FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Axanna
2013-04-30, 22:31
Co to znaczy być chrześcijaninem?
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-19, 22:53   

bartek212701 napisał/a:
Iwona napisał/a:
Tak mogę zrobić
Iwonko, to znaczy,że nie cenisz swojego życia po pierwsze, a po drugie,jak mam Twoją szczerość sprawdzić ? Ty w sercu wiesz czy nie kłamiesz i nie robisz tego TYLKO na pokaz.

Niczego nie musisz sprawdzać. Możesz mieć na mój temat zdanie dowolne.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-09, 13:09   

ametyst napisał/a:
Chrześcijaninem jest człowiek który świadomie wybiera drogę jaką nakreślił nam Jezus
+++ spoczywaj w pokoju +++
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-08, 14:08   Re: Co to znaczy być chrześcijaninem?

TEMATEM JEST :

Co to znaczy być chrześcijaninem?

To może najpierw napiszę według mnie co nie czyni z człowieka chrześcijanina :

- Uczęszczanie na nabożeństwa, msze.
- Czytanie Pisma Świętego, i nabycie wiedzy biblijnej.
- Przyjmowanie komunii\wieczerzy Pańskiej.
- Szanowanie ludzi i bycie uczynnym. Pomaganie potrzebującym i etc.
- Przyjęcie chrztu wiary w świadomym wieku (pominę już fakt chrztu niemowlaka).
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-08, 19:38   

Chrześcijanin to człowiek, który wierzy w to, że Jezus Chrystus poniósł śmierć i Zmartwychwstał, aby on został zbawiony
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-08, 23:55   

Migdałek napisał/a:
Chrześcijanin to człowiek, który wierzy w to, że Jezus Chrystus poniósł śmierć i Zmartwychwstał, aby on został zbawiony

tylko?
tylko wiara i koniec?
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-09, 07:11   

olus napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Chrześcijanin to człowiek, który wierzy w to, że Jezus Chrystus poniósł śmierć i Zmartwychwstał, aby on został zbawiony

tylko?
tylko wiara i koniec?


Myślę że o takiej oczywistości jak uczynki płynące z tej wiary, to nie ma potrzeby klarować.
Najpierw powinna być wiara\zaufanie Bogu, to że Pismo Święte - Słowo Boże, a potocznie Biblia jest zapisaną Jego wolą. Na skutek tego zawierzenia, MUSZĄ pojawiać się uczynki. NIGDY ODWROTNIE...

Reasumując to ani chrzest, uczęszczanie do kościoła, nabieranie wiedzy biblijnej. Nie czyni z człowieka chrześcijanina-dziecka Bożego. Lecz WIARA + UCZYNKI...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-09, 07:55   

Trzeba podkreślić ,że krwawa ofiara Syna Bożego przybliża nas do Boga. Otwiera dopiero drzwi do zbawienia.

Jednak dopiero karmienie się słowem Bożym i wzrastanie w bojaźni Bożej sprawia,że dzieło Boże w nas dokonuje się. A my wydajemy owoce jakie powinno wydawać ,,nowe stworzenie "narodzone z Boga , w postaci dobrych czynów, z góry przez Boga określonych.

J 3:7 bpd "Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie być na nowo zrodzeni."


Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."



Ef 2:10 bt "Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili."

Pozdrawiam
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-09, 14:31   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Chrześcijanin to człowiek, który wierzy w to, że Jezus Chrystus poniósł śmierć i Zmartwychwstał, aby on został zbawiony

tylko?
tylko wiara i koniec?


Myślę że o takiej oczywistości jak uczynki płynące z tej wiary, to nie ma potrzeby klarować.
Najpierw powinna być wiara\zaufanie Bogu, to że Pismo Święte - Słowo Boże, a potocznie Biblia jest zapisaną Jego wolą. Na skutek tego zawierzenia, MUSZĄ pojawiać się uczynki. NIGDY ODWROTNIE...

Reasumując to ani chrzest, uczęszczanie do kościoła, nabieranie wiedzy biblijnej. Nie czyni z człowieka chrześcijanina-dziecka Bożego. Lecz WIARA + UCZYNKI...

Pięknie:) uratowałeś Migdałcie :-D

Tak wiara bez uczynków jest martwa.Bycie chrześcijaninem
i nie przestrzeganie prawa też jest nic nie warte.

aki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: "Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!" - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21

Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Jakub :roll:

Paweł [i]17 W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: a sprawiedliwy z wiary żyć będzie4.


Chodzi chyba raczej o życie wieczne bo przecież powietrzem się nie najesz :)

Hebr. 11;6
'Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.'


Bóg nie przepada za ateistami..

Rzym 10;17
'Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.'

Słuchania Biblii a nie ludzi..

Mk. 11;22
'A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę w Boga.'



:-D
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-26, 10:21   Re: Co to znaczy być chrześcijaninem?

twardziel napisał/a:
TEMATEM JEST :

To może najpierw napiszę według mnie [b]co nie czyni z człowieka chrześcijanina :
..Uczęszczanie na nabożeństwa, msze.
- Czytanie Pisma Świętego, i nabycie wiedzy biblijnej..

Czy msza jest zgodna z Biblią? Jakie jest znaczenie użytych przez Jezusa wyrażeń "to jest moje ciało" i "to jest moja krew" w świetle innych przenośni użytych w Biblii? Jezus przecież powiedział również: „Ja jestem światłością świata”, „Ja jestem bramą owiec”, „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym” (Jana 8:12; 10:7; 15:1, BT).

