FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7065
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5581/7220
 77%
EXP: 10/373
 2%
Wysłany: 2017-07-31, 08:51   Re: Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?

Oliyahu napisał/a:
a z tym co zrobisz?

Nic z tym nie da się zrobić. :-(

[…] oraz ujrzą Syna Człowieka przychodzącego na obłokach nieba z mocą i wielką chwałą."
Na literalnych obłokach podróżowały jedynie Muminki. :-D

Zep 1:15 bw " Dzień ów jest dniem gniewu, dniem ucisku i utrapienia, dniem huku i hałasu, dniem ciemności i mroku, dniem obłoków i gęstych chmur,"
Obłoki, chmury, ciemność- to wszystko jest synonimem ucisku, „dniem” gniewu Bożego.
Pan przyjdzie podczas ucisku. A są nimi:
"Będziecie również słyszeli o wojnach i o wieściach z wojen. Nie dajcie się tym zastraszyć. To musi co prawda nastąpić, ale nie będzie jeszcze oznaczać końca. (7) Naród stanie przeciwko narodowi, a królestwo przeciwko królestwu. Tu i ówdzie zapanuje głód i zaraza i zdarzą się trzęsienia ziemi. (8) Ale wszystko to - to dopiero początek boleści." Mat 24:6-8 br
Będą zamachy terrorystyczne, nieznane dotąd nieuleczalne choroby, niespotykany wyzysk, rządy będą sprawować nieodpowiedzialni ludzie…
Ludzie nieuznający żadnych autorytetów, a istniejące nie są nimi…
Ps. A co zrobisz z tym?
Luk 17:20 bt5 "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny;"
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-07-31, 20:30   

Cytat:
Na literalnych obłokach podróżowały jedynie Muminki. :-D

Oj nieprawda.Bo też np Son goku 8-)
Mój hero z dzieciństwa 8-)
ach :oops:



Poniekąd można się z tym zgodzić
jednak nie odniosłeś się stricte do samego
słowa ujrzeć...tylko skupiłeś się na obłokach.
A czy Jezusa zasłoniły obłoki dnia gniewu gdy odchodził?
Cytat:
Pan przyjdzie podczas ucisku. A są nimi:
"Będziecie również słyszeli o wojnach i o wieściach z wojen. Nie dajcie się tym zastraszyć. To musi co prawda nastąpić, ale nie będzie jeszcze oznaczać końca. (7) Naród stanie przeciwko narodowi, a królestwo przeciwko królestwu. Tu i ówdzie zapanuje głód i zaraza i zdarzą się trzęsienia ziemi. (8) Ale wszystko to - to dopiero początek boleści." Mat 24:6-8 br
Będą zamachy terrorystyczne, nieznane dotąd nieuleczalne choroby, niespotykany wyzysk, rządy będą sprawować nieodpowiedzialni ludzie…
Ludzie nieuznający żadnych autorytetów, a istniejące nie są nimi…

Zgadzam się "kościół" dalej będzie na ziemi
a nie jak niektórzy głoszą w niebie
a na ziemi sami Żydzi z ciała :roll:

Cytat:
Luk 17:20 bt5 "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny;"

Według mnie chodzi o to,że niespodziewanie
jak złodziej w nocy oczywiście dla bezbożnych
bo o tym mówi dalsza wypowiedź Jezusa w której wyjaśnia uczniom.
27 jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich(ŁK 17:27)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7065
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5581/7220
 77%
EXP: 10/373
 2%
Wysłany: 2017-07-31, 21:19   

Oliyahu napisał/a:
Zgadzam się "kościół" dalej będzie na ziemi
a nie jak niektórzy głoszą w niebie
a na ziemi sami Żydzi z ciała :roll:

Mojej poznanie jest trochę inne.
Musimy pamiętać o całym przekazie Biblijnym i wszystkich mowach Jezusa.
Całe Pismo współgra ze sobą, jedno miejsce nie może przeczyć innemu.

