FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-03-27, 22:58   

Olus napisał/a:
Nie rozumiesz.
Wyjaśni Apostoł Paweł:
A zatem już nie ja to czynię, ale mieszkający we mnie grzech.


To już Jezusa nie potrzebuję? Grzechów Mu wyznawać nie muszę? Jego krew mi nie potrzebna?
Jeśli nie ja jako człowiek czynię to dlaczego cudzołożnik do królestwa nie wejdzie i jemu podobni ...hmm pijacy, oszczercy itd?
Paweł się mylił,dlaczego ostrzega,przekonuje,nawołuje?
Przecież w duchu służę zakonowi co nie,resztę robi przecież grzech we mnie.....ojjj :roll:
Duch św.nie potrafi sprostać zmysłom? wydawało mi się że czym go więcej tym mniej ducha człowieczego we mnie a grzechów wraz z nim mniej...czyżby było inaczej? ;-)
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-03-27, 23:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-27, 23:02   

Serdunio napisał/a:
To już Jezusa nie potrzebuję? Grzechów Mu wyznawać nie muszę? Jego krew mi nie potrzebna?

Czy ja coś takiego napisałem lub sugerowałem?niee :roll:
Tłumaczyłem przez wersety,że dziecko Boże/wierzący
nie grzeszy tylko grzech w nim :)

Cytat:
Jeśli nie ja to dlaczego cudzołożnik do królestwa nie wejdzie i jemu podobni ...hmm pijacy, oszczercy itd?

Bo zostaną szybciej przemienieni :-D
Cytat:
Przecież w duchu służę zakonowi co nie,resztę robi przecież grzech we mnie.....ojjj :roll:

Umysłem.No właśnie grzech,a nie ja :-D
Cytat:
Duch św.nie potrafi sprostać zmysłom? wydawało mi się że czym go więcej tym mniej ducha człowieczego we mnie o grzechów wraz z nim mniej...czyżby było inaczej? ;-)

Całkiem sprosta dopiero po przemienieniu :-P
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-03-27, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-03-27, 23:20   

Olus napisał/a:
Umysłem.No właśnie grzech,a nie ja


No a czy my przypadkiem nie mamy tego cielesnego/zmysłowego umysłu się wyzbywać
napełniając/wzrastać w Duchu św.?
"postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało...
...Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą"Gal.5
"Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy" :-D

Olus napisał/a:
Całkiem sprosta dopiero po przemienieniu


My już teraz mamy się przemieniać na wzór Syna,a nie usprawiedliwiać że ble ble ble :)
To dlatego ścieżka taka wąziutka ;-)
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-27, 23:25   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Umysłem.No właśnie grzech,a nie ja


No a czy my przypadkiem nie mamy tego cielesnego/zmysłowego umysłu się wyzbywać
napełniając/wzrastać w Duchu św.?
"postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało...
...Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą"Gal.5
"Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy" :-D

Olus napisał/a:
Całkiem sprosta dopiero po przemienieniu


My już teraz mamy się przemieniać na wzór Syna,a nie usprawiedliwiać że ble ble ble :)
To dlatego ścieżka taka wąziutka ;-)


Mamy się przemieniać,dać prowadzić Duchowi
ale dopóki człowiek żyje w tym grzesznym
ciele grzech będzie i tak czasami wyłaził.
Ci co się nie napełniają przejdą jak
przez ogień,ale zostaną zbawieni.
Mało ludzi zna prawdziwą Drogę
czyli prawdziwego Syna.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-03-27, 23:33   

Olus napisał/a:
Ci co się nie napełniają przejdą jak
przez ogień,ale zostaną zbawieni.


Niebezpieczne stwierdzenie :roll: z tym należy uważać..
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-27, 23:36   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Ci co się nie napełniają przejdą jak
przez ogień,ale zostaną zbawieni.


Niebezpieczne stwierdzenie :roll: z tym należy uważać..