Żadne z tych wyrażeń nie nasuwa nikomu wniosku o cudownym przeistoczeniu.

"Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej”.

Czy to znaczy, że kielich został jakoś cudownie przemieniony w Nowe Przymierze?


"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie".

Czy należy przez to rozumieć, że mieli dosłownie jeść ciało Jezusa i pić jego krew? Jeżeli tak, to Jezus zalecałby pogwałcenie Prawa, które Bóg dał Izraelowi przez Mojżesza. Prawo to zakazywało spożywania wszelkiej krwi (Kapł. 17:10-12).

„To czyńcie na pamiątkę moją” (Łuk. 22:19, Bw; 1 Kor. 11:24).

Czy jego uczniowie mieli upamiętniać, czy też może była konieczność aby.. ponawiać tę ofiarę?

Hebr. 9:25-28 (Kowalski): „Nie potrzebuje też ofiarować siebie wielokrotnie, tak jak to [żydowski] arcykapłan corocznie wchodzi do świątyni z cudzą krwią; inaczej byłby też musiał wielokrotnie cierpieć, począwszy od stworzenia świata. A tymczasem objawił się raz jeden, pod koniec wieków, by zgładzić grzechy przynosząc ofiarę z samego siebie. A jak postanowione jest człowiekowi raz umrzeć, a potem nastąpi sąd, tak też Chrystus ofiarował siebie raz jeden”.

Komentarz chyba niepotrzebny

Czy odprawianie mszy przynosi ulgę duszom w "czyśćcu"?

W Biblii nie ma słowa "czyściec" ani też nauki o "czyśćcu".

Cytat:
Co to znaczy być chrześcijaninem?

Słowo Christianòs, występujące w Chrześcijańskich Pismach Greckich tylko trzy razy, określa naśladowców Chrystusa Jezusa (Dz 11:26; 26:28; 1Pt 4:16).
Zachęcając innych do naśladowania go, Jezus rzekł: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój krzyż i stale mnie naśladuje” (Mt 16:24).
Chrześcijanie uważają Biblię za natchnione Słowo Boże, które zawiera absolutną prawdę i jest pożyteczne do nauczania i karcenia ludzi (Jn 17:17; 2Tm 3:16; 2Pt 1:21).
Od prawdziwych chrześcijan wymaga się czegoś więcej niż tylko wyznania wiary. Muszą ją potwierdzać uczynkami (Rz 10:10; Jak 2:17, 26).
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-26, 11:44   

Lamed napisał/a:
Słowo Christianòs, występujące w Chrześcijańskich Pismach Greckich tylko trzy razy, określa naśladowców Chrystusa Jezusa (Dz 11:26; 26:28; 1Pt 4:16).
Zachęcając innych do naśladowania go, Jezus rzekł: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój krzyż i stale mnie naśladuje” (Mt 16:24).
Chrześcijanie uważają Biblię za natchnione Słowo Boże, które zawiera absolutną prawdę i jest pożyteczne do nauczania i karcenia ludzi (Jn 17:17; 2Tm 3:16; 2Pt 1:21).
Od prawdziwych chrześcijan wymaga się czegoś więcej niż tylko wyznania wiary. Muszą ją potwierdzać uczynkami (Rz 10:10; Jak 2:17, 26).

Piękna definicja, rozszerzenie słów Migdałki, bardzo mądre wersety.
Jak człowiek przeczyta te słowa, weźmie do ręki Biblię i odczyta też wersety to brzmią one naprawdę niezwykle.
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-30, 13:45   

bartek212701 napisał/a:

Piękna definicja, rozszerzenie słów Migdałki, bardzo mądre wersety.
Jak człowiek przeczyta te słowa, weźmie do ręki Biblię i odczyta też wersety to brzmią one naprawdę niezwykle.
Pozdrawiam
Dzięki wielkie, drogi Bartku za słowa uznania dla mojej nieudolnej twórczości forumowej. Jesteś jedną z moich najbardziej ulubionych osób na forach dyskusyjnych, celne, trafne, znakomite posty ! Gratulacje ! I tak trzymać ! :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-04-30, 18:33   

Lamed napisał/a:
bartek212701 napisał/a:

Piękna definicja, rozszerzenie słów Migdałki, bardzo mądre wersety.
Jak człowiek przeczyta te słowa, weźmie do ręki Biblię i odczyta też wersety to brzmią one naprawdę niezwykle.
Pozdrawiam
Dzięki wielkie, drogi Bartku za słowa uznania dla mojej nieudolnej twórczości forumowej. Jesteś jedną z moich najbardziej ulubionych osób na forach dyskusyjnych, celne, trafne, znakomite posty ! Gratulacje ! I tak trzymać ! :)


jejka, ale mi posłodzono, to bardzo miłe, naprawdę doceniam :) ale jak wszyscy wiedzą (i zapewne by od razu powiedzieli :-P ) bywam zgryźliwy, niemiły, nierzadko uszczypliwy :)
Niemniej widze w sobie jeden plus, staram się zrozumieć drugiego człowieka, a dziś tego coraz mniej :-(

Pozdrawiam Cię ciepło :)
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-01, 18:11   

bartek212701 napisał/a:
bywam zgryźliwy, niemiły, nierzadko uszczypliwy :)
Niemniej widze w sobie jeden plus, staram się zrozumieć drugiego człowieka, a dziś tego coraz mniej :-(

Pozdrawiam Cię ciepło :)
Oby wszyscy byli Bartku tacy "zgryźliwi" jak Ty. świat wyglądałby wtedy zupełnie inaczej. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15