FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy szatan został wyrzucony z nieba?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2016-12-19, 22:40   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W moim nawiasie, to nie cytat.

A co?

Myśl cytatu, wyrażona własnymi słowami.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2016-12-22, 12:27   

Pokoja napisał/a:
Myślę, że spadanie, które widział Pana Jezus (Łk. 10:18) jest wynikiem wyrzucenia szatana. To wyrzucenie jest zawsze i wszędzie, gdzie ktoś staje się przeciwnikiem Bożym.
Wyrzucenie to zmienia wiele, gdyż pokazuje, że za wszelkie zło przychodzi kara Boża. Bóg przeciwników swoich (umarłych duchowo) stawia na śliskim, niepewnym gruncie, aby się przekonali, że ich droga prowadzi do zguby, do śmierci.

Jeżeli wąż jest symbolem przeciwnika Bożego, na co wskazuje 12 Rozdz. Apokalipsy, to treść Rdz. 3:15 wskazuje na toczenie tej walki w całej historii. Jest to duchowa bitwa istot duchowych, w której uczestniczą cieleśni ludzie opanowani przez nie, Efz. 2:2,3:

nie rozumiem twojego posta i w zwiazku z tym mam do ciebie pytanie:
Czy ty wierzysz,że szatan został strącony z nieba w czasie grzechu Adama, czy wierzysz inaczej, bardzo proszę o odpowiedź :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2016-12-22, 22:14   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Myślę, że spadanie, które widział Pana Jezus (Łk. 10:18) jest wynikiem wyrzucenia szatana. To wyrzucenie jest zawsze i wszędzie, gdzie ktoś staje się przeciwnikiem Bożym.
Wyrzucenie to zmienia wiele, gdyż pokazuje, że za wszelkie zło przychodzi kara Boża. Bóg przeciwników swoich (umarłych duchowo) stawia na śliskim, niepewnym gruncie, aby się przekonali, że ich droga prowadzi do zguby, do śmierci.

Jeżeli wąż jest symbolem przeciwnika Bożego, na co wskazuje 12 Rozdz. Apokalipsy, to treść Rdz. 3:15 wskazuje na toczenie tej walki w całej historii. Jest to duchowa bitwa istot duchowych, w której uczestniczą cieleśni ludzie opanowani przez nie, Efz. 2:2,3:


nie rozumiem twojego posta i w związku z tym mam do ciebie pytanie:
Czy ty wierzysz,że szatan został strącony z nieba w czasie grzechu Adama, czy wierzysz inaczej, bardzo proszę o odpowiedź :-D


Jest napisane:

Cytat:
z zarodka węża wyrośnie żmija , a jej płodem będzie smok smok latający. Izj. 14:29


Jest wąż starodawny upadłego świata przedpotopowego; jest narodowe plemię żmijowe po potopie i jest międzynarodowy smok latający , zwany diabłem i szatanem, wąż starodawny. Przedpotopowy świat aniołów upadł. Plemię żmijowe upadło i upadł już także smok światowy z powodu wielkiego odstępstwa od wiary.

Jeżeli rozpatrujemy tą kwestię pod względem zerwania przez zbuntowane stworzenie, duchowej więzi z Bogiem, to strącenie szatana nastąpiło zaraz po wypowiedzeniu posłuszeństwa. Jeżeli weźmiemy pod uwagę figuralne wywyższenie narodu izraelskiego, to ich upadek nastąpił natychmiast po zerwaniu przymierza z Nabuchodonozorem, a zarazem i z Bogiem. Jeżeli odniesiemy się do wywyższenia narodów, do których została skierowana Ewangelia o okupie Chrystusowym i o wyborze spośród nich Kościoła jego, to strącenie pogańskiego systemu wartości nastąpiło wraz z wielkim odstępstwem od wiary.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2016-12-22, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2016-12-23, 00:01   

Ja nie pytam o systemy, czy jakieś żmijowe plemię ja pytam konkretnie kiedy według ciebie został wyrzucony szatan, diabeł z nieba odpowiedz mi krotko oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2016-12-24, 10:38   

nike napisał/a:
Ja nie pytam o systemy, czy jakieś żmijowe plemię ja pytam konkretnie kiedy według ciebie został wyrzucony szatan, diabeł z nieba odpowiedz mi krotko oki.


Dzisiaj :!: w sabat Boży trwający 7000lat. To jest krótko oki :-D

Może nie wyraziłem się dla Ciebie w sposób wystarczający, ale szatan według Pisma Świętego nie jest jakimś bytem duchowym w rodzaju powietrza, czy innego gazu. Ono kojarzy go z tym systemem, na który zwróciłem uwagę, kojarzy go z człowiekiem, do którego w szczególny sposób zalicza i Nabuchodonozora.

