FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komu służę, Bogu czy szatanowi?
Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-04, 21:53   

tessa napisał/a:
nike napisał/a:
Tesso bardzo proszę nad cytatem pisz kto jest autorem cytatu, bo się pogubimy :-D
tessa napisał/a:
Dziwię się tej twojej wypowiedzi.To Szatan jest ojcem kłamstwa i to jemu zależy na wprowadzeniu ludzi w błąd.

Dlaczego się dziwisz? Ja wierzę,że zbawienia nie ma pod szyldem wyznaniowym, tylko w Jezusie, a ty jak wierzysz? :-D


Ja wierzę nie tylko w Jezusa,ale także w Jehowę.

Rzymian 10:13

13 Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”. 14 Ale jak będą wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak uwierzą w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszą bez głoszącego? 15 A jak będą głosić, jeśliby nie zostali posłani? Tak jak jest napisane: „Jakże pełne wdzięku są stopy tych, którzy oznajmiają dobrą nowinę o tym, co dobre!”


Tutaj nie chodzi o "Jehowe".
Powinno być Pańskiego
lub Jezusa :roll:
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 723 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6284
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4509/6115
 73%
EXP: 262/330
 79%
Wysłany: 2017-02-05, 00:30   

tessa napisał/a:
nike napisał/a:
Tak dokladnie.
Tesso w jednym poście wyżej napisalas,ze Jezus tez chodził od domu do domu, prosiłam o tekst i nie otrzymalam. :-D


Łukasza 10,Mateusza 10


Tam nie ma żadnej mowy o chodzeniu od klamki drzwi domu do klamki drzwi domu. Tam jest napisane warunkowo, jak mają postępować, jeżeli do jakiegoś domu wejdą, czyli zostaną zaproszeni, po nauczaniu publicznym. Najpierw mieli się dowiedzieć w tym publicznym nauczaniu, kto jest godzien, a później iść tylko do tych domów, do których ich zaproszono. Pan Jezus, Ap. Paweł, czy inni nie podchodzili pod czyjeś klamki drzwi, aby się dowiedzieć, czy zostaną zaproszeni. Oni to wiedzieli już wcześniej. Wszędzie, gdzie czytam to widzę, że Pan Jezus zachodził do czyjegoś domu, dlatego, że został zaproszony.

Dobrym przykładem w zakresie sposobu głoszenia Ewangelii w Majestacie Bożego porządku przez Ap. Pawła jest doświadczenie z Macedończykiem, którego przedstawia Lidia:

Cytat:
I miał Paweł w nocy widzenie: Jakiś Macedończyk stał i prosił go, mówiąc: Przepraw się do Macedonii i pomóż nam. (10) Gdy tylko ujrzał to widzenie, staraliśmy się zaraz wyruszyć do Macedonii, [...] do Filippi, które jest przodującym miastem okręgu macedońskiego i kolonią rzymską. I zatrzymaliśmy się w tym mieście dni kilka. (13) A w dzień sabatu wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie, jak sądziliśmy, odbywały się modlitwy, i usiadłszy, rozmawialiśmy (zwiastowanie publiczne, Dz. 20:20a) z niewiastami, które się zeszły. (14) Przysłuchiwała się też pewna bogobojna niewiasta, imieniem Lidia, z miasta Tiatyry, sprzedawczyni purpury, której Pan otworzył serce, tak iż się skłaniała do tego, co Paweł mówił. (15) A gdy została ochrzczona, także i dom jej, prosiła, mówiąc: Skoroście mnie uznali za wierną Panu, wstąpcie do domu mego i zamieszkajcie (Pokój temu domowi - nauczanie po domach, Dz. 20:20b). I wymogła to na nas.


Czy jesteś wstanie wskazać jakiś tekst, z którego by jednoznacznie wynikało, że najpierw szli do czyjegoś domu i przekonywali, że warto ich zaprosić. Mi nie jest znany żaden taki tekst.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-05, 18:54   

nike napisał/a:
tessa napisał/a:

Łukasza 10,Mateusza 10

No tak, tylko,że Jezusa tutaj nie widać jak chodzi od klamki do klamki.


