FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim są fałszywi prorocy ?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-12-24, 14:45   

Adiw
Dosyć tego, za sianie fermentu dostajesz ustne ostrzeżenie, jak nie zmienisz swojej pisowni wylecisz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-24, 15:31   

Brawo ! Pokazuj dalej swoje prawdziwe oblicze ! Jedyną osobą, która sieje ferment jak na razie to jest abra oraz ty. Jedynym twoim argumentem jest pogróżka. To mówi samo za siebie.

.
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-24, 15:49   

Adiw napisał/a:
Brawo ! Pokazuj dalej swoje prawdziwe oblicze ! Jedyną osobą, która sieje ferment jak na razie to jest abra oraz ty. Jedynym twoim argumentem jest pogróżka. To mówi samo za siebie.

.


Abra udowodnił,że powtarzasz brednie
za takimi szarlatanami jak Szot :roll:
Prosiłem żebyś się uspokoił
bo wyrzucę temat...
Proszę ponownie.. :roll:
Ostatni raz.
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-24, 15:57   

Cytat:
Niczego nie wykazałeś, a ja nie muszę po kimś powtarzać czegokolwiek, bo mam swoje własne spostrzeżenia, które potwierdzają inni ludzie niezależnie od wyznawanej religii

Powtarzasz za Szotem i tym podobnym..
Każdy może zobaczyć jak się "wijesz"
np : TU

Cytat:
Skoro mowa o Benjaminie Szocie, to


To pyszny szarlatan który kocha tylko siebie
i nienawidzi każdego kto obnaża jego
obłudę i się nie zgadza z jego
wymysłami.

Cytat:
Nie przyrównuj antychrystów do apostołów, bo daleko nie zajedziesz ! Apostołowie nigdy nie wierzyli w takie idiotyzmy, które wymienieni wyżej opowiadali.

Wykazałem tylko
że takie stwierdzenie
jest jak najbardziej biblijne.
Czego Ty nie dopuszczasz do świadomości
chociaż przedstawione Ci zostały fakty nie do zbicia.


Cytat:
Żadnego twojego obalenia nie ma. W ręku nie miałeś cytowanych przeze mnie książek i wykazujesz ignoranctwo w poruszonym temacie. Jak na razie fantastami są ci, którzy ślepo wierzą w bzdury o Wielkiej Piramidzie i powtarzają bezmyślnie katolickie oszustwa, a również adwentystyczne i russellowskie fałszywe przepowiednie.

Nawet cytaty z tych książek
jak wykazałem nie mówią
tego co starasz się tutaj
przeforsować.A to tylko
pisemka jakiś ludzi.
Nic pewnego.
Bez skanu
itd.
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=89634#89634
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=89706#89706
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=89732#89732
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-12-25, 05:05   

Adiw napisał/a:
Steve Sondej

Cytat:
Fałszywy prorok jest ktoś, kto utrzymuje fałszywą doktrynę np ktoś, kto odrzuca boskość Jezusa.


Mylisz pojęcie fałszywych proroków z pojęciem fałszywych nauczycieli co już zostało wykazane.
Nie każdy fałszywy nauczyciel jest fałszywym prorokiem.


Więc po co pytasz, jeśli wiesz lepiej?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-12-25, 07:13   

Zgadzam się zSteve Sondej, chociaż nie popieram nauki o boskości Jezusa KrK
Dla mnie może być Steve Sondej, fałszywym prorokiem, a ja dla niego.

Dlatego jak chcemy kogoś oczernić, to wpierw zastanówmy się i nie wkładajmy sobie do głowy,ze mamy pełnię wiedzy w takiej czy innej sprawie, bo zostaniemy na końcu z reką w nocniku.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-25, 10:54   

abra

Cytat:
Abra udowodnił,że powtarzasz brednie za takimi szarlatanami jak Szot


To co napisałeś jest obelgą i publiczną zniewagą. Jest w dodatku nieprawdą. Zniesławienie publiczne jest przestępstwem na podstawie Kodeksu Karnego art. 212.

.
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-25, 11:03   

Steve Sondej

ja się pytam o konkrety, a nie o ogólniki, ale jak widzę poza Markiem... mocnych w tym temacie nie ma.


.
 
     
Marek... 
Chrześcijanin


Potwierdzenie wizualne: 77
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Poziom: 22
HP: 22/1106
 2%
MP: 528/528
 100%
EXP: 55/59
 93%
Wysłany: 2016-12-25, 17:59   

Adiw napisał/a:
Czasami wystarczy krótszy czas. Co w takim razie myślisz o przepowiedzianych fałszywych datach : Williama Millera, Charlesa T. Russella i Josepha F. Rutherforda ?