Nie polecam przecież tego
ale jeśli ktoś nie zdąży
lub akurat zgrzeszy
tym grzechem
to co hmm? :-P :oops:
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-03-27, 23:47   

Olus napisał/a:
Nie polecam przecież tego
ale jeśli ktoś nie zdąży
lub akurat zgrzeszy
tym grzechem
to co hmm?


Powinniśmy pamiętać że Paweł ma tutaj na myśli cały czas budujących,nieustających
czyli gorących,może nie do końca zdających sobie z niektórych czynów sprawę ,lub jakieś pominięcie
brak zwiększonej gorliwości ...różnie bywa...Bóg zna serca na wskroś,ważne by postępowanie
nie było umyślne, zamierzone lub co gorsza trwanie w tym samym złym czynie (samousprawiedliwienie)
No cóż Pan zna swoje sługi ;-)
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-27, 23:53   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Nie polecam przecież tego
ale jeśli ktoś nie zdąży
lub akurat zgrzeszy
tym grzechem
to co hmm?


Powinniśmy pamiętać że Paweł ma tutaj na myśli cały czas budujących,nieustających
czyli gorących,może nie do końca zdających sobie z niektórych czynów sprawę ,lub jakieś pominięcie
brak zwiększonej gorliwości ...różnie bywa...Bóg zna serca na wskroś,ważne by postępowanie
nie było umyślne, zamierzone lub co gorsza trwanie w tym samym złym czynie (samousprawiedliwienie)
No cóż Pan zna swoje sługi ;-)


Nie odpowiedziałaś na moje pytanie.
Tacy ludzie zostaną też zbawieni
jeśli uwierzyli Ewangelii.

Paweł też pisał o takich ludziach

1 A ja nie mogłem, bracia, przemawiać do was jako do ludzi duchowych, lecz jako do cielesnych, jak do niemowląt w Chrystusie. 2 Mleko wam dałem, a nie pokarm stały, boście byli niemocni; zresztą i nadal nie jesteście mocni. 3 Ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku?(1kor 3)

11 Wiele mamy o Nim mówić, a trudne to jest do wyjaśnienia, ponieważ ociężali jesteście w słuchaniu. 12 Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych, i mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu. 13 Każdy, który pije [tylko] mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem. 14 Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła.(Hbr 5)[/i]
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-03-28, 00:08   

Olus napisał/a:
Tacy ludzie zostaną też zbawieni
jeśli uwierzyli Ewangelii.


Tak,wydaje mi się że tak to ludzie ciężej zaskakujący :oops:
Paweł jest raczej z tego powodu niezadowolony, gani że są słabi w przyjmowaniu wiedzy
no i najważniejsze zauważ końcówkę nie potrafią jeszcze w pełni rozróżnić dobra od zła więc...
wiele w tym ich nieświadomości z braku poznania
Ostatnio zmieniony przez Serdunio 2017-03-28, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-28, 00:10   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Tacy ludzie zostaną też zbawieni
jeśli uwierzyli Ewangelii.


Tak,wydaje mi się że tak to ludzie ciężej zaskakujący :oops:
Paweł jest raczej z tego powodu niezadowolony, gani że są słabi w przyjmowaniu wiedzy
no i najważniejsze zauważ końcówkę nie potrafią jeszcze w pełni rozróżnić dobra od zła więc...
wiele w tym ich nieświadomości z braku poznania


Po prostu ciało nimi jeszcze dominuje :-D
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2017-03-28, 00:16   

Olus napisał/a:
Po prostu ciało nimi jeszcze dominuje


Z powodu braku postępów,czyli słabo kroczą w Słowie/mniej poznania
Mniej mają...mniejsze wymagania :-P
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2017-03-28, 10:22   

Olus napisał/a:
Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?
lub inaczej nie chcą wierzyć?

Może nie znają drogi, może nie chcą świadomie poznać, często jest tak,że słyszą a nie rozumieją i też nie przychodzą do poznania Boga i Jezusa, a najczęściej dla swojej wygody, nie interesują się religią.
Ponieważ każdy człowiek ma własną wolę, więc jak potrafi, tak z niej korzysta.
I ja uważam,ze skoro Bóg dał nam własną wolę, to w obecnym życiu nie zmusza nas do poznania Prawd świętych, bo poznanie Prawdy Bożej to jest wielką łaską Boga.
Bóg nas zachęca, a my zrobimy według naszej woli, i nie uważam,ze za to będziemy przez Boga ukarani np. śmiercią NIE to jest nasz wybór bo tak chcemy.

