FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg jest Duchem
Autor Wiadomość
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-30, 22:00   

Typowo materialne nieprzemienione nie.
Ale materialne przemienione tak.
My mamy mieć podobne..
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-30, 22:03   

abra napisał/a:
Typowo materialne nieprzemienione nie.
Ale materialne przemienione tak.
My mamy mieć podobne..


To tak niezbyt do końca tylko materialne :roll:
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-30, 22:13   

Oczywiście że materialne.
Może jeść,można go dotknąć itd.
Nie po to Bóg stworzył człowieka
żeby potem przemieniać go w ducha :-D
A to że będzie miało nowe "moce"to się zgadzam 8-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2016-11-30, 22:53   

Serdunio napisał/a:
Jak wyobrażamy sobie Boga,skoro Jezus informuje nas że Bóg jest Duchem?

Bóg jest duchem i wszyscy aniołowie są duchami, Jezus jest duchem.

1Kor 15:44 nbg-pl "Jest ciało zmysłowe i jest także ciało duchowe."
Serdunio napisał/a:
Według Słowa mógłby nam się ukazać, moglibyśmy Go zobaczyć ale nie zrobi tego ponieważ "Żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu" Wj 33, 20 Dlaczego?

Bo by go jasność jaka bije od boga zabiła.
Kiedy Mojżesz schodził z góry to zasłonił sobie twarz, biła od niego taka jasność,że Izraelici nie mogli patrzeć w kierunku Mojżesza a co dopiero jasność od Boga?
Paweł kiedy mu ukazał się Jezus w jasności to oślepł.
Serdunio napisał/a:
Skoro Bóg jest Duchem czy Jego potężna istota posiada "ciało niebieskie"?

Jeżeli w niebie mieszka, to ma ciało duchowe.
Serdunio napisał/a:
Jak możemy sobie wytłumaczyć fakt że Bóg-Duch posiada jakby oddzielnego Ducha który przenika Jego głębokości?

Bóg jest duchem tak jak my jesteśmy ludźmi, Bóg posiada naturę duchową a my ludzką ziemską.
Duch Św Boży jest w Bogu on nie jest NATURĄ BOGA.
Serdunio napisał/a:
Czy nasz ludzki rozum może objąć Jego istotę poza poznaniem Jego przymiotów które daje nam poznać sam Bóg w swoim Słowie?

Ja uważam,że nasz mózg jest za słaby,żeby mógł poznać naturę BOGA
Serdunio napisał/a:
Hmmm...właśnie chodzi mi o to jak rozumieć słowa "Bóg jest duchem" skoro człowiek może Go jednak zobaczyć
Polecam 1 List do Koryntian rozdział 15 :roll:

A wiersz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-11-30, 23:00   

nike napisał/a:
Bóg jest duchem i wszyscy aniołowie są duchami, Jezus jest duchem.

Sam Jezus powiedział że duchem nie jest po zmartwychwstaniu.
Istoty niebiańskie oczywiście duchami są.
Bóg też.
Cytat:
1Kor 15:44 nbg-pl "Jest ciało zmysłowe i jest także ciało duchowe."


Czyli ciało podległe Duchowi
jak podaje bliższy i szerszy
kontekst listu.

Cytat:
Kiedy Mojżesz schodził z góry to zasłonił sobie twarz, biła od niego taka jasność,że Izraelici nie mogli patrzeć w kierunku Mojżesza a co dopiero jasność od Boga?


I to był tylko tył,chwała..czy tam słup itd.

Cytat:
Jeżeli w niebie mieszka, to ma ciało duchowe.


Duchy nie mają ciał.

Cytat:
Paweł kiedy mu ukazał się Jezus w jasności to oślepł.


a jak myślisz literalnie zszedł z nieba
czy to była wizja?

Cytat:
Bóg jest duchem tak jak my jesteśmy ludźmi, Bóg posiada naturę duchową a my ludzką ziemską.


