FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RESTYTUCJA CO TO TAKIEGO?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-05-16, 21:52   

Olus napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Oczywiście wiedzę, zrozumienie i mądrość na ziemskim poziomie. Także w dziedzinie uzdrowień są duże, zdumiewające postepy w medycynie. Weszliśmy w wiek widzenia, chociaż wiara zawsze będzie z nadzieją i miłością.

No bo do tych uzdrowień to do końca mieć pewności nie możemy...
Postępy w medycynie na pewno Bóg też działa...właśnie przez wiarę..


Oczywiście, zgadzam się, że te uzdrowienia nie zapewniają doskonałości dla wieczności. Rozumiem to w ten sposób, że człowiek się ćwiczy w tym kierunku, dla dobra drugiego człowieka, dla dobra wspólnego. Postepy w tym będą coraz bardziej widoczne, aż przy końcu "małego okresu" Tysiąclecia, człowiek Boży na ziemi, stanie się doskonały do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany, 2Tm. 3:16,17. Jego działania bedą już bezinwazyjne. Tym dobrym dziełem będzie Restytucja indywidualna, w której będzie uczestniczył. Będzie ona dotyczyła wzbudzonych z prochu ziemi.

Czlowiek Boży na ziemi będzie potrafił porozumiewać się z Bogiem tak jak Pan Jezus. Co dla jednych było trzęsieniem ziemi, a dla innych przemówieniem Anioła, to dla niego był to głos Boga Ojca. Chociaż Słońce, Księżyc i gwiazdy bedą, to jednak człowiek ten będzie rozumiał i widział światłość Bożej mowy i działania. W ten sposób po upływie tygodnia stwarzania (7 000 lat x7) ukoronowanego Wielkim Tysiącletnim Jubileuszem Stworzenia na Ziemi (razem 50 000 lat), człowiek wyzwoli się z cielesnego postrzegania rzeczywistości. Nie będzie się już kierował tym, co oświetlają Słońce, Księżyc i gwiazdy. Bóg pozwoli mu poznać tajemnicę do tego stopnia, że będzie zdolny korzystać z dzieł swoich rąk, aż do zwietrzenia się ich. Czyli najwyższym poziomem techniki będzie życie bez sztucznej techniki dzieł ludzkich rąk.

Olus napisał/a:
Pokoja napisał/a:
więc raczej nie wymaga ono uzupełnienia

Ale czy nie zostało uzupełnione po spisaniu ostatniej księgi Objawienia?


Apokalipsa należy do tego, co Pan Jezus powiedział, że Duch Świętego Boga Ojca (DŚBO):

Cytat:
lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. (14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. J. 16:13-15


Apokalipsa jest Księgą napisana językiem symbolicznym, toa jak większość nauk Pana Jezuas byla wyrazona w przypowieściach, Mt. 13:34,35. Tylko dzięki DŚBO możemy poznać e czasie właściwym, co się w obu tych przypadkach za nimi kryje.

Olus napisał/a:
Według mnie mamy już wszystko z Nowego Przymierza na piśmie.
Dlatego też sprawa kanonu jest zamknięta.


Także,zgadzam się. Wiek Ewangelii jest przeznaczony na składanie ofiar Nowego Przymierza. Członkowie Koscioła Chrystusowego, zawarli z nim Nowe Przymierze przy ofierze (jak zapowiedział Psalmista). Mojżesz także musiał zawrzeć Przymierze z Bogiem wcześniej, niż wtedy, gdy uczynili to Izraelici pod Górą Synaj. Po zawarciu przez nich tego Przymierza, Mojrzesz przekazał im pouczenie Boże, aby się oczuścili, wyprali szaty swoje i byli gotowi na trzeci dzień na spotkanie z Bogiem. Jest to obraz w odniesieniu do rzeczywistości, czyli do zawarcia Nowego Przymierza. W tym przypadku na oczyszczenie się, przeznaczone zostały dwa tysiącletnie dni, aby być gotowym na trzecie Tysiąclecie, czyli Sabat Syna Człowieczego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2017-05-16, 21:55   

Jak ja ten temat rozumiem.

Według wielu różnych przekładów Biblii słowo "naprawienie" (w ang. wersji króla Jakuba "restitution", czyli restytucja) znaczy przywrócenie do pierwotnego stanu.

Niektórzy uważają, iż znaczy to jedynie oddanie czegoś, co zostało nieprawnie zabrane (2 Mojż. 22:1-6,12; 3 Mojż. 6:2-5; Ezech. 33:14-16), lecz Biblia wskazuje, że słowo to obejmuje swym znaczeniem coś więcej: najlepszy sposób przywrócenia do pierwotnego stanu i największe błogosławieństwa, jakie wkrótce spłyną na wszystkich ludzi.