Mamy dość tajemniczą przypowieść Jezusa:
" Dopuśćcie obojgu społem rość aż do żniwa; a czasu żniwa rzekę żeńcom: Zbierzcie pierwej kąkol, a zwiążcie go w snopki ku spaleniu; ale pszenicę zgromadźcie do gumna mojego." Mat 13:30 bg
- Rozumiem ją tak, że pszenicą są prawdziwi naśladowcy Jezusa.
Kąkol, to ci co „zagłuszają” wzrost pszenicy, zabierają odżywcze soki, ograniczają dopływ światła.
W tym momencie nie jest bardzo istotnym kim oni są…

Wracając do przypowieści,- mamy przekazane, że pierw będzie zebrana pszenica do gumna (stodoły, spichrza), rozumiem że jest to miejsce gdzie przebywa Bóg i Jezus Chrystus- Niebo.
A kąkol będąc powiązany w snopki , dopiero (!) oczekuje spalenia tu na Ziemi. Oczywiście w ucisku opisanym w 24rozdziale Mateusza.
Ogień jednak rozumień jako symboliczny. Ognisty gniew Boga.

Mało tego- sąd na Ziemi przeprowadzał będzie Kościół przebywający już z uwielbionym Jezusem w Niebie.
Oni to będą sądzić ludzkość, a nawet aniołów.
Że tak wyrażę się- „sztab dowodzenia” będzie mieścił się w niebie, a wykonanie na Ziemi.
"Wojsko" znajdzie się. :-(
Jak?- Może innym razem, jeśli ktoś będzie zainteresowany.
Cytat:
Według mnie chodzi o to,że niespodziewanie
jak złodziej w nocy oczywiście dla bezbożnych

Zupełnie zgadzam się z Tobą!
Noego przecież nie zaskoczył Potop. :->
Chociaż... i on był wystawiony na próbę. Wszedł do Arki wraz ze zwierzętami, Bóg zamknął wejście i…
I nic nie działo się przez siedem dni.
Możemy wyobrazić sobie drwiny i śmiechy ówczesnych ludzi.
Sto dwadzieścia lat ciężkiej przy nad budową Arki, a tu nic…
Mało tego- ludzkość nie znała nawet deszczu! Tak przynajmniej wynika z opisu Biblijnego. Stąd też tęcza po Potopie była czymś niespotykanym.

Może tyle na jeden raz…
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-02, 22:29   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą - poznanie Boskiego Planu Wieków/Zbawienia, realizowanego przez Chrystusa w czasie jego drugiej Paruzji (obecności) jest pokarmem, dla duchowego rozwoju. Natomiast dla niewierzących, to jest padlina, związana z Wielką Piramidą Egipską (Cheopsa).

Nie bardzo rozumiem po co tutaj włączyłeś PIRAMIDĘ, możesz mnie oświecić?


Ja bardzo cenię sobie to, co o Boskim Planie Wieków/Zbawienia wyraża Wielka Piramida w Egipcie, ale wiem, czego doświadczyłem na Forum Protestanci, gdy ten temat tam poruszyłem. Dla nich to było jak padlina, masonizm, okultyzm. Zastanawiałem się nardzo, czy ci dyskutanci to byli wierzący Chrześcijanie? Jesli tak, to jak oni traktują Pana Jezusa, który był w Egipcie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-02, 22:36   

Henryk napisał/a:
nike napisał/a:
Nie bardzo rozumiem po co tutaj włączyłeś PIRAMIDĘ, możesz mnie oświecić?

Czyżby Pokoja zrobił się złośliwym?

Czy jest tu jeszcze ktoś logicznie myślący??? :shock:


Bardzo ogólnikowa to myśl o Piramidzie, ale jeżeli ktoś najpierw dąży do kierowania się Zasadą z Mt. 7:12, to nie powinien dopuszczać tak szybko takiej myśli.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2017-08-02, 23:42   

Jeżeli chodzi o piramidę, to ja wierzę,ze w niej jest zakodowany Boski Plan Zbawienia Ludzkości i na pewno jeszcze zaczerpniemy z niej ważną lekcję.
Jednak nie wydaje mi się, że wzmianka akurat w tym temacie ma najmniej z nią do czynienia, stad moja uwaga. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-03, 00:02   Re: Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?

Steve Sondej napisał/a:
Oliyahu napisał/a:
Co jest znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?
Jak interpretujecie werset poniżej?
Jakie wersety z nim łączycie?
30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na ...(Mat 24:30)


Chciałbym połączyć powyższy wiersz do Ew. Łukasza 11:29, gdzie Jezus mówi ze "znamię nie będzie dane, tylko ono znamię Jonasza proroka."