Ale będziemy też pełni boskości po przemianie.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-03-19, 22:19   

Serdunio napisał/a:
Jak wyobrażamy sobie Boga, skoro Jezus informuje nas że Bóg jest Duchem?
Według Słowa mógłby nam się ukazać, moglibyśmy Go zobaczyć ale nie zrobi tego ponieważ "Żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu" Wj 33, 20
Dlaczego?
Skoro Bóg jest Duchem czy Jego potężna istota posiada "ciało niebieskie"?
Jak możemy sobie wytłumaczyć fakt że Bóg-Duch posiada jakby oddzielnego Ducha który przenika Jego głębokości?
Czy nasz ludzki rozum może objąć Jego istotę poza poznaniem Jego przymiotów które daje nam poznać sam Bóg w swoim Słowie?

Zapraszam do wymiany swoich refleksji w temacie


Duch to taki stan bytu, którego istnienia i działania człowiek nie może widzieć w taki sposób w jak widzi w całości drugie cielesne, równe sobie stworzenie ludzkie, zwierzęce, czy roślinne. Bóg jest wszystkim we wszystkim i ponad wszystkim, więc podobnie i jego duchowe ciało. Ten, który stworzył wszystko nie może mieszkać tylko na jakiejś części stworzonej przez siebie rzeczywistości, gdyż jest napisane, że niebiosa i niebiosa niebios nie mogą go pomieścić (1Krl. 8:27), nie mogą, ponieważ On Duchem swoim napełnia tak niebiosa (tron), jak i ziemię (podnóżek jego)

Cytat:
Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
W nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy; Z jego bowiem rodu jesteśmy, Dz. 17:24,28.


Znamy różne osoby:
1. fizyczne,
2. elektroniczne oraz

3. prawne,
4. ułomne osoby prawne,
5. dyplomatyczne.

Osoby z poz. 2, 3 i 4 to osoby duchowe. Każda z osób z poz. 1-5 posiada osobowość, posiada imię, siedzibę i majątek (dobra osobiste, a w tym przymioty charakteru). Bóg jest Absolutem, czyli szczególną osobą, gdyż istnieje ponad wszystkimi wymienionymi i wszystkie z nich w nim bytują, Dz. 17:28. Syn Boży bytuje w jego łonie, J. 1:18. W Synu cieleśnie mieszka cała pełnia boskości (Kol. 2:9), a tą poznajemy po dziełach, które Bóg stworzył, Rz. 1:19,20.
W przypadku Boga być Duchem oznacza jednocześnie mieć Ducha - BYĆ RÓWNA SIĘ TEŻ MIEĆ.

Każda z osób posiada siedzibę, którą jest jej ciało. Pismo Święte pod pojęciami sarks (4561) i soma (4983), tłumaczonymi na polskie słowo ciało, różnie je traktuje.

sarks (4561) – mięso; ciało; cielesna natura, cielesność; człowiek; przyrodzony porządek rzeczy, doczesny; Odnosi się to do ciała już w pełni stworzonego, czy istniejącego bytu.

Cytat:
Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej (4561) woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga. (14) A Słowo (z Rdz. 1:26) ciałem (4561) się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy. J. 1:13,14;

Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało (4561) moje, które Ja oddam za żywot świata. (52) Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało (4561) do jedzenia? (53) Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała (4561) Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało (4561) moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Albowiem ciało (4561) moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa ciało (4561) moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. (57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie. (58) […] (63) Duch ożywia. Ciało (4561) nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem, J. 6:51-56, 63;

Nie każde ciało (4561) jest jednakowe, bo inne jest ciało (4561) ludzkie, a inne zwierząt, jeszcze inne ciało (4561) ptaków, a inne ryb. 1 Kor. 15:39.


soma (4983) – ciało (ludzkie, lub zwierzęce, także o roślinach i ciałach niebieskich); zwłoki; padlina; osoba, ludzka istota (często o niewolnikach); osobowość; Ciało (o mistycznym ciele Chrystusowego Kościoła); Można zauważyć, że chodzi tu o ciało w ogólnym znaczeniu, które się tworzy, należy do kogoś/czegoś, degraduje się, albo rozkłada.

