FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chrześcijanin powinien święcić szabat/sobotę?
Autor Wiadomość
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 279
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 22/35
 62%
Wysłany: 2017-10-08, 15:31   

nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Jezus Zbawiciel też odpoczywał w szabat - sobota, jak to było ustanowione,

Możesz zacytować tekst odpowiedni?

Mat 12,1-2;Mar 3,2; Łuk 13,10

W którym miejscu w tych tekstach pisze,że Jezus odpoczywał w szabat?

według mnie to właśnie w tych tekstach Jezus łamie szabat,

w Mat. 12:1-2------Jezus łamie szabat bo rwie kłosy
Mar. 3:2---uzdrawia chorego
Łuk. 13:10---- glosi.


Obłudniku, jak powiedział Jezus Zbawiciel, w szabat - sobota dzień odpoczynku wolno dobrze czynić (Mat 12,12)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-10-08, 16:47   

wiktorio12 napisał/a:
nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Jezus Zbawiciel też odpoczywał w szabat - sobota, jak to było ustanowione,

Możesz zacytować tekst odpowiedni?

Mat 12,1-2;Mar 3,2; Łuk 13,10

W którym miejscu w tych tekstach pisze,że Jezus odpoczywał w szabat?

według mnie to właśnie w tych tekstach Jezus łamie szabat,

w Mat. 12:1-2------Jezus łamie szabat bo rwie kłosy
Mar. 3:2---uzdrawia chorego
Łuk. 13:10---- glosi.


Obłudniku, jak powiedział Jezus Zbawiciel, w szabat - sobota dzień odpoczynku wolno dobrze czynić (Mat 12,12)

W tym tekście nie ma obłudniku., to jednak nie jest w tej chwili ważne, tutaj warto wspomnieć,że Jezus nie ustanawiał szabatu, odpoczywał w szabat czynnie, natomiast inne przykazania przestrzegał bardzo skrupulatnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 279
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 22/35
 62%
Wysłany: 2017-10-08, 18:04   

nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Jezus Zbawiciel też odpoczywał w szabat - sobota, jak to było ustanowione,

Możesz zacytować tekst odpowiedni?

Mat 12,1-2;Mar 3,2; Łuk 13,10

W którym miejscu w tych tekstach pisze,że Jezus odpoczywał w szabat?

według mnie to właśnie w tych tekstach Jezus łamie szabat,

w Mat. 12:1-2------Jezus łamie szabat bo rwie kłosy
Mar. 3:2---uzdrawia chorego
Łuk. 13:10---- glosi.


Obłudniku, jak powiedział Jezus Zbawiciel, w szabat - sobota dzień odpoczynku wolno dobrze czynić (Mat 12,12)

W tym tekście nie ma obłudniku., to jednak nie jest w tej chwili ważne, tutaj warto wspomnieć,że Jezus nie ustanawiał szabatu, odpoczywał w szabat czynnie, natomiast inne przykazania przestrzegał bardzo skrupulatnie.

Ty też możesz w szabat-sobota, dzień odpoczynku dla zdrowia naszego, czynić dobrze, jak Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka. I niech cię nie mami twoje guru.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-10-08, 18:54   

wiktorio12 napisał/a:
Ty też możesz w szabat-sobota, dzień odpoczynku dla zdrowia naszego, czynić dobrze, jak Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka. I niech cię nie mami twoje guru.

Ja nie mam guru, nie wiem jak TY?
Zauważ jednak,że Żydzi za to dobro co czynił Jezus umawiali się,żeby go zgładzić, bo hańbił SZABAT i co ty na to?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-10-08, 22:05   Re: Czy chrześcijanin powinien święcić szabat/sobotę?

wiktorio12 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Pokoja napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Olus napisał/a:
Czy chrześcijanin powinien święcić szabat/sobotę?
Czy może jakiś inny dzień?jeśli inny to dlaczego?
Czy szabat święcony był przed Mojżeszem?

