FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komu służę, Bogu czy szatanowi?
Autor Wiadomość
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-02-13, 18:18   

Tessa

No gdzie się tam doczytałaś tego "Jehowa" ??
Bo ja nie widzę.Wystarczy,że to mi
pogrubisz :)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-02-13, 22:47   

tessa napisał/a:
Olus napisał/a:
tessa napisał/a:
Jezus zapoznawał ludzi z imieniem Bożym — Jehowa

gdzie napisano,że zapoznawał ich z tą formą?lub jakąś inną? :roll:
w Mateusza 6:9 tego nie nam.


Polecam modlitwę arcykapłańską Jezusa.Jana 17 rozdział werset 6

Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata. Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo.


Jana 17:26

dałem im poznać twoje imię, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi”.


Jeżeliby chodziło o ujawnienie jak wymawiać imię Boże Jehowa, Jahwe, czy inaczej, to Żydzi wiedzieli jak je wymawiać, więc nie mogło o to chodzić. Pan Jezus objawił imię Ojciec ludziom, których od niego otrzymał. Objawił przymioty tego Ojca, a nie tetragram, który był znany od Mojżesza. Prorocy go znali i wymawiali, więc nie o wymowę chodziło.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-14, 19:11   

Cytat:
Jeżeliby chodziło o ujawnienie jak wymawiać imię Boże Jehowa, Jahwe, czy inaczej, to Żydzi wiedzieli jak je wymawiać, więc nie mogło o to chodzić. Pan Jezus objawił imię Ojciec ludziom, których od niego otrzymał. Objawił przymioty tego Ojca, a nie tetragram, który był znany od Mojżesza. Prorocy go znali i wymawiali, więc nie o wymowę chodziło.
_________________


Objawił Żydom imię Boga ,gdyż oni kierując się przesądem nie wymawiali tego imienia.Z tego powodu imię Boga miało być zapomniane.
Komu zależało na tym aby imię to było zapomniane? Szatanowi.

Izraelici wiedzieli, że jeśli zapomną o imieniu Jehowy, nie zdoła to „ujść przed Bogiem” (Ps. 44:21, 22, Biblia poznańska).

Kiedy w końcu zaniechali posługiwania się nim, Jehowa „zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia” (Dzieje 15:14). Chociaż dziś nie wiemy dokładnie, jak się wymawia imię Boże po hebrajsku, to stosownym i trafnym odpowiednikiem tetragramu (czterech hebrajskich spółgłosek oznaczających to imię) jest w języku polskim Jehowa.
Obecnie żyją na świecie ponad siedem milionów ludzi znanych jako Świadkowie Jehowy. Cieszą się oni, że mogą nosić imię swego Boga, potwierdzające ich tożsamość.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-02-14, 23:19   

tessa napisał/a:
Cytat:
Jeżeliby chodziło o ujawnienie jak wymawiać imię Boże Jehowa, Jahwe, czy inaczej, to Żydzi wiedzieli jak je wymawiać, więc nie mogło o to chodzić. Pan Jezus objawił imię Ojciec ludziom, których od niego otrzymał. Objawił przymioty tego Ojca, a nie tetragram, który był znany od Mojżesza. Prorocy go znali i wymawiali, więc nie o wymowę chodziło.
_________________


Objawił Żydom imię Boga ,gdyż oni kierując się przesądem nie wymawiali tego imienia.Z tego powodu imię Boga miało być zapomniane.
Komu zależało na tym aby imię to było zapomniane? Szatanowi.

Izraelici wiedzieli, że jeśli zapomną o imieniu Jehowy, nie zdoła to „ujść przed Bogiem” (Ps. 44:21, 22, Biblia poznańska).

Kiedy w końcu zaniechali posługiwania się nim, Jehowa „zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia” (Dzieje 15:14). Chociaż dziś nie wiemy dokładnie, jak się wymawia imię Boże po hebrajsku, to stosownym i trafnym odpowiednikiem tetragramu (czterech hebrajskich spółgłosek oznaczających to imię) jest w języku polskim Jehowa.
Obecnie żyją na świecie ponad siedem milionów ludzi znanych jako Świadkowie Jehowy. Cieszą się oni, że mogą nosić imię swego Boga, potwierdzające ich tożsamość.