Cytat:
Ale powie ktoś: Jak bywają wzbudzeni umarli? I w jakim ciele (4983) przychodzą? (36) Niemądry! To, co siejesz, nie ożywa, jeśli nie umrze. (37) A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem (4983), które ma powstać, lecz gołym ziarnem, może pszenicznym, a może jakimś innym; (38) ale Bóg daje mu ciało (4983), jakie chce, a każdemu z nasion właściwe jemu ciało (4983). 1Kor. 15:35,37,38 (o nasionach);

I są ciała (4983) niebieskie i ciała (4983) ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich. (41) Inny blask słońca, a inny blask księżyca, i inny blask gwiazd; bo gwiazda od gwiazdy różni się jasnością. 1Kor. 15:40 (ciała niebieskie i ziemskie);

(42) Tak też jest ze zmartwychwstaniem. Co się sieje jako skażone, bywa wzbudzone nieskażone; (43) sieje się w niesławie, bywa wzbudzone w chwale; sieje się w słabości, bywa wzbudzone w mocy; (44) sieje się ciało (4983) cielesne, bywa wzbudzone ciało (4983) duchowe. Jeżeli jest ciało (4983) cielesne, to jest także ciało (4983) duchowe. 1Kor. 15:43,44 (ciała cielesne i duchowe)


Siew a wzrost i rozmnożenie

Cytat:
sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. 1Kor. 15:44
jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje. J. 12:24


Już z tych dwóch tekstów wynika, że cielesnym ciałem jest pojedyncze ziarno, więc duchowym ciałem w tym przypadku jest roślina w całości z łodygą, liśćmi i kłosem z ziarnem, jako byt zbiorowy z pojedynczego. Jest osoba fizyczna o nazwisku Kowalski, który tworzy firmę o nazwie KOWALSKI, będącą już osobą prawną, albo wyrażając to w języku Biblijnym, duchową.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-03-19, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-03-19, 22:58   

abra napisał/a:
le będziemy też pełni boskości po przemianie.

Proszę o tekst biblijny.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-20, 19:22   

nike napisał/a:
abra napisał/a:
le będziemy też pełni boskości po przemianie.

Proszę o tekst biblijny.


I macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności, (Kol 1:10)

Dzięki nim macie się stać uczestnikami natury samego Boga po wydostaniu się z zepsucia, które panuje w świecie na skutek ulegania pożądliwości.(Piotra 1:4)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-03-20, 22:25   

abra napisał/a:
Sam Jezus powiedział że duchem nie jest po zmartwychwstaniu.
Istoty niebiańskie oczywiście duchami są.
Bóg też.

Powiedział do Tomasza i przybrał specjalnie ciało z ranami, bo inaczej Tomasz by nie uwierzył. Skoro mial zawsze po zmartwychwstaniu ciało z ranami, to dlaczego kiedy jadl z uczniami w Emaus i szedł długa drogę z nimi do Emaus, a oni go nie rozpoznali? A przy stole też jak brał chleb który pobłogosławił, to go po modlitwie rozpoznali a nie po ranach, dlaczego? BO MIAŁ IM NIE ZNANE CIAŁO.
Duchowa istota potrafi przybierać ciało jakie chce, zauważ Aniołowie w St.Testamencie.
abra napisał/a:
Czyli ciało podległe Duchowi
jak podaje bliższy i szerszy
kontekst listu.

Jakiemu duchowi jest podległe? Są istoty duchowe, więc maja ciała duchowe dla człowieka nie widoczne i są ludzie i maja ciała ludzkie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-22, 17:21   

nike napisał/a:
abra napisał/a:
Sam Jezus powiedział że duchem nie jest po zmartwychwstaniu.
Istoty niebiańskie oczywiście duchami są.
Bóg też.