(29) A gdy się lud gromadził, począł mówić: Rodzaj ten rodzaj zły jest; znamienia szuka, ale mu znamię nie będzie dane, tylko ono znamię Jonasza proroka.
A w następnym wersecie, Jezus wskazuje nam, gdzie powinniśmy szukać odpowiedzi;
"Albowiem jako Jonasz był za znamię Niniwczykom, tak będzie i Syn człowieczy temu rodzajowi."

Gdzie więc powinniśmy szukać znaku? "Wówczas ukaże się na niebie znak"...

A jak człowiek może patrzeć w niebo i zobaczyć znak? Jak juz wyjaśniłem w innych wątkach,

"niebo" jest synonimem wyrażenia "Słowo Boże", czyli Biblia.


Więcej wersetów ze wskazówkami dotyczącymi przyjścia syna człowieczego

Ew. Mateusza 24:(27) Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego. (28) Bo gdziekolwiek będzie ścierw, tam się zgromadzą i orły.

Ew. Mateusza 24:(37) Ale jako było za dni Noego, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.

Ew. Marka 13:(25) I gwiazdy niebieskie będą padały, a mocy, które są na niebie, poruszą się. (26) A tedy ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego w obłokach z mocą i z chwałą wielką. (27) A tedy pośle Anioły swoje i zgromadzi wszystkie wybrane swoje od czterech wiatrów, od kończyn ziemi aż do kończyn nieba.

Ew. Łukasza 12:(37) Błogosławieni oni słudzy, których gdy przyjdzie pan, czujących znajdzie; zaprawdę powiadam wam, iż się przepasze, a posadzi ich za stół, a przechadzając się, będzie im służył. (38) A jeźliby przyszedł o wtórej straży, i o trzeciej straży przyszedłliby, a tak by ich znalazł, błogosławieni są oni słudzy. (39) A to wiedzcie, iżby gdyby wiedział gospodarz, o której godzinie złodziej ma przyjść, wżdyby czuł, a nie dopuściłby podkopać domu swego. (40) Przetoż i wy bądźcie gotowi; bo o tej godzinie, o której się nie spodziewacie, Syn człowieczy przyjdzie.

Ew. Łukasza 17:(20) A będąc pytany od Faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Nie przyjdzieć królestwo Boże z postrzeżeniem; (21) Ani rzeką: Oto tu, albo oto tam jest: albowiem oto królestwo Boże wewnątrz was jest. (22) I rzekł do uczniów: Przyjdą dni, że będziecie żądać, abyście widzieli jeden dzień ze dni Syna człowieczego, ale nie oglądacie. (23) I rzeką wam: Oto tu, albo oto tam jest; ale nie chodźcie, ani się za nimi udawajcie. (24) Albowiem jako błyskawica, błyskając się od jednej strony, która jest pod niebem, aż do drugiej, która jest pod niebem, świeci: tak będzie i Syn człowieczy w dzień swój. (25) Ale pierwej musi wiele ucierpieć, i być odrzuconym od narodu tego. (26) A jako było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna człowieczego. (27) Jedli, pili, żenili się i za mąż wydawali aż do onego dnia, którego wszedł Noe do korabia, i przyszedł potop, a wytracił wszystkie. (28) Także też jako się działo za dni Lotowych, jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali. (29) Ale dnia tego, gdy wyszedł Lot z Sodomy, spadł jako deszcz ogień z siarką z nieba, i wytracił wszystkie. (30) Takci też będzie w on dzień, którego się Syn człowieczy objawi.

Ew. Łukasza 18:(8) Powiadam wam, iż się pomści krzywdy ich w rychle. Ale gdy przyjdzie Syn człowieczy, izali znajdzie wiarę na ziemi?

Ew. Mateusza 16:(27) Albowiem Syn człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z Anioły swoimi, a tedy odda każdemu według uczynków jego. (28) Zaprawdę powiadam wam: Są niektórzy z tych, co tu stoją, którzy nie ukuszą śmierci, ażby ujrzeli Syna człowieczego, idącego w królestwie swojem.


Z powyższych tekstów wynika, że:

1. Druga Paruzja Chrystusa w swej fazie "jak złodziej w nocy" miała być niewidzialna, aby gospodarz – Szatan i jego kozły - niesprawiedliwi byli zaskoczeni.
Świat jej nie rozpozna w tej fazie, czyli na początku. Dla sprawiedliwych miała być jak światłość, postępująca od Wschodu do Zachodu;

2. Zostanie dokonana pomsta krzywd na niesprawiedliwych kozłach, a wiara będzie niewyraźna, gdyż "znak Jonasza" w stosunku do rodzaju ludzkiego będzie trwał, symboliczne trzy dni i trzy noce, czyli trzy tysiąclecia na ulicy wielkiego miasta, czyli Babilonu Wielkiego - krzyż i Hades.