W Torze to imię jest zapisane masę razy, więc nie o objawienie wymawiania chodziło, lecz o to jakim Bóg jest. Pan Jezus pokazał to swoim życiem, nauczaniem, stosunkiem do ludzi i działalnością dla ich dobra.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-15, 13:48   

Cytat:
W Torze to imię jest zapisane masę razy, więc nie o objawienie wnieymawiania chodziło, lecz o to jakim Bóg jest. Pan Jezus pokazał to swoim życiem, nauczaniem, stosunkiem do ludzi i działalnością dla ich dobra.


Już wyżej pisałam ,że Żydzi nie wymawiali tego imienia ,chociaż było ono w torze.Uważali ,że jest to imię zbyt święte aby je wymawiać.Jezus zapewne nie był przesądny i wymawiał to imię swego Ojca.A jaki jest Ojciec pokazał swym życiem.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-02-15, 22:25   

tessa napisał/a:
Cytat:
W Torze to imię jest zapisane masę razy, więc nie o objawienie wnieymawiania chodziło, lecz o to jakim Bóg jest. Pan Jezus pokazał to swoim życiem, nauczaniem, stosunkiem do ludzi i działalnością dla ich dobra.


Już wyżej pisałam ,że Żydzi nie wymawiali tego imienia ,chociaż było ono w torze.Uważali ,że jest to imię zbyt święte aby je wymawiać.Jezus zapewne nie był przesądny i wymawiał to imię swego Ojca.A jaki jest Ojciec pokazał swym życiem.


Imię Boże, zostało objawione Mojżeszowi (Wj. 6:3), ale kapłani wzgardzili tym imieniem, dlatego Pan Jezus objawił je tym, którzy w niego uwierzyli:

Cytat:
Gdy już wyprowadzisz lud z Egiptu, na tej górze będziecie służyć prawdziwemu Bogu". (13) Lecz Mojżesz powiedział do prawdziwego Boga: "Załóżmy, że teraz pójdę do synów Izraela i powiem im: 'Bóg waszych praojców posłał mnie do was', a oni rzekną do mnie: 'Jakie jest jego imię?' Co mam im powiedzieć?" (14) Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: "OKAŻE SIĘ KIM SIĘ OKAŻĘ". I dodał: "Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: 'OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was' ". (15) Wówczas Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza: "Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: 'Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was'. To jest moje imię po czas niezmierzony i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem. Wj. 3:12-15 PNŚ

Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im. Wj. 6:3 BT

Syn czci ojca, a sługa swojego pana. Jeżeli jestem ojcem, to gdzież jest moja cześć? A jeżeli jestem panem, to gdzież jest bojaźń przede mną? - mówi Pan Zastępów do was, kapłani, którzy gardzicie moim imieniem. Ml. 3:6

Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego. (7) Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, od ciebie pochodzi; (8) albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś. J. 17:6-8


Skoro imieniem Bożym wzgardzili kapłani, to Bóg objawia je przez Pana Jezusa tym, którzy wcześniej nie pełnili dla niego służby, ale nie chodzi o sposób wymawiania tego imienia, lecz o to, co ono oznacza.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-02-15, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-16, 14:34   

tessa napisał/a:
Objawił Żydom imię Boga ,gdyż oni kierując się przesądem nie wymawiali tego imienia.

