FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy szatan został wyrzucony z nieba?
Autor Wiadomość
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-01-04, 21:17   

Cytat:
Przed Panem nie musi oznaczać nieba.


Aniołowie zwani synami Bożymi mieszkają w niebie nie na ziemi.Są tak jak Bóg duchami niewidzialnymi dla oczu ludzkich.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-01-04, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-04, 21:22   

tessa napisał/a:
nike
Cytat:
ja wierzę,ze szatan był aniołem, cherubinem nakrywającym, był jutrzenką i został wyrzucony z nieba za swoją pychę i zniszczenie Adama, został wyrzucony zaraz po zgrzeszeniu Adama.


Niestety Biblia tego tak nie podaje.Czytamy ,że za czasów Hioba Szatan był dalej w niebie. Hioba 1:6

"Otóż zdarzyło się pewnego dnia,że przybyli synowie Boży ,aby się stawić przed Panem ,a wśród nich przybył też i szatan."

Jest wiele przykładów w Piśmie Świętym,że stawali przed Panem, a dokładnie to stali na ziemi.

Kpł 9:5 bw "I przywiedli to, co Mojżesz nakazał, przed Namiot Zgromadzenia. Potem przystąpił cały zbór i stanęli przed Panem."

Pwt 29:14 pau "Zawieram je z tymi, którzy dzisiaj stanęli tu przed PANEM, naszym Bogiem, oraz z tymi, których tu dziś jeszcze nie ma."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-04, 21:31   

tessa napisał/a:
Cytat:
Przed Panem nie musi oznaczać nieba.


Aniołowie zwani synami Bożymi mieszkają w niebie nie na ziemi.Są tak jak Bóg duchami niewidzialnymi dla oczu ludzkich.


Aniołami/Synami Bożymi są też ludzie którzy mieszkają na ziemi.Są widzialni i mają ciała.
Ostatnio zmieniony przez Zaza 2017-01-04, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-01-04, 22:07   

Anioł ---posłannik-
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-01-04, 22:35   

tessa napisał/a:
Cytat:
Przed Panem nie musi oznaczać nieba.


Aniołowie zwani synami Bożymi mieszkają w niebie nie na ziemi.Są tak jak Bóg duchami niewidzialnymi dla oczu ludzkich.


Napisałem o tym w wątku: "Biblijne Słowo Anioł", że ze słowem "anioł" wiąże się wielka manipulacja. Polega ona na tym, że w jednych miejscach greckie określenie przetłumaczono na posłaniec (gdy tekst wyraźnie wskazuje na człowieka), a w innych przetłumaczono na anioł.

Cytat:
Słowo ángelos tłumaczone na anioł to biblijne słowo. W języku hebrajskim מלאך/MaL΄'AKh, znaczy posłaniec, przedstawiciel), przetłumaczone na anioł (ludzki, lub istota duchowa), odpowiada pochodzącemu z języka greckiego słowu ἄγγελος (ángelos, według wymowy bizantyjskiej ánhielos a po spolszczeniu, anioł) – tj. zwiastun, posłaniec, goniec. Polskie słowo „anioł” znaczy więc równolegle to samo co angelos, więc jest pojęciem zastępczym, równoległym, które samo w sobie nikogo i niczego nowego nie określa, nie wprowadza, nie oznacza ono czegoś więcej niż MaL΄'AKh i ἄγγελος. Nie wychodzi ono poza ich zakres znaczeniowy. Jako anioł zostało ono oddane prawie w każdym miejscu użycia tego greckiego określenia w Nowym Testamencie (w Pismach Greckich) a także w Starym Testamencie (w Pismach Hebrajskich). Tylko w niektórych przypadkach, gdy wskazuje ono na człowieka, oddano je, jako „posłaniec”.