Dzieje Apostolskie 1:6-8
6 Kiedy się zatem zgromadzili, zaczęli go pytać: „Panie, czy w tym czasie przywracasz królestwo Izraelowi?” 7 Rzekł im: „Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec objął swoją władzą orzekania; 8 lecz otrzymacie moc, gdy zstąpi na was duch święty, i będziecie moimi świadkami zarówno w Jerozolimie, jak i w całej Judei i Samarii, i aż do najodleglejszego miejsca na ziemi”.

Ta dobra nowina o królestwie miała być głoszona po całej ziemi.W jaki sposób to czynić aby nie pominąć nikogo?
Najlepszym sposobem jest właśnie głoszenie tam ,gdzie można zastać ludzi a to także od drzwi do drzwi.Dlatego Jezus szkolił uczniów i wysyłał ich po dwóch aby głosili.

Przy czym oświadczył:

Mateusza 10:40
"40 „Kto przyjmuje was, ten przyjmuje także mnie, a kto przyjmuje mnie, ten przyjmuje także tego, który mnie posłał. "


www.jw.org
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2017-02-05, 23:21   

tessa napisał/a:
od drzwi do drzwi


Za prawdziwym pasterzem owieczki idą same a fałszywy pasterz zagania i werbuje owce do stada.

Mt 10:14
Cytat:
"A gdzie nie zechcą was przyjąć ani słuchać słów waszych, wyjdźcie z takiego domu lub miasta, strząsając kurz ze stóp waszych."
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2017-02-05, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-06, 15:39   

Cytat:
Czy jesteś wstanie wskazać jakiś tekst, z którego by jednoznacznie wynikało, że najpierw szli do czyjegoś domu i przekonywali, że warto ich zaprosić. Mi nie jest znany żaden taki tekst.
_________________


Proszę bardzo Marka 7:24

 Powstawszy, poszedł stamtąd w okolice Tyru i Sydonu. I wszedł do pewnego domu, a nie chciał, żeby się ktoś o tym dowiedział. Nie zdołał wszakże pozostać nie zauważony

Dzieje 11:3

Apostołowie oraz bracia będący w Judei usłyszeli, że i ludzie z narodów przyjęli słowo Boże. 2 Kiedy więc Piotr przybył do Jerozolimy, zwolennicy obrzezania zaczęli toczyć z nim spór, 3 mówiąc, że wszedł do domu mężczyzn nie obrzezanych i z nimi jadł.

łUKASZA 4:38
 Kiedy opuścił synagogę, wszedł do domu Szymona. A teściową Szymona dręczyła wysoka gorączka; i prosili go za nią

MARKA 3:19
I wszedł do pewnego domu...............

Marka 5:10

 Ponadto im powiedział: „Gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam się zatrzymajcie, dopóki z tego miejsca nie wyjdziecie

Marka 7:17

 A gdy wszedł do pewnego domu z dala od tłumu, jego uczniowie zaczęli go pytać o ten przykład

Dzieje 5:42

I każdego dnia w świątyni oraz od domu do domu w dalszym ciągu bezustannie nauczali i oznajmiali dobrą nowinę o Chrystusie, Jezusie.

Dzieje 18:7

Toteż przeniósł się stamtąd i wszedł do domu męża imieniem Tycjusz Justus — czciciela Boga — którego dom stał przy synagodze.

Dzieje 20:20

przy tym nie powstrzymywałem się od mówienia wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i od domu do domu.