Powiedział do Tomasza i przybrał specjalnie ciało z ranami, bo inaczej Tomasz by nie uwierzył. Skoro mial zawsze po zmartwychwstaniu ciało z ranami, to dlaczego kiedy jadl z uczniami w Emaus i szedł długa drogę z nimi do Emaus, a oni go nie rozpoznali? A przy stole też jak brał chleb który pobłogosławił, to go po modlitwie rozpoznali a nie po ranach, dlaczego? BO MIAŁ IM NIE ZNANE CIAŁO.
Duchowa istota potrafi przybierać ciało jakie chce, zauważ Aniołowie w St.Testamencie.
abra napisał/a:
Czyli ciało podległe Duchowi
jak podaje bliższy i szerszy
kontekst listu.

Jakiemu duchowi jest podległe? Są istoty duchowe, więc maja ciała duchowe dla człowieka nie widoczne i są ludzie i maja ciała ludzkie.


Zauważ,że w Biblii nie ma słowa o materializacji.
Jezus powiedział,że żadnym duchem nie jest i ma ciało
które wraz z Nim zmartwychwstało i to jest poświadczeniem
dla naszego materialnego zmartwychwstania w ciałach,a nie jako duchy.
Jezus powiedział,że duchy ciał nie mają dlatego są duchami nawet na logikę.
Nie rozpoznali Go i to było to celowe działanie Jezusa lub Boga przeczytaj werset 16,
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-03-22, 22:13   

Olus napisał/a:
Zauważ,że w Biblii nie ma słowa o materializacji.

Słowo "materializacja" nie występuje, ale to nie znaczy,ze aniołowie w St. i też Nowym Testamencie nie materializowali się.
Zauważ kto wyprowadził Lota z Sodomy? Czyż to nie byli Aniołowie, którzy przybrali postać ludzką? Czy to nie jest materializacja? Przecież zaraz zniknęli, jeżeli to byli ludzie, to gdzie się podziali?
Rdz 19:16 eib "Lecz gdy Lot się ociągał, chwycili go za rękę, zabrali też jego żonę i dwie córki, wyprowadzili z miasta i zostawili na zewnątrz. W ten sposób PAN okazał mu miłosierdzie."
Rodz.19:1
(1) I przyszli dwaj Aniołowie do Sodomy w wieczór, a Lot siedział w bramie Sodomskiej. Gdy je tedy ujrzał Lot, wstawszy szedł przeciwko nim, i skłonił się twarzą ku ziemi, i rzekł:

Olus napisał/a:
Jezus powiedział,że żadnym duchem nie jest i ma ciało

Na ten czas stał się czlowiekiem czyli zmaterializował się, to jak miał Tomaszowi powiedzieć?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-22, 23:02   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Zauważ,że w Biblii nie ma słowa o materializacji.

Słowo "materializacja" nie występuje, ale to nie znaczy,ze aniołowie w St. i też Nowym Testamencie nie materializowali się.
Zauważ kto wyprowadził Lota z Sodomy? Czyż to nie byli Aniołowie, którzy przybrali postać ludzką? Czy to nie jest materializacja? Przecież zaraz zniknęli, jeżeli to byli ludzie, to gdzie się podziali?
Rdz 19:16 eib "Lecz gdy Lot się ociągał, chwycili go za rękę, zabrali też jego żonę i dwie córki, wyprowadzili z miasta i zostawili na zewnątrz. W ten sposób PAN okazał mu miłosierdzie."
Rodz.19:1
(1) I przyszli dwaj Aniołowie do Sodomy w wieczór, a Lot siedział w bramie Sodomskiej. Gdy je tedy ujrzał Lot, wstawszy szedł przeciwko nim, i skłonił się twarzą ku ziemi, i rzekł:

Olus napisał/a:
Jezus powiedział,że żadnym duchem nie jest i ma ciało

Na ten czas stał się czlowiekiem czyli zmaterializował się, to jak miał Tomaszowi powiedzieć?


