FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim są fałszywi prorocy ?
Autor Wiadomość
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-16, 10:01   

Marek...

Cytat:
Fałszywy nauczyciel to także fałszywy prorok. To jest dokładnie to samo. 


NIEPRAWDA ! NIE KAŻDY FAŁSZYWY NAUCZYCIEL JEST FAŁSZYWYM PROROKIEM !

Ewangelia Mateusza 24.11 mówi o pseudo-prorokach, którzy zwiodą wielu. Ponawiam więc pytanie : czy katoliccy święci, którzy przepowiadali fałszywie różne wydarzenia i wyznaczali daty powrotu Jezusa, które się nie sprawdziły - czy byli fałszywymi prorokami ?

Proszę, aby wszyscy miłośnicy Pisma Świętego na tym forum wypowiedzieli się na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-16, 10:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13650
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 429/608
 70%
Wysłany: 2016-12-16, 12:42   

Mogę jeszcze do mojego posta dodać,że jeżeli ktoś uważa/uważał się za proroka, który potrafi/potrafił przepowiedzieć przyszłość i twierdził,ze to mu powiedział BÓG , jest fałszywym prorokiem, bo BÓG JHWH to tylko proroków do Jana Chrzciciela uważał za natchnionych, bo to ON na nich zsyłał DUCHA ŚWIĘTEGO.
Prorokami są tez nauczyciele, którzy nie uważają siebie,że pod natchnieniem coś piszą, ale piszą np. z własnych wyliczeń podpierając się chronologia biblijną która jest zamieszczona w Biblii, czasami daty są mylne, ale są pisane sercem aj takich ludzi nie uważam,za fałszywych.
Pisałam wyżej,ze często jest tak,że mnie pasują daty nauczycieli których ja poważam i uważam ich za mądrych inni chcą widzieć wszystko wzrokiem cielesnym twierdzą,że daty są fałszywe. Każdy z nas ma własną wolę i ma prawo własnego rozumu używać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-16, 15:49   

nike

Cytat:
BÓG JHWH to tylko proroków do Jana Chrzciciela uważał za natchnionych, bo to ON na nich zsyłał DUCHA ŚWIĘTEGO. 


NIEPRAWDA ! Świadczy o tym prorok Agabus - Dz.Ap.11.28 oraz 21.10

Cytat:
Prorokami są tez nauczyciele, którzy nie uważają siebie,że pod natchnieniem coś piszą, ale piszą np. z własnych wyliczeń podpierając się chronologia biblijną która jest zamieszczona w Biblii, czasami daty są mylne, ale są pisane sercem aj takich ludzi nie uważam,za fałszywych. 

Nie jest ważne to co Ty uważasz, tylko jaka jest prawda. Jeśli ktoś przepowiada wydarzenia, które nie następują i wyznacza fałszywe daty - to jest fałszywym prorokiem. W 5 Moj.18.20-22 Bóg w tym wypadku nie zajmuje się motywacją fałszywych proroków. Wystarczy, że przemawiają w Jego imieniu, a nawet w imieniu obcych bogów, i to ich całkowicie dyskwalifikuje.

Cytat:
Pisałam wyżej,ze często jest tak,że mnie pasują daty nauczycieli których ja poważam i uważam ich za mądrych inni chcą widzieć wszystko wzrokiem cielesnym twierdzą,że daty są fałszywe. Każdy z nas ma własną wolę i ma prawo własnego rozumu używać


Znowu to samo. Jeśli komuś coś pasuje, to jeszcze nie dowód, że to jest prawda. Jeśli ktoś postępuje wbrew Słowu Bożemu to jest głupcem. Wszyscy więc, którzy zlekceważyli nakaz samego Boga zapisany w 5 Moj.18.20-22 oraz nakaz Jezusa - Syna Bożego zapisany w Dz.Ap.1.7 mędrcami nie byli.
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-16, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13650
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 429/608
 70%
Wysłany: 2016-12-16, 21:15   

A skąd ty czerpiesz taką wiedzę? Twierdzisz,ze z Biblii tak? I ja też twierdzę,że z Biblii ja czerpię wiedzę i mi np. coś pasuje, a tobie nie pasuje, kto z nas ma rację?
Ja powiem tak każde z nas ma rację swoją, a jaka będzie ta prawdziwa, dowiemy się w tysiącleciu.
Tutaj to my dyskutujemy, a nie nauczamy, a więc każdy ma prawo, rozumieć jak chce. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Marek... 
Chrześcijanin


Potwierdzenie wizualne: 77
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Poziom: 22
HP: 22/1106
 2%
MP: 528/528
 100%
EXP: 55/59
 93%
Wysłany: 2016-12-16, 22:49   

Adiw napisał/a:
czy katoliccy święci, którzy przepowiadali fałszywie różne wydarzenia i wyznaczali daty powrotu Jezusa, które się nie sprawdziły - czy byli fałszywymi prorokami ?