Dokładnie przed nimi i tego typu uzurpatorami podającymi się za namaszczonych czy też za pomazańców ostrzegał Jezus Chrystus swoich sług.
Tacy ludzie zostali przywódcami (przywódczyniami np.Ellen Gould White) wielu ruchów religijnych i tak jak powiedział Jezus zwiedli wielu.
Mat.24:4,5 "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem (gr.) Χριστός -(pomazany; namaszczony; pomazaniec; Chrystus; hebr. xysm – Mesjasz.) I wielu w błąd wprowadzą."

Uzurpatorzy, o których tu mowa mieli przyjść w imieniu Jezusa. Nie mieli więc podawać się za Jezusa lub Mesjasza. W ten sposób nie zwiedliby nikogo spośród chrześcijan.
Podawać się mieli za osoby namaszczone, pomazańców. Nie ma żadnych dowodów na to, że w XIX lub XX wieku Bóg wylał na kogokolwiek swego ducha.
Proroctwa, które to zapowiadają wypełnią się dopiero w przyszłości.
Łukasz podaje dodatkowy, istotny szczegół charakteryzujący owych zwodzicieli:
Liczni bowiem przyjdą w - imieniu moim, mówiąc: "Ja jestem" i "Wyznaczony czas przybliżył się". Nie podążajcie za nimi. Łuk.21:8
Jezus zapowiedział, że owi uzurpatorzy łudzić mieli chrześcijan bliskim końcem (wyznaczanie, promowanie dat jest wprowadzaniem złudnych nadzieji, okłamywaniem, oszukiwaniem, mamieniem, iluzją osób które ulegają i trwają przy takich złudzeniach).
Pod tym względem przypominają fałszywych proroków z czasów Jeremiasza, wzbudzających złudną nadzieję na bliski koniec niewoli babilońskiej (Je.28:1-3,9,15).
Zastanówmy się, jeżeli nie do nich-(do przywódców tego typu grup religijnych), to do kogo innego mogłoby się odnosić ostrzegawcze słowa Jezusa, ze zwiodą wielu chrześcijan ?

Osoby należące do Boga nie miały mamić zwodniczymi obietnicami (Ap.14:5; por.Ez.13:6-9). Takie osoby miały poprawnie interpretować Biblię i bez fałszu śpiewać nową pieśń (Ap.14:3; por.2Tes.2:1-3).
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3718
Dan.11:28-30a Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA - informacje prasowe http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3748
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-25, 23:01   

Adiw napisał/a:
abra

Cytat:
Abra udowodnił,że powtarzasz brednie za takimi szarlatanami jak Szot


To co napisałeś jest obelgą i publiczną zniewagą. Jest w dodatku nieprawdą. Zniesławienie publiczne jest przestępstwem na podstawie Kodeksu Karnego art. 212.

.



To było stwierdzenie faktu.Apostołowie ostrzegali
przed takimi ludźmi to ja też będę bo to jest
poniekąd bardzo groźny fałszywy
prorok/nauczyciel..
Nie odniosłeś się..
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-26, 08:27   

abra
Cytat:
To było stwierdzenie faktu.


Tylko w twoim mniemaniu. W ocenie mojej i tych, którzy myśleć potrafią popełniłeś przestępstwo według Kodeksu Karnego, art. 212, bo dopuściłeś się zniesławienia publicznego i powinieneś przez Prokuraturę być pociągnięty do odpowiedzialności. Benjamin Szot nie jest żadnym fałszywym prorokiem, a określenie " szarlatan " jest w najwyższym stopniu obelgą.

.
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-26, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-26, 09:05   

Marek...

Cytat:
Dokładnie przed nimi i tego typu uzurpatorami podającymi się za namaszczonych czy też za pomazańców ostrzegał Jezus Chrystus swoich sług. Tacy ludzie zostali przywódcami (przywódczyniami np.Ellen Gould White) wielu ruchów religijnych i tak jak powiedział Jezus zwiedli wielu. Mat.24:4,5 "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem (gr.) Χριστός -(pomazany; namaszczony; pomazaniec; Chrystus; hebr. xysm – Mesjasz.) I wielu w błąd wprowadzą.

Uzurpatorzy, o których tu mowa mieli przyjść 
Cytat:
w imieniu
 Jezusa. Nie mieli więc podawać się za Jezusa lub Mesjasza. W ten sposób nie zwiedliby nikogo spośród chrześcijan. Podawać się mieli za osoby namaszczone, pomazańców. Nie ma żadnych dowodów na to, że w XIX lub XX wieku Bóg wylał na kogokolwiek swego ducha. 