Nie uważam tego za przesąd, tylko głęboki SZACUNEK dla imienia BOGA NAJWYŻSZEGO.
tessa napisał/a:
Kiedy w końcu zaniechali posługiwania się nim, Jehowa

A kiedy według ciebie tesso?
NIGDY,--- JHWH był/jest zawsze ich przewodnikiem.
Imię Boga ponieważ jest pisane samymi spółgłoskami, więc kto chce wypowiedzieć w Izraelu, to wypowiada tak skąd przybył do Izraela, jeżeli z Polski to Jehowa, Jahwe, z innych krajów to różnie i chyba to jest najmniej ważne. Ogólnie jest przyjęte w Izraelu ADONAJ---Bóg Jehowa--
tessa napisał/a:
że jest to imię zbyt święte aby je wymawiać

A jak ty uważasz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-16, 16:31   

Cytat:
tessa napisał/a:
że jest to imię zbyt święte aby je wymawiać

A jak ty uważasz?


Gdy czytamy Psalmy w przekładzie Nowego Świata imię Jehowa występuje.Psalmista pod natchnieniem spisał to imię.Zatem Bogu się to podoba ,gdy z szacunkiem wypowiadamy to imię.
Sam Jezus w modlitwie wzorcowej pisze "Ojcze nasz ...niech się święci imię twoje..."

To ,że Żydzi nie wymawiali to imię nie podobało się Bogu ,bo pod natchnieniem Ezechiel napisał:
Ezech 36
‚I uświęcę swoje wielkie imię,+ które było bezczeszczone wśród narodów i które wy zbezcześciliście pośród nich; i narody będą musiały poznać, że ja jestem Jehowa+ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy — gdy na ich oczach uświęcę się pośród was.+ 24 I wezmę was spośród narodów, i pozbieram was ze wszystkich krajów, i wprowadzę was na waszą ziemię.+ 25 I pokropię was czystą wodą, i staniecie się czyści;+ oczyszczę was od wszystkich waszych nieczystości+ oraz od wszystkich waszych gnojowych bożków.+ 26 I dam wam nowe serce,+ i umieszczę w was nowego ducha,+ i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce cielesne.+ 27 I włożę w was swego ducha,+ i będę działał, tak iż będziecie postępować według moich przepisów+ i przestrzegać moich sądowniczych rozstrzygnięć, i rzeczywiście je wykonywać.+ 28 I zamieszkacie w krainie, którą dałem waszym praojcom,+ i będziecie moim ludem, a ja będę waszym Bogiem’.+

Jeremiasza 23

Jak długo będzie to w sercu proroków, którzy prorokują fałsz i którzy są prorokami oszukaństwa własnego serca?+ 27 Myślą o tym, by przez swoje sny, które sobie wzajemnie opowiadają, sprawić, żeby mój lud zapomniał moje imię,+ tak jak ich ojcowie zapomnieli o moim imieniu przez Baala.+
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-02-16, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2017-02-16, 23:49   

tessa napisał/a:
Cytat:
tessa napisał/a:
że jest to imię zbyt święte aby je wymawiać

A jak ty uważasz?


Gdy czytamy Psalmy w przekładzie Nowego Świata imię Jehowa występuje.Psalmista pod natchnieniem spisał to imię.Zatem Bogu się to podoba ,gdy z szacunkiem wypowiadamy to imię.
Sam Jezus w modlitwie wzorcowej pisze "Ojcze nasz ...niech się święci imię twoje..."

To ,że Żydzi nie wymawiali to imię nie podobało się Bogu ,bo pod natchnieniem Ezechiel napisał:
Ezech 36
‚I uświęcę swoje wielkie imię,+ które było bezczeszczone wśród narodów i które wy zbezcześciliście pośród nich; i narody będą musiały poznać, że ja jestem Jehowa+ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy — gdy na ich oczach uświęcę się pośród was.+ 24 I wezmę was spośród narodów, i pozbieram was ze wszystkich krajów, i wprowadzę was na waszą ziemię.+ 25 I pokropię was czystą wodą, i staniecie się czyści;+ oczyszczę was od wszystkich waszych nieczystości+ oraz od wszystkich waszych gnojowych bożków.+ 26 I dam wam nowe serce,+ i umieszczę w was nowego ducha,+ i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce cielesne.+ 27 I włożę w was swego ducha,+ i będę działał, tak iż będziecie postępować według moich przepisów+ i przestrzegać moich sądowniczych rozstrzygnięć, i rzeczywiście je wykonywać.+ 28 I zamieszkacie w krainie, którą dałem waszym praojcom,+ i będziecie moim ludem, a ja będę waszym Bogiem’.+