Oczywiście że byli. To jest bez znaczenia w jakiej ktoś jest religii, jeżeli przepowiada fałsz czyni się fałszywym prorokiem.
Z tym że jest jeden problem - musi minąć sporo czasu żeby tak rozumianego fałszywego proroka zdyskredytować, to mogą być całe dziesięciolecia lub nawet dłużej. Przykład ŚJ.
Dlatego Jezus Chrystus pokazał nam szybszą drogę - "poznacie ich po owocach". Mat.7:15,16
Pozdrawiam
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3718
Dan.11:28-30a Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA - informacje prasowe http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3748
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-17, 08:04   

nike

Cytat:
A skąd ty czerpiesz taką wiedzę? Twierdzisz,ze z Biblii tak?


Tak, twierdzę, że z Biblii. Napisłaś oczywistą NIEPRAWDĘ, twierdząc, że Bóg tylko proroków do Jana Chrzciciela uważał za natchnionych, bo na nich zsyłał DUCHA ŚWIĘTEGO.

Jest to ewidentny fałsz o czym świadczą Dzieje Apostolskie 11.28 oraz 21.30, gdzie opisano przykład proroka Agabusa żyjącego w czasach apostołów. Prorok Agabus żył po Janie Chrzcicielu.
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-17, 08:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-17, 08:42   

Marek...

Cytat:
Adiw napisał/a:
czy katoliccy święci, którzy przepowiadali fałszywie różne wydarzenia i wyznaczali daty powrotu Jezusa, które się nie sprawdziły - czy byli fałszywymi prorokami ?
Marek... napisał/a:
Oczywiście że byli. To jest bez znaczenia w jakiej ktoś jest religii, jeżeli przepowiada fałsz czyni się fałszywym prorokiem. 


W istocie.

Cytat:
Z tym że jest jeden problem - musi minąć sporo czasu żeby tak rozumianego fałszywego proroka zdyskredytować, to mogą być całe dziesięciolecia lub nawet dłużej. Przykład ŚJ. 


Lepiej nie uogólniać, lecz podawać konkrety i konkretne osoby. Np.William Miller założyciel adwentystów wyznaczył datę powrotu Chrystusa na 22 października 1844 r. Kiedy się to nie spełniło, adwentyści, którzy po tej dacie się rozlecieli wymyślili sobie bajeczkę, że Chrystus powrócił, ale niewidzialnie.

Podobnie było z założycielem Badaczy Pisma Św. - Charlesem Russellem. Wyznaczył dzień powrotu Chrystusa na jesień 1874 r. Nawet się ochrzcił przed tą datą u adwentystòw, aby być gotowym na ową chwilę.
Kiedy się to znowu nie stało wymyślił sobie teorię o paruzji czyli niewidzialnym powrocie.

Z kolei Joseph Franklin Rutherford uważający się za jego następcę wyznaczył 1925 r. jako datę zmartwychwstania patriarchów i proroków starożytnego Izraela. W tym celu kazał wybudować pałac dla zmartwychwstałych zwany Bet Sarim w San Diego w Kalifornii. Ale i to też się nie stało.

Ile to wszystko było warte faktycznie pokazuje historia. Kim więc oni byli w świetle Biblii skoro wyznaczali fałszywe daty wydarzeń, które nie nastąpiły ?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13650
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 429/608
 70%
Wysłany: 2016-12-17, 10:33   

Adiw napisał/a:
Jest to ewidentny fałsz o czym świadczą Dzieje Apostolskie 11.28 oraz 21.30, gdzie opisano przykład proroka Agabusa żyjącego w czasach apostołów. Prorok Agabus żył po Janie Chrzcicielu.


Dlaczego ty od razu poniżasz mnie i wyzywasz że pisze fałsz?
Ja pisząc o prorokach miałam na myśli proroków takich jak w ST którzy mieli widzenia i przepowiadali przyszłość na wiele lat po ich śmierci.
Nie miałam na myśli apostołów i ich uczni, bo ja doskonale wiem i ty też, ze apostołowie mieli DŚ i ich uczniowie też.

To co powiedział Agabus nie było proroctwem którego by nie znali apostołowie, bo oni doskonale zdawali sobie sprawę co czeka Jerozolimę.

(28) Jeden z nich, imieniem Agabus, powstał i dzięki duchowi zaczął wskazywać, że wkrótce całą zamieszkaną ziemię nawiedzi wielka klęska głodu.