Bóg urządził sad [raj] w Eden, na wschód słońca" (1 Mojż 2:8) z doskonałym środowiskiem ekologicznym, gdzie umieścił Adama, "pierwszego człowieka" (nie po to, by stał się on istotą duchową, aniołem, ale by na zawsze pozostał człowiekiem), stworzonego z "prochu ziemi", "mało mniejszego od Aniołów" (1 Mojż. 2:7; Ps. 8:5-9; 1 Kor. 15:45-47).

Adamowi dana była władza nad ziemią i zwierzętami (wszystkie więc były oswojone), którym nadał nazwy; że następnie Bóg stworzył Ewę, aby była jego żoną i towarzyszką (1 Mojż. 1:26-28; 2:18-25)?
Że oni i ich potomkowie mogli otrzymać na wieczność doskonałe życie na doskonałej ziemi, gdyby byli posłuszni Bogu, lecz z powodu, NIEPOSŁUSZEŃSTWA wszystko Adam stracił, a w nim cały rodzaj ludzki.

Bóg dał wyraz Swojej wielkiej miłości do wszystkich ludzi (włączając Ciebie i mnie) wtedy, gdy planując uwolnienie wszystkich spod wyroku śmierci, dostarczył za nich okup (równoważną cenę).

Syn Boży, potężny Logos, z własnej woli "stał(o) się ciałem", jako "człowiek Chrystus Jezus... mniejszym stał się od Aniołów ... przez [popr. dla, w celu] ucierpienie śmierci ... aby z łaski Bożej za wszystkich śmierci skosztował" - za Adama i jego cały upadły rodzaj - i że Jezus "dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów jego" (Mat. 18:11; Jan 1:14; 3:14-18; 1 Tym. 2:3-6; 4:10; Żyd. 2:9-14; 1 Jana 2:2).

Że dzięki dobrowolnemu okupowi Jezusa wszyscy, żywi i umarli, mają zapewnioną jedyną sposobność uzyskania we właściwym czasie życia wiecznego; że Kościół, wybrany w czasie wieku Ewangelii, otrzymuje życie wieczne w niebie (2 Kor. 5:1-4; Żyd. 10:34), a wszyscy ci, którzy nie mieli tej sposobności - a będą potem żałowali za grzechy, uwierzą w Jezusa jako Zbawiciela i poddadzą się w Tysiącleciu ("czasach ochłody") Boskiej woli - będą mieli okazję uzyskać restytucję (przywrócenie do pierwotnego stanu) do doskonałego, wiecznego życia na udoskonalonej
ziemi, takiego samego, jakie mógł mieć Adam (Ps. 37:9-11,22,29,34; Mat. 6:10)?
Że w czasie restytucji zwierzęta będą oswojone, ziemia uczyniona doskonałą (Izaj. 11:6; 35:1,2) i napełniona Boską chwałą (4 Mojż. 14:21; Izaj. 11:9; 40:5; Abak. 2:14); że wszyscy posłuszni z rodzaju ludzkiego (Obj. 22:17) będą przywróceni do takiej doskonałości, jaką miał Adam; źli będą unicestwieni, ale sprawiedliwi żyć będą wiecznie na nowej ziemi w pomyślności, pokoju, szczęściu, braterstwie i miłości (Ps. 72; Izaj 65:17-25; Mat. 6:10; Dz.Ap. 15:14-18; 2 Piotra 3:13; Obj. 21:3,4; 22:1-3).
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-05-16, 22:26   

nike napisał/a:
Jak ja ten temat rozumiem.

Według wielu różnych przekładów Biblii słowo "naprawienie" (w ang. wersji króla Jakuba "restitution", czyli restytucja) znaczy przywrócenie do pierwotnego stanu.

Niektórzy uważają, iż znaczy to jedynie oddanie czegoś, co zostało nieprawnie zabrane (2 Mojż. 22:1-6,12; 3 Mojż. 6:2-5; Ezech. 33:14-16), lecz Biblia wskazuje, że słowo to obejmuje swym znaczeniem coś więcej: najlepszy sposób przywrócenia do pierwotnego stanu i największe błogosławieństwa, jakie wkrótce spłyną na wszystkich ludzi.

Bóg urządził sad [raj] w Eden, na wschód słońca" (1 Mojż 2:8) z doskonałym środowiskiem ekologicznym, gdzie umieścił Adama, "pierwszego człowieka" (nie po to, by stał się on istotą duchową, aniołem, ale by na zawsze pozostał człowiekiem), stworzonego z "prochu ziemi", "mało mniejszego od Aniołów" (1 Mojż. 2:7; Ps. 8:5-9; 1 Kor. 15:45-47).


