FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak usuwano reinkarnację z Biblii
Autor Wiadomość
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2017-05-08, 10:44   Jak usuwano reinkarnację z Biblii

https://rakpap.wordpress.com/2010/06/23/jak-usuwano-reinkarnacje-z-kosciola/

Cytat:
Reinkarnacja w dzisiejszych czasach wydaje nam się czymś wybitnie egzotycznym, kojarzy się od razu z hinduizmem, wężami, kolorowymi sari itd. Absolutnie jak najdalej od Europy i Chrześcijaństwa. Tymczasem w erze przedchrześcijańskiej filozofowie europejscy z których wyrasta nasza kultura (Platon, Pitagoras) głosili nauki o preegzystencji dusz.

Również w kanonie nauk Chrześcijańskich znajdowała się nauka o reinkarnacji i karmie. Orygenes (II/IIIw.), jeden z ojców kościoła na miarę św. Tomasza z Akwinu nauczał szeroko o reinkarnacji i można się spodziewać, że opierał się na Biblii, inaczej zostałby od razu potępiony i uznany za heretyka. Zamiast tego został wyniesiony do rangi Ojca Kościoła.

Potępiony został rzeczywiście, ale dopiero na soborze w 553r. zwołanym bez zgody papieża, gorąco mu się sprzeciwiającemu. Sobór zwołał ówczesny cesarz Bizancjum Justynianin (w dużej mierze pod wpływami jego żony Teodory, wyznania monofizyckiego) by pójść na ugodę z buntującymi się monofizytami, oraz by zaprowadzić jednorodną religię w całym cesarstwie. Podkreślam, że papież był przeciwny postanowieniom soboru, oraz wywołały one fale oburzenia wśród duchownych. Był to sobór polityczny, a nie duchowy. Mimo tego używa się argumentu potępienia reinkarnacji na tym soborze za tym, że reinkarnacja jest dla Chrześcijanina herezją.

Mimo tego, że nie lubię czepiać się słówek w Bibli ze względu na bezmiar przeinaczeń, który powstał przez setki lat przepisywania ręcznego, bez spacji (taka była wtedy moda), przez wymęczonych skrybów zacytuję kilka fragmentów w których jest sugerowana reinkarnacja.

(Ew. Jana 3:3-14, Biblia Tysiąclecia)
(3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
(4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
(5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
(6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
(7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
(8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.

Ostatni, ósmy werset zawiera informację o tym, że człowiek nie pamięta ani swoich poprzednich wcieleń, ani skąd tak naprawdę pochodzi. Musi to odkryć sam na drodze rozwoju.

Księga Hioba 1:20-21, Biblia Tysiąclecia
(20) Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon
(21) i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę.

Hiob raczej nie miał na myśli łona tej samej matki, która go urodziła w tym życiu, prawda?

Księga Psalmów, Psalm 90, Biblia Tysiąclecia
(2) Zanim góry narodziły się w bólach, nim ziemia i świat powstały, od wieku po wiek Ty jesteś Bogiem.
(3) W proch każesz powracać śmiertelnym, i mówisz: Synowie ludzcy, wracajcie!
(4) Bo tysiąc lat w Twoich oczach jest jak wczorajszy dzień, który minął, niby straż nocna.
(5) Porywasz ich: stają się jak sen poranny, jak trawa, co rośnie:
(6) rankiem kwitnie i jest zielona, wieczorem więdnie i usycha.

Życie trawy jest cykliczne – na wiosnę zakwita, jesienią usycha, jednak trwa nieprzerwanie i odradz się. Psalm porównuje żywot człowieka do żywotu odradzającej się trawy.

Ewangelia św. Jana 8:33-35, Biblia Tysiąclecia
(33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie?
(34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.
(35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze

W domyśle, grzesznik musi odradzać się na nowo, dopóki nie osiągnie czystości, wtedy wchodzi do domu bożego (wg. terminologii Chrześcijańskiej).