Szabat - sobota ustanowiony jest w trosce o nasze zdrowie ( Rdz 2,2-3)


Sama nasza cielesna natura domaga się odpoczynku, co siódmy dzień. Nie musi to jednak być koniecznie ten sam dzień, co u Żydów. Tego samego dnia bronią w szczególności ci, którzy chcą sciagać dziesięcinę. Pismo Święte jednak wyraźnie wskazuje, że mamy sie podporządkować prawu krajów - państw, w których żyjemy, Rz. 13:1-5.

Cotygodniowy dzień odpoczynku, czyli co siódmy dzień ma za zadanie wzbudzić w człowieku pragnienie, aby w wszystkie dni działał dla chwały Bożej i dla bliźniego, a nie tylko w swoim interesie.

Szabat - sobota jest ustanowiona przez Boga Wszechmogącego dla wszystkich ludzi, w trosce o nasze zdrowie (Rdz 2,2-3) Prawo naszego kraju jest korzystne dla odpoczynku dla zdrowia naszego w szabat - sobota, bo jest dniem wolnym od pracy.


Mamy więc wolną sobotę i niedzielę. Jest to zapowiadanie dwóch Tysiącletnich dni. Obecnego Tysiąclecia Paruzji Chrystusa ("jak złodziej w nocy") - odpowiednik sabatu zwyczajnego, zwoływanego regularnie, co siódmy dzień i następującego po nim Tysiąclecia Epiufanii Paruzji Chrystusa - odpowiednik sabatu nadzwyczajnego, czyli uroczystego, ogłaszanego stosownie do pierwszej pełni Księżyca Roku.

Ja nie występuje przeciwko sabatowaniu przez Zydów, ale ten kto wystepuje przeciwko niedzieli, powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, co oznaczają dwa kolejne lata sabatowe - rok sabatowy i rok jubileuszowy (sabat sabatów rocznych), Kpł. 25:20-22.


Izrael był w lokalnym systemie prawno-ofiarniczym, którego obowiązywały ustanowione przykazania, przepisy, prawa, nakazy i zakazy, łącznie z rokiem szabatowym.Jezus Zbawiciel też odpoczywał w szabat - sobota, jak to było ustanowione, który natomiast wprowadził powszechne prawo miłości, którego oczywiście, nikt nie chce przestrzegać. Proszę przestać dywagować, manipulować, negować etc..., szabatu - sobota dnia odpoczynku dla zdrowia naszego, aby nie ponieś konsekwencji (Rdz 2,2-3)


Prośba z ala groźbą, co to za czczenie sabatu. :oops: To ma służyć uświęceniu sabatu :?: :!:

Jeżeli tak zawzięcie bronisz sabatu, to niedziela też jest sabatem, czyli dniem odpoczynku dla chwały Boga i dobra bliźniego. Ponadto Pan Jezus powiedział, że nie przeminie, ani jedna kreska, ani jedna jota z zakonu, któraby się nie wypełniła. Taką kreską, czy jotą jest rok sabatowy i rok jubileuszowy (sabat lat sabatowych, ich ukoronowanie. Jak wynika z Ewangelii, to zmartwychwstanie Chrystusa w Kościele nastapiło w niedzielę.

Niedziela oznacza "Nie działaj". Ap. Paweł napisał, że dozwolone jest nawet nieprzestrzeganie dnia, chociaż podkreślił, znaczenie przestrzegania, że jest dla Pana. Niewolnik nie może ponosić konsekwencji za nieprzestrzeganie sabatu, ale gdy przestrzega go jego pan, to dziękuje Bogu. Dziekuje, ponieważ odczuwa błogosławieństwa Jego. Ludzie czują się lepiej i mają motywację do wydajniejszej pracy. :oops:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 279
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 22/35
 62%
Wysłany: 2017-10-08, 22:10   

nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Ty też możesz w szabat-sobota, dzień odpoczynku dla zdrowia naszego, czynić dobrze, jak Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka. I niech cię nie mami twoje guru.

