FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy masturbacja to grzech??
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-10, 21:20   

zaza napisał/a:
A nie można się masturbować z szacunkiem?


Dobre :-D
Hmmm a istnieje jakaś różnica??
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-01-10, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-10, 21:21   

Serdunio napisał/a:
zaza napisał/a:
A nie można się masturbować z szacunkiem?


Dobre :-D


Dobre i odpowiedź brzmi tak :-P
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-10, 23:14   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
każdy ochrzczony się zalicza. Ten tekst odnosi się do każdego czytelnika

Tak?? ciekawe czy starczy miejsca w niebie, bo z tego co mówisz to miliardy ludzi należą do Oblubienicy.
niebo jest stanem.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-10, 23:18   

Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
każdy ochrzczony się zalicza. Ten tekst odnosi się do każdego czytelnika

Tak?? ciekawe czy starczy miejsca w niebie, bo z tego co mówisz to miliardy ludzi należą do Oblubienicy.
niebo jest stanem.


Nigdzie w Biblii tego nie wyczytałem.Biblia mówi o trzech niebiosach,ale żadne z nich nie jest stanem.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-11, 10:51   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
każdy ochrzczony się zalicza. Ten tekst odnosi się do każdego czytelnika

Tak?? ciekawe czy starczy miejsca w niebie, bo z tego co mówisz to miliardy ludzi należą do Oblubienicy.

Niebo jest stanem. To jest rzeczywistość zupełnie inna od tej jaką możemy sobie wyobrazić

zaza napisał/a:
Iwona napisał/a:
Ciało nasze jest świątynią i jako takie trzeba je traktować z szacunkiem. Masturbacja niestety ale uzależnia,
tak więc odbiera człowiekowi wolność (nie ma wolności gdy jest uzależnienie). Nie można ciała traktować jako rzeczy, która posłuży nam np.
do zaspokojenia swoich erotycznych fantazji, swoich pragnień, które mogą prowadzić do uzależnień.


Uzależnić można się od wielu rzeczy czyli trzeba z nich całkiem zrezygnować?
A nie można się masturbować z szacunkiem?i skąd wiesz?bo tak przeczytałaś?
Chyba 99% przet to przechodzi i jakoś większość się nie uzależnia
Ja czytałem,że maturbacja trakowana z szacunkiem wpływa
bardzo dobrze na świątynie.Ciągłe płonięcie może
prowadzić do rozpusty.

http://www.fakt.pl/wydarz...urbacja/tqw70ph

Jeśli nie panujesz nad pewnymi rzeczami, a uzależniasz się od nich to oczywiście, że powinieneś z tym walczyć bo Bóg Cię powołał do życia w wolności. Gdzieś był fragment biblijny (już dokładnie nie pamiętam adresu - Stary Testament) mówiący o tym, że nie wolno wylewać nasienia swego bezpodstawnie. Zdradzę Ci pewną rzecz. Kiedyś się masturbowałam, ale nie wiedziałam , że jest to złe (nawet nie wiedziałam co to jest masturbacja, byłam za młoda by znać to pojęcie wtedy). Gdy się już dowiedziałam i uświadomiłam to sobie było mi wstyd. Już tego więcej nie robiłam ale od czasu do czasu nachodziły mnie pokusy, z którymi jednak sobie poradziłam. Z tym, że pewna rana pozostała. Niezależnie od tego ile procent się masturbuje (lub masturbowało) a ile nie to nie zmieni się faktu, że jest to grzech. Człowiek powinien panować nad swoim ciałem, nad swoimi popędami. Gdy nie panuje staje się niewolnikiem ich.

zaza napisał/a:
Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Cytat:
"Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? " (1 Kor 6,19)

Ciało nasze jest świątynią i jako takie trzeba je traktować z szacunkiem. Masturbacja niestety ale uzależnia, tak więc odbiera człowiekowi wolność (nie ma wolności gdy jest uzależnienie). Nie można ciała traktować jako rzeczy, która posłuży nam np. do zaspokojenia swoich erotycznych fantazji, swoich pragnień, które mogą prowadzić do uzależnień.

Teksty te odnoszą się do OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ, 144000, a ty Iwonko też się do nich zaliczasz?

BO JA NIE.
każdy ochrzczony się zalicza. Ten tekst odnosi się do każdego czytelnika


Szymon mag był ochrzczony,ale Ducha św nie miał,chciał go kupić.
Oczywiście list jest skierowany ogólnie do zboru..
ale..

On się ochrzcił bo myślał, że zobaczy jakieś cuda, będzie miał cudowne moce (patrzył na Apostołów, którzy w imię Jezusa uzdrawiali). Też tak chciał. Znamy tą historię więc sądzę, że nie muszę o tym pisać. On nie miał w sobie postawy wiary, miłości, zaufania i oddania wszystkiego Bogu. Co nie znaczy, że nie miał możliwości przyjąć tej postawy. Sam chrzest to jest jedno. Życie po nim to drugie. To, że ktoś przyjął dary Ducha Świętego to nie znaczy, że Duch Święty odebrał mu możliwość decydowania o swoim życiu, o tym czy chce wybierać dobro czy zło. Duch Święty pomaga człowiekowi w życiu w pełni łaski Bożej ale człowiek ma możliwość dokonania wyboru czy rzeczywiście chce współpracować z Nim czy już niekoniecznie.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-11, 16:50   

Iwona napisał/a:
Niebo jest stanem. To jest rzeczywistość zupełnie inna od tej jaką możemy sobie wyobrazić


A Biblii gdzieś tak napisano?