Skoro jest ono tylko polskim odpowiednikiem greckiego słowa, to próba wskazania, że dodatkowo znaczy ono jeszcze „anioł”, prowadzi do wniosku, że może za tym kryć się jakaś manipulacja, wprowadzająca magię słowa anioł. Ono nie upoważnia do tego w Słowie Bożym, więc utrudnia jego zrozumienie. Tylko wtedy, gdy traktujemy je, jako dodatkowe znaczenie, sprawiamy, że staje się ono pustym słowem, za którym nic się nie kryje. Określenie anioł/posłaniec było używane na podobnej zasadzie jak w sądzie i gdzie indziej jest używane bezimiennie, określenie świadek, za którym w konkretnej sytuacji, występuje jakaś osoba. Świadek jest dowolną osobą o różnej randze, która ma coś do powiedzenia w danej sprawie i w tej ogólnej roli w niej występuje. Znaczenie słowa anioł ma bardzo szerokie zastosowanie w Piśmie Świętym i odnosi się zarówno do istot ludzkich (np. Jan Chrzciciel i jego posłańcy, Pan Jezus i Jego uczniowie itp.) jak i duchowych (np. ogień, zaraza i inne żywioły a nawet władza), podporządkowanych wykonaniu woli tego (np. patriarchy, proroka, króla, Boga), kto ich posyła do wykonania jakiejś misji. Posłańcy ci mogą mieć różne rangi, ale ich wspólną cechą jest to, że są posłani, zwiastują.

http://biblos.feen.pl/vie...s%B3owo+anio%B3
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-01-09, 14:18   

Słowo posłaniec odnoszące się do aniołów Biblia tłumaczy bardzo dobrze.

Psalm 104:4

"aniołów swoich czyni duchami ,swoich sług -ogniem trawiącym"

Psalm 103:20

"Błogosławcie Jehowę aniołowie jego potężni w mocy wykonujący jego słowo-przez słuchanie głosu jego słowa".

Psalm 34:7

"Anioł Jehowy obozuje wokół tych ,którzy się go boją i ratuje ich".

Hioba 38:7

"gdy wespół radośnie wołały gwiazdy poranne i zaczęli z uznaniem wykrzykiwać wszyscy synowie Boży"

Owi synowie Boży to aniołowie w niebie.Z księgi Hioba 1;6-12 dowiadujemy się o rozmowie Szatana z Bogiem.

Zatem i Szatan wraz z aniołami był w niebie.

Opis wojny w niebie w Objawieniu 12:7 dotyczy roku 1914 według proroctw biblijnych.Cała księga Objawienia opisuje Jan jako to,co ma się stać wkrótce,czyli w przyszłości.

Objawienie 1:1

Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi,

Zatem wojna w niebie i wyrzucenie Szatana z nieba miały być w przyszłości do I wieku ne.
Wtedy została spisana owa księga Objawienia.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-01-09, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-09, 17:23   

tessa napisał/a:
Słowo posłaniec odnoszące się do aniołów Biblia tłumaczy bardzo dobrze.


Aniołem/Posłańcem/Synem Bożym może być też człowiek.

Cytat:
Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi,

Tak,objawienie dotyczy przeszłości dlatego nie wiem dlaczego niektórzy widzą w nierządnicy Jerozolimę kiedy ona już dawno była ukarana i dalszy kontekst objawienia temu przeczy
ale to inny temat.Masz racje tesso wygląda na to,że szatan jeszcze jest
w niebie i oskarża,a jednocześnie kusi na ziemi itd..
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-01-09, 19:12   

zaza napisał/a:
tessa napisał/a:
Słowo posłaniec odnoszące się do aniołów Biblia tłumaczy bardzo dobrze.


Aniołem/Posłańcem/Synem Bożym może być też człowiek.

Cytat:
Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi,

Tak,objawienie dotyczy przeszłości dlatego nie wiem dlaczego niektórzy widzą w nierządnicy Jerozolimę kiedy ona już dawno była ukarana i dalszy kontekst objawienia temu przeczy
ale to inny temat.Masz racje tesso wygląda na to,że szatan jeszcze jest
w niebie i oskarża,a jednocześnie kusi na ziemi itd..