Jeremiasza 23

Jak długo będzie to w sercu proroków, którzy prorokują fałsz i którzy są prorokami oszukaństwa własnego serca?+ 27 Myślą o tym, by przez swoje sny, które sobie wzajemnie opowiadają, sprawić, żeby mój lud zapomniał moje imię,+ tak jak ich ojcowie zapomnieli o moim imieniu przez Baala.+


Teksty te nie wskazują na objawienie, jak należy wymawiać imię Boże, gdyż ono jest wymieniane, lecz na sposób czczenia Boga w duchu i w prawdzie. Zaniechanie tego czczenia doprowadziło Izraela do utraty suwerenności własnego państwa na "siedem czasów pogan" od 606r.p.n.e. do 1914r.n.e. Prawo ich było deptane, aż do przywrócenia go w 1914r.

Warto przy tym zwrócić uwagę na inny tekst z Jer. 16:14-21:

Cytat:
tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Oto Ja sprawię, iż ustanie na tym miejscu na waszych oczach i za waszych dni głos wesela i głos radości, głos oblubieńca i głos oblubienicy. (10) A gdy oznajmisz temu ludowi wszystkie te słowa, a oni ci powiedzą: Za co Pan zapowiedział nam całe to wielkie nieszczęście? I jaka jest nasza wina i jaki nasz grzech, którym zgrzeszyliśmy przeciwko Panu, Bogu naszemu? (11) To im powiesz: Za to, że wasi ojcowie opuścili mnie, mówi Pan, a chodzili za cudzymi bogami i służyli im, i im się kłaniali, mnie zaś opuścili i mojego zakonu nie przestrzegali. (12) A wy jeszcze gorzej postępowaliście niż wasi ojcowie i oto każdy z was postępuje według uporu swojego złego serca, nie słuchając mnie. (13) Dlatego też wyrzucę was z tej ziemi do ziemi, której nie znaliście ani wy, ani wasi ojcowie, i tam będziecie służyć cudzym bogom dniem i nocą, ponieważ nie okażę wam zmiłowania. (14) Dlatego oto idą dni, mówi Pan, że już nie będzie się mówić: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi egipskiej! (15) Lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi północnej, ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i sprowadzę ich z powrotem do ich ziemi, którą dałem ich ojcom! (16) Oto Ja poślę po wielu rybaków - mówi Pan - i ci ich wyłowią; potem poślę po wielu myśliwych, i ci ich upolują na każdej górze i na każdym pagórku, i w rozpadlinach skalnych. (17) Gdyż moje oczy patrzą na wszystkie ich drogi, nie są one utajone przed moim obliczem i nie jest ich wina zakryta przed moimi oczami. (18) I odpłacę im najpierw w dwójnasób za ich winę i ich grzech, że splamili moją ziemię ścierwem swoich obrzydliwości i swoimi ohydami napełnili moje dziedzictwo. (19) Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku. (20) Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie! (21) Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan (Jehowa). Jer. 16:9-21


Proroctwo to wypełnia się za naszych dni, objawiając imię Boże Jehowa. Bóg obiecał im to i spełnia. Wielu Żydów tego jeszcze nie rozumie, co ujawniają w rozmowach z Badaczami Pisma Świętego, ale nie mogą im zaprzeczyć, że to proroctwo się wypełnia teraz.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-20, 13:47   

Olus napisał/a:
tessa napisał/a:
Oczywiście ŚJ zachodzą do ludzi tylko wtedy ,gdy domownik nas zaprosi.Ciekawe są jedne ze słów księgi Objawienia,są to słowa Jezusa
Obj 3:20
Oto stoję u drzwi i pukam. Jeżeli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, to wejdę do jego domu i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną.