Ja nie mam guru, nie wiem jak TY?
Zauważ jednak,że Żydzi za to dobro co czynił Jezus umawiali się,żeby go zgładzić, bo hańbił SZABAT i co ty na to?

Szabat-sobota dzień odpoczynku jest ustanowiony w trosce o zdrowie nasze. I nie powinien być negowanym, manipulowanym ani też być powodem do prowokacji (Rdz 2,2-3)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-10-08, 22:13   

nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Ty też możesz w szabat-sobota, dzień odpoczynku dla zdrowia naszego, czynić dobrze, jak Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka. I niech cię nie mami twoje guru.

Ja nie mam guru, nie wiem jak TY?
Zauważ jednak,że Żydzi za to dobro co czynił Jezus umawiali się,żeby go zgładzić, bo hańbił SZABAT i co ty na to?


Bardzo słuszna uwaga. Obłudnie utrzymywali, że tak bardzo święcą sabat, a więc i zakon, a Panu Jezusowi zarzucili, że demona ma i szaleje, że w sabat uzdrawia, a on im powiedział, że za ojca mają diabła i własną gorliwość, Rz. 10:2,3. Tylko czychali, aby znaleźć pretekst do postawienia mu zarzutu, że rani ich (obłudne) uczucia religijne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-10-09, 09:35   

wiktorio12 napisał/a:
Szabat-sobota dzień odpoczynku jest ustanowiony w trosce o zdrowie nasze. I nie powinien być negowanym, manipulowanym ani też być powodem do prowokacji (Rdz 2,2-3)

(2) I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.

Dlaczego Bóg odpoczął?, Dla odpoczynku, bo się zmęczył? Czy dla zdrowotności? Czy odpoczął od STWARZANIA, bo już stworzył co chciał? Proszę odpowiedz mi. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 279
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 22/35
 62%
Wysłany: 2017-10-09, 10:59   

nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Szabat-sobota dzień odpoczynku jest ustanowiony w trosce o zdrowie nasze. I nie powinien być negowanym, manipulowanym ani też być powodem do prowokacji (Rdz 2,2-3)

(2) I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.

Dlaczego Bóg odpoczął?, Dla odpoczynku, bo się zmęczył? Czy dla zdrowotności? Czy odpoczął od STWARZANIA, bo już stworzył co chciał? Proszę odpowiedz mi. :-D

Bóg Wszechmogący nie męczy się bo jest postacią duchową, dał przykład dla duchowo-intelektualnie ułomnych ludzi, aby odpoczywali od pracy swojej, w trosce o zdrowie nasze. A duchowo-intelektualnie ułomni ludzie, dywagują, knują, spiskują, intrygują i prowokują, bo nie mają nawet troski o zdrowie swoje.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-10-09, 12:15   

wiktorio12 napisał/a:
Bóg Wszechmogący nie męczy się bo jest postacią duchową,

Zgadzam sie.
wiktorio12 napisał/a:
dał przykład dla duchowo-intelektualnie ułomnych ludzi, aby odpoczywali od pracy swojej, w trosce o zdrowie nasze.

Tego akurat w Biblii nie ma,ze o nasze zdrowie w SOBOTĘ, bo w środę tez jak będziemy odpoczywać to jest dla naszego zdrowia.
wiktorio12 napisał/a:
A duchowo-intelektualnie ułomni ludzie, dywagują, knują, spiskują, intrygują i prowokują, bo nie mają nawet troski o zdrowie swoje

To juz jest przygadywanie, chyba do mnie, wiec ci powiem,ze się mylisz, ja dbam o swoje zdrowie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 279
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 22/35
 62%
Wysłany: 2017-10-09, 12:27   

nike napisał/a:
wiktorio12 napisał/a:
Bóg Wszechmogący nie męczy się bo jest postacią duchową,

Zgadzam sie.
wiktorio12 napisał/a:
dał przykład dla duchowo-intelektualnie ułomnych ludzi, aby odpoczywali od pracy swojej, w trosce o zdrowie nasze.