Człowiek został stworzony na ziemi ,natomiast Bóg stworzył w niebie aniołów.Niektórzy z nich się zbuntowały i stały się demonami ,które poszły za Szatanem pierwszym zbuntowanym aniołem
Wojna w niebie wybuchła w roku 1914 wtedy to Michał (niebiańskie imię Jezusa .Daniela 12:1 )walczył z Szatanem.

Objawienie 12:7
I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie,
 
     
Zaza
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-01-09, 19:22   

tessa napisał/a:
zaza napisał/a:
tessa napisał/a:
Słowo posłaniec odnoszące się do aniołów Biblia tłumaczy bardzo dobrze.


Aniołem/Posłańcem/Synem Bożym może być też człowiek.

Cytat:
Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi,

Tak,objawienie dotyczy przeszłości dlatego nie wiem dlaczego niektórzy widzą w nierządnicy Jerozolimę kiedy ona już dawno była ukarana i dalszy kontekst objawienia temu przeczy
ale to inny temat.Masz racje tesso wygląda na to,że szatan jeszcze jest
w niebie i oskarża,a jednocześnie kusi na ziemi itd..


Człowiek został stworzony na ziemi ,natomiast Bóg stworzył w niebie aniołów.Niektórzy z nich się zbuntowały i stały się demonami ,które poszły za Szatanem pierwszym zbuntowanym aniołem
Wojna w niebie wybuchła w roku 1914 wtedy to Michał (niebiańskie imię Jezusa .Daniela 12:1 )walczył z Szatanem.

Objawienie 12:7
I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie,



Michał to nie Jezus.A dlaczego akurat w 1914?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-01-09, 22:54   

tessa napisał/a:
Słowo posłaniec odnoszące się do aniołów Biblia tłumaczy bardzo dobrze.

"Błogosławcie Jehowę aniołowie jego potężni w mocy wykonujący jego słowo-przez słuchanie głosu jego słowa". Psalm 103:20


i inne teksty, które podałaś Ps. 104:4; 34:7; Hioba 38:7, odnoszą się tylko do aniołów Bożych. Anioł to posłaniec, więc posłańców mogą mieć i inne istoty.

Jan Chrzciciel był aniołem i miał aniołów:

Cytat:
Początek ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. (2) Jak napisano u Izajasza proroka: Oto posyłam anioła mego przed tobą, który przygotuje drogę twoją. (3) Głos wołającego na pustyni: Gotujcie drogę Pańską; prostujcie ścieżki jego. (4) Na pustyni wystąpił Jan Chrzciciel i głosił chrzest upamiętania na odpuszczenie grzechów. Mr. 1:1-4

błogosławiony jest ten, który się mną nie zgorszy. (24) A gdy odeszli posłańcy (aniołowie) Jana, zaczął Jezus mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustynię? Łk. 7:23,24

I był na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez szatana, i przebywał pośród zwierząt, a aniołowie (np. Jan Chrzciciel i jego uczniowie) służyli mu. Mr. 1:13

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących (przychodzących /np. uczniowie Jana Chrzciciela) i zstępujących (odchodzących / np. uczniowie Pana Jezusa, którzy powiedzieli twarda to mowa, któż jej słuchać może) na (od) Syna Człowieczego. J. 1:51


Pan Jezus jest Aniołem Boga Ojca i Archaniołem wśród aniołów, do których zaliczają się także jego Apostołowie i inni jego uczniowie:

Cytat:
Oto Ja posyłam mojego anioła (np. Jan Chrzciciel, Jezus Chrystus sam i z Kościołem w ziemskiej pielgrzymce), aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza („Eliasz” – Chrystus w chwale z swoim Kościołem w czasie Restytucji), którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów. Mal. 3:1,2


tessa napisał/a:
Owi synowie Boży to aniołowie w niebie. Z księgi Hioba 1;6-12 dowiadujemy się o rozmowie Szatana z Bogiem.

Zatem i Szatan wraz z aniołami był w niebie.


