każda z tych osób jest w pełni Bogiem, lecz nie ma trzech Bogów, tylko jeden Bóg.


Jezus nigdy nie był i nie będzie równy Bogu..
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-13, 17:17   

Olus napisał/a:

Definicje Trójcy
Podstawowa definicja: W jednej Istocie, która jest Bogiem odwiecznie istnieją trzy równe sobie i jednakowo wieczne osoby, mianowicie: Ojciec, Syn i Duch Święty.
Innymi słowy: Bóg odwiecznie istnieje jako trzy osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. Każda z tych osób jest w pełni Bogiem, lecz nie ma trzech Bogów, tylko jeden Bóg.


Jezus nigdy nie był i nie będzie równy Bogu..

To by znaczyło że Boga stanowią trzy osoby :

Przykład w f9irmie jest trzyosobowy zarząd ale prezesem jest jedna osoba !!
Prezesa nie stanowią owe trzy osoby ale jedna w osobie prezesa tak samo Boga stanowi jeden Bóg w jednej osobie !!!Kto twierdzi inaczej ten sieje herezje i odpowie za to !!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-13, 17:26   

 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-13, 18:23   

Olus napisał/a:
Obrazek


 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-09-23, 11:14   

Nader Mansour Pogańskie korzenie trójcy, bogowie Babilonu
https://www.youtube.com/watch?v=X4rd8tl0O6M
 
     
Marek... 
Chrześcijanin


Potwierdzenie wizualne: 77
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Poziom: 22
HP: 22/1106
 2%
MP: 528/528
 100%
EXP: 55/59
 93%
Wysłany: 2016-12-03, 14:32   

Nie rozumiem jak można wierzyć w tak naciąganą i nie logiczna nauką jaką jest dogmat trójcy.
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3718
Dan.11:28-30a Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA - informacje prasowe http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3748
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-03, 16:31   

To jest wielka tajemnica :oops:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-12-03, 20:07   

Tomasz G napisał/a:
A najwiecej na ten temat czesto maja Ci co slabo znaja temat Trojcy i antytrynitaryzmu np SJ itp ...

Nie Tomku ŚJ maja bardzo dobre tłumaczenie trójcy i doskonale ja rozumieją.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-12-03, 20:09   

Marek... napisał/a:
Nie rozumiem jak można wierzyć w tak naciąganą i nie logiczna nauką jaką jest dogmat trójcy.

A jednak wierzą.

Marku zmniejsz swój awatarek bo jest za duży i zniekształca stronę, bardzo proszę. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2016-12-04, 12:45   

Co do Trojcy a raczej wiary w Jednego Boga w trzech osobach , to temat jest
bardzo trudny i czlowiek nie jest go wstanie calkiem wyjasnic ani
zdefiniowac tylko rozumem bez pomocy wiary ( a to dotyczy tez wielu innych
prawd Biblijnych np. zmartwychwstanie itp. ) oczywiscie w Biblii jest wiecej
tekstow trynitarnych niz antytrynitarnych ( tu wazna jest wykladnia i
rozumienie Biblii ) podobnie jest z historia tej prawdy w chrzescijanstwie
i adwentyzmie .
Moze po prostu zrobiono blad poruszajac ten temat w chrzescijanstwie ,
zamiast zostawic go w formie pierwotniej to jest na poziomie prostej wiary
ze jest Bog Ojciec i Syn Bozy oraz Duch Swiety a reszte zostawiaja sprawa
sumienia ( podobnie jest z nauka o naturze Jezusa ) niestety tak czy inaczej
puszka Pandory jest juz otwarta i nic juz sie nie da zrobic , spory sa i
beda do konca swiata .

Co do antytrynitarzy to obecny antytrynitaryzm np SJ powoluje sie czesto na nauki Ariusza ale nie wie nawet ze ma nie wiele wspolnego z naukami np. samego Ariusza ( On wierzył np. w osobowosc Ducha Sw inaczej niz SJ itp ) polecam wszystkim ksiazke Arka W ( to antytrynitarz ) Trojca Sw Mit czy rzeczywstosc wyd Duch Czasow K CHDS
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-12-04, 14:36   

Tomku znam Arka to mój kolega jest, miałam jego książkę, i chyba komuś pożyczyłam, bo jej nie widzę.
niemniej jednak ŚJ doktrynę o Trójcy maja doskonale opanowaną. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14