.Lukasza 9:4

 4 A gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam się zatrzymajcie i stamtąd wychodźcie.


Łukasz 10:5-6
. 5 Gdziekolwiek wejdziecie do domu, powiedzcie najpierw: ‚Pokój temu domowi’. 6 I jeśli tam jest przyjaciel pokoju, wasz pokój spocznie na nim. Ale jeśli nie ma, wróci do was.
Łukasza 19:5

5 Gdy więc Jezus dotarł do tego miejsca, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, pośpiesz się i zejdź, bo dzisiaj muszę się zatrzymać w twoim domu”.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 723 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6284
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4509/6115
 73%
EXP: 262/330
 79%
Wysłany: 2017-02-08, 00:14   

tessa napisał/a:
Cytat:
Czy jesteś wstanie wskazać jakiś tekst, z którego by jednoznacznie wynikało, że najpierw szli do czyjegoś domu i przekonywali, że warto ich zaprosić. Mi nie jest znany żaden taki tekst.


Proszę bardzo

MARKA 3:19; 5:10; 7:17,24; Dzieje 5:42; 11:3; 18:7; 20:20; Łukasza 4:38; 9:4; 10:5-6; 19:5


No niestety, z żadnego z tych tekstów nie wynika, że Pan Jezus, czy Apostołowie, lub inni uczniowie do wskazanych w cytatach domów wchodzili bez zaproszenia. Napisane jest natomiast:

Cytat:
A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia. 1Kor. 10:27

(1) A pewien mąż w Cezarei, imieniem Korneliusz, setnik kohorty, zwanej italską, (2) pobożny i bogobojny wraz z całym domem swoim, dający hojne jałmużny ludowi i nieustannie modlący się do Boga, (3) ujrzał wyraźnie w widzeniu za dnia około dziewiątej godziny anioła Bożego, który przystąpił do niego i rzekł mu: Korneliuszu! (4) Ten zaś, strachem zdjęty, utkwił w nim wzrok i rzekł: Co jest, Panie? I rzekł mu: Modlitwy twoje i jałmużny twoje jako ofiara dotarły przed oblicze Boże. (5) Przeto poślij teraz mężów do Joppy i sprowadź niejakiego Szymona, którego nazywają Piotrem; (6) przebywa on w gościnie u niejakiego Szymona, garbarza, który ma dom nad morzem. (7) A gdy odszedł anioł, który do niego mówił, przywołał dwóch domowników i pobożnego żołnierza spośród tych, którzy mu usługiwali, (8) wyłożył im wszystko i posłał ich do Joppy.

(19) [...] Piotr [...], rzekł mu Duch: Oto szukają cię trzej mężowie; (20) wstań przeto, zejdź i udaj się z nimi bez wahania, bo Ja ich posłałem. (21) Wtedy Piotr zszedł do mężów i rzekł: Jestem tym, którego szukacie; co za przyczyna sprowadziła was tutaj? (22) A oni rzekli: Setnik Korneliusz, mąż sprawiedliwy i bogobojny, cieszący się uznaniem całego narodu żydowskiego, otrzymał od anioła świętego polecenie, aby cię wezwać do swojego domu i posłuchać tego, co masz do powiedzenia. [...] (26) Piotr [...] wszedł i zastał wielu zgromadzonych; [...] (30) A Korneliusz rzekł: [...] posłałem po ciebie, a ty dobrze uczyniłeś, że przyszedłeś. A teraz jesteśmy wszyscy zgromadzeni przed Bogiem, aby wysłuchać tego wszystkiego, co ci Pan nakazał. (34) Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę, (35) lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. (36) Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich. (37) Wy wiecie, co się działo po całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan - (38) o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą, jak chodził, czyniąc dobrze i uzdrawiając wszystkich opętanych przez diabła, bo Bóg był z nim. (39) A my jesteśmy świadkami tego wszystkiego, co uczynił w ziemi żydowskiej i w Jerozolimie; jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. (40) Ale Bóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu. (42) Przykazał nam też, abyśmy ludowi głosili i składali świadectwo, że On jest ustanowionym przez Boga sędzią żywych i umarłych. (43) O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego. (44) A gdy Piotr jeszcze mówił te słowa, zstąpił Duch Święty na wszystkich słuchających tej mowy. [...] (48) I rozkazał ich ochrzcić [... podczas sławienia]. Wtedy uprosili go, aby pozostał u nich kilka dni. Dz. 10:1-48