To już zostało dobrze wyjaśnione, ale może bez odbioru.
http://biblos.feen.pl/vie...&start=15#91102
http://biblos.feen.pl/vie...&start=15#91106

A gdy w Zborze wierzący stają przed Bogiem, to czy są w niebie?

tessa napisał/a:
Opis wojny w niebie w Objawieniu 12:7 dotyczy roku 1914 według proroctw biblijnych. Cała księga Objawienia opisuje Jan jako to, co ma się stać wkrótce,czyli w przyszłości.


Czy potrafisz to jakoś uzasadnić Pismem Świętym, że jest to oparte na prawdzie, a nie na dywagacji?

Należy tu uwzględnić poniżej podaną treść:

Cytat:
I dano mi trzcinę podobną do laski mierniczej i powiedziano: Wstań i zmierz świątynię Bożą i ołtarz, i tych, którzy się w niej modlą. (2) Lecz zewnętrzny przedsionek świątyni wyłącz i nie mierz go, gdyż oddany został poganom, którzy tratować będą święte miasto przez czterdzieści dwa miesiące. Ap. 11:1,2


Następnie od Ap. 11:3 do rozdz. 20 jest podana treść, odnosząca się do tego, co nie miało być mierzone, Ap. 11:1. Dopiero od 21 Rozdz. jest opis tego, co należało zmierzyć.

Cytat:
A ten, który rozmawiał ze mną, miał złoty kij mierniczy, aby zmierzyć miasto i jego bramy, i jego mur. (16) A miasto jest czworokątne, i długość jego taka sama, co szerokość. I zmierzył miasto kijem mierniczym na dwanaście tysięcy stadiów; Ap. 21:16,17


tessa napisał/a:
Objawienie 1:1

Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi, (cały ustanowiony sługa wierny i rozumny - Mt. 12:17-21; Łk. 12:37-44 - nad całym mieniem Bożym Ap. 2:26-28; 3:20,21 - dopisane)

Zatem wojna w niebie i wyrzucenie Szatana z nieba miały być w przyszłości do I wieku ne.
Wtedy została spisana owa księga Objawienia.


To, co ma się stać wkrótce dotyczy odstępstwa od wiary, szerzonego przez wielu, którzy mieli ducha anty – Chrystusowego i rozpoczęli trwanie „jednej godziny”, 1J. 2:18,19. „Jedna godzina” miała się zakończyć, gdy tych wielu zorganizuje się w jeden system anty – Chrystusa, co jest opisane w Ap. 17 Rozdz.

12 Rozdz. Apokalipsy opisuje walkę SMOKA z MICHAŁEM. Smok ma siedem głów czterech bestii z 7 rozdz. Ks. Daniela i 10 rogów bestii czwartej. Odnosi się to do systemu pogańskiego. Ten to system jest nazwany szatanem diabłem, wężem starodawnym, podobnie jak bestie, które widział Daniel, też zostały nazwane od istniejących dzikich zwierząt. Smok reprezentuje wszystko, co zaistniało od buntu w Edenie.
Należy też odróżnić Mesjasza z Ap. 11:15 od Mesjasza z Ap. 12:10. Pierwszy jest Chrystusem, a drugi anty – Chrystusem.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-10, 11:07   

Cytat:
12 Rozdz. Apokalipsy opisuje walkę SMOKA z MICHAŁEM.

Obj 12
7 I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. 9 Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2017-02-10, 19:07   

tessa napisał/a:
Obj 12
7 I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. 9 Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie

Księga Apokalipsy to Księga symboli jest, o jakim niebie jest tutaj wzmianka? Czyżby o niebie, gdzie Bóg Najwyższy przebywa?
Czyżby Bóg od przestępstwa Adama [bo tam szatan chyba zgrzeszył] tolerował by w swoim domu kłamcę? A ty byś tolerowała?

Obj.12: 7 Wojna na niebie => wśród dzierżaw duchowych
Michał => " Który jako Bóg " . Przedstawiający się za Boga - papież.
I smok => pogański Rzym.
Obj.12: 8 I nie przemogli => walka jaka wynikła między władzą papieską a władzą pogańską, zakończyła się obaleniem władzy pogańskiej.
Obj.12: 9 Wąż starodawny => szatan, który zwiódł matkę Ewę.
Diabłem => Rzym, który z powodu swego prześladowania i okrucieństw, był najbardziej szatańskim spomiędzy wszystkich rządów.
I szatanem => którego istnieniu wielu dziś zaprzecza.