5 Moj. 18 : 20 ostrzega, że będą również tacy fałszywi prorocy, którzy będą się powoływali na imię Boże. Dlatego spytałem, czy Russell i Rutherford też do nich należą, gdyż przepowiadali różne wydarzenia i wyznaczali daty, które się nie sprawdziły. Wymieniłem niektóre z nich wcześniej. W ocenie ludzi znających Biblię byli oni fałszywymi prorokami, którzy zwiedli wielu.

Cytat:
Proroctwa, które to zapowiadają wypełnią się dopiero w przyszłości. Łukasz podaje dodatkowy, istotny szczegół charakteryzujący owych zwodzicieli: Liczni bowiem przyjdą w - imieniu moim, mówiąc: "Ja jestem" i "Wyznaczony czas przybliżył się". Nie podążajcie za nimi. Łuk.21:8 


Niektóre proroctwa Jezusa już się wypełniły, a pozostałe dopiero się wypełnią. Ciekawe, że drugi tom Russella ukazał się pod znamiennym tytułem " Nadszedł czas" . Skoro przepowiednie Russella okazały się nieprawdziwe czy w takim razie ostrzeżenie Jezusa nie obejmuje również niego ?
Oczywiście Badacze Pisma Św. temu zaprzeczą, ale co im innego pozostało ? Przyznanie się do błędów oznaczałoby wyrzucenie z piedestału ich świętego. Podobnie sprawa wygląda z Rutherfordem i jego współwyznawcami. Cała ich interpretacja nadawałaby się wtedy do solidnej rewizji.

Cytat:
Jezus zapowiedział, że owi uzurpatorzy łudzić mieli chrześcijan bliskim końcem (wyznaczanie, promowanie dat jest wprowadzaniem złudnych nadzieji, okłamywaniem, oszukiwaniem, mamieniem, iluzją osób które ulegają i trwają przy takich złudzeniach). Pod tym względem przypominają fałszywych proroków z czasów Jeremiasza, wzbudzających złudną nadzieję na bliski koniec niewoli babilońskiej (Je.28:1-3,9,15). 
Zastanówmy się, jeżeli nie do nich-(do przywódców tego typu grup religijnych), to do kogo innego mogłoby się odnosić ostrzegawcze słowa Jezusa, ze zwiodą wielu chrześcijan ?


Można to odnieść tylko i wyłącznie do osób nieposłusznych nakazowi Jezusa z Dz. Ap. 1 : 7.

Cytat:
Osoby należące do Boga nie miały mamić zwodniczymi obietnicami (Ap.14:5; por.Ez.13:6-9). Takie osoby miały poprawnie interpretować Biblię i bez fałszu śpiewać nową pieśń (Ap.14:3; por.2Tes.2:1-3).


Osoby, które chcą być sługami Bożymi miały przede wszystkim zadbać o etykę i o przestrzeganie wszystkich Przykazań Bożych, a nie tylko tych, które są dla nich wygodne. Miały głosić czyste Słowo Boże we wszelki możliwy sposób w porze dogodnej i niedogodnej. Miały pozyskiwać nowych uczniów dla Jezusa i miały krzewić miłość jako ich znak rozpoznawczy.

.
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-26, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marek... 
Chrześcijanin


Potwierdzenie wizualne: 77
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Poziom: 22
HP: 22/1106
 2%
MP: 528/528
 100%
EXP: 55/59
 93%
Wysłany: 2016-12-26, 10:17   

Adiw napisał/a:
Niektóre proroctwa Jezusa już się wypełniły, a pozostałe dopiero się wypełnią.