Dzieje 11:3
Apostołowie oraz bracia będący w Judei usłyszeli, że i ludzie z narodów przyjęli słowo Boże. 2. Kiedy więc Piotr przybył do Jerozolimy, zwolennicy obrzezania zaczęli toczyć z nim spór, 3. mówiąc, że wszedł do domu mężczyzn nie obrzezanych i z nimi jadł.


Tak wiec tylko pozornie może się wydawać, że Ap. Piotr wszedł do domu Korneliusza bez zaproszenia. Pan Jezus też był zapraszany, chociaż nie wszędzie to zostało zapisane. Powyższe teksty wskazują jednak na coś innego, że był zaproszony i to pod natchnieniem Ducha Świętego Boga Ojca. Pozostał tam też, nauczając kilka dni, stosując się do zasad podanych w poniższych cytatach:

Cytat:
Marka 5:10
 Ponadto im powiedział: „Gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam się zatrzymajcie, dopóki z tego miejsca nie wyjdziecie

Łukasza 9:4
 4 A gdziekolwiek wejdziecie do domu, tam się zatrzymajcie i stamtąd wychodźcie.

Łukasz 10:5-6
5 Gdziekolwiek wejdziecie do domu, powiedzcie najpierw: ‚Pokój temu domowi’. 6 I jeśli tam jest przyjaciel pokoju, wasz pokój spocznie na nim. Ale jeśli nie ma, wróci do was.


Wejście do domu Korneliusza, nastąpiło w rezultacie publicznego nauczania przez Ap. Piotra w wyniku, którego poznał, że jest on godzien, aby słuchać Słowa Bożego. Postępował według porządku, tak jak Ap. Paweł.

Cytat:
Dzieje 5:42
I każdego dnia w świątyni oraz (po domach, a nie) od domu do domu (to istotna różnica) w dalszym ciągu bezustannie nauczali i oznajmiali dobrą nowinę o Chrystusie, Jezusie.

Dzieje 20:20
przy tym nie powstrzymywałem się od mówienia wam wszystkiego, co pożyteczne, ani od nauczania was publicznie i (po domach, a nie) od domu do domu (to istotna różnica)


Jeśli chodzi o Celnika Zacheusza, to on samym swoim czynem, wyraził swoje pragnienie i potwierdza to tym, co oświadczył goszcząc Pana Jezusa i innych w swoim domu.

Cytat:
Łukasza 19:5
5 Gdy więc Jezus dotarł do tego miejsca, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, pośpiesz się i zejdź, bo dzisiaj muszę się zatrzymać w twoim domu”.


Jeżeli chcesz, aby uznać takie Twoje cytowanie, to musisz uznać też, że dopuszczalny jest chrzest niemowląt, gdyż napisane jest, że został ochrzczony Korneliusz i dom jego, podobnie i w przypadku Lidii. Czy jednak Słowo Boże daje podstawę do chrztu niemowląt? Na pewno nie! Prawda?! Skoro tego słusznie Świadkowie Jehowy nie uznają, to nie można się podobną podstawą posługiwać i w sprawie głoszenia Ewangelii.

Nie jest moją intencją, aby twierdzić, że stosowana przez Świadków Jehowy metoda jest niedopuszczalna (Flp. 1:14,15), ale co innego jest, gdy ktoś twierdzi, że jest to metoda wskazująca, że czyni tak tylko religia prawdziwa. Takie określenie jak religia, nawet nie występuje w Piśmie Świętym, a w szczególności w NT. Występuje natomiast określenie Kościół, żywa wiara, poświęcenie i ofiarowanie się Bogu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-08, 16:51   

Oczywiście ŚJ zachodzą do ludzi tylko wtedy ,gdy domownik nas zaprosi.Ciekawe są jedne ze słów księgi Objawienia,są to słowa Jezusa
Obj 3:20
Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną.