Jest to walka na niebie duchowym tzn: między systemem religijnym rzymskim, a Rzymem pogańskim.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-02-10, 22:49   

tessa napisał/a:
Pokoja napisał/a:
12 Rozdz. Apokalipsy opisuje walkę SMOKA z MICHAŁEM.

Obj 12
7 I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. 9 Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie


Początek opisu tej bitwy znajduje się już w Księdze Daniela. Poniżej podaję treść Dn. 11:20,21,27, którą według Konkordancji Stronga można przetłumaczyć następująco:

Kod:
(wtedy) zostanie ustanowiony (5975) następny (5921) urząd (KeN - 3653), /gdy/ roześle-wyprawi (5674) poborców podatków (5065 - Łk. 2:1-3) /w/ chwale (1925) królestwa (4438); Okaleczony (7665) /w swym/ pierwszym (259) okresie (3117), /będzie/ nieprawy (3808) w rozgniewaniu (639) /i/ nieprawy (3808) w walce (4421).

(wtedy) zostanie ustanowiony następny urząd (KeN - 3653), gdy roześle-wyprawi poborców podatków w chwale królestwa; Okaleczony w swym pierwszym okresie, będzie nieprawy w rozgniewaniu i nieprawy w walce. Dn. 11:20.


Treść Dn. 11:20 dotyczy nastania czwartego imperium uniwersalnego, jakim był Rzym pogański, a szerzej cywilna władza pogańska i jej sukcesorzy, aż do naszych czasów.

Okaleczenie to jest wynikiem wyrwania trzech rogów na bestii czwartej, a w Apokalipsie jest określone, jako śmiertelna rana zadana bestii wychodzącej z morza.
.
Kod:
w. 21 Ukaże się (5975) nikczemnik (959) na (5921) /jego/ urzędzie (3653), /który/ nieprawość (3808) rozkrzewi (5921) w (5921) majestacie (1935) władzy królewskiej (4438). Przychodząc (935) w pokoju (7962), chwyci (2388) królestwo (4438) obłudnie, pochlebstwem (2519.

Ukaże się nikczemnik król niewstydliwej twarzy i chytry, na jego urzędzie, który nieprawość rozkrzewi w majestacie władzy królewskiej. Przychodząc w pokoju, chwyci królestwo obłudnie, pochlebstwem. Dn. 11:21


Nikczemnikiem tym jest grecko - rzymska tajemnica nieprawości, działająca w Chrześcijaństwie, która doprowadziła do wyłonienia się systemu papieskiego. Jest to najpierw książe z królestwa kozła, zasiadający na nie swoim urzędzie. Na urzędzie cesarskim na przemian zasiadali cesarze (pro - greccy) przychylni, lub (pro – rzymscy) nieprzychylni Chrześcijaństwu. Książe pro – Grecki w przyszłości miał się stać królem niewstydliwej twarzy i chytrym, z Dan 8:23