Pozwolę sobie zapytać "Nike", czy zwróciłaś uwagę na fakt, że w Rdz. 2:8 nie jest napisane o wschodzie słońca, lecz na wschodzie, może być też na wzejściu. Nie chodzi więc o kierunek geograficzny, lecz może chodzić o wzejście, wschód np. rosliny, rzeki (w górach) i ziemi (z wody), jako lądu. Odczytuję to w ten sposób, że gdy nastąpiło wzejście lądu w trzecim dniu stwarzania, to wtedy Bóg sprawił pojawienie się roślinności na wschodzącym z wody lądzie. Rozumiem, że początek Ogrodu (Sadu) Eden, nastąpił w trzecim dniu stwarzania, a nie dopiero w szóstym. Ogród (Sad) Eden nie jest jakimś skrawkiem ziemi, lecz skrawkiem Wszechświata (kosmosu). Tak jak gospodarz wśód wielkich połaci swojej gospodarki ma przydomoawy ogród i Sad, tak i Bóg Jehowa ma Ziemię, jako Ogród (Sad). Ziemia jest podnóżkiem stóp jego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2017-05-16, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2017-05-16, 22:51   

Pokoja napisał/a:
Pozwolę sobie zapytać "Nike", czy zwróciłaś uwagę na fakt, że w Rdz. 2:8 nie jest napisane o wschodzie słońca, lecz na wschodzie, może być też na wzejściu.


Mój tekst:---Bóg urządził sad [raj] w Eden, na wschód słońca" (1 Mojż 2:8)

Nie bardzo wiem co chcesz mi powiedzieć?

W trzecim dniu stwarzania, przygotowywania ziemi do życia:

I rzekł Bóg: Niech się zbiorą wody, które są pod niebem na jedno miejsce, a niech się okaże miejsce suche; i stało się tak. I nazwał Bóg suche miejsce ziemią, a zebranie wód nazwał morzem. I widział Bóg, że to było dobre. Potem rzekł Bóg: Niech zrodzi ziemia trawę, ziele wydające nasienie, i drzewo rodzajne, czyniące owoc, według rodzaju swego, któregoby nasienie było w niem na ziemi; i stało się tak.”

Ogród Eden był krótko przed stworzeniem Adama.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2017-05-17, 21:57   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pozwolę sobie zapytać "Nike", czy zwróciłaś uwagę na fakt, że w Rdz. 2:8 nie jest napisane o wschodzie słońca, lecz na wschodzie, może być też na wzejściu.


Mój tekst:---Bóg urządził sad [raj] w Eden, na wschód słońca" (1 Mojż 2:8)

Nie bardzo wiem co chcesz mi powiedzieć?


Wiem "Nike", że zacytowałaś tak, jak przetłumaczono ten tekst w naszych przekładach. Zwróć jednak proszę uwagę, że w Konkordancji Stronga brak jest numeru nad słowem Słońce. Oznacza to, że jest to dopisek tłumacza, a nie potwierdzona zawartość tekstu.

Według Konkordancji Stronga można go przetłumaczyć następująco:

Kod:
A zasadziwszy ogród wschodu (QeDeM 6924) Eden, Pan Bóg przekształcił tam człowieka, którego uformował. Rdz. 2:8
.

Chodzi więc o Ogród wschodu Eden. Eden to równina, porośnięta roślinnością. Tak jest od trzeciego dnia stwarzania.Eden różnie jest postrzegany przez biblistów i innych. Tak jak góra, a dokładniej źródło z niej wypływające jest wschodem rzeki, tak sad/ogród z Rdz. 2:8 jest wschodem Edenu, czyli wschodem środowiska roslinnego na ziemi.

nike napisał/a:
W trzecim dniu stwarzania, przygotowywania ziemi do życia:

I rzekł Bóg: Niech się zbiorą wody, które są pod niebem na jedno miejsce, a niech się okaże miejsce suche; i stało się tak. I nazwał Bóg suche miejsce ziemią, a zebranie wód nazwał morzem. I widział Bóg, że to było dobre. Potem rzekł Bóg: Niech zrodzi ziemia trawę, ziele wydające nasienie, i drzewo rodzajne, czyniące owoc, według rodzaju swego, któregoby nasienie było w niem na ziemi; i stało się tak.”

Ogród Eden był krótko przed stworzeniem Adama.


Później ogród ten jest nazwany Ogrodem Bożym. Eden przeminął tak jak niemowlę, z którego wyrósł dorosly człowiek. Rozumiem, że treść Rdz. 1:9,10, dotyczy tylko przygotowania do życia na lądzie - ziemi, ale nia na planecie Ziemi. Treść Rdz. 2:4-7 według Konkordancji Stronga można go przetłumaczyć następująco:

Kod:
Takie są Toldah nieba i ziemi podczas ich stworzenia, w dniu kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, a jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię (na ląd a nie na PanOcean) i nie było człowieka, który by (uprawiał) ziemię /wiódł ją do służby.
tylko mgła (chmura, obłok) wznosiła się nad ziemię i tworzyła całą szatę (zasłonę/wierzch) ziemi,
Wtedy uformował Jehowa Bogów człowieka z zaprawy ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia, człowiek stał się istotą (duszą) żywą. Rdz. 2:4-7


Wynika z niego, że życie w wodach było już wcześniej, i to z nich zostało przeniesione na ląd w trzecim dniu stwarzania.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13