Można znaleźć więcej takich fragmentów w Bibli, należy tylko wnikliwie poszukać. Oczywiście, może być tak, że dokonuję nadinterpretacji, albo, że są to błędy skrybów. Jednak wydaje mi się, że raczej zostało wybielone i usunięte więcej takich wzmianek po soborze Justyniania.

A szkoda, bo uszczupla to nasz potencjał zbadania rzeczywistości poprzez nakreślenie sztucznych ram „w co katolikowi wierzyć wolno, a co nie”. Ja osobiście od dawna wierzę w reinkarnację.

Było i zdarza się nadal wiele przypadków dzieci, ludzi pamiętających swoje poprzednie wcielenia i wcześniejszych rodziców. Nie spotkałam się z przypadkiem żeby takie wspomnienia nie doczekały się potwierdzenia. Kiedyś może o tym napiszę dokładniej.
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Ostatnio zmieniony przez Hansel1 2017-05-08, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2017-05-08, 11:26   

Hansel1 napisał/a:
(Ew. Jana 3:3-14, Biblia Tysiąclecia)
(3) W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
(4) Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
(5) Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
(6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
(7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
(8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.

Ostatni, ósmy werset zawiera informację o tym, że człowiek nie pamięta ani swoich poprzednich wcieleń, ani skąd tak naprawdę pochodzi. Musi to odkryć sam na drodze rozwoju.


Jan. 3: 3 Narodzi znowu=> "Gennao", znaczy spłodzony na nowo, powtórnie.
Nie może widzieć=> "Eidon", widzieć, być z nim zapoznany. Podobnie jak nie narodzone jeszcze niemowlę nie może widzieć domów, drzew, itp.
Królestwa Bożego=> O którym nawet moi uczniowie mają jeszcze bardzo słabe pojęcie.
Jan. 3: 4 Człowiek narodzić=> "Gennao", być spłodzonym.
I narodzić się=> Może chrzest Jan w jaki sposób symbolizuje narodzenie.
Jan. 3: 5 Narodził z wody=> Został usprawiedliwiony, przyprowadzony do harmonii z Bogiem, jak to było wyrażone przez chrzest Jana.
I z ducha=> Przy pierwszym zmartwychwstaniu.
Nie może wejść=> "Ciało i krew Królestwa Bożego (na duchowym poziomie) odziedziczyć nie może", 1 Kor.15:50.
Jan. 3: 6 Narodziło z ducha=> Będąc wpierw spłodzonym od Boga (mocą Jego), "Bóg jest duchem", Jan 4:24.
Duch jest=> Istotą duchową, a nie ciałem, jak ludzie, widzialnymi. "Jeszcze się nie objawiło czym będziemy, lecz będziemy Jemu podobni", 1 Jana 3:2.
Jan. 3: 7 Znowu narodzić=> Spłodzony przez Słowo Boże, ożywiony przez ducha, rozwinięty przez umiejętność i czynność.
Jan. 3: 8 Wiatr=> Wyraz grecki "pneuma" znaczy niewidzialna siła.
Wieje=> Wykonywa niewidzialny wpływ.
Skąd przychodzi=> "Mimo, że drzwi były zamknięte ... przyszedł Jezus i stanął w pośrodku", Jan 20:19.
Dokąd idzie=> "Ale On znikł im sprzed oczu", Łuk.24:31.
Tak jest każdy=> Również niewidzialną, a nawet silniejszą jest każda istota duchowa, jak to jest pokazane w cudownych ukazaniach się naszego Pana po Jego zmartwychwstaniu.
Narodził z ducha=> "A my (apostołowie i inni z Wieku Ewangelii) będziemy przemienieni", 1 Kor.15:51.
Jan. 3: 9 Jakoż to być może?=> Istota niewidzialna, a jednak posiadająca moc.
Jan. 3:10 Tyś jest nauczycielem=> Zaznajomionym z opisami Pisma Świętego o Elizeuszu i jego słudze, o oślicy Balaama i o podobnych wydarzeniach.
A tego nie wiesz=> Że duch może być obecny, a jednak niewidzialny.
Jan. 3:11 Cośmy widzieli=> Naszego Pana społeczność z Ojcem, gdy był w przedludzkim stanie, była dość jasno odbitą w Jego umyśle, gdy stał się ciałem, i dlatego mógł powiedzieć: "Cośmy widzieli, świadczymy".