Pochlebstwem i podstępem - znaczy potajemnie. Śmiertelnie zranił, a stał się największym inspiratorem czczenia tej jego rany, aby zająć jego urząd i prowadzić swą potajemną działalność.
.
W związku z tym, napisał Ap. Paweł o działaniu tajemnicy nieprawości tych, którzy już wtedy na podstawie przeszczepienia na grunt chrześcijański, obcego mu systemu filozoficzno - religijnego, stali się jakby królami nad Chrześcijanami szczególnie w Koryncie (1Kor. 4:8,9), czyli na terytorium Greków. Weszli potajemnie do zborów, aby wyszpiegować wolność Kościoła, aby słabych w wierze podbić w niewolę i z pobożności czerpać zyski. Tak ich jak i Judasza opanował ten sam duch złego, duch anty – Chrystusa, dlatego dążyli i ukrzyżowali Pana Jezusa. Już zaczęli królować, ale bez Apostołów. Ap. Jan napisał podobnie o tych, którzy już mieli ducha anty - Chrystusa, czyli tego, który miał dopiero nadejść w przyszłości, jako jeden zorganizowany, połączony byt.
.
W Dn. 11:20 i 21, zawarty jest opis szczególnej sytuacji, w której wraz z ustanowieniem nowego urzędu w czwartym imperium uniwersalnym, doszło do zuchwałego, potajemnego przechwycenia go. Ten, kto go przechwycił jest ukazany, jakby był przez kogoś adoptowany. Dlatego był pogardzany z powodu przechwycenia w sposób obłudny, pochlebstwem, urzędu króla północy. Nie otrzymał godności królewskiej, nie została mu przekazana w majestacie prawa, lecz wszedł na urząd jako książe w wyniku jego potajemnej działalności. Dopiero w przyszłości, jak wskazano w Apokalipsie miała być ona mu przekazana w majestacie władzy królewskiej (Ap17:10), ale w tym celu, aby dwa bliźniacze rogi barana zniszczyły dzieło swoje i siebie, Izj. 1:31; Ap. 19:19,20.

Z Dan. 11:21 harmonizuje również, tłumaczenie Dan 11:27:

Kod:
Dwojakim (8147) królowaniem (4428) potajemnie (3824) szkodzić będzie (4827) Dan 7:8,20,24; 8:9-12,23-25 a [b]przy (5921) jednym (259) stole (7979) fałszywe (3577) obietnice uczyni (1696), /ale/ niepewnym (3808) zostanie (6743), z tego powodu (3588), /jego/ trwanie, panowanie (5750) dokończy się (7093) /w/ czasie zamierzonym (4150).

Dwojakim królowaniem potajemnie szkodzić będzie, a przy jednym stole fałszywe obietnice uczyni, ale niepewnym zostanie, z tego powodu, jego trwanie, panowanie dokończy się w czasie zamierzonym tzn. w czasie ostatecznym.


przy jednym stole - czyli z pozostałymi siedmioma królami po wyłamaniu trzech rogów/królów z 10, Dan 7:20,24
.
Po uwzględnieniu treści Dn. 11:20,21,27 w tym miejscu na uwagę zasługuje, również możliwość przetłumaczenia, drugiej części Ap. 12:12

Cytat:
mając wielki gniew, widząc, iż krótki czas ma


w następujący sposób;

Kod:
mając wielki gniew, widząc, że (3754) mało (3641) sposobności (2540) ma przeciwko temu (2192).


Wzbicie się smoka do nieba, to Dominat władzy cesarskiej, który osiągnął swój szczyt w czasie oficjalnego wprowadzenia absolutyzmu za panowania cesarza Aureliana. Treść Ap. 12:12 jest niewątpliwie związana z strąceniem smoka z nieba. Strącenie smoka z nieba oznacza pozbawienie atrybutów boskości cywilnej władzy pogańskiej. Smok przekazał tą władzę bestii wychodzącej z morza, co jest równoznaczne z zadaniem jej śmiertelnej rany i jej czczeniem, o czym mowa w Ap. 13:3,12,14. Bestia z morza to cywilna władza świata chrześcijańskiego. Z pogaństwem zmieszało się Chrześcijaństwo (przymierze tronu z ołtarzem) i w wyniku tego jedno zostało strącone, a drugie śmiertelnie ranione.

Smok po strąceniu z nieba zaczyna prześladować niewiastę, która na 3.5 czasu (539-1799 = 1260 lat) chroni się na pustyni (w odosobnieniu) z dala od niego. Bestia wychodząca z morza, otrzymała władzę od smoka, a rozpoczyna swoje panowanie przez 42 miesiące po zadaniu jej śmiertelnej rany. Oznacza to, że wraz z strąceniem smoka wiąże się zadanie śmiertelnej rany bestii wychodzącej z morza. Jeżeli te dwa byty oznaczają cywilną władzę, najpierw świata pogańskiego (smok), a następnie chrześcijańskiego (bestia występująca z morza), to oznacza to, że z przekazaniem władzy jest związana walka na niebie i zadanie śmiertelnej rany.