Poza tym.

Gdy Grecy zmierzający do Jerozolimy chcieli zaspokoić swój "kaprys" - być w Jeruzalem, a Jezusa nie widzieć - to Pan Jezus powiedział, że nadeszła godzina, aby Syn Człowieczy został uwielbiony, a także to, że ten "kaprys" wskazuje na fakt, że:

Cytat:
Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony. J. 12:31


Gdy później, nawet w obliczu śmierci okazał miłość swojemu przyjacielowi Judaszowi (a faktycznie już nieprzyjacielowi, gdyż wszedł w niego szatan), to powiedział, że nadchodzi władca tego świata, ale nie ma on nic do mnie i to, że pozostali Apostołowie są czyści dla Słowa, które im głosił.

Staram się odpowiadać na wszystkie pytania, według tego, co mi jest dane, nie wiem to też jest to konkretna odpowiedź na pytanie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2016-12-24, 10:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2016-12-24, 10:45   

Z tego co napisałeś, to wierzysz w kilka strąceń szatana z nieba, jestem zdziwiona.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2016-12-24, 12:03   

nike napisał/a:
Z tego co napisałeś, to wierzysz w kilka strąceń szatana z nieba, jestem zdziwiona.


Ap. Piotra Pan Jezus nazwał szatanem, a on miał tylko jedną głowę. Prawda :?:
Ten jednak, który ma siedem głów i 10 rogów jest nazwany smokiem - szatanem (przeciwnikiem) i diabłem (kłamcą), wężem starodawnym. Są to określenia systemu ogólnoświatowego, pogańskiego.

Zapewniam Cię "nike", że ja nie rozumiem, aby ten sam byt wiele razy był wyrzucony z tego samego miejsca. Jak więc to rozumiem? Wyrażę to w podobieństwie zarazy, która opanowała plantację. W warunkach laboratoryjnych znaleziono środek ją zwalczający i skutecznie go zastosowano. Stwierdzono więc, że natychmiast zaraza została zwalczona. Należy teraz wyprodukować wystarczającą ilość tego zarazo - bójczego środka, aby wystarczył do zwalczenia zarazy na całej plantacji.

W odniesieniu do szatana i grzechu takim zarazo - bójczym środkiem jest wiara i poświęcenie się Bogu. Mamy cały obłok świadków ST, którzy uczestniczyli w wytworzeniu tego środka zaradczego, a Pan Jezus tą wiarę udoskonalił. Następnie środek ten został rozmnożony w Kościele Chrystusowym i zastosowany na całym świecie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2016-12-24, 13:29   

Pokoja, Zapytam więc inaczej, czy ty wierzysz w osobowego szatana jako potężnego niegdyś anioła 'Jutrzenkę"?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2016-12-24, 14:11   

nike napisał/a:
Pokoja, Zapytam więc inaczej, czy ty wierzysz w osobowego szatana jako potężnego niegdyś anioła 'Jutrzenkę"?


Droga "NIKE", dostrzegam, że nie odpuścisz, a więc niech Ci będzie. Zapytam więc: czy przedsiębiorstwo posiadające nazwę (imię), siedzibę i majątek jest osobą, czy nie jest nią? A czy Polska, posiadająca to wszystko, ale w dużo większej skali jest osobą, czy nią nie jest na arenie międzynarodowej?

W końcu: czy Nabuchodonozor i Imperium Babilonu nie było "Jutrzenką" wśród imperiów, które przejęły Królestwo Świętych Najwyższego?

Tak więc: wierzę w osobowego szatana jako potężnego niegdyś anioła 'Jutrzenkę". Nabuchodonozor niszczyciel był posłańcem Bożym, a posłaniec to anioł.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
abra
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-12-24, 14:24   

Dobre Pokoja ;-) Oczywiście nike chodzi
o szatana osobowego w sensie duchowej istoty
która kiedyś służyła Bogu,ale się w końcu zbuntowała.
Skoro nie udzielasz bezpośredniej odpowiedzi wyciągam wniosek,że nie :-P
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2016-12-24, 14:37   

Pokoja czy ty uważasz,że rozmawiasz z głupią nike?
Ja nie uważam siebie za nie wiadomo jaką mądrą w prawdzie badaczy, ale nie uważam tez siebie za głupia, a ty wyraźnie mnie tak traktujesz.
Pochodzimy z jednego źródła, a ty zadziwiasz mnie prawie w każdym poście, nie chcesz to nie odpowiadaj.
Skąd ty bierzesz taki materiał, sam sobie go wymyślasz?
Ja prosiłam o jedno zdanie moje jest takie: ja wierzę,ze szatan był aniołem, cherubinem nakrywającym, był jutrzenką i został wyrzucony z nieba za swoją pychę i zniszczenie Adama, został wyrzucony zaraz po zgrzeszeniu Adama.
A ty krążysz na około i tak naprawdę nie rozumiem twojego stanowiska w tej sprawie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2016-12-24, 20:56   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja, Zapytam więc inaczej, czy ty wierzysz w osobowego szatana jako potężnego niegdyś anioła 'Jutrzenkę"?