Ludzie wymyślili wiele różnych religii,ale Biblia propaguje tylko jedną wiarę.

Ef 4:5

"jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; 6 jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.

Ludzie szukający prawdy w Biblii znajdują ją przy pomocy głosicieli,Jezus zapowiedział ogólnoświatową działalność w głoszeniu dobrej nowiny o królestwie.

Mat 24:14
 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec


www.jw.org
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-02-08, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-02-08, 16:59   

tessa napisał/a:
Oczywiście ŚJ zachodzą do ludzi tylko wtedy ,gdy domownik nas zaprosi.Ciekawe są jedne ze słów księgi Objawienia,są to słowa Jezusa


To nieprawda, zachodzicie GDZIE I KIEDY CHCECIE, Wchodzicie, tam gdzie Was wpuszczą :-D
Zresztą wielu śJ nie lubi głoszenia, szczególnie jak rozmawiałem z każdym, który mnie odwiedzał, to kilku się szczerze przyznało, że nie przepada za głoszeniem, że bywa to krepujące :-D

tessa napisał/a:
Ludzie szukający prawdy w Biblii znajdują ją przy pomocy głosicieli,Jezus zapowiedział ogólnoświatową działalność w głoszeniu dobrej nowiny o królestwie.Mat 24:14

A ja myślałem, że za pomocą Biblii :)
Zresztą głosza (tak samo jak Wy) Mormoni. ŚJ nie głosili jeszcze w maaaasie miejsc, macie Literaturę przetłumaczoną na niespełna 200 języków, a na świecie ich jest ponad 1000. To bardzo małe dzieło, jakby nie patrzeć.
KK przetłumaczył Biblię na 340 języków. Co z tym fantem teraz zrobić?

Smutne jest to, że śJ anglojęzyczni mają nową Biblię (zrewidowaną), a inne języki mogą pomarzyć, w Polsce to dostaną zrewidowaną pewnie za 10 lat :-/ To jest smutne, że widzi się same swoje zasługi (często je wyolbrzymiając), a innych pozytywy sie pomniejsza, nawet ich nie zanając.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-08, 17:34   

tessa napisał/a:
Oczywiście ŚJ zachodzą do ludzi tylko wtedy ,gdy domownik nas zaprosi.Ciekawe są jedne ze słów księgi Objawienia,są to słowa Jezusa
Obj 3:20
Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną.

Ludzie wymyślili wiele różnych religii,ale Biblia propaguje tylko jedną wiarę.

Ef 4:5

"jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; 6 jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.

Ludzie szukający prawdy w Biblii znajdują ją przy pomocy głosicieli,Jezus zapowiedział ogólnoświatową działalność w głoszeniu dobrej nowiny o królestwie.

Mat 24:14
 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec


www.jw.org


a gdzie była jedyna słuszna wiara
przed tym nim powstała wasza organizacja?
A tak poza tym lepsza byłaby nazwa świadkowie Jezusa..
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 723 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6284
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4509/6115
 73%
EXP: 262/330
 79%
Wysłany: 2017-02-08, 21:02   

tessa napisał/a:
Oczywiście ŚJ zachodzą do ludzi tylko wtedy ,gdy domownik nas zaprosi.Ciekawe są jedne ze słów księgi Objawienia,są to słowa Jezusa
Obj 3:20
Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną.


Tekst ten nie odnosi się do publicznego głoszenia, czy po domach. Głoszenia po domach nie należy mylić z chodzeniem od klamki drzwi domu do klamki drzwi domu, bo to diametralna różnica. Pierwsze oznacza dowiadywanie się, kto jest godzien i udawanie się do tego kto wtedy zaprosi.