Ludzie wymyślili wiele różnych religii,ale Biblia propaguje tylko jedną wiarę.

Ef 4:5

"jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; 6 jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.

Ludzie szukający prawdy w Biblii znajdują ją przy pomocy głosicieli,Jezus zapowiedział ogólnoświatową działalność w głoszeniu dobrej nowiny o królestwie.

Mat 24:14
 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec


www.jw.org


a gdzie była jedyna słuszna wiara
przed tym nim powstała wasza organizacja?
A tak poza tym lepsza byłaby nazwa świadkowie Jezusa..


Wierni Bogu ludzie istnieli zawsze,bo Bóg zna ich skryte myśli każdego człowieka.Według przypowieści Jezusa o chwastach i pszenicy mieli oni rosnąć razem aż do dni końca.
Gdy nadeszły dni końca aniołowie mieli rozdzielić pszenicę od chwastów.” (Mt 3:7-12; Łk 3:16, 17). Jezus przepowiedział „żniwo”, czyli „zakończenie systemu rzeczy”, podczas którego anielscy „żniwiarze” zbiorą symboliczne „chwasty” na spalenie, a „pszenica” zostanie zgromadzona w Bożym „spichrzu”, odrodzonym zborze chrześcijańskim, gdzie można znaleźć ochronę i uznanie Boże (Mt 13:24-30, 36-43).

Jezus był wiernym świadkiem Jehowy Boga. Obj 3:14

„A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:

Prawdziwi chrześcijanie mieli być nazwani od imienia Bożego.
Za pośrednictwem Jeremiasza Jehowa wyjawił, że zamierza zawrzeć „nowe przymierze” z nowym narodem, Izraelem duchowym. O jego członkach zapowiedział: „Wszyscy (...) będą mnie znali, od najmniejszego z nich do największego z nich” (Jer. 31:31, 33, 34). Proroctwo to zaczęło się spełniać w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e. Właśnie wtedy weszło w życie nowe przymierze. Nowy naród, „Izrael Boży”, obejmujący Żydów i nie-Żydów, stał się ‛ludem dla imienia Jehowy’. On sam powiedział o nich: „Ludzie (...) nazwani od mego imienia” (Gal. 6:16; odczytaj Dzieje 15:14-17; Mat. 21:43).

Jako ‛ludzie nazwani od imienia Bożego’ członkowie tego duchowego narodu używali imienia Jehowy — na pewno wtedy, gdy cytowali Pisma Hebrajskie. Kiedy więc w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku apostoł Piotr zwracał się do Żydów i prozelitów przybyłych z różnych krajów, kilkakrotnie użył imienia Bożego (Dzieje 2:14, 20, 21, 25, 34).

Pierwsi chrześcijanie otaczali Jehowę czcią, a On błogosławił ich działalności kaznodziejskiej. Podobnie dzisiaj błogosławi naszej służbie, gdy z dumą obwieszczamy Jego imię i pokazujemy je rozmówcom, w miarę możliwości w ich własnych Bibliach. W ten sposób zapoznajemy ich z prawdziwym Bogiem. To wielki zaszczyt — zarówno dla nich, jak i dla nas! W niektórych wypadkach może się to okazać pierwszym krokiem do wspaniałej przyjaźni z Jehową, która będzie się z czasem umacniać i która może trwać wiecznie.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-02-20, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2017-02-20, 16:03   

Cytat:
Za pośrednictwem Jeremiasza Jehowa wyjawił, że zamierza zawrzeć „nowe przymierze” z nowym narodem, Izraelem duchowym.


Nieprawda.

Hbr 8:8 bt2
Cytat:
"Albowiem ganiąc ich, zapowiada: Oto nadchodzą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe."


tessa, zapomniałaś o świętej reszcie wiernego Bogu Izraela, do którego drzewa oliwnego Bóg wszczepił dziczkę z narodów.