Ap.Jan napisał proroctwo Ksiege Objawienia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13650
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 429/608
 70%
Wysłany: 2016-12-17, 10:42   

Cytat:
Lepiej nie uogólniać, lecz podawać konkrety i konkretne osoby. Np.William Miller założyciel adwentystów wyznaczył datę powrotu Chrystusa na 22 października 1844 r. Kiedy się to nie spełniło, adwentyści, którzy po tej dacie się rozlecieli wymyślili sobie bajeczkę, że Chrystus powrócił, ale niewidzialnie.

Podobnie było z założycielem Badaczy Pisma Św. - Charlesem Russellem. Wyznaczył dzień powrotu Chrystusa na jesień 1874 r. Nawet się ochrzcił przed tą datą u adwentystòw, aby być gotowym na ową chwilę.
Kiedy się to znowu nie stało wymyślił sobie teorię o paruzji czyli niewidzialnym powrocie.

Tak jak pisałam wyzej ja się z tymi datami zgadzam, a ty chcesz mi na śiłę wmówić,żebym mówiła tak jak ty, jeżeli tego chcesz, to mogę jedynie przychylić się do twoich epitetów w stosunku do mnie i powiedzieć,ze ty jesteś fałszywym prorokiem, bo nie chcesz uwierzyć w daty które ja wierzę. AMEN.

Czy ty to Beniamin Szot bo dużo masz podobnego jadu z niego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6305
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4472/6115
 73%
EXP: 283/330
 85%
Wysłany: 2016-12-17, 11:15   

Marek... napisał/a:
Cytat:
Kim są fałszywi prorocy opisani w Ewangeliach przez Jezusa ? czy ktoś potrafi podać przykłady?


Każdy, kto głosi nauki sprzeczne z prawdą biblijną jest fałszywym prorokiem.
Przykładów jest aż za dużo, wszyscy którzy głoszą nauki fałszywe - nie tylko duże czy małe kościoły lecz nawet poszczególni ludzie przedstawiający błędne nauki jako prawdę stają się bezwiednie fałszywymi prorokami. Oczywiści w najgorszej sytuacji znajdują się przywódcy religijni.
Obecnie nie ma na ziemi jednej prawdziwej chrześcijańskiej religii tak jak to było w I wieku n.e. za życia apostołów.
To jeszcze przed nami.
W każdej chrześcijańskiej religii jest prawda wymieszana z fałszem w różnych proporcjach. Por.Mat.13:24-30 ; 47-50
Pocieszające jest jednak to że Jezus Chrystus przygląda się poszczególnym jednostką i w każdej religii mogą znajdować się ludzie o dobrych sercach, którzy mimo fałszu promowanego w ich wierze podobają się Bogu. Por.Jan.4:23,24 Łuk.4:25-27
Pozdrawiam


Takie stanowiska jest właściwe.
Poznawajmy prawdę Słowa Bożego i dzielmy się nią, a fałszywi prorocy, czyli publiczni mówcy nauczający i przepowiadający fałszywie, coś ze Słowa Bożego (czyli w imieniu Pana Jezusa i Bożym) sami się objawią. Objawią się podobnie jak Diotrefes 3J. 9, który powoływał się na nauki Apostołów, a występował przeciwko tym, którzy żyli zgadnie z nimi, przyjętymi od Pana Jezusa. Gdy Ap. Jan wrócił z wyspy Patmos, to od razu się ujawniły fałszywe roszczenia i działanie Diotrefesa.

Cytat:
Napisałem do zboru krótki list, lecz Diotrefes, który lubi odgrywać wśród nich kierowniczą rolę, nie uznaje nas. (10) Dlatego, jeżeli przyjdę, przypomnę uczynki jego, że złośliwymi słowy nas obmawia i nie zadowalając się tym, nie tylko sam nie przyjmuje braci, lecz nawet zabrania to czynić tym, którzy chcą ich przyjąć, i usuwa ich ze zboru. (11) Umiłowany! Nie naśladuj tego, co złe, ale to, co dobre. Kto czyni dobrze, z Boga jest, kto czyni źle, nie widział Boga. (12) Demetriuszowi wystawili wszyscy, nawet sama prawda, dobre świadectwo. My również wystawiamy, a wszak wiesz, że świadectwo nasze jest prawdziwe. (13) Miałbym ci wiele do napisania, lecz nie chcę pisać atramentem i piórem. (14) Spodziewam się, że cię niebawem zobaczę, i wtedy osobiście porozmawiamy. 3J. 9-14


Podobnie napisał i Ap. Paweł:

Cytat:
tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. (8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. 2Tes. 2:7,8


Tak jak Diotrefes objawił się przez powrót Ap. Jana tak i człowiek niegodziwości objawia się przez swój stosunek do Słowa Bożego, co osiągnie swoje apogeum w czasie Epifanii Paruzji (zajaśnienia obecności) Chrystus. Pan Jezus powiedział:

Cytat:
Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie. (47) A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić. (48) Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w DNIU OSTATECZNYM; J. 12:46-48


"(OGIEŃ KONTROWERSJI" jaki rozgorzał wokół interpretacji Słowa Bożego, dowodzi, że żyjemy w tym przepowiedzianym DNIU OSTATECZNYM. Nastąpił on po przetłumaczeniu Słowa Bożego na narodowe języki świata.