Tego akurat w Biblii nie ma,ze o nasze zdrowie w SOBOTĘ, bo w środę tez jak będziemy odpoczywać to jest dla naszego zdrowia.
wiktorio12 napisał/a:
A duchowo-intelektualnie ułomni ludzie, dywagują, knują, spiskują, intrygują i prowokują, bo nie mają nawet troski o zdrowie swoje

To juz jest przygadywanie, chyba do mnie, wiec ci powiem,ze się mylisz, ja dbam o swoje zdrowie.

Teraz świadomie dokonałeś wyboru, odpoczynku czwartego dnia stwarzania, nie poświęconego i nie pobłogosławionego i nie przeznaczonego na odpoczynek (Rdz 2,2-3)
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-10-09, 16:53   

Pokoja napisał/a:
Ja nie występuje przeciwko sabatowaniu przez Zydów,

Szabat nie był,nie jest i nie będzie tylko dla Żydów.
A jesli chcesz tak....to jest dla prawdziwych Żydów
czyli każdego wierzącego z obrzezanym sercem,a niedziela nigdzie nie została uświęcona i latka tu nie pomogą :)

Cytat:
Ap. Paweł napisał, że dozwolone jest nawet nieprzestrzeganie dnia

Apostoł Paweł w liście do Rzymian nie pouczał o szabatach,a raczej o postach,weganach itd.
Apostoł Paweł nauczał tak samo jak Jezus przykazań Boga Ojca danych min na Synaju.
Paweł nauczał jak Jezus,a Jezus jak Mojżesz.Nieprzestrzeganie go to grzech i tyle.



nike napisał/a:
według mnie to właśnie w tych tekstach Jezus łamie szabat,




Jezus łamał jak pisał Listek(i ty w innym temacie) tylko przykazania ludzkie nałożone na szabat.
Jeśli według ciebie grzeszył,to wierzysz w fałszywego Mesjasza
i idziesz prosto do gehenny z której wyjdziesz tylko na wyrok.

Nie wiem czy wyrażasz się nięswiadomie nieprecyzyjnie,a przez to robisz
z Pana Jezusa grzesznika czy robisz to specjalnie
bo wolisz ludzką naukę o rzekomej
świętości niedzieli? :)

Co wieś to inna pieśń?Jeszcze nie tak dawno pisałaś:
Według prawa źle rozumianego przez Faryzeuszy
i innych dostojników żydowskich,
tak łamał prawo odnośnie szabatu.

I bardzo dobrze wtedy napisałaś.
Teraz jakoś tego brakuje
i trochę inaczej piszesz.
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=95720#95720


Cytat:
Łuk. 13:10---- glosi.

:shock: serio?nie mogę uwierzyć!
Nie,nie,nie nie może być!to musi być kłamstwo! :mrgreen:
A tak serio to Słowo Boże zabrania się nawet odzywać w szabat? :roll:

Cytat:
to jednak nie jest w tej chwili ważne, tutaj warto wspomnieć,że Jezus nie ustanawiał szabatu, odpoczywał w szabat czynnie, natomiast inne przykazania przestrzegał bardzo skrupulatnie.

Jezus jest Panem szabatu.
Jezus wszystkich przestrzegał skrupulatnie.
Jezus nie ustanawiał żadnej świętej niedzieli.

Cytat:
Zauważ jednak,że Żydzi za to dobro co czynił Jezus umawiali się,żeby go zgładzić, bo hańbił SZABAT i co ty na to?

Tak naprawdę to go uświęcał zgodnie z wolą Ojca.
Łamał i hańbił tylko przepisy ludzkie.
Przemyśl to i precyzuj bardziej :roll:

Cytat:
Ja nie mam guru, nie wiem jak TY?