Rz 11:18
Cytat:
"to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie."
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-20, 18:24   

Cytat:
zapomniałaś o świętej reszcie wiernego Bogu Izraela, do którego drzewa oliwnego Bóg wszczepił dziczkę z narodów.


To tylko potwierdza ,że chrześcijanie pochodzą z różnych narodów.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-21, 11:33   

tessa napisał/a:
Gdy czytamy Psalmy w przekładzie Nowego Świata imię Jehowa występuje.Psalmista pod natchnieniem spisał to imię.Zatem Bogu się to podoba ,gdy z szacunkiem wypowiadamy to imię.
Sam Jezus w modlitwie wzorcowej pisze "Ojcze nasz ...niech się święci imię twoje..."

Tak występuje, ale w tetragramie JHWH, skąd więc wiesz jak Dawid to imię wypowiadał?
A dlaczego Jezus w modlitwie wzorcowej nie wymienia imienia Boga tylko mówi:
"Ojcze nasz ...niech się święci imię twoje..."

Ja bym mogła dyskutować tesso, czy aby na pewno w każdej sytuacji i na każdym miejscu wypowiadasz JEHOWA z szacunkiem godnym WSZECHMOGĄCEGO?

A słuchający jak to imię odbierają?
Na forum chyba jeden usser napisał,że gdzieś na wiosce była rodzina ŚJ i jakiś gospodarz nazwał swoja krowę jehowa, wiadomo,ze zrobił to ze złości i niewiedzy ciemny człowiek, ale kto jest winien że on tak zrobił? Zostawiam tobie, do zastanowienia.

Z szacunkiem to imię owszem wypowiadamy w modlitwie, w wielkim skupieniu, bo BIBLIA mówi,że IMIĘ TO ŚWIĘTE JEST.
A więc nie może być cytowane przy każdej okazji, bo wtedy już nie jest święte, tylko pospolite.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2017-02-21, 13:44   

Ci, którzy analizują starożytne hebrajskie manuskrypty biblijne, takie jak Zwoje znad Morza Martwego, są zdumieni tym, jak często występuje w nich tetragram — cztery hebrajskie litery oznaczające imię Boże.
Imię to pojawia się nie tylko w tych starożytnych hebrajskich manuskryptach, ale także w niektórych kopiach greckiej Septuaginty z okresu między II wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e.
Mimo bezsprzecznych dowodów, że święte imię Boga powinno znajdować się w Biblii, wiele przekładów całkowicie je pomija. Zaledwie dwa lata po tym, jak w 1950 roku wydano Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata, ukazał się przekład Revised Standard Version. W przeciwieństwie do przekładu American Standard Version z roku 1901 nie zawierał imienia Bożego.
Dlaczego? W przedmowie do tego wydania powiedziano: „Stosowanie jakiegokolwiek imienia własnego w odniesieniu do jednego i jedynego Boga (...) jest absolutnie niestosowne dla powszechnej wiary Kościoła chrześcijańskiego”. Podobnie postąpili tłumacze wielu późniejszych przekładów — angielskich, jak też innojęzycznych.

Dlaczego uwzględnienie bądź pominięcie imienia Bożego odgrywa istotną rolę?

Wytrawny tłumacz wie, jak ważne jest zrozumienie intencji autora, wpływa to bowiem na wiele rozstrzygnięć translatorskich. Na znaczenie i uświęcanie imienia Bożego wskazuje mnóstwo wersetów biblijnych (Wyjścia 3:15; Ps. 83:18; 148:13; Izaj. 42:8; 43:10; Jana 17:6, 26; Dzieje 15:14).
Jehowa Bóg — Autor Biblii — natchnął jej pisarzy do swobodnego posługiwania się Jego imieniem ( Ezechiela 38:23). Pomijanie imienia Bożego, występującego tysiące razy w starożytnych manuskryptach, świadczy o braku szacunku dla samego Autora.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2017-02-21, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2017-02-21, 21:45   

Nie odpowiedziałaś mi na mój powyższy post. Bardzo proszę postaraj się. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13