Droga "NIKE", dostrzegam, że nie odpuścisz, a więc niech Ci będzie. Zapytam więc: czy przedsiębiorstwo posiadające nazwę (imię), siedzibę i majątek jest osobą, czy nie jest nią? A czy Polska, posiadająca to wszystko, ale w dużo większej skali jest osobą, czy nią nie jest na arenie międzynarodowej?

W końcu: czy Nabuchodonozor i Imperium Babilonu nie było "Jutrzenką" wśród imperiów, które przejęły Królestwo Świętych Najwyższego?

Tak więc: wierzę w osobowego szatana jako potężnego niegdyś anioła 'Jutrzenkę". Nabuchodonozor niszczyciel był posłańcem Bożym, a posłaniec to anioł.


Skąd ty bierzesz taki materiał, sam sobie go wymyślasz?
Ja prosiłam o jedno zdanie moje jest takie: ja wierzę,ze szatan był aniołem, cherubinem nakrywającym, był jutrzenką i został wyrzucony z nieba za swoją pychę i zniszczenie Adama, został wyrzucony zaraz po zgrzeszeniu Adama.


Ja temu nie przeczę, ale przeczytaj tylko poniższą treść, gdyż nie można pomijać jej podsdtawowego znaczenia:

Cytat:
(1) ... Pan zlituje się nad Jakubem i znowu wybierze Izraela, i osadzi ich we własnej ziemi. [...] (3) I stanie się w owym dniu, gdy Pan da ci odpoczynek po twoim znoju i udręce, i po ciężkiej niewoli, w którą popadłeś, (4) że zanucisz tę szyderczą pieśń o królu babilońskim i powiesz tak:Wykończył się ciemięzca, skończyło się panoszenie! (5) Pan złamał laskę bezbożnych, berło tyranów. (6) Smagał ludy w złości, chłoszcząc je bez ustanku, tratował w gniewie ludy, depcząc je bezlitośnie. (7) Cały świat odpoczął, odetchnął i wybuchnął radosnym okrzykiem.

(9) Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów, (10) ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś! (11) Twoją pychę i brzęk twoich lutni strącono do krainy umarłych. Twoim posłaniem zgnilizna, a robactwo twoim okryciem. (12) O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów! (13) A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy. (14) Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym. (15) A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści. (16) Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami? (17) Ziemię obracał w pustynię, grody jej burzył, swoich jeńców nie wypuszczał na wolność? (18) Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu, (19) a ty zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo. (20) Z tymi, którzy zstępują do kamiennego grobowca, ty nigdy nie złączysz się w grobie, bo zniszczyłeś swój kraj, wymordowałeś swój lud. Ród złośników niech nigdy nie będzie wspominany! (21) Zgotujcie jego synom rzeź z powodu winy ich ojców, aby nie powstali i nie posiedli ziemi, i ruinami nie pokryli powierzchni lądu! (22) Powstanę przeciwko nim - mówi Pan Zastępów - wygubię imię Babilonu i resztkę, i dziecię, i wnuka - mówi Pan. Izj. 14:4,9-22


Tu myślę, że jest napisane o kimś więcej niż tylko o Nabuchodonozorze, ale o całym zespole władców imperium, co w dalszej kolejności przenosimy także i na szatana. Pierwotnie Nabuchodonozor legł wśród władców, gdy został pozbawiony zmysłów. Nie można pomijać tego podstawowego znaczenia i zastosowania go szerzej.

Czy tak jak o Nabuchodonozorze i Babilonie można było wtedy powiedzieć o szatanie, skoro jego wrzucenie do jeziora gorejącego ogniem i siarką ma nastąpić dopiero po Tysiącletnim panowaniu Chrystusa z Kościołem :?: Nie uważam jednak, że to, co o nim napisano nie ma jeszcze szerszego zastosowania, do którego zrozumienia ten obraz dopiero nas prowadzi.