Nie zaprzeczam,że to byli Aniołowie.
Tymi aniołami mogli być jednak ludzie.
Nigdzie nie napisano,że to zmaterializowane istoty duchowy.
Nawet po wniebowstąpieniu Apostołowie pisali o nim jako człowieku jak my.
Gdyby się materializował to w pełni by nie zmartwychwstał i mamy przekichane wtedy.
Jednak Jezus wyraźnie nauczał jak i Apostołowie,że zmartwychwstał w uwielbionym/materialnym ciele.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2017-03-23, 09:22   

Olus napisał/a:
Tymi aniołami mogli być jednak ludzie.

Ludzie?? i zniknęli za czym się Lot obrócił? Góra bez drzew, to chyba widać byłoby w którą stronę się udali.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-24, 10:19   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Tymi aniołami mogli być jednak ludzie.

Ludzie?? i zniknęli za czym się Lot obrócił? Góra bez drzew, to chyba widać byłoby w którą stronę się udali.



Byli i nima amba fatima :-D
To nie oznacza,że się zdematerializowali.
Wiele razy Bóg przenosił ludzi z miejsca na miejsce w mig.(np Filipa).
Poza tym Pokoja podał bardzo fajne tłumaczenie wyżej :) dzięki
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-03-24, 10:21   

Olus napisał/a:
nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Zauważ,że w Biblii nie ma słowa o materializacji.
.
Słowo "materializacja" nie występuje,
kto wyprowadził Lota z Sodomy? to byli Aniołowie, [...] zniknęli, [...] gdzie się podziali?

Olus napisał/a:
Jezus powiedział,że żadnym duchem nie jest i ma ciało

Na ten czas stał się czlowiekiem czyli zmaterializował się, to jak miał Tomaszowi powiedzieć?


Tymi aniołami mogli być jednak ludzie.
Nigdzie nie napisano,że to zmaterializowane istoty duchowy.
Nawet po wniebowstąpieniu Apostołowie pisali o nim jako człowieku jak my.
Gdyby się materializował to w pełni by nie zmartwychwstał i mamy przekichane wtedy.
Jednak Jezus wyraźnie nauczał jak i Apostołowie,że zmartwychwstał w uwielbionym/materialnym ciele.


To prawda,że w Biblii nie ma słowa o materializacji. Wprowadzono je ze względu na ukształtowanie mentalności Chrześcijan, że aniołowie to byty pozaziemskie, ale nie kosmonauci. Aniołowie to posłańcy, którzy pełnili rolę łącznika między wysyłającym, a tym do kogo byli wysyłani. Ich imię nie miało istotnego znaczenia w sprawie. a tylko tych między którymi pełnili misję. Pojawiali się jakby znikąd i znikali, gdyż nie byli znani, dla nawiedzanego, ale powoływali się na tego, kogo on znał i potrzebował podstaw, aby uwierzyć, że jest od tego mu znanwgo.

Lota z Sodomy wyprowadził tacy właśnie posłańcy władzy zwierzchniej, sługi Bożego, Rz. 13:1-5, czyli aniołowi. Ich sposób oddalenia nie został opisany w Piśmie Świętym. Gdy anioł odchodził od Gedena, to dostępne nam przekłady wskazują, że zniknął z jego oczu. Nie koniecznie aż tak, gdyż tą frazę można przetłumaczyć, że oddalił się strumieniem. Izrael był oddany Baalowi, a nawet ojciec Gedeona, więc przybył dyskretnie, strumieniem.

"Olusie" Pan ]ezus powiedział raczej to, że zwykły duch nie ma za coś ciała, tak jak on będący duchem Zbawiciela ludzi ma za coś słabe ciała Apostołów, gdyż to w tych ciałach mają iść do ludzi z misją w miejsce Chrystusa. Apostołowie uważali po zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie patrzą na niego już według ciała, 2Kor. 5:16. Duchowym ciałem Chrystusa jest jego Kościół. To w tym ciele zmartwychwstał (rozmnożenie ziarna, J. 12:24), i jak napisał Ap. Piotr poszedł zwiastować Ewangelię tym duchom budzącym się, którzy wcześniej byli pod wpływem władcy tego świata, Efz. 2:1,2.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-03-24, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15