Jednak jak wynika z Ap. 12:10-12a w niebie pozostaje ktoś, kto się raduje z przejęcia władzy:

Cytat:
I usłyszałem donośny głos w niebie (zuchwały, chełpliwy, fałszywy głos małego rogu z Dn. 7:8,19,24,25), mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem. (11) A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć. (12) Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Ap. 12:10-12a


Jeżeli Michałem, który walczył z smokiem jest Chrystus Jezus to, dlaczego niewiasta musi uciekać na pustynię. Dziecię jej zostało porwane do Boskiego tronu (na urzędzie Boga zasiadło), a ona i pozostałe jej potomstwo musieli uciekać na pustynię. To jakaś sprzeczność by była. Tak, więc chodzi tutaj o fałszywego Michała, a nie o Pana Jezusa Chrystusa. O nim jest napisane w Ap. 11:15.

Na ten fakt weselącego się, donośnego głosu, zdaje się wskazywać opis bestii występującej z ziemi:

Cytat:
I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok. (12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. (13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. Ap. 13:11-13


Bestia ta ma dwa rogi podobne Barankowym (Chrystusowym, albo barana z Dn. 8 rozdz.), ale mówi jak smok (jak władza cywilna). Ponadto wykonuje wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Cywilna chrześcijańska władza, stała się narzędziem w rękach religijnej i niewiele, co mogła uczynić przeciwko temu. Radość natomiast, jaka nastała w niebie jest wstępem do wyjścia bestii z ziemi. Bestia występuje z ziemi, ale ogień spuszcza z nieba, co dodatkowo świadczy o tym, że jest to byt fałszywy, fałszywy prorok, o którym napisał prorok Daniel w 11:27. Jest to nikczemnik z Dn. 11:21, który w późniejszym czasie stanie się królem niewstydliwej twarzy i chytrym, z Dan 8:23, czyli stanie się szóstym królem z Ap. 17:10
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-02-11, 14:44   

WYRZUCONY został OD RAZU po okłamaniu ludzi. "Zły nie może z Tobą przebywać" głosi jeden z Psalmów :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-11, 18:19   

bartek212701 napisał/a:
WYRZUCONY został OD RAZU po okłamaniu ludzi. "Zły nie może z Tobą przebywać" głosi jeden z Psalmów :)


Bo ty nie jesteś Bogiem mającym upodobanie w niegodziwości;
nikt zły nie może z tobą ani chwili przebywać.
\Powyższe słowa dotyczą niegodziwych ludzi.
Według Biblii gdy Szatan został wyrzucony z nieba wydarzyło się coś ,co wskazuje na rok 1914

Czytamy:
Objawienie 12

I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, 8 ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. 9 Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie. 10 I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący:
„Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem! 11 A oni go zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swego świadczenia i nie miłowali swych dusz nawet w obliczu śmierci. 12 Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.

Jezus nie mógł objąć władzy w królestwie Bożym na początku istnienia ludzkości.Dopiero po swej ofiarnej śmierci i po zmartwychwstaniu .Minęło jeszcze wiele lat zanim objął władze.

Wskazuje na to psalm 110

Wypowiedź Jehowy do mego Pana:
„Siądź po mojej prawicy,
aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.
 2 Laskę twej siły Jehowa pośle z Syjonu, mówiąc:
„Wyrusz na podbój między swoich nieprzyjaciół”.
 3 Lud twój ochoczo się zaofiaruje w dniu twego wojska.
We wspaniałościach świętości, z łona brzasku,
masz swój orszak młodzieńców niczym krople rosy.
 4 Jehowa przysiągł (i nie będzie żałował):
„Tyś kapłanem po czas niezmierzony
na sposób Melchizedeka!”
 

Jezus zasiadł po prawicy Jehowy Boga i czekał setki lat.Królestwo objęło władzę dopiero w roku 1914,na co wskazują proroctwa Daniela,Jeremiasza,Izajasza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13