Cytat:
Jeśli nie panujesz nad pewnymi rzeczami, a uzależniasz się od nich to oczywiście, że powinieneś z tym walczyć bo Bóg Cię powołał do życia w wolności. Gdzieś był fragment biblijny (już dokładnie nie pamiętam adresu - Stary Testament) mówiący o tym, że nie wolno wylewać nasienia swego bezpodstawnie. Zdradzę Ci pewną rzecz. Kiedyś się masturbowałam, ale nie wiedziałam , że jest to złe (nawet nie wiedziałam co to jest masturbacja, byłam za młoda by znać to pojęcie wtedy). Gdy się już dowiedziałam i uświadomiłam to sobie było mi wstyd. Już tego więcej nie robiłam ale od czasu do czasu nachodziły mnie pokusy, z którymi jednak sobie poradziłam. Z tym, że pewna rana pozostała. Niezależnie od tego ile procent się masturbuje (lub masturbowało) a ile nie to nie zmieni się faktu, że jest to grzech. Człowiek powinien panować nad swoim ciałem, nad swoimi popędami. Gdy nie panuje staje się niewolnikiem ich.


Onan nie został ukarany za wylewanie nasienia
lecz za to,że nie chciał spłodzić potomstwa.
To był jego grzech,a nie samo wylanie
czy też masturbacja.

Cytat:
On się ochrzcił bo myślał, że zobaczy jakieś cuda, będzie miał cudowne moce (patrzył na Apostołów, którzy w imię Jezusa uzdrawiali). Też tak chciał. Znamy tą historię więc sądzę, że nie muszę o tym pisać. On nie miał w sobie postawy wiary, miłości, zaufania i oddania wszystkiego Bogu. Co nie znaczy, że nie miał możliwości przyjąć tej postawy. Sam chrzest to jest jedno. Życie po nim to drugie. To, że ktoś przyjął dary Ducha Świętego to nie znaczy, że Duch Święty odebrał mu możliwość decydowania o swoim życiu, o tym czy chce wybierać dobro czy zło. Duch Święty pomaga człowiekowi w życiu w pełni łaski Bożej ale człowiek ma możliwość dokonania wyboru czy rzeczywiście chce współpracować z Nim czy już niekoniecznie.


No,ale się ochrzcił jak inni i nic mu to nie dało.
Ani Ducha św,ani włączenia w "Kościół" czy też oblubienice.
Sam chrzest w bez wiary jest po prostu pustym rytuałem który niczego nie daje.



Nie wykazałaś na podstawie Pisma,że jest grzechem.
Czyli seksu też nie powinien uprawiać,korzystać z komputera itd? :roll:
I jednak chyba lepiej sobie tak ulżyć niż zgrzeszyć rozpustą.Można korzystać z pc i nie być niewolnikiem.


No widzisz masturbowałaś się i się nie uzależniłaś,a pokusy są z nią czy bez niej.
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-11, 17:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-11, 20:24   

nike napisał/a:
zaza napisał/a:
nike napisał/a:
zaza napisał/a:
Dotyczą każdego wierzącego bo w nim mieszka Duch św.


Udowodnji tekstem i kto to jest w nim



Wierzący to nowo narodzony człowiek z Ducha św
więc jak może Go nie posiadać?Przecież tylko takie osoby
zostaną wskrzeszone do życia wiecznego.Poz tym oblubienica to wszyscy zbawieni
którzy zostaną porwani w powietrze na spotkanie Pana kiedy wróci ustanowić swoje królestwo.

Więc według ciebie, to Jezus umarł tylko za nowo narodzonych?

co więc z tekstem :

1Tm 2:6 bg "Który dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów jego."


Za grzechy świata czyli za wszystkich
ale skorzystać z okupu mogą tylko wierzący
czyli nowo narodzeni ludzie którzy wchodzą w skład oblubienicy.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-01-14, 14:51   

Jak ktoś mówi, że masturbacja jest SAMOGWAŁTEM, to mam wrażenie, że ten ktoś ma chory mózg. Podręczniki medyczne już dawno z tego nazewnictwa zrezygnowały, a na forach biblijnych widzę, ze masa ludzi o tym pisze.
Gwałt jest niechciany, a masturbacja chciana, bo człowiek robi to, kiedy chce :-P

Wg Izraelitów był to grzech, bo psuło się nasienie i tyle. Ale to samo dzieje się w nocy, podczas polucji :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-14, 20:54   

Cytat:
Wg Izraelitów był to grzech, bo psuło się nasienie i tyle. Ale to samo dzieje się w nocy, podczas polucji :)

Był to grzech bo Onan nie posłuchał Boga i nie chciał spłodzić potomka.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-01-15, 00:58   

Zaza napisał/a:
Był to grzech bo Onan nie posłuchał Boga i nie chciał spłodzić potomka.

hmmm, jakby nie patrzec, to Bóg tez NIKOGO nie spłodził :-P Bóg zgrzeszył? :-P
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-15, 12:14   

bartek212701 napisał/a:
Zaza napisał/a:
Był to grzech bo Onan nie posłuchał Boga i nie chciał spłodzić potomka.

hmmm, jakby nie patrzec, to Bóg tez NIKOGO nie spłodził :-P Bóg zgrzeszył? :-P


hmm zależy jak interpretować Biblijne zrodzenie :-D Bóg nie musiał wypełniać prawa lewiratu :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13