Natomiast drugi sposób to partyzanckie nękanie, najczęściej bezbronnych duchowo ludzi przez ludzi często dowolnie interpretujących Pismo Święte. Metoda ta pomija podstawową zasadę głoszenia, czyli bronienie prawdy Słowa Bożego najpierw w miejscach, w których ludzie się gromadzą w tym celu. Obronienie się w głoszonej prawdzie, daje prawo słuchaczom wcześniejszych nauk do zaproszenia głosicieli do swoich domów. Jest to dostojny sposób w Majestacie Bożego działania. Pozwala na wstępne poznanie, kto jest godzien. W domu ostatecznie można poznać, czy zaprosił syn pokoju, czy nie. To jest sposób na skuteczne zmierzanie do celu, a nie "zabawa w chowanego" i "gonitwa za wiatrem".

Tekst z Obj 3:20 odnosi się do tych, którzy już poszli za Panem Jezusem i w ten sposób już go zaprosili do swoich serc, ale nadal żyją w świecie i różnie bywa z ich wiarą i poświeceniem w ofiarowaniu się. W czasie wtórej obecności, najpierw dociera do nich i puka do ich drzwi.

Cytat:
Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują. Żyd. 9:28

Wy zaś bądźcie podobni do ludzi oczekujących pana swego, aby mu zaraz otworzyć, kiedy powróci z wesela, przyjdzie i zapuka. (37) Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę, powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał. (38) Czy przyjdzie o drugiej, czy o trzeciej straży, a zastanie ich tak, błogosławieni oni! Łk. 12:36-38


Jednak nie wszyscy oczekiwali, trwając w służbie Pańskiej, według jego systemu wartości. Wprowadzili swój odstępczy system, pozwalający im na wywyższanie się nad innych, że nie są jak ten świat (poganin) i bezpodstawnie wyłączony ze społeczności - "celnik". Biją współsług przez żywoty świętych i przez "nowe światło".

Cytat:
Jeśliby zaś ów sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, i zacząłby bić sługi i służebnice, jeść, pić i upijać się, (46) przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna, usunie go i wyznaczy mu los z niewiernymi. Łk. 12:45,46

gdy się jako zbór schodzicie, powstają między wami podziały; [...], aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami. (20) Wy tedy, gdy się schodzicie w zborze, [...] zborem Bożym gardzicie i poniewieracie tymi, którzy nic nie mają? [...]

(26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.

(27) Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. (28) Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. (29) Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije. (30) Dlatego jest między wami wielu chorych i słabych, a niemało zasnęło. 1Kor. 11:18-30

Napisałem do zboru krótki list, lecz Diotrefes, który lubi odgrywać wśród nich kierowniczą rolę, nie uznaje nas. (10) Dlatego, jeżeli przyjdę, przypomnę uczynki jego, że złośliwymi słowy nas obmawia i nie zadowalając się tym, nie tylko sam nie przyjmuje braci, lecz nawet zabrania to czynić tym, którzy chcą ich przyjąć, i usuwa ich ze zboru. 3J. 9,10


Chrystus żyje, a oni swym postępowaniem zwiastują, że umarł.
Ci którzy wywyższając się nad współsług, bija ich, ci w ten sposób uważają i zwiastują, że Chrystus umarł. Mogą tak czynić, aż do czasu, gdy powróci i udowodni im, że żyje jako nieśmiertelny. Twierdzą, że respektują naukę Pana Jezusa, ale działają w sprzeczności z nią. Chrystus żyje gdyż jego nauka nie przemija, a jego Słowo, które głosił będąc w ciele na Ziemi, teraz w dniu ostatecznym, sądzi tych, którzy go nie przyjmują. "Ogień kontrowersji" spali wszelkie dzieło wykonane z materiałów łatwopalnych. Pokazują to dyskusje na Forach związanych z problematyką biblijną i wszędzie indziej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-10, 10:46   

bartek212701


Cytat:
ŚJ nie głosili jeszcze w maaaasie miejsc, macie Literaturę przetłumaczoną na niespełna 200 języków, a na świecie ich jest ponad 1000. To bardzo małe dzieło, jakby nie patrzeć.