Oczywiście,że masz.
Niestety nie jedno.
Najważniejszy:





Cytat:
W ktorym miejscu w Biblii jest napisane,że sobota jest dla naszego zdrowia odpoczynkiem?


(30) Serce spokojne jest życiem dla ciała, lecz zazdrość jest zgnilizną dla kości. (Przysłów 14:30)
Serce spokojne należy rozumieć jako posłuszne Prawu Bożemu.
Mowa tutaj o całym Prawie w tym uświęconym dla nas szabacie.
Tak samo jak w PWT.WYJ.. .Zresztą z samej logiki to wynika
bo ciało bez odpoczynku niszczeje szybciej
ale ty to wiesz tylko szukasz dziury
w całym ech...

(12) Za słuchanie tych nakazów i pilne ich wykonywanie będzie ci Pan,
Bóg twój, dochowywał przymierza i miłosierdzia, które poprzysiągł przodkom twoim.
(13) Będzie cię miłował, błogosławił ci i rozmnoży cię. Pobłogosławi owoc twojego łona i owoc twojego pola:
twoje zboże, moszcz, oliwę, przychówek od twych krów i pomiot od twoich owiec, na ziemi, o której poprzysiągł twoim przodkom,
że da ją tobie. (14) Obfitsze błogosławieństwo otrzymasz niż inne narody. Pomiędzy ludźmi i pomiędzy trzodami twoimi nie będzie niepłodnego ani niepłodnej.
(15) Pan oddali od ciebie wszelką chorobę, nie ześle na ciebie żadnej ze zgubnych plag egipskich, których byłeś świadkiem, a ześle je na wszystkich, którzy cię nienawidzą.(PTW 7)

[(25) Służcie Panu, Bogu waszemu, a On pobłogosławi chleb twój i wodę twoją. Oddalę też choroby spośród ciebie.(Wyjścia 23:25)



Cytat:
W tym tekście nie ma obłudniku

Ale jest w tym:Ewangelia Mar 7:6
i pasuje do sytuacji w tym temacie....
A on odpowiadając, rzekł im: Słusznie o was, obłudnicy, prorokował Izajasz..

Tak jak jedzenia przez Stwórce jest dobrane najlepiej dla nas
tak samo cykl odpoczynkowy,świąt które wyznaczył itd.
Pamiętaj Stwórca wie lepiej od ciebie
i od ludzkiej filozofii...

Wiktor napisał/a:
duchowo-intelektualnie ułomni ludzie,





_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-10-09, 17:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-10-09, 21:10   

Jak na razie, to mówię zawsze jednakowo, fajną rykszę wytrzasnąłeś, podoba mi się, nie mam takiego zdjęcia, a po za tym, to jednak jesteś mściwym faciem., ale ja i tak ciebie lubię. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-10-09, 23:34   

Cytat:
ak na razie, to mówię zawsze jednakowo

No właśnie nie bardzo.
Cytat:
fajną rykszę wytrzasnąłeś,

Oleusz jak chce potrafi 8-)
Cytat:
podoba mi się, nie mam takiego zdjęcia,

No widzisz nie ma tego złego.. :mrgreen:
Cytat:
a po za tym, to jednak jesteś mściwym faciem.

Aj :-D być może coś w tym jest :-D ale nie w tym "wypadku".

8-)

Cytat:
ale ja i tak ciebie lubię.

uff ;-) Ja też,ale prawda jest ważniejsza od moich sympatii.

Podsumowując: „A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego”(Hebrajczyków 4,9)

_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-10-09, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-10-10, 12:23   

Jezus kiedy odpowiadał na pytanie faryzeuszy odpowiedział takie słowa Mat.22--------
(34) Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, (35) a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał , wystawiając Go na próbę: (36) Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? (37) On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

Jakoś o szabasie nie wspomniał, dlaczego?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13