Cytat:
fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus. (12) A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy, (13) to wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu (OGNIU KONTROWERSJI) się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień (OGIEŃ KONTROWERSJI). (14) Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze; (15) jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień (OGNIU KONTROWERSJI). 1Kor. 3:11-15


Zbawienie przez (OGIEŃ KONTROWERSJI), polega na objawieniu doczesnego dzieła, a przez to i uwolnienia od dalszego jego kontynuowania.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Marek... 
Chrześcijanin


Potwierdzenie wizualne: 77
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Poziom: 22
HP: 22/1106
 2%
MP: 528/528
 100%
EXP: 55/59
 93%
Wysłany: 2016-12-17, 11:54   

Adiw napisał/a:
Ile to wszystko było warte faktycznie pokazuje historia. Kim więc oni byli w świetle Biblii skoro wyznaczali fałszywe daty wydarzeń, które nie nastąpiły ?


Oczywiście że byli i są fałszywymi prorokami. Takich przykładów jest mnóstwo. Tak miało być, mówił o tym Jezus Chrystus.
Mat.24:1-5 "Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?"(gr. aiwn-dokładnie epoki)
Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem (gr.) Cristov -(pomazany; namaszczony; pomazaniec; Chrystus; hebr. xysm – Mesjasz.) I wielu w błąd wprowadzą."
Uzurpatorzy, o których tu mowa mieli przyjść w imieniu Jezusa. Nie mieli więc podawać się za Jezusa lub Mesjasza. W ten sposób nie zwiedliby nikogo spośród chrześcijan. Podawać się mieli za osoby namaszczone, pomazańców. Nie ma żadnych dowodów na to, że w XIX lub XX wieku Bóg wylał na kogokolwiek swego ducha.
Proroctwa, które to zapowiadają wypełnią się dopiero w przyszłości.
Łukasz podaje dodatkowy, istotny szczegół charakteryzujący owych zwodzicieli:
Liczni bowiem przyjdą w - imieniu moim, mówiąc: "Ja jestem"
i "Wyznaczony czas przybliżył się". Nie podążajcie za nimi. Łuk.21:8
Jezus zapowiedział, że owi uzurpatorzy łudzić mieli bliskim końcem. Pod tym względem przypominają fałszywych proroków z czasów Jeremiasza, wzbudzających złudną nadzieję na bliski koniec niewoli babilońskiej (Je.28:1-3,9,15).
Osoby należące do Boga nie miały mamić zwodniczymi obietnicami (Ap.14:5; por.Ez.13:6-9). Takie osoby miały poprawnie interpretować Biblię i bez fałszu śpiewać nową pieśń (Ap.14:3; por.2Tes.2:1-3).

Pozdrawiam
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3718
Dan.11:28-30a Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA - informacje prasowe http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3748
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-18, 11:12   

nike

Cytat:
Ja pisząc o prorokach miałam na myśli proroków takich jak w ST którzy mieli widzenia i przepowiadali przyszłość na wiele lat po ich śmierci. Nie miałam na myśli apostołów i ich uczni, bo ja doskonale wiem i ty też, ze apostołowie mieli DŚ i ich uczniowie też.
 

Zaprzeczyłaś sama sobie. Posługujesz się krętactwem i kłamstwem. Przypomnę wszystkim co powiedziałaś :
Cytat:
BÓG JHWH to tylko proroków do Jana Chrzciciela uważał za natchnionych, bo to ON na nich zsyłał DUCHA ŚWIĘTEGO. 

Słowo "tylko" wyklucza twoje tłumaczenie. Jeśli nie przeprosisz za oszustwo nie mam ochoty z tobą dalej dyskutować.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13650
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 429/608
 70%
Wysłany: 2016-12-18, 12:41   

Adiw napisał/a:
Jeśli nie przeprosisz za oszustwo nie mam ochoty z tobą dalej dyskutować.

Jakie oszustwa?
Przychylam się do twojej łaskawości i tez nie chcę z tobą dyskutować, mogę powiedzieć za TOBĄ jesteś kłamca i oszustem, fałszywym prorokiem MIŁO CI? :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-18, 14:30   

nike
Widzę, że nie tylko posługujesz się kłamstwem, ale również oszczerstwem. Z takimi osobami nie dyskutuję !
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-18, 14:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13650
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 429/608
 70%
Wysłany: 2016-12-18, 15:57   

Ja tez NIE
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14