Nie wiem skąd masz powyższe dane? Zapewne z kilkunastu lat wcześniej.

Obecnie głosimy w 860 językach ,więc docieramy do większości ludzi na całym świecie.Nasze czasopisma mają największy nakład na świecie.Przebudżcie się ma nakład 60 240 000 .Zatem jest to wielkie dzieło,któremu błogosławi Jehowa Bóg.

www.jw.org
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-02-10, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13634
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 413/608
 67%
Wysłany: 2017-02-10, 19:44   

Każdy uczeń Boga i Jezusa, obojętnie z jakiej Denominacji religijnej jest, lub wyznania, ma obowiązek opowiadać poselstwo zamieszczone w Biblii, jeżeli tego nie robi, to znaczy,ze nie jest dobrym uczniem Pana.
A wiec uczeń który opowiada tę dobra nowinę, automatycznie staje się świadkiem Boga Jehowy i świadkiem Jego Syna Jezusa Pana.

1Kor 9:16 bw "Bo jeśli ewangelię zwiastuję, nie mam się czym chlubić[/; jest to bowiem dla mnie koniecznością; a biada mi, jeślibym ewangelii nie zwiastował."

W tym tekście jest zawarta wspaniała myśl, w pierwszym zdaniu, podkreśliłam i uważam,ze jeżeli opowiadamy poselstwo prawdy, to nie powinniśmy się tym szczycić, ani chwalić, co to my nie robimy, bo wpadamy w PYCHĘ , a co mówi Biblia o pysznych:

Jk 4:6 bw "Owszem, większą jeszcze okazuje łaskę, gdyż mówi: Bóg się pysznym przeciwstawia, a pokornym łaskę daje."

Jest piękna pieśń:
Pokora uszlachetnia nas
do walki daje moc---
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-11, 17:54   

Nike sam jeden Bóg zna tych ,którzy do Niego należą.Gdy ktoś mówi o tobie kłamstwa lub półprawdy ,to czy nie próbujesz sprostować ?

2Tym 2:19

Mimo to trwały fundament Boży dalej stoi, mając tę oto pieczęć: „Jehowa zna tych, którzy do niego należą” oraz: „Niech każdy, kto wymienia imię Jehowy, wyrzeknie się nieprawości”.
Tak jak w I wieku chrześcijanie głosili dobrą nowinę ,tak jest i w dniach ostatnich.
Ludzie ,którzy mówią oszczerstwa na lud Jehowy dotykają źrenicy samego Boga.

Zachariasza 2:8
.  Bo tak powiedział Jehowa Zastępów: ‚Po chwale posłał mnie do narodów, które was łupiły; gdyż kto dotyka was, dotyka źrenicy mego oka.

Ale jeśli ktoś miłuje Boga, ten został poznany przez niego.Religia prawdziwa musi otaczać czcią imię Boże (Mateusza 6:9). Jezus zapoznawał ludzi z imieniem Bożym — Jehowa. Prawdziwi chrześcijanie muszą czynić to samo (Jana 17:6, 26; Rzymian 10:13, Kto w twej okolicy mówi innym o imieniu Bożym?
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-12, 08:46   

tessa napisał/a:
Jezus zapoznawał ludzi z imieniem Bożym — Jehowa

gdzie napisano,że zapoznawał ich z tą formą?lub jakąś inną? :roll:
w Mateusza 6:9 tego nie nam.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-13, 18:04   

Olus napisał/a:
tessa napisał/a:
Jezus zapoznawał ludzi z imieniem Bożym — Jehowa

gdzie napisano,że zapoznawał ich z tą formą?lub jakąś inną? :roll:
w Mateusza 6:9 tego nie nam.


Polecam modlitwę arcykapłańską Jezusa.Jana 17 rozdział werset 6

Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata. Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo.


Jana 17:26

dałem im poznać twoje imię, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi”.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13