Tą powyższą pychę Nabuchodonozora, na którą zwrócił uwagę prorok Izajasz, wyraźnie widać w słowach samego króla:

Cytat:
Ja, Nebukadnesar, żyłem spokojnie w moim domu i szczęśliwie w moim pałacu. (2) Miałem sen, który mnie przestraszył, a myśli, które miałem na moim łożu, i to, co mi się przywidziało, zaniepokoiło mnie.
[...]
(16) Daniel, zwany Baltazarem, przez krótki czas był osłupiały i przerażony w swoich myślach. [...] i rzekł: Panie mój! Ten sen dotyczy twoich nieprzyjaciół, a jego wykład twoich przeciwników. (17) Drzewo, które widziałeś, które rosło i było potężne, którego wysokość sięgała nieba, a było widoczne na całej ziemi, [...] - (19) to jesteś ty, królu: rosłeś i stałeś się potężny, twoja wielkość urosła i sięga nieba, twoja władza rozciąga się aż po krańce ziemi.
[...]
(26) Gdy bowiem król Nebukadnesar po upływie dwunastu miesięcy przechadzał się po pałacu królewskim w Babilonie, (27) odezwał się król i rzekł: Czy to nie jest ów wielki Babilon, który zbudowałem na siedzibę króla dzięki potężnej mojej mocy i dla uświetnienia mojej wspaniałości? (28) Gdy słowo to było jeszcze na ustach króla, zagrzmiał głos z nieba: Oznajmia ci się, królu Nebukadnesarze, że władza królewska zostaje ci odjęta. (29) Będziesz wypędzony spośród ludzi, będziesz mieszkał ze zwierzętami polnymi, trawą jak bydło będą cię karmić i siedem wieków przejdzie nad tobą, aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że je daje temu, komu chce. (30) W tej chwili spełniło się słowo na Nebukadnesarze: Wypędzony został spośród ludzi i jadał trawę jak bydło, a rosa niebieska zraszała jego ciało, a jego włosy urosły jak u orłów pierze, a jego paznokcie jak u ptaków pazury. Dn. 4:1,2, 16-19, 26-30

(1) Król Belsazar urządził wielką ucztę dla tysiąca swoich dostojników i przed tym tysiącem pił wino. (2) A gdy Belsazar był pod działaniem wina, kazał przynieść złote i srebrne naczynia, które jego ojciec Nebukadnesar zabrał ze świątyni w Jeruzalemie, aby król i jego dostojnicy, jego żony i jego nałożnice mogły z nich pić. (3) I przyniesiono złote i srebrne naczynia, które zabrano ze świątyni, z domu Bożego w Jeruzalemie; a król i jego dostojnicy, jego żony i jego nałożnice pili z nich. (4) Pili wino i wysławiali bogów ze złota, srebra, miedzi, żelaza, drzewa i kamienia. (5) W tej samej chwili ukazały się palce ręki ludzkiej i pisały naprzeciw świecznika na wapiennej ścianie pałacu królewskiego. Król zauważył grzbiet ręki, która pisała. (6) Wtedy barwa twarzy króla zmieniła się, a jego myśli zaniepokoiły go, stawy jego bioder rozluźniły się, a jego kolana zadrżały . (7) I zawołał król z całej siły, aby wprowadzono wróżbitów, Chaldejczyków i astrologów.
(9) ... król Belsazar był bardzo przestraszony, a barwa jego twarzy zmieniła się i dostojnicy jego byli zaniepokojeni.
[...]
(13) A gdy przyprowadzono Daniela przed króla, król odezwał się i rzekł do Daniela: [...] (16) ... słyszałem o tobie, że umiesz podać wykład i rozwiązywać zagadki. [...] (17) Daniel odpowiedział i rzekł wobec króla: [...] pismo odczytam królowi i wyłożę mu je. (18) Królu! Bóg Najwyższy dał królestwo, wielkość, chwałę i dostojeństwo twojemu ojcu Nebukadnesarowi. (19) A przed wielkością, której On mu udzielił, wszystkie ludy, plemiona i języki drżały i lękały się go; bo, kogo chciał, zabijał, a kogo chciał, zostawiał przy życiu, kogo chciał, wywyższał, a kogo chciał, poniżał. (20) Lecz gdy jego serce wyniosło się w pysze, a jego duch się rozzuchwalił, został strącony z tronu królewskiego i odebrano mu jego chwałę. (21) I został wypędzony spośród ludzi, a jego serce stało się podobne do zwierzęcego; zamieszkał z dzikimi osłami, karmiono go trawą jak bydło i jego ciało było zraszane rosą niebieską, aż poznał, że Bóg Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i ustanawia nad nim, kogo chce. (22) A ty, jego synu, Belsazarze, nie uniżyłeś swojego serca, chociaż to wszystko wiedziałeś. (23) Lecz przeciwko Panu nieba się podniosłeś
i przyniesiono przed ciebie naczynia z jego świątyni; a ty i twoi dostojnicy, twoje żony i twoje nałożnice piliście z nich wino i wysławiałeś bogów ze srebra i złota, miedzi i żelaza, drzewa i kamienia, które nie widzą ani nie słyszą i nic nie wiedzą, a Boga, w którego ręku jest twoje tchnienie i od którego zależą wszystkie twoje drogi, nie uczciłeś.