Masz rację, część zapowiedzi spełniła się w I w.n.e. część w XIX i XX w. a najwięcej jeszcze przed nami.
Adiv - nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałeś moją wypowiedź: " Nie ma żadnych dowodów na to, że w XIX lub XX wieku Bóg wylał na kogokolwiek swego ducha. Proroctwa, które to zapowiadają wypełnią się dopiero w przyszłości.
Chodzi mi o to, że duch Boży będzie wylany jeszcze w przyszłości podobnie jak został wylany na uczniów Jezusa na początku I w.n.e.
W I wieku jak i obecnie jest taka masa poglądów religijnych że mało którzy szczerzy ludzie są w stanie sami zorientować się jak oddawać cześć Bogu w duchu i w prawdzie Jan.4:23,24. Tak jak za czasów Jezusa niezbędne było wylanie ducha Bożego dla zorientowania się po której stronie jest Bóg, tak też bez wylania ducha Bożego w przyszłości nie byłoby szans na otworzenie oczów ludziom czystego serca zaślepionym przez błędne nauki głoszone przez ich przywódców religijnych. Obecnie dopiero wchodzimy w początkową fazę Dnia Pańskiego, która rozpocznie się naocznie dla świata III WW.
Kluczem do poprawnego zrozumienia gdzie znajdujemy się na osi czasu Boga nie jest wyznaczanie dat tylko zrozumienie Księgi Daniela 10 a przede wszystkim 11 rozdziału.
Chrześcijanie mieli zwracać uwagę na wydarzenia zapowiedziane w Biblii i po tym orientować się gdzie znajdują się z punktu widzenia Stwórcy.Mat.24:32,33
Z 11 rozdziału księgi Daniela wynika że przed nami na 100% powrót króla północy czyli Rosji a następnie III WW z użyciem "wielkiego miecza" Obj.6:4 - symbol broni atomowej.
Konkluzja z tego wynika taka, jeżeli Rosja ma powrócić tam gdzie była wcześniej to musi rozpaść się UE i NATO przynajmniej w części wschodniej bo inaczej garnizony wojsk rosyjskich nie mogły powrócić. Wdaje się że rok 2017 może być bardzo bużliwym dla UE.
Pozdrawiam:
Trump i Putin wywołają nowy wyścig zbrojeń? http://wiadomosci.wp.pl/t...72293784687233a
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3718
Dan.11:28-30a Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA - informacje prasowe http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=3748
 
     
Adiw 

Potwierdzenie wizualne: 7
Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 48
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 10/13
 76%
Wysłany: 2016-12-27, 08:51   

Marek...
Cytat:
Masz rację, część zapowiedzi spełniła się w I w.n.e. część w XIX i XX w. a najwięcej jeszcze przed nami. Adiv - nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałeś moją wypowiedź: " Nie ma żadnych dowodów na to, że w XIX lub XX wieku Bóg wylał na kogokolwiek swego ducha. Proroctwa, które to zapowiadają wypełnią się dopiero w przyszłości. Chodzi mi o to, że duch Boży będzie wylany jeszcze w przyszłości podobnie jak został wylany na uczniów Jezusa na początku I w.n.e. 

Najprawdopodobniej proroctwo Joela, które zaczęło się wypełniać w dniu Pięćdziesiątnicy, zostanie dopełnione w dniach ostatnich. Bez pomocy świętego ducha Bożego nikt nie byłby ocalony. 

Cytat:
W I wieku jak i obecnie jest taka masa poglądów religijnych że mało którzy szczerzy ludzie są w stanie sami zorientować się jak oddawać cześć Bogu w duchu i w prawdzie Jan.4:23,24. Tak jak za czasów Jezusa niezbędne było wylanie ducha Bożego dla zorientowania się po której stronie jest Bóg, tak też bez wylania ducha Bożego w przyszłości nie byłoby szans na otworzenie oczów ludziom czystego serca zaślepionym przez błędne nauki głoszone przez ich przywódców religijnych. 


Niektórzy doszli błędnych wniosków, że dary ducha świętego przeminęły, ale tylko dlatego tak twierdzą, bo sami ich nie posiadają. Oznaczałoby to wtedy idąc ich tokiem rozumiwania, iż Bóg jest zmienny, a Ewangelia była aktualna tylko w czasach Jezusa. Ani jednak Łuk. 11 : 9 - 13,  ani Mal. 3 : 6 nie straciło na aktualności. 
Inni, którzy nie posiadają ducha świętego wykręcają się i powołują na 1 Kor. 13 : 9-10. Niestety ich argument jest  również kiepski, gdyż następne wersety wskazują na przeminięcie darów ducha świętego dopiero wtedy, gdy nastanie doskonałość ( zupełność ). Obecnie w niczym nie ma ani doskonałości, ani zupełności, więc te dary nie straciły na aktualności. Ale ważne jest, że dary ducha świętego mają ścisły związek ze świętością, a świętość z przestrzeganiem Prawa Bożego. Jeśli więc jakiś kościół , wspólnota czy zbór ich nie posiada, to znaczy, że nie przestrzega Prawa Bożego albo są w takiej społeczności nieczystości lub pozostałości doktryn antychrysta.  