3. Rozpoznanie jej miało nastąpić na podstawie tego, co ożyje w sercu człowieka i na podstawie Słowa Bożego
Cytat:
Wtedy [... (niesprawiedliwe kozły, zły rodzaj)] mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci? (45) Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście. Mt. 25:44,45


4. Zostanie okazane miłosierdzie Boże – tęcza, gdy narody będą biadać z powodu odrzucenia Pana Jezusa

Dopiero w czwartym Tysiącleciu, czyli w Epifanii Paruzji Chrystusa, ujrzy go wszelkie oko, Ap. 1:7;
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7065
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5581/7220
 77%
EXP: 10/373
 2%
Wysłany: 2017-08-03, 07:04   Re: Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?

Pokoja napisał/a:
2. Zostanie dokonana pomsta krzywd na niesprawiedliwych kozłach, a wiara będzie niewyraźna, gdyż "znak Jonasza" w stosunku do rodzaju ludzkiego będzie trwał, symboliczne trzy dni i trzy noce, czyli trzy tysiąclecia na ulicy wielkiego miasta, czyli Babilonu Wielkiego - krzyż i Hades.

Nie bardzo rozumiem, co chcesz przekazać. :-(
Oznaczało by to tyle, że „Babilon Wielki”, wraz z Nierządnicą będzie zwodził ludzkość jeszcze przez całe Milenium Chrystusowe.
Cytat:
Ja bardzo cenię sobie to, co o Boskim Planie Wieków/Zbawienia wyraża Wielka Piramida w Egipcie,
Nie powinienem wątpić w to co piszesz. Lecz ceniąc sobie „świadka w ziemi egipskiej”, piszesz jednocześnie coś innego, niż on przedstawia.
Cytat:
Dopiero w czwartym Tysiącleciu, czyli w Epifanii Paruzji Chrystusa, ujrzy go wszelkie oko, Ap. 1:7;

To jakieś nowe poglądy. Badacze P.Św. tak nie nauczali i nadal tak nie uczą.
Dość dziwny pogląd z uwagi na fakt, że Chrystus będzie królował tysiąc lat, a ludzkość nic o tym nie będzie wiedziała? :shock:
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-04, 01:46   

nike napisał/a:
Jeżeli chodzi o piramidę, to ja wierzę,ze w niej jest zakodowany Boski Plan Zbawienia Ludzkości i na pewno jeszcze zaczerpniemy z niej ważną lekcję.
Jednak nie wydaje mi się, że wzmianka akurat w tym temacie ma najmniej z nią do czynienia, stad moja uwaga. :-D


Ja też tak wierzę, że tam jest pokarm - Prawda, ale wskazałem na fakt, że są też inni, którzy uważają inaczej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-04, 02:30   Re: Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
2. Zostanie dokonana pomsta krzywd na niesprawiedliwych kozłach, a wiara będzie niewyraźna, gdyż "znak Jonasza" w stosunku do rodzaju ludzkiego będzie trwał, symboliczne trzy dni i trzy noce, czyli trzy tysiąclecia na ulicy wielkiego miasta, czyli Babilonu Wielkiego - krzyż i Hades.


Nie bardzo rozumiem, co chcesz przekazać. :-(
Oznaczało by to tyle, że „Babilon Wielki”, wraz z Nierządnicą będzie zwodził ludzkość jeszcze przez całe Milenium Chrystusowe.


Myśl ta jest oparta na Kpł 25:20-22. W siódmym roku sabatowym był tylko odpoczynek w niewoli, który przeznaczano na uczenie prawa, aby przygotować na powrót w następnym pięćdziesiątym roku, roku jubileuszowym do utraconego, pierwotnego dziedzictwa, Kpł. 25:13. Lewici mieli prawo w każdym czasie odkupić swoje, utracone dziedzictwo. W ostateczności mogli to uczynić w roku sabatowym, aby mogli usługiwać tym Izraelitom, którzy je odzyskiwali w roku jubileuszowym.