(24) Dlatego przez niego została zesłana ta ręka i został wypisany ten napis. (25) A oto napis, który został wypisany: mene, mene, tekel, uparsin. (26) A taki jest wykład tego słowa: Mene: Bóg policzył dni twojego panowania i doprowadził je do końca. (27) Tekel - jesteś zważony na wadze i znaleziony lekkim. (28) Peres - twoje królestwo będzie podzielone i oddane Medom i Persom. […] (30) Tej samej nocy został zabity Belsazar, król chaldejski.


Uwzględniając powyższe nadal dostrzegam, że jest zasadne stopniowe, czy jednokładne rozprzestrzenianie się przeciwnika Bożego i jego Świętych, poczynając od pierwszego buntu w Edenie, Ogrodzie Bożym.

Tak, więc nie mam zamiaru, aby kogoś poniżać, przez uznawanie za głupiego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-01-04, 14:43   

nike
Cytat:
ja wierzę,ze szatan był aniołem, cherubinem nakrywającym, był jutrzenką i został wyrzucony z nieba za swoją pychę i zniszczenie Adama, został wyrzucony zaraz po zgrzeszeniu Adama.


Niestety Biblia tego tak nie podaje.Czytamy ,że za czasów Hioba Szatan był dalej w niebie. Hioba 1:6

"Otóż zdarzyło się pewnego dnia,że przybyli synowie Boży ,aby się stawić przed Panem ,a wśród nich przybył też i szatan."
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-04, 15:25   

tessa napisał/a:
nike
Cytat:
ja wierzę,ze szatan był aniołem, cherubinem nakrywającym, był jutrzenką i został wyrzucony z nieba za swoją pychę i zniszczenie Adama, został wyrzucony zaraz po zgrzeszeniu Adama.


Niestety Biblia tego tak nie podaje.Czytamy ,że za czasów Hioba Szatan był dalej w niebie. Hioba 1:6

"Otóż zdarzyło się pewnego dnia,że przybyli synowie Boży ,aby się stawić przed Panem ,a wśród nich przybył też i szatan."


Przed Panem nie musi oznaczać nieba.

12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce? (Izajasza 1:12)

(16) Tedy odszedł Kain od oblicza Pańskiego, i mieszkał w ziemi Nod, na wschód słońca od Eden.(Genezis 4:16)



porównaj z

6 Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży3 udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan3 też poszedł z nimi(hioba 1:7)

12 Rzekł Pan do szatana: «Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki». I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego. (Hioba 1:12)
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-04, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-01-04, 20:23   

tessa napisał/a:
nike
Cytat:
ja wierzę,ze szatan był aniołem, cherubinem nakrywającym, był jutrzenką i został wyrzucony z nieba za swoją pychę i zniszczenie Adama, został wyrzucony zaraz po zgrzeszeniu Adama.


Niestety Biblia tego tak nie podaje.Czytamy ,że za czasów Hioba Szatan był dalej w niebie. Hioba 1:6

"Otóż zdarzyło się pewnego dnia,że przybyli synowie Boży ,aby się stawić przed Panem ,a wśród nich przybył też i szatan."


Wybacz "tessa", ale to nie jest żaden argument. Nie jest napisane, że to stawienie się synów Bożych miało miejsce, gdzieś w niedostępnych miejscach niebios, zamieszkiwanych przez Boga JHWH (Jehowę - Jahwe), o którym jest napisane: nie wejdą do odpocznienia mojego, Żyd. 4 rozdz. Jest napisane także:

Cytat:
Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć? Izj. 66:1

Abraham zaś stał nadal przed Panem Rdz. 18:22


Jeżeli ziemia jest podnóżkiem JHWH, to czy Abraham, albo ww. synowie Boży musieli być w niebie?

A ponadto jest napisane:

Cytat:
Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. (12) Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Efz. 6:11,12


Ten tekst w zw. z Rdz. 1:6-8, wskazuje, że okręgi niebieskie rozpoczynają się już ponad powierzchnią ziemi. Człowiek posiada swoją biosferę i ziemia też.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-01-04, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13