Jan. 3:12 Gdym wam powiadał=> Przez cuda i w różny sposób z braku waszej zdolności, by pojąć i ocenić rzeczy duchowe.
Ziemskie rzeczy=> Które rozumiecie i możecie pojąć.
A nie wierzycie=> Niedostatecznie przekonani jesteście byście mogli stać się moimi uczniami.
Powiadam wam=> Którzy nie jesteście spłodzeni z ducha świętego.
Niebiańskie=> O których wy nic nie wiecie.
Jan. 3:13 Nikt nie wstąpił do nieba=> "Ciało i krew królestwa Bożego (na duchowym poziomie) nie odziedziczy", 1 Kor.15:50. "Dawid nie wstąpił do nieba", Dz.Ap.2:34. Przeto nikt nie może potwierdzić Jezusa świadectwa. "Wszyscy są w grobach", Jan 5:28.
Tylko Syn Człowieczy=> Chrystus, który stał się według prawa synem Adama, może sam rozumieć rzeczy niebiańskie.
Który jest w niebie=> Te słowa nie znajdują się w starych manuskryptach.
Jan. 3:14 Wywyższony=> Musi zająć miejsce grzesznika, aby cały rodzaj ludzki skażony przez grzech, a przez to umierający, mógł wiarą spojrzeć na Jezusa i być uleczonym. "A ja, gdy nad ziemią zawisnę, wszystkich do siebie pociągnę", Jan 12:32.


Ja bardzo proszę podawać mniej pytań, długie posta prawie nie są czytane, wiem, bo sama takich nie czytam :-D A więc odpowiedziałam ci do Ew.Jana 3:3-14, a do następnych tekstów sie też ustosunkuje po dyskusji nad tymi.

nie widze w tych tekstach REINKARNACJII. :-D

Zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji, bo temat uważam za bardzo ciekawy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-05-08, 23:33   

Ja też nie widzę ani jednego wersetu na reinkarnację.
Grzesznik nie odradza się ciągle na nowo tylko raz.
Poza tym napisano: Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27).
Co prawda niektórzy Żydzi pod wpływem hellenizacji uwierzyli w pogańskie filozofie..
Ostatnio zmieniony przez Olus 2017-05-08, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2017-05-09, 11:19   

Olus napisał/a:
Ja też nie widzę ani jednego wersetu na reinkarnację.
Grzesznik nie odradza się ciągle na nowo tylko raz.


Cytat:
Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon i rzekł: "Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę. Dał Pan i zabrał Pan.
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2017-05-09, 13:42   

Hansel1, Bardzo ciebie proszę odnieś się do Jana 3:3-14, a potem zaczniemy dyskusję na Hijobem oki :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-05-09, 15:10   

Hansel1 napisał/a:
Olus napisał/a:
Ja też nie widzę ani jednego wersetu na reinkarnację.
Grzesznik nie odradza się ciągle na nowo tylko raz.


Cytat:
Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon i rzekł: "Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę. Dał Pan i zabrał Pan.


To idom na ziemię : (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz! (20)( Genezis 3:19)
 
     
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2017-05-10, 13:48   

Olus napisał/a:
To idom na ziemię : (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz! (20)( Genezis 3:19)


Ale przecież człowiek kiedy się rodzi to nie wychodzi z ziemi tylko z łona swojej matki biologicznej.
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Ostatnio zmieniony przez Hansel1 2017-05-10, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-05-10, 14:46   

Hansel1 napisał/a:
Olus napisał/a:
To idom na ziemię : (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz! (20)( Genezis 3:19)


Ale przecież człowiek kiedy się rodzi to nie wychodzi z ziemi tylko z łona swojej matki biologicznej.