Pan Jezus, dla uczestników powołania niebiańskiego, ogłosił rok łaski, rok miłosierdzia, już w Nazarecie, 4 rozdz. Łk. Tysiąclecie Chrystusa z Ap. 20:4,6 jest więc, jakby małym jubileuszem, porankiem Trzeciego Świata, w którym miał być poratowany Kościół. To nie jest jubileusz dla świata. Nawet Badacze Pisma Świętego wierzą, że hipokryci będą jeszcze w Tysiącleciu, a z Izj. 11:4 jasno wynika, że bezbożnik będzie jeszcze w czasie panowania Chrystusa, 2Tes. 2:8. Pastor Russell też napisał, że w czasie obecności Pańskiej, Szatan użyje systemu anty – Chrystusa, aby rozpaczliwie bronić porządek przed upadkiem. Chrystus Pan będzie jednak miał nad nim kontrole, by zniszczyć go ostatecznie. Ponadto jest napisane, że teraźniejsze niebo i ziemia są przeznaczone na Tysiącletni dzień sądu, ognia i zagłady. Ten kto jest na sądzie, to sąd nad nim panuje, a nie on. Babilon w tym jednym dni zginie, a więc jego ulice jeszcze są. Ten dzień jest specyficzny:

Kod:
„I nastanie dzień, który, nie okaże (nie nagrodzi, nie rozmnoży) się, światłem instrukcji, powodującym krzepnięcie (pokrzepienie). (7) Okaże się jednostajny dzień, ten, wiadomy Jahwe (= Jehowie), nie dzień, nie noc, wszakże, czasu wieczornego, rozmnoży się światłość instrukcji.  Zach. 14:6,7 według Stronga


Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ja bardzo cenię sobie to, co o Boskim Planie Wieków/Zbawienia wyraża Wielka Piramida w Egipcie,

Nie powinienem wątpić w to co piszesz. Lecz ceniąc sobie „świadka w ziemi egipskiej”, piszesz jednocześnie coś innego, niż on przedstawia.


A w jaki sposób? Może przeczytaj jeszcze raz mój post i sprawdź, czy dobrze go zrozumiałeś

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Dopiero w czwartym Tysiącleciu, czyli w Epifanii Paruzji Chrystusa, ujrzy go wszelkie oko, Ap. 1:7;

To jakieś nowe poglądy. Badacze P.Św. tak nie nauczali i nadal tak nie uczą.
Dość dziwny pogląd z uwagi na fakt, że Chrystus będzie królował tysiąc lat, a ludzkość nic o tym nie będzie wiedziała? :shock:


Jest napisane, że inni z umarłych ożyją dopiero wtedy, gdy przeminie stare niebo i stara ziemia, czyli po Tysiącleciu Chrystusa, gdy przekaże wszystko Ojcu, Ap. 20:5,11,12. Tysiąclecie Chrystusa, dla świata będzie "jak złodziej w nocy" Jest to czas zbiorowego sądu i Restytucji. Dopiero po niej nastąpi sąd i Restytucja indywidualna w Epifanii (zajaśnieniu) Paruzji (obecności) Chrystusa. W 2Tym. 3:16,17 jest napisane, że najpierw człowiek Boży ma się stać doskonałym do wszelkiego dobrego dzieła przygotowanym. Tym dobrym dziełem po małym okresie, czyli już w pięćdziesiątym tysiącleciu będzie sąd i Restytucja indywidualna.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7065
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5581/7220
 77%
EXP: 10/373
 2%
Wysłany: 2017-08-04, 06:54   Re: Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?

Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że inni z umarłych ożyją dopiero wtedy, gdy przeminie stare niebo i stara ziemia, czyli po Tysiącleciu Chrystusa, gdy przekaże wszystko Ojcu, Ap. 20:5,11,12. Tysiąclecie Chrystusa, dla świata będzie "jak złodziej w nocy" Jest to czas zbiorowego sądu i Restytucji. Dopiero po niej nastąpi sąd i Restytucja indywidualna w Epifanii (zajaśnieniu) Paruzji (obecności) Chrystusa. W 2Tym. 3:16,17 jest napisane, że najpierw człowiek Boży ma się stać doskonałym do wszelkiego dobrego dzieła przygotowanym. Tym dobrym dziełem po małym okresie, czyli już w pięćdziesiątym tysiącleciu będzie sąd i Restytucja indywidualna.

Masz prawo do osobistego poglądu.
Ja widzę to trochę inaczej.