Cytat:
Obecnie dopiero wchodzimy w początkową fazę Dnia Pańskiego, która rozpocznie się naocznie dla świata III WW. Kluczem do poprawnego zrozumienia gdzie znajdujemy się na osi czasu Boga nie jest wyznaczanie dat tylko zrozumienie Księgi Daniela 10 a przede wszystkim 11 rozdziału. Chrześcijanie mieli zwracać uwagę na wydarzenia zapowiedziane w Biblii i po tym orientować się gdzie znajdują się z punktu widzenia Stwórcy.Mat.24:32,33 Z 11 rozdziału księgi Daniela wynika że przed nami na 100% powrót króla północy czyli Rosji a następnie III WW z użyciem "wielkiego miecza" Obj.6:4 - symbol broni atomowej. Konkluzja z tego wynika taka, jeżeli Rosja ma powrócić tam gdzie była wcześniej to musi rozpaść się UE i NATO przynajmniej w części wschodniej bo inaczej garnizony wojsk rosyjskich nie mogły powrócić. Wdaje się że rok 2017 może być bardzo bużliwym dla UE. 


Jak będzie to się okaże. Równie dobrze może się to wszystko wydarzyć już nie za naszego życia. Wiele rzeczy musi się jeszcze wypełnić, w tym proroctwa o Wielkiej Nierządnicy. Dopiero, gdy sięgnie ona po władzę nad całym światem nastąpi jej gwałtowny upadek i zniszczenie.
To jedynie Russell i jego Badacze po adwentystach twierdzili,  że era papieska już się skończyła. W wykładzie II tomu III na str. 50 napisał : " Era kończąca się w 1799 r. n.e., zaznaczonym przez napoleońską wyprawę do Egiptu, przypieczętowała i wyznaczyła kres papieskiego panowania nad narodami. "Tą niedorzeczność powtarzają Badacze do dziś. Ostateczny upadek i zniszczenie Babilonu Wielkiego miało nastąpić ok. 1915 r. Wykład VII ( str. 229 )
W swoim drugim tomie pt. Nadszedł czas w Wykładzie IV : Czasy pogan napisał : " W świetle tych mocnych dowodów biblijnych dotyczących Czasów Pogan, uznajemy za uzasadnioną prawdę, że około końca roku 1915 nastąpi całkowity upadek królestw tego świata i dokona się pełne ustanowienie Królestwa Bożego. " str. 99  
Russell był tak bardzo przekonany o słuszności swoich wyliczeń, że nazwał rok 1914 "Bożą datą" i twierdził , że " zmiana chronologii choćby o jeden szczegół zniszczyłaby całą harmonię. " Ale 1 maja 1914 r. oświadczył najwidoczniej zapominając o swoich wcześniejszych zapewnieniach lub chcąc się wykręcić z popelnionych błędów, że wszystko co przedstawił było jedynie pewną propozycją i nie twierdził tego kategorycznie, że to już wie ( wraz ze swoimi współpracownikami ), lecz sugerował, że tak a tak zdaje się nauczać Biblia.  
Jeśli według słów Russella zmiana chronologii choćby o jeden szczegół zniszczyłaby całą harmonię, to wystarczy podać kilka dowodów potwierdzających falszywe wyliczenia Russella, aby obalić cały jego system. Np. w 1881 r. miało nastąpić " porwanie  w obłoki " pomazańców, ale niestety nic takiego się nie wydarzyło. Datę potem Russell przesunął na 1914 r. , ale wtedy tez się to nie wydarzyło, bo sam zmarł w 1916 r. i mógł się naocznie przekonać o wartości swych przepowiedni.
Ani w 1914 r., ani w 1915 r. nie nastąpił upadek Królestw tego świata, ani upadek Babilonu Wielkiego, a papiestwo i kler jest potężny jak nigdy przedtem.  Tak więc przepowiednie i daty Russella powtarzane bezmyślnie przez Badaczy Pisma Św. okazały się fałszywe. Taki jest skutek nieposłuszeństwa wobec nakazu Jezusa zapisanego w Dz. Ap. 1 : 7.   

.
Ostatnio zmieniony przez Adiw 2016-12-27, 08:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-12-27, 10:44   

Adiw, Beniamin, wcielenie Beniamina prorok ostatecznych czasów.

Widzę,ze jesteś wytrwałym badaczem Tomów Russella brakuje ci tylko do zrozumienia POKORY.
Tak bardzo go nienawidzisz, to dlaczego się nim interesujesz i zaśmiecasz fora?

Co ciebie obchodzą Badacze? Zostaw ich w spokoju niech idą na zatracenie, czy ty jesteś aniołem podnoszącym leżącego?

Ja jestem Badaczem i mi jest z tym dobrze i ja nie chcę od ciebie pomocy żadnej.

A twoje natręctwo to już mi się odbija.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14