FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proboszcz z Zawiercia
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-15, 10:11   

nike napisał/a:
Cytat:
Wiesz gdzie chrześcijaństwo się narodziło? Na Golgocie. W bólach krzyża Chrystusa,

Tak??? A ja myślałam,że po raz pierwszy chrześcijanami naśladowcy Jezusa zostali nazwani w Antiochii:

Zgodnie z Dziejami Apostolskimi (11,26) „W Antiochii po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami” (gr. Χριστιανός). Określenie to pochodziło prawdopodobnie z kręgów pogańskich i miało początkowo negatywny wydźwięk. Z czasem zaczęło wyrażać odrębność wierzących w Jezusa Chrystusa (wcześniejsze terminy to „wierzący”, „uczniowie”).

Pierwsze użycie terminu chrześcijaństwo (gr. Χριστιανισμός) w tekście biblijnym odnotowano w Dziejach Apostolskich (Dz 26,28)[5]. Pojawia się ono również u Tertuliana, Grzegorza z Nyssy i u innych pisarzy wczesnochrześcijańskich.

Pierwotnie symbolem chrześcijaństwa była ryba[6], zaś w III w. stał się nim krzyż. Nawiązano w ten sposób do dwóch pierwszych liter greckich słowa Christos (Χ – chi i Ρ – ro), a następnie również do ukrzyżowania Jezusa.

Za VIKI

To, że pierwszy raz nazwano tak ich w Antiochii to nie znaczy, że wcześniej chrześcijaństwa nie było. Jedynie nazwy tak przyjętej nie było. Natomiast chodzi mi o samo narodzenie się Kościoła (chrześcijaństwa). Nie ważne czy i kiedy nadano nazwę ostateczną.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-10-15, 10:28   

Droga Iwonko, przecież tutaj o nazwę chodzi przynajmniej ja mam takie wrażenie.
Jezus swoich uczni nie nazywał chrześcijanami, tylko uczniami, były tworzone zbory wyznawców Jezusa.
Nazwa chrześcijanie jest nazwą bardzo szeroka, bo nie wszyscy którzy mienia się chrześcijanami są wyznawcami Jezusa i tego co ON nauczał.
Zauważ wszyscy gdzie sięgnął rzymski kościół są chrześcijanie, czyli ci najlepsi wierzący w Jezusa, a czy to jest prawdą? Czy na prawdę są wierzącymi w Jezusa?
Nasza historia, HITLER, STALIN,MUSSOLINI, co ci dobrzy chrześcijanie zrobili z ŻYDAMI? Żydzi to oddani ludzie BOGU JHWH byli przecież, czyli OJCU JEZUSA.

Nie mamy więc się czym szczycić,że jesteśmy chrześcijanami. CHRZEŚCIJAŃSTWO TO ZBRODNICZA INSTYTUCJA JEST.
Może mieliśmy złych nauczycieli, bo RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-10-24, 05:57   

Posty o chrzcie przeniosłem Tutaj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14