Ale już kończę swoją przygodę z tym forum.
Wyłączając Ciebie i Nike- to nie dla mnie towarzystwo.
Ostatnio zmieniony przez nike 2017-08-08, 09:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-04, 10:28   Re: Co jest/będzie znakiem Syna Człowieczego(Jezusa)?

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że inni z umarłych ożyją dopiero wtedy, gdy przeminie stare niebo i stara ziemia, czyli po Tysiącleciu Chrystusa, gdy przekaże wszystko Ojcu, Ap. 20:5,11,12. Tysiąclecie Chrystusa, dla świata będzie "jak złodziej w nocy" Jest to czas zbiorowego sądu i Restytucji. Dopiero po niej nastąpi sąd i Restytucja indywidualna w Epifanii (zajaśnieniu) Paruzji (obecności) Chrystusa. W 2Tym. 3:16,17 jest napisane, że najpierw człowiek Boży ma się stać doskonałym do wszelkiego dobrego dzieła przygotowanym. Tym dobrym dziełem po małym okresie, czyli już w pięćdziesiątym tysiącleciu będzie sąd i Restytucja indywidualna.

Masz prawo do osobistego poglądu.
Ja widzę to trochę inaczej.


Wiem Henryku, ale zrozumiałem, że trudno jest tego bronić, a Pan Jezus powiedział, że nie przeminie ani kreska, ani kropka z zakonu, które by się nie wypełniły. Sześć dni stwarzania i sabat dla Nowego Stworzenia w stanie łonowym (ST) i po narodzeniu w Wieku Ewangelii, stanowią 49 000 lat. Czegoś tu jeszcze brakuje, aby wypełniła się kropka z zakonu, dotycząca jubileuszu ziemi, czyli w pozaobrazie piećdziesiatego Tysiąclecia. My Badacze połączyliśmy sabat z jubileuszem w jednym Tysiącleciu, i dlatego zrobił się problem. Wierzę bardzo, że należy je rozdzielić na Tysiąclecie "jak złodziej w nocy" i na Tysiąclecia, w którym Paruzja Chrystusa zajaśnieje (objawi się / Epifania w całym stworzeniu), i dopiero wtedy w ten sposób ujrzy go wszelkie oko. Obecnie działa "jak złodziej w nocy, nawet w stosunku do tych, którzy myslą, że działają jak złodziej w nocy.

Zwróć proszę uwagę na nasze Badaczy Pisma Świętego peśni (oprócz Ś.J), w których raz śpiewamy, że Chrystus już króluje, a w innych śpiewamy, że w czasie jego królowania nastąpi powstanie z grobów (tych pieści jest kilkakrotnie mniej, ale sa). Bracia najpierw przewidzieli niewielkie przesunięcie czasowe na wypełnienie się tego drugiego aktu, ale rozumieli, że w różnych okresach mają się one wypełnić, dlatego dla zachowania zgody i zaspokojenia wiary wspólnej tak to pozostało, i tak powinno być. Według wiary mojej jest to tysiącletnie, a nie czterdziestoletnie przesunięcie, dla drugiego aktu, i to z czystym sumieniem trzymam, jako daną mi i innym tajemnicę wiary.

Henryk napisał/a:
już kończę swoją przygodę z tym forum.


Przykro mi :-( , ale najważniejsze, aby przychodzić i odchodzić w pokoju Chrystusowym, J. 14:27
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-06, 06:42   

Henryk napisał/a:
Wyłączając Ciebie i Nike- to nie dla mnie towarzystwo.

Typowy sekciarz :roll: (w negatywnym słowa tego znaczeniu)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-08-06, 06:44   

Wracając do tematu.
Spotkałem się z teoriami
że będzie to układ gwiazd lub zdarzenie które było(co nie bardzo mi się widzi)
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6239
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4581/6115
 74%
EXP: 217/330
 65%
Wysłany: 2017-08-08, 08:55   

Oliyahu napisał/a:
Wracając do tematu.
Spotkałem się z teoriami
że będzie to układ gwiazd lub zdarzenie które było(co nie bardzo mi się widzi)


:idea: I bardzo słusznie :!: Nie powinniśmy liczyć na spektakl Wszechświata, lecz na pracę nad sobą, według wzoru Chrystusowego, a wtedy ujrzymy go w sobie, w innych i w ukształtowanym porządku. To będzie widać wszędzie, więc sp[elni się Ap. 1:7.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14