Racja,Jest to aluzja/idiom.Nie wszystko w Biblii ma znaczenie literalne jak czytasz.
Niebo to np rządy,wino doktryny itd..Hiob wierzył w zmartwychwstanie
podobnie jak resztą mężów Bożych.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2017-05-11, 22:14   

Hansel1 napisał/a:
Księga Hioba 1:20-21, Biblia Tysiąclecia
(20) Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon
(21) i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę.

Hiob raczej nie miał na myśli łona tej samej matki, która go urodziła w tym życiu, prawda?


20) Tedy wstał Ijob, i rozdarł płaszcz swój, i ogolił głowę swą, a upadłszy na ziemię, uczynił Panu pokłon, (21) I rzekł: Nagim wyszedł z żywota matki mojej, i nagim się zaś tamże wrócę; Pan dał, Pan też wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (22) W tem wszystkiem nie zgrzeszył Ijob, a nie przypisał Bogu nic nieprzystojnego.

W którym miejscu jest mowa o reinkarnacji? Czy w słowach i nagim się zaś tamże wrócę; jeżeli tak myślisz, to nie wiem czy śmiać się czy płakać?

Biblia Warszawska:
I rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-05-11, 22:52   

Można tak zrozumieć z przekładem tysiąclecia i bez znajomości..
Też od razu wszystkiego nie wiedziałaś i dalej nie wiesz :-P
Więc spokojnie.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2017-05-12, 12:56   

nike napisał/a:
Hansel1 napisał/a:
Księga Hioba 1:20-21, Biblia Tysiąclecia
(20) Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon
(21) i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę.

Hiob raczej nie miał na myśli łona tej samej matki, która go urodziła w tym życiu, prawda?


20) Tedy wstał Ijob, i rozdarł płaszcz swój, i ogolił głowę swą, a upadłszy na ziemię, uczynił Panu pokłon, (21) I rzekł: Nagim wyszedł z żywota matki mojej, i nagim się zaś tamże wrócę; Pan dał, Pan też wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (22) W tem wszystkiem nie zgrzeszył Ijob, a nie przypisał Bogu nic nieprzystojnego.

W którym miejscu jest mowa o reinkarnacji? Czy w słowach i nagim się zaś tamże wrócę; jeżeli tak myślisz, to nie wiem czy śmiać się czy płakać?


Jezus objaśnił to Nikodemowi tak https://www.youtube.com/watch?v=AhHfk_VtU0A
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Ostatnio zmieniony przez Hansel1 2017-05-12, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-05-13, 03:03   

Hansel1 napisał/a:
nike napisał/a:
Hansel1 napisał/a:
Księga Hioba 1:20-21, Biblia Tysiąclecia
(20) Hiob wstał, rozdarł swe szaty, ogolił głowę, upadł na ziemię, oddał pokłon
(21) i rzekł: Nagi wyszedłem z łona matki i nagi tam wrócę.

Hiob raczej nie miał na myśli łona tej samej matki, która go urodziła w tym życiu, prawda?


20) Tedy wstał Ijob, i rozdarł płaszcz swój, i ogolił głowę swą, a upadłszy na ziemię, uczynił Panu pokłon, (21) I rzekł: Nagim wyszedł z żywota matki mojej, i nagim się zaś tamże wrócę; Pan dał, Pan też wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (22) W tem wszystkiem nie zgrzeszył Ijob, a nie przypisał Bogu nic nieprzystojnego.

W którym miejscu jest mowa o reinkarnacji? Czy w słowach i nagim się zaś tamże wrócę; jeżeli tak myślisz, to nie wiem czy śmiać się czy płakać?


Jezus objaśnił to Nikodemowi tak https://www.youtube.com/watch?v=AhHfk_VtU0A


Przeczytaj cały rozdział,nie opieraj się na filmach które szukają
pod tą tezę wersetów i je naginają.Nikodem myślał podobnie
do Ciebie,że chodzi literalne narodzenie na nowo
Pan Jezus jednak zanegował taką intepretacje.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13