Ale już w Tysiącleciu, to nie będzie tylko nasz wybór, bo jeżeli nie zastosujemy się do wymagań jakie będzie w Tysiącleciu, to sobie zwyczajnie umrzemy, ale już na ZAWSZE.

Więc ja myślę,ze wielu chętnych do życia dziesięć razy zastanowi się co jest lepsze, czy życie w posłuszeństwie, czy wieczne unicestwienie.

Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy,
kto weń wierzy, nie zginał, ale miał żywot wieczny. - Jan 3:16.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2017-03-29, 18:07   Re: Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?

Olus napisał/a:
Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?
lub inaczej nie chcą wierzyć?


Bo to trudne. Każdego dnia trzeba zmagać się ze swoimi słabościami, które mogą od Jezusa nas odsuwać. Z własnego doświadczenia wiem, że musiałem bardzo dużo poświęcić, by nadal wierzyć.
Ciężko jest przyjść do Jezusa, bo oznacza to porzucenie doczesnej drogi.

Ludzie nie chcą wierzyć w coś nadnaturalnego (Boga), bo nie mają na to wystarczających dowodów. Są empirystami, poszukują doświadczenia, namacalnego charakteru kontaktu z Absolutem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-29, 21:50   Re: Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?

bartek212701 napisał/a:
Olus napisał/a:
Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?
lub inaczej nie chcą wierzyć?


Bo to trudne. Każdego dnia trzeba zmagać się ze swoimi słabościami, które mogą od Jezusa nas odsuwać. Z własnego doświadczenia wiem, że musiałem bardzo dużo poświęcić, by nadal wierzyć.
Ciężko jest przyjść do Jezusa, bo oznacza to porzucenie doczesnej drogi.

Ludzie nie chcą wierzyć w coś nadnaturalnego (Boga), bo nie mają na to wystarczających dowodów. Są empirystami, poszukują doświadczenia, namacalnego charakteru kontaktu z Absolutem.


No właśnie nie chcą zmieniać się na lepsze.
Nie chcą uznać tego,że są źli i potrzebują odkupienia.
Ale w inne rzeczy strasznie naciągane już wierzą bez problemu :-P
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-03-29, 21:54   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Dlaczego ludzie nie chcą przyjść do Jezusa?
lub inaczej nie chcą wierzyć?

Może nie znają drogi, może nie chcą świadomie poznać, często jest tak,że słyszą a nie rozumieją i też nie przychodzą do poznania Boga i Jezusa, a najczęściej dla swojej wygody, nie interesują się religią.
Ponieważ każdy człowiek ma własną wolę, więc jak potrafi, tak z niej korzysta.
I ja uważam,ze skoro Bóg dał nam własną wolę, to w obecnym życiu nie zmusza nas do poznania Prawd świętych, bo poznanie Prawdy Bożej to jest wielką łaską Boga.
Bóg nas zachęca, a my zrobimy według naszej woli, i nie uważam,ze za to będziemy przez Boga ukarani np. śmiercią NIE to jest nasz wybór bo tak chcemy.

Ale już w Tysiącleciu, to nie będzie tylko nasz wybór, bo jeżeli nie zastosujemy się do wymagań jakie będzie w Tysiącleciu, to sobie zwyczajnie umrzemy, ale już na ZAWSZE.

Więc ja myślę,ze wielu chętnych do życia dziesięć razy zastanowi się co jest lepsze, czy życie w posłuszeństwie, czy wieczne unicestwienie.

Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy,
kto weń wierzy, nie zginał, ale miał żywot wieczny. - Jan 3:16.



Niektórzy właśnie poznają Prawdę/Drogę/Słowo
ale zatwardzają swoje serca i wybierają
drogę na zatracenie.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14